Asphalt- of Dekpapisr, GEMENGD NIEUWS. VERVOLG NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIE N. 1 Meter breed, Op nieuw ontvangen Randen en Schoorsteenstukken, Fijnste soorten Rrosjes, Parures, enz. ATTENTIE. S. V. P. Moogt gij in zijn loop Dit vinden, Ja dan naar D' Hoogstens wensch voldaan. Wat val hier meer nog bij te Draagen? De reeks van uwe levensdagen, Dat die volmaakt gelukkig zij, ziedaar, Beminden "Vorst, De wensch vgii mij. Uwe Dienares 19 Februwarij 1887. Men schrijft aan de VL. C." Eén varkensh'aar maakt nog geen schoenbor- stel, zei de boer, toen hij den geurigen mest op het land krooi en den leeuwerik hoorde zingen. Zooveel zon en lekker weer op den dag, dat zal menigeen opbreken, want er zit nog een boel kou in de lucht. Het was ruim half Februari dat men dan ook van lentestondjes hoorde ge wagen en de stedeling zich naar buiten begaf ten 1 i einde den ooievaar te ontdekken, die zich reeds op zijn vorig nest zou hebben neergezet. Liever van daag dan morgen heb ik mijn spit- ters, sprak de ongeduldige tuinderhet weer loopt mee, we gaan spinazie zaaien de vraag naar jonge radijsjes begint ook al te komen - en dan gaan we aardappelen leggen en peulen en doperwten. De bloemkool onder het glas i staat nu met zooveel zonneschijn ook al extra j 1 goedwe zouden de planten wel haast kunnen uitpoten. 'Gisterenavond stond er een rad om de maan: 1 een slecht teeken, en die heden ochtend, den 12en van Lentemaand, zijn hoofd buiten het ven ster stak, haalde het gauw weer binnen. Dat was geen Maartsche bui, maar bijna een sneeuw- t [storm, en het sneeuwde altijd door met eene J dikke laag, zooals in Januari. De boer was bij den haard gekropenvan fluitende spreeuwen en lijsters, zingende leeuwerikkken en nestelende ooievaars was mets te ontdekken. En, zoo moet de kou uit de lucht, merkte de teleurgestelde tuinder aan die daarbij eene streep door zijne re kening kreeg. o— l Een welgesteld vervener te K. was door de rechtbank te Heerenveen wegens mishandeling veroordeeld tot 200 boete, subsidiair 15 dagen [gevangenisstraf. Hoewel hij verzocht had, boete toe te passen, bezwaarde hem de 200 toch en I besloot hij die som „zittende" te verdienen. Hij I Ibegaf zich daartoe in arrest, na uit voorzorg in reen café ettelijke eieren verorberd te hebben. Het beviel hem echter in de cel zóo slecht, dat hij wenschte te betalen, maar voordat hij ont- I 1 slagen kon worden, moesten er contanten wezen I en deze had hij niet meegenomen. Men ver- gunde hem ecbitei een briefje aan eene kennis te Heerenveen te schrijven, om van deze 200 IJ te leenen. De kennis bewees hom dezen dienst, 1 de gevangene botaalde en hem werd ruim I [ƒ13 korting toegestaan wegens doorgestane ge- vangenschap van eén dag. o— Een komisch voorval, dat een plaatsje ver- I diende in het wereldberoemde blijspel „Le cha- 3 peau de paille d' Italië," had eergisteren in de j Rue de Rivoli te Parijs plaats. Een trouwstoet bewoog zich langs de straat. Voorop ging de bruid in een keurig vlekkeloos bruidskleed met oranjebloesems versierd aan j den arm van haar echtgenoot, die voor deze ge- l legenheid een rok met toebehooren had gehuurd. Dan volgden de vaders en moeders en de ver dere familieleden van het jonge paar. Het gezelschap scheen in een bijzonder goede stemming, doch die duurde helaas slechts kort. Een vrouw, die een groentenkar voortduwde, was zoozeer in bewondering over het fraaie kleed der bruid dat zii haar kar midden in den t stoet en nog wel over de teenen van de schoon- j moeder stuurde. De schoonmoeder gilde erbarmelijk deed een poging om flauw te vallen en riep, dat haar f voet verbrijzeld en zij voor haar leven ongeluk kig was. Dit was de bruid te veel. In edele veront waardiging vloog zij de koopvrouw in 't haar maar deze voor geen kleintje vervaard, betaalde het bruidje met gelijke munt, trok haar bruids kleed aan flarden en vertrapte de oranjebloe sems. Ook de andere leden van het gezelschap waren handgemeen geraakt met eenige straat slijpers, die het voor de groentenvrouw opnamen. Toen de politie kwam, was er aan een for meel straatgevecht een einde tè maken. Aan het bureau van politie werd de zaak uit gemaakt. Het bleek toen, dat de schoonmoeder slechts licht gekneusd was. Allen werden daar bij met een vaderlijke vermaning weggestuurd. De groentenvrouw alleen was daarmede niet tevreden en liet proces-verbaal opmaken van haar „bruidskrabbelen. De officier van gezondheid De Fouw, te Am sterdam, geboren te Axel, wordt tijdelijk ver plaatst naar het militaire hospitaal te Haarlem. Door Ged. Staten van Zeeland is het aan deel, door de verschillende gemeenten in onze provincie, te dragen in de lichting voor de Nat. mil. van 1887 vastgesteld, en wel voor wat ons district betreft, als volgtAxel 10, Boschkapelle 4, Clinge 5, Graauw 6- Hengstdijk 2, Hoek 3, Hontenisse 11, Hulst 5, Koewacht 7, Ossenisse 3, Philippine en Overslag 2, Sas van Gent 2, St. Jan Steen 4. Ter Neuzen 14, Westdorpe 5, Zaamslag 9, Zuiddorpe 3, Zaamslag. 