3 2 r> e sTTwfs roTflti Handelsberichten. Advertentiën. Zondag avond woonden de talrijke voorbijgan gers en wandelaars aan den Konstantinhugel te Weenen, een hartroerend tooneel bij. Een knaap was in 't water gevallen, terwijl hij in eene l>oot speelde. Van alle kanten rees een hulpgeroep op, zonder dat ernstige pogingen werden aangewend om het kind te redden. Juist op dit oogenblik ging de burgerschool - leeraar Wemisch voorbij, die een prachtigen New- Foundlander aan een koord voerde. De hond, die bet kind zinken zag, trok zich met eenen forschen ruk los, sprong snel als de bliksem in 't water en bracht onder luide toejuichingen het kind aan wal. o— Een meisje, werkzaam in een winkel te Brus sel, at haar boterham op en wierp het papier er van in een prullenmand. De eigenares van de zaak was juist in hetzelfde vertrek en nam het papier dat door kleur en vorm haar aandacht trok. Zij deed het open en zag nu tot, haar groote verba zing, dat het stuk papier tot het inpakken van boterhammen gebruikt, een obligatie was van de leening Stad Brussel 1886. „Weet gij wel, dat gij daar een 100 francs weg gooit?" De aan gesprokene begon te lachen en zeide, dat haar moeder er nog een heele bos van had, die haar broeder voor eenigen lijd op straat had gevon den. De winkelierster gaf de politie kennis en da delijk werd een inspecteur naar de woning van het meisje gezonden, waar de vrouw, de moe der van het meisje, hetzelfde verhaal deed, en toen de inspecteur haar de waarde van de pa pieren mededeelde, was de vrouw stom van ver bazing en lang duurde het, eer zij vaD baar schrik en ontsteltenis was bekomen, want zij verhaalde er denzelfden morgen nog drie te heb ben gebruikt om het vuur aan te steken enden vorigen dag had haar zoon er eenige gebruikt, om de reten in de deur te stoppen. Zij wees de plaats aan en met veel moeite gelukte het uit verschillende scheuren en sple ten eenige der obligation te voorschijn te bren gen, die er deerlijk gehavend uitzagen. De po litie heeft de stukken in beslag genomen en heeft een onderzoek ingesteld naar den eigenaar er van. Voor pakpapier, fidibussen of als stopverf zijn de obligation wel wat kostbaar. o - Uit Tetschin wordt het volgende gemeld, dat bij een openbaar bal plaats had. Gedurende den geheelen avond hadden verscheidene deelnemers aan het bal reeds de opmerking gemaakt, dat de^vrouw van den ambachtsman Heller, eene ondanks haar 42 jaren nog knappe, maar bui tengemeen ijdele vrouw, telkens plotseling ver bleekte, midden onder den dans bleef staan, naar haar middel gieep, diep adem haalde, maar dan weder vlug door danste. Plotseling zakte zij, met een luiden kreet ineen, en bleef be wusteloos liggen. Men bracht haar naar huis, en haalde den dokter, maar zijne hulp vermocht niets, de vrouw stierf weldra, enkel zooals uit het onderzoek van den arts bleek, tengevolge van het sterke rijgen. o- Te Drasow heeft zich een Cetti op vier bee- nen voorgedaan. Onlangs gingen de echtelieden Urbanek aldaar hunne familie in HerotÜz be zoeken. Daar er niemand te huis bleef, sloten zij de deur, maar dachten heel niet aan den hond. Toen zij drie weken later terugkeerden, vonden zij den hond als een geraamte in onmacht lig- gen. Men diende hem een lepel melk toeendat deed hem weder bijkomen. In weinige dagen was Phylax, die 