Naai- en Breischool. Mr. C. Lucasse, Mr. Th. Haemskerk, BURGERLIJKE STAND. H andelsberichten. Advertentiën. Volgende week wachtende een lading puike RUHR-KOLEN Ce Dusseldorfsche Waden maken melding van een kluchtige zeekondengeschicdenisMaandag middag werd plotseling een gerucht verspreid dat het badende publiek niet weinig in opschudding bracht Men vertelde dat een onzer drie zee honden even voorbij de Hammerbrug inden Rijn was gelaten om een proef te nemen. Ofschoon men zich in de gesloten badinrichting daarvoor geenszins bezorgd behoefde te maken, was er onder de badgasten toch eenige onrust te be speuren en de meesten waagden zich met dan na een nauwkeurig onderzoek in het bassin Nie mand bevond zich in de buurt en enkele bad- i kamers waren slechts bezet door heeren die bezig waren zich aan te kleeden, toen dezen op eens door een zonderling rochelen en br! rrr! rrr! ha! ha! ha! opgeschrikt werden en in hun respectieve deuren verschenen. Alles was we der stil, maar nauwelijks waren zij wedei naar binnen gegaan, of het rumoer begon opnieuw, maar nu vergezeld van hevige kreten: „Bad meester! badmeester! de zeehond, help help!" zoodat den nog niet gekleeden heeren de natte haren te berge rezen. Allen stormen uit de badkamers en de badmeester die terstond den toestand overziet, griipt een lange stang en slaat daarmede woedend los op het ondier, met wien een heer bezig is in het water te worstelen. Deze grijpt de stang met een hand, terwijl hij zich met de andere tegen den zeehond verweert. Een verschrikkelijk gebrul davert door het bad huis en groote golven worden door het vreesdij- ke dier opgeworpen. Niemand komt den armen mensch te hulp en hij wordt reeds als verloren beschouwd. Plotseling springt hij op de stang waarlangs hij als een kat opklautert, maar 0 schrikop den voet wordt hij gevolgd dooi' den zeehond, die in de gestalte van een mensch uit het water komt opduiken. De angst maakte voor een algemeen gelach plaats. De vermeen de zeehond wyas iemand, die niet zwemmen kon, en in het diepste van het bassin gestapt, ter stond gezonken whs. In de diepte had hij de beenen van den ander ontmoet en zich in zijn angst daaraan vast geklemd, zoodoende zijn slachtoffer eenige keeren met zich medeslepend. De heer dacht dat de gevreesde zeehond hem beet had en riep dus uit alle macht om hulp. Eeider lichaamsdeelen droegen de sporen van het onwillekeurige reddingswerk en door de tanden en de klauwen van den zeehond was de huid hier en daar niet. onbeschadigd gebleven. Den anderen dag ontving de redder van den zeehond verscheidene adressen van dankbetuiging en er bestaat kans op het stichten van een zeehonden; orde. o— Uit Parijs schrijft men aan de „Köln. Ztg. Als ik mij niet vergis, is voor 't eerst dooi de Engelsche tolbeambten te Londen een mu seum van gesmokkelde goederen ingericht. Dit museum heeft natuurlijk niet ten doel aankomen de sluikers in hun vak op te leiden het moet die nen om de beambten verschillende moeilijk te ont dekken kunstgrepen van den sluikhandel te lee- ren keeren. Ook te Parijs heeft men het voor nemen zulk eene „school" in te richten en voor- loopig zijn er onder de voorhanden leermiddelen zeer belangwekkende voorwerpen. Er is bijv. een kolossaal marmerblok, dat, met zes andere uit Italië aangevoerd, de grens passeerde, maar niet uit de Carrarische groeven kwam uit zerk bestond en van binnen gevuld was met belast bare voorwerpen. Tot het invoeren van spiritus dienen palen, die uit met boomschors bedekte me talen bussen bestonden. Ook de hooggeschatte „tournure" wordt van guttapercha gemaakt en dient dan tot het invoeren van spiritus. Bij de belasting, die te Parijs van spiritus wordt gehe ven, is de sluikhandel in dit artikel zeer leven dig. Wie zou verdenking koesteren ten opzich te van een bonne, die met een schreiend kind op den arm het tolkantoor passeert? En toch is de schreiende zuigeling een pop van binnen gevuld met achttien liter spiritus. Het pracht stuk van de verzameling is tot nu toe een livrei bediende, die op de volgende wijze werd „gear- resteerd" Dagelijks passeerde een heer, die zelfs de teu gels voerde, in een egelant rijtuigje, met eenen livreibediende op de achterbank het tolhuis tus- schen Parijs en het Bois de Boulogne. Hij ging natuurlijk zoo aks hij kwam en de beambten ken den hem weldra en dachten er niet aan het rij tuig te onderzoeken, welks eigenaar met een lichten groet voorbijreed. Daar had hij op zeke ren dag het ongeluk juist voor den tol in aan raking te komen met een vrachtwagen, zóó, dat de bediende van zijn bankje rolde en met zijn hoofd op de straat terecdt kwam, De beambten naderden om hulp te bieden, maar wie schetst hunne verbazing, toen zij uit den schedel van den gevallene eene vloeistof