ADVERTENTIEN. yan af ƒ35 yan af /16en hooger. Axel. J. WIELAND. P. Dregmans. R. VAN DE REE. O. N. JANSEN VAN ROSENDAAL. A. v. O. KRUIJSSE. Reinier van de Ree Jz., A. v. 0. Kruijsse, C. N. Jansen van Rosendaal, Kiezers van Axel Verleden Maandag is naar wij ter loops vernemen, een boerenknecht van den landbouwer P. op bet groot eiland in de nabiiheid van de Drieschouwen (België) van een met vlas geladen wagen gevallen en geheel door midden gereden. De ongelukkige was onmiddellijk een lijk. Philippine. Den 12den Juni werd hier eene Maatschappij gevormd tot het bouwen van een doelen. Reeds op de le vergadering traden 19 Leden toe, welk aantal wekelijks vermeerderde. Door de eendrachtige samenwerking der Leden en de goede zorgen van den Heer De Krijger, stond het gebouw den 9den Juli kant en klaar op het erf van den Heer A. J. Hulst (Wapen van Zeeland). Zondag 17 Juli wordt de doelen geopend met eene Koningschieting. Het muziekgezelschap „de Burgerkring" van Assenede, zal deze feestelijk heid komen opluisteren. GEMEEN TERA A 1) V A N AXE L. Zitting van Dinsdag 12 Juli 1887. Voorzitter de heer Jhr. Mr. Quarles van Ufford. Tegenwoordig al de leden. De Voorzitter noodigt den Secretaris uit, de notulen der vorige vergadering voor te lezen; aan dit verzoek wordt voldaan en de notulen worden Hierop wordt overgegaan tot de orde der werk zaamheden der vergadering. De Voorzitter deelt medele. dat de heeren F. Dekker en A. van der Hooft hunne herbe noeming als leden van het Burg. Armbestuur heb ben aangenomen, en 2e. dat Ged. Staten, de reclame van P. J. van Dixhoorn betreffende, diens aanslag van den Hoofd. Omslag, gegrond hebben verklaard, en hem een klasse hpbben verlaagd. Daarop treedt in behandeling de rekening van het Alg. Burg. Armbestuur, welke in de vorige vergadering tot een volgènde zitting was aange houden. De heer Kruijsse verlaat even de vergade ring. De heer van Fraaijenhnve verklaart thans bij monde der Commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Van Vessem, Van Fraaijenhove en Diele- man, dat de rekening onderzocht is en geen enkele reclame is aangetroffen waarom hij namens de com missie voorstelt de rekening goed te keuren. Nie mand 't woord of voorlezing dezer rekening verlan gende, wordt zonder hoofdelijke stemming dit vuor- stel aangenomen. Nadat de heer Kruijsse weder ter vergadering komt wordt het overschrijven van posten van on voorziene uitgaven aan de orde gesteld. De Voorzit ter zegt hieromtrent ongeveer het navolgende In de gemeenteraadszitting in December jl. is een wij ziging aangebracht in de reiniging der straten, bin nen de kom dezer gemeente. Jan van den Broeke is toen belast geworden de straten schoon te houden, tegen 8,— per week dat is ƒ156,— 'sjaars. Met bijlevering van steekkarretje en meer andere mate rialen is dit gekomen op ongeveer 200,— zonder dat hierop gerekend was. Verder moet het zooge naamde slikstraatje waar thans 8 huizen gebouwd zijn, eenige verandering ondergaan. De goot o.a. die in het midden van het straatje is gelegen, zal vóór de huizen gelegd worden, terwijl de straat zelve ge lijk zal gemaakt worden en ook dat een eindje straat aan de R. K. Kerk, vernieuwd moet worden, dit al les te zamen genomen zoude ongeveer 300, be- loopen. Burg. en Weth. stellen dientengevolge voor deze som over te schrijven op de post van onvoor ziene uitgaven. De heer Van Vessem merkt opdat het bedoelde slikstraatje vóór de bouwing dier huis jes in zeer goeden staat was en thans door het rijden en het storten van de steenen veel heeft