17 Maart. De heer P, J. W. Klaar hamer, ontslag m predikant van de Ned. Herv. Gemeente te Middelburg, thans doleerende, zou gisteravond in de kerk der Chr. Geref. optreden in het belang van de „Unie", nadat de kerk der Hervormden voor dat doel was geweigerd. Zagen wellicht Kerkvoogden van laatstgenoem de gemeente ter elfder ure in, dat onder de leus „voor de Unie" wel eens nevenbedoelingen in het spel konden zijn. om de reeds zoo fel geschokte gemeente nog feller slagen toe te brengen, wi, weien het nietmaar wat we wel weten, is, dat de heer Klaarhamer door zijne afwezigheid schit terde en honderden, zoowel belangstellenden als nieuwsgierigen, teleurstelde. Of die teleurstelling betreurd of toegejuicht moet worden, laten we in het midden, maar een feit schijnt te zijn, dat genoemde heer in den laatsten tijd het eiland Walcheren in groote be roering brengt, door sommigen wordt vergood, en door anderen wordt beschouwd als een, die on rust zaait, tweespalt verwekt, en voor zijne heil- looze zaak propaganda maakt. Bij het aanstaand examen ter verkrijging van de akte vcor het lager onderwijs zullen als deskundigen te Middelburg optreden, de heeren P. G. de Jager en Janssen te Middelburg voor Ned. taal en lezenD. Moojen te Kloetinge voor pae- dagogiekdr. H. Japikse te Middelburg voor na tuurkunde A. Cense, aldaar voor vormleerA. Lijsen, aldaar voor zangH. J. Vooren te Ter Neuzen voor aardrijkskunde W. C. Crucq te Sta- venisse voor geschiedenis D. H. C. Ittman te Goes voor rekenen en de dames S. H. W. Klaar en Barends, beiden te Middelburg, voor handw. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Zitting van Dinsdag 15 Maart 1887. Voorzitter de Heer Jhr. Mr. Quarles van Uf- ford. Tegenwoordig de HeerenDieleman, Van Dixlioorn, Van Hoeve, Jansen van Rozendaal, Van Overstraten Kruijsse, Oggel, Van de Ree, Van Vessem en Wolfert. Afwezig de HeerenDe Feijter en Van Fraaijenhove. De notulen der vorige zitting worden gelezen en zonder aanmerking aangenomen. De Voorzitter deelt mede dat aan de orde is, bet bespreken van een punt, dat in de vorige zitting met gesloten deuren, bij staking van stemmen is aangehouden, waarna ZEd. voorstelt hetzelve weder in eene besloten vergadering te behandelen. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel .aangenomen, waarna de openbare zitting in eene met gesloten deuren overgaat. Van II tot 18 Maart 1887. AXEL. Geboorten. 11 Maart. Francois z. van Philip- pus Johannes van Dixhoorn en van "Wilbelmina Pieternella Lamaitre. 12 Maart. Anna Susanna d. van Corneli3 van den Broeke en van Geer- truida Magdalena de Visser. 14 Maart. Wilbel mina d. van Adriaan Rottieren van Blazinavan den Berge. 16 Maart. Willem z. van Marinus de Feijter en van Anna de Putter. Overlijden. 11 Maart. Cornelia van Hoeve oud 70 j. weduwe van Willem Wilhelm. 15 Maart. Cornelia oud 13 d. d. van Cornelis Schieman en van Susanna van Cadsand. Dordrecht, 18 Maart 1887. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe ƒ7,10 a ƒ7,50, Goede ƒ6,70 a ƒ7,00, Zeeuw, en VI. Rogge ƒ5,20 a ƒ5,50, Overm. ƒ5,00 a ƒ5,10. Zeeuw, en VI. wintergerst ƒ4,60 h ƒ4,90, Zeeuw, en VI. Z.gerst ƒ4,00 a ƒ4,40, Zeeuw, en Overm. Hav. ƒ2,40 a ƒ3,00, Paardeb. ƒ5,50 a ƒ6,00, Bruineb. ƒ10,00 a /"li,00, BI. kookerwt. ƒ6,80 a ƒ7,30, Voeder erwt. ƒ6,30 a ƒ6,60, kooiz. ƒ8,00 a ƒ8,50. Voor een geheel jaar kost het n plaatsen van een Advertentie, in dit i blad, ter grootte van een vierkant vak gj als dit, met het recht de eens opge— I geven advertentie naar verkiezing te B veranderen, bij vooruitbetaling slechts 1 ƒ7,50 voor Nederland en 18 Francs B voor Belgie. Bij elke plaatsing wordt een B bewijsnummer franco toegezonden. De Uitgever. a 32 cent de Meter, per rol of 15 meter aan minderen prijs te bekomen bij JOH. SMIES te Axel. TEVENS EEN MOOIE COLLECTIE ROOK- EN INKTSTELLE», Tabaks- en Sigarenpijpen en Portemonnaies EN EEN VOORRAAD VAN DE zeer geschikt voor koraalwerken. H. HOEBE, Axel. Ondergeteekende maakt het geachte publiek be kend, dat hij heeft ontvangen NIEUWE VEEREN. waarvan hij bed, peluw en 2 kussens goed gevuld levert voor f 35,00, alles nieuw soliede. J. WIELAND, Axel. P.S. Men kan ook veeren bekomen a ƒ0,50 per 5 ons en hooger.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3