en gerooid dan konden er weder nieuwe geplant •worden. De heer Van Fraaijenhove merkt op dat het nu reeds April zijnde, geen geschikte tijd meer is om hoornen te verkoopen, met welk gezegde zich ook de heer Yan Yessem vereemgt, maar zegt verder dat die pachter misschien wel geduld zoude hebben, indien mocht besloten worden die boomen met het najaar te verkoopen. De heer Dieleman vraagt hoeveel stuks er wel zijn, waarop de Voorzitter antwoordt 6 of 7. Daar het jaar getijde nu zoo ver gevorderd is en de boonten bij publieke verkooping niet veel zouden opbrengen zoo stelt de heer v. d. Ree voor, de boomen on derhands te verkoopen, dewijl, het hout slecht brandhout zijnde, de kosten van eene openbare verkooping te hoog zouden loopen. Na verschil lende gedachtenwisselingen, brengt de Voorzitter het voorstel van Burg. en Weth. in stemming. Voor stemmen de heeren: Dieleman, Van Dix- hoorn, De Feijter, Jansen van Rosendaal, Oggel en Van de Ree. Tegen de overige leden, zoodat het voorstel wordt aangenomen. Thans moet beschikt worden over een post van onvoorziene uitgaven, en wel over een som van 3,48, Welke som voor geldboete is, van politie- gevangenen in deze gemeente, die nog voor Sept, 1886 zijn veroordeeld geworden. Met 1 Sept. van het vorige jaar is een nieuw wetboek van straf recht in werking getreden, waarbij de voldoening van geldboete op minvermogenden niet meer ten laste is van de gemeente waar zij woonachtig zijn zoodat dus deze som moet overgeschreven worden. Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. Alsnu deelt de Voorzitter mede, dat met betrek king tot het nieuwe wetboek van strafrecht, alle verordeningen betreffende deze gemeente moeten gewijzigd worden. Burg. en Weth. stellen daarom voor eene algemeene herziening der gemeente verordeningen te doen plaats hebben. Deze her ziening moet gesteld worden in handen van eene commissie van 3 personen welke de Voorzitter moet benoemen, of indien 4 leden van den Raad er tegen zija, wordt zij benoemd door den Ge meenteraad daar geen der leden zich hiertegen verklaart benoemt de Voorzitter tot commissie leden de heeren Kruijsse, De Feijter en Jansen van Rosendaal, terwijl deze leden in de eerstvol gende Vergadering rapport moeten uitbrengen. Niets meer op de agenda vermeld staande vraagt de Voorzitter of nog een der leden iets ter tafel heeft te brengen. De heer Jansen van Rosendaal zegt, dat de straatweg nabij Blansaart erg is ingezakt en ongelijk ligt en vraagt of hier verandering zou kunnen aangebracht worden, waarop de Voorzitter antwoordt dat binnen eeni- gen tijd de straatmakers komen tot herstel der straten. De heer De Feijter vraagt hierna den Voorzitter hoelang zij tijd hebben om het verslag van de herziening der gem.-verordeningen aan te bieden. De Voorzitter zegt dat hij verlof heeft bekomen zich voor den tijd van 3 weken buiten de gemeente te begeven en dat bij zijne terug komst eene vergadering zal gehouden worden waarin deze herziening zal worden behandeld. Hierop wordt de openbare zitting gesloten en gaat over in eene met gesloten deuren. Gedrukt bij F. DIELEMAN, te Axel.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 5