geleden; hij vindt het daarom onbillijk dat in zulke gevallen de kosten van herstel voor rekening der gemeente ko men, hij is van oordeel en acht het ook goed dat de belanghebbenden deze herstellingswerken op hunne rekening zouden moeten nemen. De Voorzitter is van tegenovergesteld gevoelen, hy zegt dat de stra ten voor het publiek vervoer zijn opengesteld en dus niet in aanmerking kan genomen worden in welken toestand die straten zich dan bevinden, en aangezien de goot toch moest verlegd worden, kan in dit geval geen sprake zijn om de kosten tea laste te leggen van belanghebbenden. Met dit gezegde vereenigt zich ook de heer Oggel en voegt er nog aan toe, dat het wel zeer onbillijk zoude wezen, wanneer bij de kosten van het boawen ook nog die van het herstel van een straat kwamen, de straat is immers toch openbaar, en behoort toe aan de gemeente. De Voorzitter brengt hierop het voorstel van Burg. en Weth. in stemming 't welk wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen die van de heeren Van Vessem en Wol- fert, terwijl zonder hoofdelijke stemming aangeno men wordt het overschiijven van een postje ten be drage van ƒ0,48, zijnde de kosten van een veroor deelde uit deze gemeente, die nog veroordeeld was geworden eer het nieuwe wetboek van strafrecht in werking was getreden, en alzoo de kosten van de zen onvermogende ten laste der gemeente kwamen. Daarop stelt de Voorzitter den Raad voor de voor waarden tot levering van steenkolen en petroleum, evenals het vorige jaar te doen gelden en onveran derd te behouden. Dienovereenkomstig wordt zon der hoofd, stemming besloten. Thans treedt een request van de muziekvereeni- ging „Concordia" alhier, in behandeling. Dit request behelst een verzoek van het Bestuur dier Vereeni- ging, om buiten de lesuren, alle kosten voor hare rekening nemende, een locaal dor Openbare School te mogen gebruiken om repetitiën te houden het oude kazernegebouw, hoewel, onder dankbetuiging, kosteloos afgestaan, is niet ingericht tot het houden der oefeningen, aangezien het nadeelig werkt voor het gehoor en voor de muziek zelve, en de honoraire leden kunnen niet voldoende ontvangen worden. De heer Kruijsse vraagt of de uitdrukking „buiten de schooluren" van kracht is voor éen locaal of al de localen, hij zegt dat aangezien de avondschool om 8 uur eindigt, de muziekoefeningen eerst om dat uur kunnen aanvangen, daar het onmogelijk samen kan gaan om in het eene locaal muziek uit te voeren en in het andere locaal onderwijs te geven, waarop de voorzitter antwoordt dat de bedoeling is, wanneer de geheele school ledig is. De heer Oggtl zegt nog dat het Bestuur de muziekoefeningen zoo moet regelen dat het onderwijs er geen hinder door beeft. De Voorzitter brengt hierop het verzoek in stem ming en wordtop de door hen gestelde voorwaarden en tot wederopzeggings toe, aangenomen met 10 stemmen. Dhr Kruijsse houdt zich buiten stemming. Thans wordt overgegaan tot de benoeming van een stembureau bij de as. verkiezing voor leden van den gemeenteraad. Voor het le. lid zijn van de 11 ingeleverde briefjes uitgebracht op de heeren PDie* leman 5, L. De Feijter 2, S. Van Hoeve 2, D. J. Og gel 1 en J. Wolfert 1 stem. Niemand de volstrekte meerderheid verkregen hebbende heeft eene nieuwe vrije stemming plaats. Alsnu bekomen stemmen de heeren P. Dieleman 9, L. de Feijter 1 en S. van Hoeve 1 st. De heer Dieleman is alzoo benoemd en neemt zijne benoeming aan voor het 2e. lid zijn uitgebracht op de heeren D. J. Oggel 7, L. De Feijter 2 en S. van Hoeve 2 st. De heer