IIEMGSELPMMEII, amajBsaia, VERVOLG NIEUWS. BlIKiERLlJKE STAND. A D V It T E x"t I X Openbare Verkoopingen 2 4 koppen Op nieuw ontvangen Randen en Schoorsteenstukken, Fijnste soorten Brosjes, Parnrcs, enz. H. HOEBE, Axel. ATTENTIE. S. V. P. - nigte muizen herbergde. Een „kamerjager" uit Frankfort a. M. verbond zich de kleine plaag geesten uit te roeien en hem werd dan ook het verdelgingsproces opgedragen. Nadat zijn werk gedaan was, maakte onze muizenvanger aanspraak op de 100 Mark, die hem waren toegezegd. Ze werden hem echter geweigerd op grond, dat een bediende van mijn heer den graaf nog zoo juist een muis had ont dekt. Ondanks de belofte van den muizenvan ger, ook deze muis te zullen verdelgen bleef de graaf de som weigeren. De zaak komt nu voor het gerecht, dat nu zal te beslissen hebben of de} muizenjager zich van zijn plicht gekweten heeft, of niet. o— Uit Rome wordt van 3 dezer gemeld, dat hoe wel het zeven dagen geleden was dat de aard bevingen plaats hadden, er te Dïano Marina van onder de puinhoopen van een huis een persoon levend te voorschijn is gehaald, en te Taggia was dit het geval met eene geheele familie, die ge vlucht was in een kelder. O In Oostenrijk genieten de depothouders van postzegels een rabat van eenige procenten zoodra zij voor ten minste 100 Oostenrijksche fl. aan zegels koopen. Een sigarenhandelaar te Weenen, tevens depot houder, scheen in den laatsten tijd een reusachtig debiet te hebben, althans hij zond tweemaal per week om 100 florijnen postzegels. Dan kwam hij om de twee dagen, later dagelijks en einde lijk twee- of driemaal per dag, en betaalde steeds in comptanten. Het bleef den postambtenaren een raadsel wat de man toch wel met al die zegels uitvoerde; als behangselpapier kwam het hem toch wel wat duur te staan. En toen ein delijk na verloop van een paar maanden de de pothouder voor ongeveer 20,000 florijnen aan postzegels gekocht had, besloot de postadmini stratie tot een onderzoek. De uitkomst was verrassend. De man verdeelde ieder pakket zegels van 100 florhnen in 10 partijen en bracht die naar 10 afzonderlijke postspaarbankkantoren. In Oosten rijk laten de postspaarbanken een inleg van 10 florijn aan postzegels toe. Den volgenden dag vroeg hij zijn inleg weer op en ontving het volle bedrag uitbetaald. Met dit geld kocht hij zich fluks nieuwen voorraad, streek het rabat op, en bracht de zegels weer naar de postspaarbank, enz. enz. Hij gaf dus bij de post de postzegels ter volle waarde in betaling, die hij van haar te gen verminderden prijs ontving. Op die wijze wist hij eene winst van ongeveer 1000 florijnen te maken. Niet alleen speculeerde hij op de post, maar bezorgde bovendien den ambtenaren dèr spaarkas door het herhaalde inleggen en opnemen eene niet geringe moeite en schrijverij. De grap is echter nu uit; maar aangezien de handelingen van den vernuftigen sigarenhande laar niet strafbaar waren bij de wet, heeft men er zich toe bepaald hem zijn depot te ontnemen. o— In een Hongaarsch dorpje kregen een grond bezitter en een 1 eeraar twist en eene beleedigen- de uitdrukking, die in de hitte van den woorden strijd gevallen was, gaf den grondbezitter aan leiding om den ander zijne getuigen te zenden. Het