1817. 1887. H andelsberichten. BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. gen, enz. opgeluisterd, het de vraag zou zijn geweest, of alles zoo rustig afgeloopen was. o— Een man, die zijn maag als spaarpot gebruikt had, werd Maandagnacht in een der ziekenhui zen te Berlijn gebracht. De 18-jarige werkman Gast had in een herberg een weddenschap aan gegaan een aantal geldstukken in te slikken en reeds had hij 23 mark in drie, twee-, en één markstukken, naar zijn maag doen verdwijnen, toen een drie-markstuk dat hij ook nog wilde inslikken, in zijn keel bleef steken en ondanks het drinken van bier niet wilde wijken. De man nam zelfe een langen stok, dien hij, als ware het een riool, anderhalven voet diep in den slokdarm stak, maar zonder het gewenschte gevolg. De man moet als stok- en degenslikker reeds een grooten naam hebben gemaakt, maar als geldslikker was dit zijn debuut. o— Een der bekende artsen in Berlijn bezit in eene der voorsteden eene villa, waarheen hij geregeld des zomers zijne familie zendt, die hij des Zondags komt bezoeken. Daardoor is in de voorstad de gewoonte ontstaan, dat lijdenden des Zondags den beroemden dokter opzoeken en zoo is er ook „spreekuur" in de villa. Onlangs nu was het aantal patiënten buitengewoon grooten de dokter zette zich na het spreekuur aan de schrijf tafel om een begonnen brief in der haast te vol tooien, toen nog twee jonge mannen binnen kwamen van wie de een den dokter als borst- lijder bekend was. Bijna zonder van zijnen brief op te zien riep hij hem toe: „Vlug uitkleeden." Hij onderzocht den zieke zorgvuldig, schreef hem iets voor en ging verder met zijnen brief. De patient had zich weer gekleed en was al lang vertrokken eer de dokter zijnen brief af had. Hij had den anderen „patiënt" intosschen vergeten. Eindelijk staat hij op, wendt zich om en staat stokstijf van verbazing. In den hoek van de kamer, rillend en tandenklapperend, want het weer is koel en regenachtig, staat de andere jon ge man. geheel naakt. „Wat is dat?" roept de dokter. „Hebt gij dezelfde kwaal." „Exuceer dokter", is het ant woord, „ik ben niet ziek. maar u moet eenen koetsier hebben en ik kom mij aanbieden." De arts zag hem een oogenblik ver baasd aan, dan lachte hij luide en zeide„Nu, daar gij zoo prompt gehoorzaamt, zult gij de be trekking hebben, mijn zoon. Maar kleed u nu spoedig weer aan." o Een pachter in de buurt van Ween en had twee paarden en een gelijk aantal ossen op stol staan, die hem evenwel voorkwamen het voer niet meer waard te zijn dat zij kregen. Zelf had hij geen tijd om de Weener markt te bezoeken, maar hij verzocht een zijner bekenden, die er toch heen moest, de beide paarden mede te nemen, en die te verkoopen of te veruilen. Een anderen be kende deed hij een dergerlijk verzoek met be trekking op de ossen De pachter had zich wel aan 't goede adres gewend, want reeds den vol genden dag hadden de beide bekenden beste za ken gemaakt. De eene deelde nl. mede, dat hij de paarden wel niet kon verkoopen, maar dat liij ze toch met 80 gulden opslag had kunnen ruilen tegen een paar prachtige ossen; de ander vertelt, dat het hem gelukt was de slechte os sen tegen een paar flinke paarden te verruilen. Wanneer men nu weet, dat de pachter in het verruilde vee zijn vroegere beide ossen en paar den herkende, kan men zich gemakkelijk voor- stellen hoe hij keek, toen ze hem weiden thuis gebracht. o Amerikaansche bladen verhalen een zonderlin ge geschiedenis, welke aanleiding gaf tot een thans te New-York