3 weken honger en dorst gele den had, geheel weer hersteld. o In Lintschischet stierf onlangs, naar uit Mos kou gemeld wordt, op straat een grijze bedelaar. De man bij wien hij inwoonde, nam als schade loosstelling voor de niet betaalde huur eenige ou de verwaarloosde kleeren, waaronder een vuilen kaftan, dien hij aan een kleermaker verkocht. Hoe groot was echter de verbazing van den kleer maker, toen hij den kaftan wilde opknappen en daarin 11,450 roebels vond. De erven van den bedelaar hebben een proces tegen den kleer maker begonnen om de gelden terug te vorde ren. o - „Figaro" deelt mede, dat er te Londen een club bestaat, waarvan alle leden meer dan vijf vingers hebben en die de „Zesvingerige Club" heet. In de verleden week gehouden vergadering deelde de president mede, dat er volgens de laat ste statistieke opgaven op de geheele wereld 2173 personen zijn met 6 vingers aan. elke hand, 431 met 7 en op Madagascar een met 8 vingers. Hjj voegde er hij, dat er weldra muziek voor de piano zou uitkomen, die alleen door zesvingerige personen zou kunnen worden gespeeld, welke mededeeling met veel geestdrift werd ontvangen. o Een zware brand heeft Zaterdag avond de groote magazijnen van Whiteley, in Bayswater, een der voornaamste wijken van Londen, in asch gelegd. De geheele rijke inhoud dier magazijnen is mede vernield. De verliezen worden geraamd op meer dan 3 millioen gulden. Drie der be ambten van het buis zijn levend verbrand, ter- wiil ook nog twee brandweermannen in de vlam men omkwamen en twintig andere zware brand wonden bekwamen. Nog steeds wordt door een aantal spuiten wa ter gegeven op de puinhoopen van de maga zijnen van Wliiteley. Dit is de vijfde maal sedert 1882 dat er in Whiteley's magazijnen brand is uitgebroken, en de verzekeringmaatschappijen hebben daarom ge weigerd de gebouwen en de goederen te as.su- reeren Whiteley houdt ten stelligste staande, dat de brand aangestoken is, en hij schrijft dit misdrijf toe aan naijver van concurrenten. F. F It S T F K A M F. It. Vrijdag 5 Aug. Hoofdstuk I, (van het Rijk en zijne inwoners) wordt met algemeene (35) stemmen aangenomen. Hoofd stuk II, le afd. (van de troon-opvol- ging) wordt met 31 tegen 5 stemmen aange nomen. Tegen de heeren van Akerlaken, S. van der Oye, De Bruyn, Insinger en Muller. De afd. 2-5 van hetzelfde hoofdstuk (van de voogd ij des Konings enz.) wor den aangenomen met 29 tegen 1 stem, die van den heer De Bruyn. Id. 6e en 7e afd. (van de macht des Konings enz.) wordt aangenomen met 32 tegen 2 stemmen, die van de heeren S. v. d. Oye en De Bruyn. Hoofdstuk III, (van deStaten-Gene- raal) wordt aangenomen met 26 tegen 10 st. Tegen de heeren Smits van Oyen, De Bruyn, Magnee, Elout, Smitz, Pijls, Regout, Verheijen en S. van der Oye. Hoofdstuk IV, va n de Provinciale Staten en de Gemeen tebesturen) wordt eveneens met 26 tegen .10 stemmen aangenomen. Tegen dezelfde heeren als hiervoren genoemd. Hoofdstuk V, (van de Justitie) wordt met algemeene stemmen aangenomen. Hoofdstuk VII, (Financiën) wordt eveneens zonder beraadslaging met alge meene stemmen aangenomen. Zaterdag 6 Aug. Hoofdstuk VIII, (van de defensie) wordt aangenomen met 23 tegen 15 stemmen. Tegen de heeren: Van Swinde- ren, Magnee, Hengst, Smitz, De Bruyn, S. van Oyen, V. d- Breggen, Elout, Begout, Verheijen, De