Oggel is eveneens benoemd en laat zich de benoeming welgevallen. De overige leden worden tot leden-plaatsvervangers be noemd, bij afwezigheid van een der leden. Daarop treden in behandeling twee requesten van de wed. A. van Acker en "WDekker Wz, betreffen de bezwaar tegen hun aanslag in den Hoofdelijken Omslag. Deze requesten worden in eene besloten zitting behandeld evenals het suppletoir-kohier voor den Hoofd. Omslag, na eerst de ter openbare verga dering te bespreken punten af te handelen. De Voorzitter deelt mede dat door hem een nieu we verordening op de heffing en invordering van den Hoofdelijken Omslag is ontworpen. Het is voor al zeer moeilijk omdat bij de thans bestaande veror dening geen vaste maatstaf is aangewezen, reden waarom Gedeput. Staten dikwijls niet goed konden besluiten bij gemaakte reclames. Dit ontwerp zal zoo zijn ingericht dat bij het bepalen van den aan slag niet zoo omslachtig behoeft gewerkt te worden. Er zijn personen van wie men hunne inkomsten weet, doch er zijn er ook van wie het zeer moeilijk of ook onmogelijk is te bepalen. Om nu echter zoo na mogelijk elks aanslag te bepalen zal deze ODt- werp-verordening een goede handleiding zijn. Ver der zegt de Voorzitter. Ik zal dit ontwerp laten o- verschrijven en de leden ter lezing geven, om later deze verordening in de vergadering te behan delen. Niets meer ter behandeling op de agenda ver meld staande vraagt de Voorzitter of nog iemand iets ter openbare zitting heeft mede te deelen, waar op de heer Kruijsse het wenschelijk acht dat met de verbetering van het zooeven besproken Slikstraatje spoedig een aanvang werd genomen. De Voorzitter zegt dat de straatmakers aan het begin der Lange Noordstraat bezig zijn met, de straatkeien op te bre ken en er nieuwe voor in de plaats te leggen. De beste dezer oude steenen zouden dan kunnen die nen voor dat Slikstraatje. De gansche vergadering vereenigt zich met het gesprokene van den Voor zitter, waarop deze laatste de openbare zitting sluit. Dordrecht, 14 Juli 1887. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe ƒ8,00 a ƒ8,60 Goede 7,50 a ƒ8,00, Zeeuw, en VI. Rogge ƒ5,50 a ƒ6,00, Overm. ƒ5,30 a ƒ5,60, Zeeuw, en VI. wintergerst ƒ4,00 a ƒ4,30, Zeeuw, en VI. Z. gerst ƒ4,00 a ƒ4,40, Zeeuw, en Overm. Hav. ƒ2,20 8, ƒ3,00, Paardeb. ƒ5,50 a ƒ6,00, Bruineb. ƒ10,00 a ƒ11,00, BI. kookerwt. ƒ6,70 a ƒ7,00, Voeder erwt, ƒ6,00 a ƒ6,50. CORRESPONDENTIE. Tot ons leedwezen kon wegens niets meer worden opgenomen. Red. Zoo even ontvangen Nieuwe breede en smalle ECHTE KANTEN ACHTER MITSEN, aan de minst mogelijke prijzen. Voorts verkrijgbaar: Voor goede kwaliteit wordt ingestaan. KIEZERS VAN AXEL! Met den meesten aandrang worden de 3 aftre dende leden A. van Overstrate Kruijsse, R. van de Ree Jz., C. Jansen van Rosendaal, en in plaats van het aftredende lid L. VAN VES SEM, de Heer aanbevolen door EENIGE KIEZERS. Kiezers van Axel Komt aanstaande Dinsdag trouw ter stembus en kiest met ons de Heeren altredende leden Notaris. KIEZERS. VELE Kiezers te Axel! Laat het ditmaal op geen mogelijke herstem ming aankomen maar komt a.s. Dinsdag met ons Uwe stemmen uitbrengen op de aftredende leden en in plaats van L. C. VAN VESSEM op den heer ",|K een alleszins geschikt Candidaat welke de rechte man op de rechte plaats zijn zou. EENIGE ONPARTIJDIGE KIEZERS. Een 6-tal landbouwers maken alle kiezers op merkzaam om niet meer L. C. van Vessem (aftre dend lid) te herkiezen maar eenparig te stemmen bij allen overbekend. Notaris,

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 2