aanhangig rechtsgeding. Een jonge dame te New-York, miss Sarah Ro bins, die pas een vermogen van 850,000 dollars geërfd had, werd smoorlijk verliefd op een ïiuwd man, dr. Johnson, die haar het hof maak te en haar in den waan had gebracht, dat hij zoo goed als gescheiden was van zijn vrouw. Zij schaakte hem en vestigde zich eindelijk met hem te Londen, waar het paar een kind geboren werd. Miss Robins wilde nu vooral u,r wille van dat kind, de ontbinding van dr. Johnson's huwelijk bewerken, ten einde met hem te trouwen, zij raadpleegde den advocaat harer familie, den Heer Malcolm; maar diens eenig advies was: het verbreken van de betrekkingen met dr. Johnson, wat hij haar reeds vroeger herhaaldelijk geraden had. De advocaat Charles Reed trad nu voor miss Robin in onderhandeling met Mevrouw Johnson, om den prijs waarvoor deze dame ha- renn man als het ware verkoopen zou aan zijn minnares. De liefhebbende gade vroeg 100,000 dollars; maai de koop werd voor 50000 dallars gesloten. Mevr. Johnson zou zich in Illinois van haar echtgenoot laten scheiden, opdat miss Ro bin, te New-York terug gekomen, den dokter zou kunnen huwen. Alles ging zooals was afgesproken. Maar de advocaat Malcolm eisclit voor zijne niet opgevolgde adviezen 10,000 dollars. Dr. John son, die woedend is op den rechtsgeleerde, die hem zoo heeft tegengewerkt, verzette zich tegen de betaling van die som en de Heer Malcolm heeft nu de zaak voor het gerecht gebracht. LAATSTE BERICHTEN. Doordrongen van de goede resultaten, welke de Northon-pomp, van gemeentewege alhier door den heer Janssens uit Hulst geplaatst, oplevert, is de heer Kruijsse, tot het besluit gekomen een der gelijke pomp te laten plaatsen. Gisteren zijn daartoe de werkzaamheden in zijn bierbrouwerij, door genoemden Janssens, begonnen. Op de jl. Dinsdag gehouden verkooping ten ver zoeke van de erven F. Goethals te Westdorp, ten overstaan van den te Terneuzen gev. not. mr. J. P. Dronkers, zijn de volgende prijzen besteed voor een afz. staand woonhuis met aecht van erfp. op den grond, groot 5 a. 20 e., ƒ1100 gecornb. met eene partij bouw- en weband, schuren c.a., in den Autricheup. groot 6 h. 83 a. 50 c. of 15 /a G. ge- met ƒ9430kooper dhr. A. Govaert, landbouwer te Overslag. Voor een einde dijk in den Autrichenp. groot l°h. 34 a. 20 c. of 3 G. g. en een stuk bouw land in den Nieuwenp. groot 2 h. 65 a 40 c. of circa 6 G. g. ƒ8190, kooper dhr. P. van Hecke landbouwer te Westdorpe, en voor een partij bouwland in den Ca- nisvlietp. groot 2 h. 81 a. 40 c. of 6 G. g. 4bG0, koo- pers dhrn. J. Taelboom en A. van Hoijete Westdor pe. Totaal dus voor 13 h. 64 a. 50 c. of ruim 30 G. g. ƒ21,380 en het woonhuis ƒ1100. Deze goederen be vinden zich in de gemeente Westdorpe, en een G. g. (Gentsch gemet) bedraagt 44 a 56 cent. In het N. v. d. D. van 8 Sept. 1884, 4e blad, komt een bericht voor van een angstwekkende weervoorspelling, afkomstig van Prof. W egg'n Canada. Deze hooggeleerde voorspelde dat op 17 September 1887, (dus morgen, Zaterdag) „den hevigsten storm der 19e eeuw zoude woeden, heet de Sareby-storm en komt om de 5461 dagen terug. Van 17 tot 20 September moet hij toenemen in kracht en door hevige aardbevingen gevolgd worden. Men is gewaarschuwd, maar als 't niet uitkomt, moet men 't ons niet kwalijk nemen. CORRESPONDENTIE. Huwelijks-aangiften. 