J.P.LButeux Arie Smit J. P. I. BUTEUX, te Mr. C. LUCASSE, W.TIL HEEMSKERK, Medekiezers! Lucasse, Th. Heemskerk. Mr. C. Lucasse, Mr. Th. Heemskerk, Ontvangen: Dichte Kanten, ECHTE "kMTEN, Plicht en Recht", Advertentiën. K lezers! BUTÉUX en SMIT voort te zetten, A. J. BLANKERT. mooie patronen, TE YLISSINGEN. Yoor de Verkiezing van 2 leden der TWEEDE KAMER, op Donderdag 1 September e. k. wor den dringend aanbevolen de aftredende leden De Unie-collecte te Zaamslag heeft 288,55 opgebracht, tegen ƒ254,35 in het vorige jaar. De algemeene Synode der Nederlandsche berv. kerk heeft besloten, de navolgende circulaire uit te vaardigen aan de kerkeraden, die weldra zal verzonden worden De algemeene Synode der Nederlandsche her vormde kerk, van onderscheiden zijden verzoeken ontvangen hebbende om inlichtingen aangaande de bedoeling en de beteekenis der circulaire no, 1344 der Synodale commissie dd. 11 Mei 1887, geeft u, lot bevordering van eenparigheid van handeling in het verdedigen der rechten der Nederlandsche hervormde kerk en der rechten harer bijzondere ge meenten, en in aansluiting aan de synodale aan schrijving van 2 Dec. 11., te kennen lo. dat de kerkeraden der gemeenten, alwaar grooter of kleiner groepen zich organiseeren en tegenkerkeraden vormen, die zich èn in de gemeen te èn bij de onderscheidene autoriteiten als de wet tige kerkeraad willen doen gelden, gehouden zijn nauwkeurig toe te zien, dat de rechten en belan gen der aan hunne zorgen toevertrouwde gemeen te daardoor niet gekrenkt worden 2o. mocht dit, zooals gewoonlijk het geval zal wezen, te vreezen zijn, dan is de kerkeraad geroe pen en verplicht, eene tuchtzaak aanhangig te ma ken in de al'ereerste plaats tegen hen, die de af scheiding uitlokken, en ten tweede tegen hen, die als ouderlingen (opzieners) of diakenen (armver- zorgers) optreden 3o. mochten de naar art. 4 al. 1 reglement voor kerkelijk opzicht en tucht te beproeven maatre gelen vruchteloos bljjken, dan zal de kerkeraad wèl doen, het derde en zesde tuchtmiddel toe te pas sen, in eene naar art. 21 van hetzelfde reglement te nemen beslissing 4o. mochlen de door de censuur getroffen per sonen volharden in hun verzet tegen de wettige verordeningen der kerk, en op hun besluit om zich los te maken van de hervormde kerk hebben be krachtigd door het indienen van adressen aan Z. M. den Koning, waarin zij van de reglementen van het door hen gevormde kerkgenootschap" kennis geven, dan zal de keikeraad daarin een afdoend bewijs hebben dat genoemde personen ,,door woord en daad ten duidelijkste toonen" zich van de Ned. hervormde kerk „af te scheiden", en zal de kerkeraad voorzichtig handelen, zoodra de uit spraak kracht van gewijsde heeft bekomen, door in eene wettige vergadering dit feit der afschei ding op bovengemelde gronden te constateeren, en daarvan èn in de notulen des kerkeraads èn in de lidmatenboeken aanteekening te houden, eu hier van aan btlanghebbenden kennis te geven 5o. dezelfde verklaring kan, zoo de belangen en rechten der gemeente dit eischen, ook genomen worden ten aanzien van hare leden en lidmaten, die hunne kinderen bij de doleerende gemeente laten doopen, of aan kerkelijke verkiezing van ou derlingen (opzieners) en diakenen (armverzorgers) hebben deelgenomen, of eene kerkelijke betrek king bi] de nieuw gevormde gemeente aanvaarden. Diakenen zullen hierbij letten op arkt. 7 en 8 i egl. op de diaconien 6o. daar deze wenken, waarvan wij de opvol ging hoogst wenscheljjk achten, hoofdzakelijk die nen om de rechten der gemeente te beschermen, wenschen wij de kerkeraden opmerkzaam te ma ken op het laatste gedeelte van art, 38 regl. voor kerkelijk opzicht en tucht, waarvan de slotbepa ling, naar het voorkomt, ook kan worden toege past op hen, die door den kerkeraad zeiven van het lidmaatschap der kerk ontzet zijn verklaard, Moge op al uwe pogingen tot heil der gemeen te Gods beste zegen rusten Bij beschikking van den minister van bin- r.enlandsche zaken, van 29 Augustus, zijn be noemd in de commissie, in het najaar van 1887 belast met het afnemen der examens ter verkrij ging van de akte, bedoeld in art 56, onder a, van de wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127), o. a. in de provincie Zeeland a. tot lid en voorzitter de schoolopziener in het district Middelburg b. tot leden de schoolopziener in bet district Goes en in de arrondissementen Tholen, Zierikzee en Oostburgc. tot leden-plaatsvervan gers de schoolopzieners in de arrondissementen Axel, Middelburg en Goes. Gisterennacht zijn uit het militair hospi taal te Ylissingen twee soldaten, afkomstig van de klasse van discipline, ontvlucht. De politie, zoowel als de militaire overheid zijn terstond aan het werk getogen, om de vluchtelingen op te sporen. (N. R. Ct.) In dato 28 Augustus meldt men uit Groede aan de N. R. Ct. Heden ochtend was Machett, de agent in sui kerpeen voor de Belgische firma Witthouck, uit Hoofdplaat met paard en tilbury naar hier geko men om zaken te doen. Op de terugreis kwam hij, rijdende langs den riiksstraatweg van Groede naar Schoondijke, de stoomtram tegen. Zijn paard werd schichtig, steigerde, en Machett viel met til bury en paard ten ondersteboven, met het ge volg, dat hij op de plaats doodbleef. Het onwedervan jl. Zaterdag, heeft op ver scheidene plaatsen in ons land aanzienlijke schade aangericht. Te Rosmalen (N.-B.) o.a. werden twee menschen en zes runderen door den bliksem ge dood, en onder de gemeente Ossendrecht, legde een zware brand, drie woonhuizen, in korten tijd in den asch waarbij eenig vee omkwam, terwijl de bliksem elders droevige sporen beeft achtergelaten. TE KOOP: Een PLOEG, zoo goed als nieuw. Te bevragen a/h bureau dezer Ct Komt a. s. Donderdag eenparig met ons uwe stemmen uitbrengen op de Heeren Sinds een jaar wordt ons district in de Twee de Kamer door twee zeer achtenswaardige en bekwame mannen *vertegenwoordigd, die de vrij. zinnige beginselen toegedaan, die getrouw aan hun mandaat, als vrienden van vooruitgang en orde pal stonden om het volk in zijn grootste voorrecht te bestendigen en die trachtten, ten spijt van alle aanvallen, den armen burger als recht te doen behouden, wat de andere partij, on hare wiis, hem als gave zou willen uitreiken, maar daarvoor zijne onafhankelijkheid als offer vraagt. Wij behoeven er U slechts op te wijzen, dat Gij, die verleden jaar Uwe stem op de Heeren uitbracht, als mannen van eer, het weder be hoort te doen en dat zult doen en dat met te meer recht, nu zij de vaan, waaronder zij geko zen werden eerlijk en trouw opgehouden hebben en een zegen voor Zeeland zijn. Laten doleerende Heeren in de Kerklaat Godsdiensttwist buiten de School Men ontzag hoofdstuk 6, (van de Godsdienst) in de Kamer, want wat kon men er beter, zon der gevaar, voor in de plaats geven. Och, laat art. 194 ook onveranderd, opdat de tweedracht niet grooter worde en er geen verdubbeling van uitgaven vooi onderwijs van Staatswege vooral le nuancen uit geboren worde. Kiezers brengt dan, den 1 September, met ons Uwe stem weder uit, op de Heeren te MIDDELBURG, E.V te VLISSIXGEN. A. EN C#. Kiezers voor de Tweede Kamer De capdidaten der Antirevolutionai ren voor ons district zijn te Middelburg en te Amsterdam, die U met der. meesten aandrang worden aanbe volen. Komt Donderdag getrouw op, en toont dat ge door mannen wilt vertegenwoordigd wor den, die zich ook in de Twetde Kamer hunnen Heere niet schamen. EENIGE KIEZERS. De ondergeteekende bericht door deze w"" aan have geachte stad- en landgenooten dat zij de SLAGERS-AFFAIRE, door wijlen haren echtgenoot gedreven, wenscht en verzoekt daarom beleefd in ieders gunst te mogen deelen. Uw Ond. Dw. Dienaresse, Wed. R. Blankert. Deondergeteekende, haar zoon, voegt tevens hierbij dat hij het volgaarne op zich neemt, iu dezen voor zijn moeder op te tre den, om langs dien weg belovende een prompte en nette bediening. Uw Ond. Dw. Dienaar, Eene ruime SORTEERING aan veel verminderde prijzen vanaf /4,ö0, ƒ5,00 en h o o ge r. Axel. in alle breedten. J. WIELAVI). worden onze medekiezers dringend aanbevolen. KIESVEREEXIGIXG te MIDDELBURG, EN te VLISSINGEN. Vlissingen, 24 Aug. 1887. Het Bestuur JOS. VAN RAALTE, Voorzitter. J. VERKHYL QUAKKELAAR, Secretaris.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 2