128. Zaterdag 10 September 1887. Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen F. DIELEMAA Buitenlandsch Nieuws. I Dit Blad verschijnt eiken Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden 25 cent; franco per post 30 cent door geheel Nederland; voor België 60 cent; het laatste echter bij vooruitbetaling. Afzonderl. numm. 5 et. DRUKKER - UITGEVER AXEL. Adyertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk, tot Vrijdagnamiddag' TWEE uren, bij den Uitgever. In Duitschland en Italië is een mid del aangenomen om honden te gebrui ken in liet leger. Ook de Fransche minister van oorlog heeft besloten proeven te nemen; het ne gende legerkorps bij de aanstaande ma noeuvres is daartoe, om te beginnen aan gewezen, terwijl alsdan op de volgende wijze wordt te werk gegaan. Vier honden zullen bij elk regiment afgericht en voor den voorpostendienst gebruikt worden, elke hond om den anderen nacht. Het voorschrift luidt dat zij goed moeten gevoed en inet zacht heid behandeld worden. Zij zullen zelfs telkens, als zij de van hen gehoopte diensten verricht hebben gestreeld wor den. Een soldaat zal worden belast met het geleide van eiken hond. Bij het val len van den avond zullen de honden bij de schildwachten worden geplaatst, ter wij 1 patrouilles, den vijand voorstellende zullen trachten door te komen. Andere honden zullen als éclaireurs voorafgaan ee het terrein doorzoeken. Men zal verscheidene hunner trachten zoodanig af te richten, dat zij den vijand aan den uniform herkennen. Het blaffen zal wor den tegengegaan; de hond moet den vij and, of welk ander onraad hij ontdekke enkel aankondigen door gegrom. Al naar de verkregen uitkomsten zul len de instructien ten aanzien van den dienst der honden aangevuld worden dooi den Minister van oorlog. De heer Charles Janssens burgemees ter van Oostende, is jl. Zondagmiddag, gelijk reeds eenige dagen gevreesd wTas, overleden. Gedurende een paar jaren heeft de overledene het arrondissement Oostende, ook in de Kamer vertegen— woordigd. Zoodra men in Bulgarije het bericht heeft vernomen, dat Rusland Ernrot wil de zenden heeft men aldaar onmiddellijk de handen ineengeslagen, om een kloek ministerie te vormen. De zaak van Vorst Ferdinand en het Bulgaarsche volk :s daardoor veel verbeterd en de aanvan kelijke aaneensluiting der partijen is eene aanmerkelijke schrede vooruitgegaan zulks ook bevestigt de Weener Corres pondent der N. R. Ct. wanneer hij schrijft „hoe meer de Bulgaren den indruk geven, dat zij als een vrij volk willen leven en daarvoor alles veil heb ben, des te geringer zal de kans worden dat tegen hen geweld gebruikt w-orden zal. Eendracht is het eenige wat de Bulgaren redden kan, en voor het oo— genblik schijnt men dit althans te Sofia begrepen te hebben." De Fransche regeering heelt den Bur gemeester van Saint Ouen bij Parijs uit zijn ambt ontzet, omdat bij een prijs— uitdeeling aldaar, onder zijn voorzitter schap, tot de kinderen toespraken over godsdienstige en staatkundige onderwer pen werden gehouden, en onzedelijke boèken als prijzen aan de kinderen ter hand gesteld zijn. De Burgemeester liet zulks alles toe omdat hij een scharla- kenroode radicaal is. Het geval heeft veel opzien gemaakt en aan de eene zijde groote verontwaar diging gewekt. De gemeenteraad van Saint Ouen heeft in eene woelige zitting, waarin het niet ontbrak aan scheldwoor den tegen de „Regeeringsbende van „schelmen en spionnen", zich naar hart en geest volkomen een met den bur gemeester verklaard. Het gemeentebe stuur is dus zoo goed als in opstand te gen de Regeering. Zalig de kinderen, die daar moeten schoolgaan. Het zal in de laatste dagen voorze ker wel tot de zeldzaamheden behoo- ren, dat uit den mond van een Duit- scher een lofspraak is gehouden op Frankrijk. En toch wrerd zoo iets gehoord bij gelegenheid van een openbaar feest te Tunis, toen de Duitsche consul den Beij gelukwenschte met den gelukkigen toe stand waarin zijn land en volk zich be vinden. Daar Tunis nu rechtstreeks door Frankrijk wordt geregeerd, was deze lof tuiting eigenlijk een compliment voorde Fransche regeering. Uit Brussel schrijft men dat ter een gerucht in omloop is, waaraan in offi— cieele kringen geloof wordt gehecht, en 't welk van dien aardis, als zou de Bel gische regeering voornemens zijn, ten einde zoo mogelijk te gemoet te komen aan de klachten der Oostendesche vis— schers, het initiatief te nemen tot eene internationale conferentie, w7aartce uit— noodigingen gezonden zullen worden aan de regeeringen, welke de conferentie van's Gravenhage, betreffende de Noord" zee—visscherij hebben geteekend, ten einde na een onderzoek der resultaten welke deze sedert haar in werkingtre den heeft opgeleverd, te overwegen of er wijzigingen in zullen gebracht w-or den, en zoo ja, welke. De schrijver meent dat niemand door dit internationaal onderzoek schade zal berokkend worden, maar hij betwijfelt het zeer, of Engeland aan deze confe rentie wel zal willen deelnemen. Alvo rens hiertoe over te gaan, zal zij zeer stellig eischen dat de conventie, waar aan door de Belgische visschers tegen over andere natiën gehoorzaamd wordt door hen ook tegenover de Engelschen worde geëerbiegdigd. De weduwe van den minister-presi dent Depretis, is door den koning van Italië, een som van 15,000 lire iaarlijks toegekend, omdat hij haar geen vermo gen heeft nagelaten. In Frankrijk meende men dezer da gen, een Duitsche spion gepakt te heb ben. Hij bevond zich in het land waar de proef met de mobilisatie w-ordt ge nomen. Sedert geruimen tijd was hij het voorwerp van de aanhoudende oplettend heid der politie geweest. Hij ging heen en weer, ondervroeg de boeren en de soldaten betastte de paardentuigen en de kampe mentstukken, en had - blonde bakkebaar den. Eindelijk ging een gendarme op hem los en vroeg hem naar zijne papieren. De man begreep er niets van. Papieren kon hij niet toonen. De gendarme, die zich gereed maakte om hem gevangen te nemen, zeide tot hem: „Gij zijt een Duitsche spi'on." Nu begon de man te begrijpen waarheen men wilde, en voegde hem koeltjes toe„ik ben de kantonrechter van Lafram/aise. En dat was hij inderdaad. Dat de agent er onmid- dellijkeen verontschuldiging op liet vol gen, laat zich begrijpen. De samenkomst van den Duitschen Keizer met den Russischen Czaar wordt door de „Norddeutsche" ten zeerste te gengesproken. Als vermoedelijke reden neemt zij aan, dat de Czaar zich in dezen weigerachtig voordoet omdat Duitschland de Russische politiek niet in alle deelen wil volgen. Toch hopen enkelen nog op eene verrassing, en denken dat de ontmoe- ding nog wel zal doorgaan.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 1