zagen stroomen die sterk naar cognac rook? De bediende was een van 't hoofd tot de voeten met cognac gevulde gomelestieke pop met hoofd en handen van w-as. Bij deze gelegenheid moge hier een .verhaal, dat letterlijk waar is, een plaatsje vinden Een heer, die naar 't buitenland wilde reizen dacht zonder tol te betalen eenen voorraad si garen mee te nemen. Hij liet daartoe in zijnen koffer een dubbelen bodem maken en vulde de ruimte met sigaren. Zijne vrienden echter waarschijnlijk meer om een aardigheid te hebben dan uit oneerlijkheid-namen de sigaren uit den koffer en legden stroo in de plaats. Tevens schreven zij een anoniemen brief aan de doua nepost, waar de goederen van den reiziger moes ten onderzocht worden. Zij beschreven hem en zijnen koffer en zeiden, dat daarin een dubbele bodem was met sigaren. Onze smokkelaar l&vam werkelijk met den ook door hen genoem den trein en groot was zijne velegenheid, toen onmiddellijk eenige beambten zijnen koffer open den. Hij hoopte nog, dat zij den dubbelen bo dem niet zouden ontdekken, maar natuurlijk ont dekten zij dien toch Grenzelooze verba zing van den reiziger en de beambten toen zij in plaats van sigaren stroo vonden! LAATSTE BERICHTEN. Axel. Gisteren zijn alhier door den heer Janssens uit Hulst, de werkzaamheden aangevangen, tot de plaatsing van een Northon-pomp. Door de kleiachtige grond, welke men heeft gevonden op een diepte van ongeveer 10 Meter, werkte het boren zeer moeilijk. - Door den hond van den jager A. v. C. alhier, is gisterenmiddag in de Liniegracht naby het fort een pasgeboren kind gevonden. Onmiddellijk werd aangifte bij de politie ge daan, waarna heden door politie en geneeshee- ren een streng onderzoek is ingesteld. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. - Gisteren werd de schippersknecht d. J. te Terneuzen, zoodanig door de giek van het schip op het hoofd getroffen, dat eene heelkun dige operatie moest plaats hebben. Zijn toestand is eenigzins bevredigend. - Door de lib. Kiesvereeniging ,,Goes", is tot candidaat voor de Tweede Kamer in het district Goes gesteld de heer Jhr. J. L. C. Pompe van Meerdervoort te Bergen op Zoom. Hoewel er 2 leden altreden werd besloten slechts 1 candidaat te stellen. - Te Oostende is een hevig gevecht uitge broken onder de Engelsche visschers. Geheele troepen soldaten moeten de orde be waren. Er zijn reeds onderscheidene dooden en ge kwetsten. CORRESPONDENTIE. Met het oog op de a.s. Kamerverkiezing zal van dit blad, a.s. Dinsdagavond een bijvoegsel wor den uitgegeven, waarin tevens ad verten tien kun nen worden opgenomen tot Dinsdagnam. 2 ure. Uitg. Koewacht. Geboorten. 3 Aug. Josephus, z. van Pieter Li- vinus de Paepe en Etna Pharaildus Kegels. 3 Aug. Leo z. van Dominicus Verschraegen en A- melia Francisca Strooband. Overlijden. 4 Aug. Maria Catharina de Winne, oud 8 j., d. van Josephus Perdinandus en Ursala Maertens. 3 2 5e STAAT SLOTEtt II Prijzen van J100 en daarboven. Trekking van Maandag 22 Aug, 8e. KI. 1000. no. 6500, 8473, 18578. 400. 18909. 100. 6971, 8125, 16025, 16120, 19186. Trekking van Dinsdag 23 Aug. 2000. no. 14822. L 200. 2100, 10945, 11382. 100. 6488. 7660, 16138, 17885, 19100. 20976. Trekking van Woensdag 24 Aug. 25,000. no. 1497. 1500. 1062, 15329. 1000. 7184, 17592. 400. 8243, 13118. 200. 8771, 19611. 100. 13955, 17668. Trekking van Donderdag 25 Aug. 5000. no. 14690. 400. 2881, 5332. 100. 4059, 14329. Dordrecht, 18 Aug. 1887. Aanvoer gering; kooplust gematigd. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe 7,50 a /7,8D Goede ƒ6,80 a 7,20 Zeeuw, en Tl. Rogge ƒ4,80 a ƒ5,00, Overm.' ƒ4,50 a ƒ4,80, Zeeuw, en VI. winlergerst ƒ4,30' 5 ƒ4,80, Zeeuw, en VI. Z. gerst ƒ4,00 a ƒ4.30, Zeeuw, en Overm. Hav. ƒ2,20:1 ƒ3.00, Paardeb. ƒ5,50 k ƒ5,90, Bruineb. if BI. kookerwt. ƒ7,20 a ƒ8,20, Voeder erwt. ƒ6,00 a ƒ6,50 Koolz. 8,60 ƒ8,80. Koers van Belgisch geld: 100 francs: ƒ47,65 a ƒ47,70. Allen die iets verschuldigd zijn aan of te vorderen hebben van wijlen R. Blankert, Vleescbhouwer te Axfi., gelieven daarvan betaling of opgave te doen, vóór of op den lsten Septem ber a.s., ten kantore van den heer P. DREG- M A N S, Notaris te Axel. De ondergeteekende bericht dat zij zich alhier heelt gevestigd tot het houden van AXEL. SARA SARELS VAN RIJN. Van 1 tot 15 Aug. 1887. Kiezers voor de Tweede Kamer! De candidaten der Antirevolutionai ren voor ons district zjjn te Middelburg en te Amsterdam, die U met der. meesten aandrang worden aanbe volen. Komt Donderdag geGouw op, en toont dat ge door mannen wilt vertegenwoordigd wor den, die zich ook in de Tweede Kamer hunnen Heere niet schamen. EENIGE KIEZERS. aan de Axelsche Sassing te bekomen aan concurreerenden prijs bij JOH. SMIES te Axel.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3