duel had plaats en het gevolg daarvan was, dat de beide duellisten voor de rechtbank moesten verschijnen. Eene zaak, die zoozeer de algemeene vroolijkheid verwekte, als de behande ling van dit duel, zal zeker wel in langen tijd niet voorgekomen zijn. De uitdager vertelde namelijk, dat bij het duel alles zoo was inge richt, dat geen der partijen eenig letsel kon be komen. Men schoot met pistolen, met zulk eene zwak ke lading, dat de kogels er meer uitvielen, dan dat ze er uit werden geschoten, terwijl men op een zoo grooten afstand van elkaar stond, dat zelfs met een geweer een treffen bijna tot de onmogelijkheden behoord zou hebben. De eerste keer ketste het pistool van den leeraar en de grondbezitter schoot in de lucht. Bij de tweede maal schoot de grondbezitter het eerst en nau welijks knalde het schot, of de ander viel van schrik op den grond. Bij een geneeskundig on derzoek bleek het evenwel, dat hij niet gekwetst was. Ondanks dezen kalmen afloop van het duel werden de vechtersbazen veroordeeld tot veertien dagen hechtenis, wegens „het spelen met vuurwapenen." o— Het ontwrichten van een teen en nog wel van dien van een hond heeft in de afgeioopen week de geheele sportwereld van Engeland in be weging gebracht en haar niet minder dan 1 millioen pd. st. gekost. De wereldberoemde teef „Miss Glendine" de winnares van den Waterloo Cup in 1884 en 85 had ook dit jaar weer veel kans de overwinning te behalen. Er werden zooals immer groote sommen gewed en op de gunsteling „Mis Glendyne" 1% millioen pd. st. gesteld. Het ongeluk wil, dat zij den tweeden loop wel wint, maar hinkend terugkomt zij had zich zichtbaar een of ander gedeelte van den voet ontwricht. Oogenblikkelijk wordt getelegra feerd naar den beroomdsten veearts van Enge land, Hibbert, die met extra trein van Londen komt, maar vijf minuten te laat. De derde loop was reeds begonnen en vijf minuten later had de heer Hibbert de ontwrichte teen met een enkele handgreep hersteld, zoodat het dier weer vroolijk en wel rondliep en de prijs haar zonder dit ongeval zeker niet zou ontgaan zijn. Axel. Volgens achterstaande advertentie zal de heer Bauwen s zaterdagavond, 19 dezer, ten huize van Mej. ,Rolff eene voorlezing houden o- ver trichinen. Wij gelooven, dat het wel de moeite waard zal zijn, deze voordracht bij te wonen. Den heer Bauwens toch, een bekwaam man in zjjn vak, is het onderwerp ten volste toevertrouwd. Gewapend met zijn prachtig microscoop zal men daar de gevaarlijke dieren, die vijanden van den mensch, kunnen beschouwen, daar de ge achte spreker voorzien is van een zestal prae- paraten van even zooveel verschillende trichi nen. De laatste dagen hebben ons weder doen zien wat de gevolgen zijn van het gebruik van met trichinen besmet vleesch. De stad Goes in de eerste plaats geeft er ons een voorbeeld van, terwijl ook in andere plaatsen genoeg gevallen zijn voorgekomen. Wij kunnen daarom onze lezers niet genoeg aansporen de belangrijke lezing van den heer Bauwens bij te wonen. o - Maandag had te Ter Neuzen de aangekondigde Volks-Voorstelling plaats. De zaal was overvol, de orde werd niet gestoord, de stukken prachtig uitgevoerd en dewerkende leden herhaaldelijk toegejuicht. Na