Xo. 124. Zaterdag 15 1887 3e Jaarg. voor Zeeuwsch-Vlaanderen Nieuws- en Advertentieblad F. DIELEMAN, Buitenlandsch Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Dit Blad verschijnt eiken Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden 25 cent; franco per post 30 cent door geheel Nederland; voor België 60 cent; het laatste echter bij vooruitbetaling. Afzonderl. numm. 5 ct. DRUKKER - UITGEVER AXEL. Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maai. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterli] tot Vrijdagnamiddag TWEE uren, bij den Uitgever. De ziekte van den Duitschen Kroon prins, welke we in een vorig nummer ver meldden, is thans in zooverre geweken dat er omtrent diens toestand geen bul letin meer wordt uitgegeven. "V oor— zichtigheidshalve moet hij zich in acht nemen, niet te lang achtereen overluid te spreken. Door de ambtenaren en werklieden der fabriek van Krupp, is besloten, ter eere van hun overleden patroon, den heer Alfred Krupp, te Esseneen ge- denkteeken op te richten. Er is reeds eene commissie uit hun midden benoemd om aan de uitvoering van het plan ge volg te geven. De gemeenteraad aldaar, heeft met al- gemeene stemmen besloten, eene som van 60,000 mark tot dat doel bij te dragen. Jl. Zaterdag is de Keizer van Oosten rijk te Gastein aangekomen. Hij werd op zeer levendige wijze begroet. Nadat hij zich naar het badsiot had begeven, drukten de beide vorsten elkander de hand, omhelsden elkander hartelijk en gingen daarna in het receptie—salon alwaar zij een hoogst vriendschappelijk en vertrouwelijk onderhoud hadden. Beide keizers waren in burgerlijke kleeding Zondag daaraanvolgende bracht Kei zer Franz Joseph den Duitschen Kei zer zijn afscheidsbezoek. De vorsten zijn bijna een half uur alleen bij elkan der geweest. De Oostenrijksche Keizer werd daarna door Keizer Wilhelm tot aan den trap begeleid, waar zij elkaar nogmaals ten afscheid omarmden. Hierop liep Keizer Franz Joseph, ver gezeld van het gevolg van den Duit schen Keizer, den trap af en stapte in zijn rijtuig. Op het zelfde oogenblik verscheen Keizer Wilhelm op het bal— con en staarde zijn bezoeker zoo lang na tot hij hem uit het oog verloren had. Woensdag is ook de Duitsche Keizer van Gastein vertrokken. Verleden Zaterdag heeft te Moscou de plechtige begrafenis plaats gehad van het lijk van Katkoff. De gezondheidstoestand te Palermo laat veel te wenschen over. Dagelijks komen onderscheidene berichten voor van cholera—gevallen met dc odelij ken afloop en dat de ziekte zich in de verschillen de deelen der stad vertoont. Het tot nu toe gevolgde stelsel om de familieleden zooveel mogelijk van de lijders af te zonderen, zal men weldra vaarwel moe ten zeggen, te meer daar het volk ge deeltelijk uit vooroordeel en gedeeltelijk om den last te ontgaan, de lijders zoo veel mogelijk verbergtnatuurlijk neemt de ziekte hierdoor sterk toe. De vrees voor de ziekte is zoo groot, dat in meer dan een geval de lijders door hunne fa- miliën, aan hun lot worden overgelaten soms ook tracht het volk met geveld te beletten dat aan de lijders de noodige middelen worden toegediend. Door het gemeentebestuur en 1 rof. Paterno, het hoöfd van den geneeskun digen dienst, worden alle middelen aan de hand gedaan om de ziekte tegen te gaan. Daar thans op verschillende pun ten der stad stations van den genees kundigen dienst zijn, kan onmiddellijk desnoodig, in de dringende behoeften worden voorzien. Door het overlijden van den Italiaan- schen minister, den heer Depretis, heb ben de overige ministers uit den aard der zaak hunne portefeuille ter beschik king van den Koning gesteld, teneinde dezen te laten beslissen, of over desa- menstelling van een nieuw ministerie, 6f de benoeming van een nieuwen mi nister-president. Dit heeft ten gevolge gehad, dat de heer Crispi, voorloo- pig belast is met de portefeuille van bmtenlandsche zaken en is verder be noemd geworden tot voorzitter van den ministerraad. De minister van koloniën te Madrid, heeft, naar men meldt, zijn ontslag inge diend, zulks tengevolge van tegen hem gerichte uitgesproken woorden, van alles behalve vleienden inhoud, door den nieuw benoemden kapitein—generaal van Cuba, den heer Salamanca. Een aldaar verschijnend blad, dat deze mededee- ling heeft opgenomen, waarvexir 't door Salamanca niet gelogenstraft wordt, be vestigt dat bericht thans zooveel te meer, waaruit blijkt dat dit nieuws niet uit de lucht is gegrepen. Zooals te denken is, zal deze zaak, te Madrid wel eenig op zien gebaard hebben. Dinsdagmorgen heeft ten 11 ure on der groote belangstelling de begrafenis plaats gehad van de echtgenoote van den Burgemeester van Antwerpen. De geheele stad nam deel in de rouw ,„n den populairen burgervader. De geestelijkheid was talrijk vertegenwoor digd in den stoet, die zijne schreden richtte naar de St. Jozefskerk, alwaar de lijkdienst plaats vond. Niet alleen t stedeliike bestuur, het stedelijke amb tenaarskorps, verscheidene openbare en particuliere instellingen, maar ook de gemeentebesturen van Brussel, Gent en Luik waren door hunne burgemeesters, de garde civique en het garnizoen door hunne hoofdofficieren vertegenwoordigd. Na afloop van den kerkelijken dienst, werd het lijk naar Ekeren vervoerd, waar in alle stilte en plechtigheid de teraar debestelling plaats had. De Belgische Kamer heeft met 64 te gen 22 stemmen goedkeuring verleend aan de vernieuwing van het contract tussclien dan Belgischen Staat en de Red Star Line, die de geregelde stoom vaart tusscben Antwerpen New—ork onderhoudt en aan het subsidie die deze lijn ontvangt, ter bevordering van den uitvoer van België naar de Vereenigde Staten. Uit Berlijn wordt gemeld dat 1 rins Ferdinand van Coburg heeft besloten naar Sofia te vertrekken. Zijne bagage is reeds verzonden en hijzelf is gisteren te Widdin ontscheept. Het besluit van den prins van Coburg heeft in de diplomatieke kringen eenig opzien gebaard. Waarschijnlijk zal a.s. Zondag de plech tigheid der eedsaflegging plaats hebben. Latere berichten omtrent de cholera in Italië, melden dat de ziekte eenigs- zins aan het afnemen is. Op verschil lende plaatsen, waar de zoo zeer ge vreesde cholera zich steeds uitbreidde komen minder gevallen voorhet is dus te denken dat de ellende niet zoo groot zal worden, als deze zich in het eerst liet aanzien. H. K. H. de hertogin-weduwe van Albany, zuster van II. M. onze Koningin wordt omstreeks der 20en dezer maand op Soestdijk verwacht, waar zij me, ire kit.deren een paar weken de gast zal zijn van Hü. MM. den Koning en de Koningin. (D.)

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 1