6 Sept. Joharnes Bap- tista de Ridder, oud 45 j., jm. en Juliana Willems, oud 52 j.,' wed. 9 Sept. Pieter Cornelis van den Broeke, oud 27 j., jm. en Janneke Wilhelmina Lansen, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Sept. Jan Jansen, oud 22 j., jm. en Janneke Dieleman, oud 18 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Dina, d. van Huig Jonge- jan en Suzanna Mertens. 3 Sept. Jacobus, z. van Jan de Putter en Janneke Riemens. 4 Sept. Lambertus Cornelis, z. van Franqois Rinn en Elisabeth Mertens. 8 Sept. Maria Angelina,d. van Aloysius Mattelé en Dominica Joanna Tol- lenaer. 9 Sept. Jan, z. van Jan Zegers en A- driana Riemens. 12 Sept. Francoise, d. van Ja cobus Dekker en Catlina de Feijter. 12 Sept. Marinus Jacobus, z. van Dingeman Jacobus Og- gel en Geertrui Bakker. 13 Sept. Jozias Pieter, z. van Hendrik Brakman en Adriana Johanna Visscher. Overlijden. 2 Sept. Jan Pieter Ortelee, oud 6 w., z. van Leendert en Martha Wiemes. 4 Sept. Nicolaas Hubregt Martip, oud 60 j., wedn. van Cornelia Jacoba Huijsen. 11 Sept. Domini- cus Haak, oud 59 j., echtg. van Adriana van Drongelen. Hoek. Geboorten. 5 Sept. Meeuwis, z. van Abraham ce Regt en Adriana Johanna Westerbeke. 11 Sept. Hendrik, z. van Hendrik Pladdet en Jan netje de Nooijer. 13 Sept. Jacoba Franqoise, d. van Jan de Bokx en Lina IJsebaart. 15 Sept. Magdalena, d. van Pieter Rinders en Cornelia van dor Meulen. Overlijden. 4 Sept. Louis de Groote, oud 2 w., z. van Willem en Jacomina Florissen. Westdorpe. Huwelijksvoltrekkingen. 15 Sept. Eduardus Marchelis Govaert, oud 60 j., wedn. van Adlaida Hendrica Tack, en Stephanie Plasschaert, oud 44 j-, jd Geboorten. 2 Sept. Gustaaf, z. van Eduardus Briquet en Mathilda Janssens. 3 Sept. Alfred E- duardus, z. van Charles Louis de Smet en Ce- lanie Talboom. 6 Sept. Maria Pieternella, d. van Hipolitus Bauwens en Johanna Nathalia Wijffels. 9 Sept. Alma Maria, d. van Désiré Buijsse eh Rosalia de Smet. 9 Sept. Gaston Florent, z. van Eduardus Talboom en Sabina Schaut. 9 Sept. Jalma Maria d. van Petrus de Coene en Sophia van de Yeire. Wij kwijten ons gaarne van de zeer lichte taak om onze abonnenten en den ingezetenen van Koe wacht de stellige verzekering te geven, dat noch de lieer C. v. d. B. noch iemand aldaar woonach tig, het minste aandeel heeft aan het stuk, voor komende in No. 128 van Zaterdag, 10 September jl. Die berichten zijn ons uit eene zeer geloof waardige bron toegekomen, en wel van één, die het steeds beneden zich acht iemand te kwet sen, maar gaarne den vrede zou zien wederkeeren, waar telkens vechtpartijen geleverd worden, en die zoo het bevordelijk mocht zijn aandien vrede ook gaarne het -Hollandsch Koewacht met zijne over- groote bevolking als zelfstandige Kerkelijke Ge meente zag optreden. v De Redactie. Dordrecht, 15 Sept. 1887. Prijzen lager genoteerd. Jar. p. Z. V. en O. Tarwe ƒ7,00 a ƒ7,60, dito g. ƒ6,60 a ƒ7,00 nieuwe p. Zeeuw, ƒ6,80 a ƒ7,10 Goedé ƒ6,20 a ƒ6,70 Zeeuw, en VI. Rogge ƒ4,80 a ƒ5,00, Overm. ƒ4,50 a ƒ4,80, Zeeuw, en VI. wintergerst ƒ4,30 a 4,80, Zeeuw, en VI. Z. gerst ƒ4,00 "a ƒ4.30, Zeeuw, en Overm. Hav. 2,20 a ƒ3,00, Paardeb. ƒ5,00 a ƒ5,50, Bruineb. a BI. kookerwt. ƒ7,00 a 8,00, Voeder erwt. ƒ5,80 a ƒ6,30 Koolz. 8,60 ƒ8,80. Koers van Belgisch geld: 100 francs: 47,60 a ƒ47,65. Op heden Zaterdag 17 dezer, hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOANNA DEKKER, Weduwe Willem Koster, haren 70sten geboortedag te herdenken. Hare dankbare Kinderen', Behuwd- en Kleinkinderen. Axel, den 17 September 1887. Op 13 September werden we verblijd met Van 1 tot 15 Sept. 1887. Axel. de geboorte van een Zoon D. J. OGGEL. G. OGGEL—Bakker.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3