uitvoering der beide stukken „Wie ben ik?" en „de Bankroetier" of „de ontvluchting in een Wijnmand," werd de voorstelling besloten met een bal dat tot laat in den nacht, ja zelfs tot onder den morgen in de meest gepaste vroolijk heid voortduurde. G E M E E X T E R A A II V A AXEL. Zitting van heden Vrjjdag 11 Maart 1887. Voorzitter de heer Jbr. Mr. Quarles van Uf- ford. Tegenwoordigde heeren Dieleman, De Feij- ter, Jansen van Rozendaal, Van Overstraten Kruijsse, Oggel, Van de Ree, Van Vessem en Wolfert. Afwezig: Van Dixhoorn, Van Fraaijenhove, en Van Hoeve. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is het behandelen van het Kohier van den Hoofdelijken Omslag. Zonder hoofdelijke stemming wordt op voor stel van den Voorzitter besloten deze behande ling te doen plaats hebben in een besloten zit ting, waarna de openbare vergadering gesloten wordt. Van 4 tot 11 Maart 1887. Huwelijks-Voltrekkingen. 10 Mrt. Willem van Drongelen oud 30 j. jm. en Tanneke Oppe oud 24 j. jd. 10 Mrt. Cornelis van Bendegem oud 20 j. jm. en Maria Magdalena Kotvis oud 19 1'. jd. Geboorten. 7 Mrt. Levinus z. van Martinus Jan sen en van Jacomina Wiemes, 8 Mrt. Debora d. van Leendert van Oosten en van Neeltje de Visser. Overlijden. 4 Mrt. Mechiel oud 81 j. jm. z. van Krijn WilJemsen en van Janna 't Gilde. 4 Mrt. Pieter oud 9 w. z. van Pieter Dekker en van Maria de Feijter. 5 Mrt. Abraham Cornelis oud 2 dagen z. van Izaak Provoosten van Janna Adriana van Giesen. 8 Mrt Maria Catharina oud 5 md. d. van Carolus de Smet en van Francoise de Schepper. 8 Mrt. Eduardus Josephus oud 27 j. z. van Petrus Ma- hu en van Sophia Martens. Dordrecht, 10 Maart 1887. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe ƒ7,10 a ƒ7,50, Goede ƒ6,70 a ƒ7,00, Zeeuw, en VI. Rogge ƒ5,30 a ƒ5,60, Overm. ƒ5,00 a ƒ5,20, Zeeuw, en VI. winlergerst ƒ4,70 a ƒ5,00, Zeeuw, en VI. Z.gerst ƒ4,00 a ƒ4,40, Zeeuw, en Overm. Hav. ƒ2,50 a ƒ3,00, Paardeb. ƒ5,70 a ƒ6,10, Bruineb. ƒ10,00 a ƒ11,00, BI. kookerwt. ƒ7,00 a ƒ7,50, Voeder erwt. ƒ61,50 a ƒ6,80, kooiz. ƒ8,00 a ƒ8,50. Getrouwd: P M A R IJ S en T. KOSTENSE, die tevens namens wederzij dsche familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, hun bij deze gelegenheid betoond. Kruiningen, 10 Maart 1887. Op dezen zelfden dag genoot de Heer M. MA RIJS, vader van P. Ma kiis, het voorrecht met zijne Echtgenoote L. VAN HOORN en familie zijn 36 jarige Echtvereeniging te herdenken. door Notaris P. DREGMANS te Axel. 1 Op Maandag 14 Maart 1887, des namiddags 1 ure, op een perceel weide genaamd het reepje," tegen het dorp Zaamslag van van Zware CANADABOOMEN. O Op Zaterdag 26 Maart 1887, des namiddags 1 ure, op het land aan de Contre-escarpe omtrent Jacs he Pootee, nabij de brug te Axel, VAN 20 a 25000 KILOGRAMMEN TEVENS EEN MOOIE COLLECTIE ROOK- EX IXRTSTELLEX, Tabaks- en Sigarenpijpen en Portemonnaies EN EEN VOORRAAD VAN DE zeer geschikt voor koraalwerken. Ondergeteekende maakt het geachte publiek be kend, dat hij heeft ontvangen XIEUWE VEEREX. waarvan hij bed, peluw en 2 kussens goed gevuld levert voor f 35,00, alles nieuw soliede. J. WIELAND, Axel. P.S. Men kan ook veeren bekomen a ƒ0,50 per 5 ons en hooger.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3