Sitter, Pijls, Van Akerlaken, Van Roijen en Blijdenstein. Hoofdstuk IX, (van den Wa terstaat) wordt zonder beraadslaging met algemeene stemmen aangenomen. Daarna treedt in behandeling het voorstel van den heer Schaep- man tot verandering van hoofdstuk X der grond wet o n d e r w ij swordt in de zitting van Maandag 8 Aug. verworpen met 27 tegen 11 stemmen. Voor de heeren Smitz, Pijls, Re gout, Sch. van der Oyen, Smits van Oijen, Hengst, Pijnappel, Magnee, Elout, De Bruyn en Verheijen. Dinsdag 9 Aug. Het ontwerp bevattende de additioneele artikelen wordt aangenomen met 26 tegen 11 stemmen. Tegen de heeren: Regout, Pijnappel, De Bruyn, Elout, Pijls, Sch. van der Oye, Hengst, Magnee, Muller, Smits van Oyen en Verbeyen. De Kamer wordt daarna op reces gescheiden. LAATSTE BERICHTEN. Naar men verneemt, heett Z. M. do Koning de ontwerpen van wet, vaststellende de in over weging te nemen veranderingen in de grondwet, zooals ze door de beide Kamers der Staten-Ge- neraal zijn aangenomen, reeds bekrachtigd. De wetten zullen zooveel doenlijk nog deze week worden afgekondigd. Volgens het Handelsblad bestaat het voorne men de verkiezing voor de Tweede Kamer, na de ontbinding te doen plaats hebben op Dinsdag 13 September e.k. Gisterennacht omstreeks 3 uur is een zware brand uitgebroken in het gebouw, bekend onder den naam van „Palais du Midi" te Brussel. De brand is ontstaan in het chemisch labora torium, verbonden aan de nijverheidsschool welke onlangs eerst met vele kosten naar dit gebouw is overgebracht. De schade is op een millioen te schatten. Verscheidene spuitgasten zijn, door rook be dwelmd naar eene apotheek in de nabijheid ga- bracht; éen hunner is bovendien zwaar gewond. De nijverheidsschool is sedert vele jaren gevestigd geweest in de benedenverdieping van het schilde rijen museum, maar verleden jaar naar het „Palais du Midi" overgebracht wegens het brandgevaar waaraan de schilderijen daardoor blootstonden. Prijzen van ƒ100 en daarboven. Trekking van Maandag 8 Aug. 2e. KL 1500 no. 9388 17300. 1000. 19959. 400. 867, 10356, 18164, 20056. 200. 10075. 100. 2962, 3190, 5653, 7453, 16659. Trekking van Dinsdag 9 Aug. 20,000. no. 16424. 1000. 8924. 200. 2368, 12996. 100. 1891, 3658, 6344, 11932, 12411. Trekking van Woensdag 10 Aug. 5000. no. 13056. 2000. 327. 1000. 1440, 17735, 18205. 200. 1570, 16847. 100. 6978, 13548, 15811. Trekking van Donderdag 11 Aug. 400. no. 2586. 100. 1269, 14646. Dordrecht, 11 Aug. 1887. Aanvoer ruim kooplust gematigd. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe ƒ8,00 a ƒ8,50 Goede ƒ7,50 a ƒ7,90, Zeeuw, en VI. Rogge ƒ5,00 a 5,50, Overm. ƒ4,80 a ƒ5,00, Zeeuw, en VI. winlergerst ƒ4,00 a ƒ4,50, Zeeuw, en VI. Z. gerst ƒ4,00 a ƒ4,30, Zeeuw, en Overm. Hav. ƒ2,20 a ƒ3,00, Paardeb. ƒ5,50 a ƒ5,90, Bruineb. a BI. kookerwt. ƒ6,70 a 7,00, Voeder erwt. ƒ6,00 a ƒ6,50 Koolz. 8,80 Koers van Belgisch geld: 100 francs: ƒ47,50 a 47,55. Voor een geheel jaar kost het plaatsen van een Advertentie, in dit bladter grootte van een vierkant vak als dit, met het recht de eens opge geven advertentie naar verkiezing te veranderen, bij vooruitbetaling slechts ƒ7,50 voor Nederland en 18 Francs voor Belgie. Bij elke plaatsing wordt een bewijsnummer franco toegezonden. De Uitgever.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3