Itl KüERMJKË" STAM». ADVERTENTIES. De Commissie voor MsyermalelijMeii maakt bekend, eene aanbesteding een Kleermakersknecht t Een akelige spookgeschiedenis is. dezer dagen in het zoo romantisch gelegen Gracfdal in den Elzas voorgevallen. Boven de uiterste rand van de zoogenaamde Riesenfels zag men in den laat- sten tijd een geheimzinnig, roodachtig, scheme rend licht. Zoodra de nacht aanbrak begon het te flikkeren, om eerst tegen den morgen te ver dwijnen. Welken indruk deze raadselachtige verschij ning op de bijgeioovige bevolking maakte, is gemakkelijk te begrijpen. Sommigen brachten dit geheimzinnige licht in verband inet de 001- logsgeruchten en zagen er de voorbode van een op handen zijnden oorlog indergelijke lichten waren voor den oorlog van 1870 ook dikwijls in het bosch gezien. Daar het akelige licht zich in den laatsten tijd bjjna iederen avond vertoonde, namen eenige moedige mannen het besluit om er eens op af te gaan. Met knuppels gewapend en elkander moed insprekend, beklommen zij in een donkeren nacht de bewuste rots. Zij begonnen den aanval met een steenbombardement, dat ze op een goe den afstand op het licht richttendaarop lang zaam steeds meer naderbij komende, sloegen zij er met hunne knuppels dapper op los. En wat was het nu Een uitgeholde beetwortel, waarin een petroleumlichtje brandde en waar omheen, als bij een lampion, een veelkleurig papier was geplakt. Een grappenmaker had dit zonderling verlich- tingstoestel op manshoogte aan een boom ge hangen en het van tijd tot tijd 's avonds aan gestoken. o Wat er al op de post verloren gaat. Op het einde van Januari wordt te Washing ton (Amerika) altijd publieke verkooping gehou den van de pakjes, die per post worden verzon den en onbestelbaar zijn, omdat de geadresseerden niet kunnen worden gevonden of de adressen niet volledig of onduidelijk zijn. 't Is verwon derlijk wat al zoo in die rubriek valt. De lijst omvatte dezer dagen bijna van alles, o," a. tallooze corsetten, schoenen, kleederen, zak doeken, halskragen, lokken haar en verlovings ringen. Er waren haarvlechten en zelfs een paar kousebanden bij. In een pakje zijn een paar vuile nachtjaponnen, in een ander een stuk pruim tabak, in een derde een pakje met haarspelden en uitgekamd haar gevonden. Een valsch gebit had geen eigenaar en een paar kunstoogen even min. O- a. is er ook een vliegennet voor paar den, een damesmantel en een zwarte rok. Siga ren en sigarettes, kurkentrekkers, nachtmutsen, grijze haarvlechten, een oud mes, een bos ver- ward garen, eenige oude tinnen lepels, een hon dendeken enz. enz. helpen de lijst voltallig ma ken- Geen wonder, Amerika is zoo groot Toch zal vermoedelijk ook hier te lande van I het verzondene per postpakket nog al een en l ander onbestelbaar zijn. o In Weenen heeft de carnavalstijd een nieuwe i soort van dieven in het leven geroepen, nl. de dansende zakkenrollers." De leden van ditnieu- we gild hullen zich in het onschuldige, witte gewaad van een Pierrot of in de vertrouwenver- wekkende rok van een gewoon balbezoeker. Op de gemaskerde bals storten zij zich met L hunne danseres, die natuurlijk in het bezit van een kostbaren armband of van eenige juweelen I moet zijn, in het dichte gewoel van den dans om haar vervolgens onder een prachtigen wals pas van hare juweelen te berooven. o— Een petroleum-vuicaan bracht in den loop der vorige maand de geheele bevolking van het stadje Baku in verschrikking. Op ongeveer vijftien kilometer van de stad verhief zich plotseling boven een petroleumbron een vuurkolom. De gansche omtrek was roodachtig verlicht en bij de volkomen windstilte verhief zich de vuur massa als een zuil ten hemel. De uitgeworpen hoeveelheid olie WQrdt op zeven millioen kubie ke meter geschat. Geheel de omgeving van het brandende punt werd met een olielaag van ze ven tot veertien voet overdekt. Gelukkig bereik te het vuur de stad niet. De portier in een huis in de Rue de Barcy, te Parijs zat kalm in zijn kamertje te lezen toen plotseling door het glazen plafond van zijn vertrekje een menschelijk lichaam naast hem neerviel. Een weduwe, wier man een paar dagen te voren was overleden, had zich op de vijfde ver dieping in den luchtkoker geworpen, die door het huls van boven naar beneden loopt en kwam zoodoende bij den portier. Zwaar gewond werd zij naar het ziekenhuis vervoerd. o— De twee gebroeders Chatelain bewoonden te Parijs twee aangrenzende kamers in hetzelfde huis. Een hunner een bierbrouwer, had eenigentyd geleden 20,000 francs geërfd. De ander, die meende ook recht op de erfenis te hebben, had verscheidene malen, maar altijd tevergeefs, met zijn broeder over eene verdeeling gesproken. Op zekeren nacht kwam hij in de kamer van zijn broeder, maakte dezen wakker en eischte, terwijl hij hem met een revolver dreigde, de helft van de erfenis. De ander greep, doodelijk verschrikt, naar een geweer, dat binnen zijn bereik stond, en schoot het op zijn broeder af, die dadelijk door het schot werd gedood. o Een curieus geval had dezer dagen voor het hof van Rouaan plaats. Drie door de rechtbank te Havre veroordeelde personen kwamen in hoo- ger beroep. Bij zijn verhoor verklaarde de eerste, dit ge daan te hebben om te zien, of de rechters te Rouaan even zulke ellendelingen waren als die te Havre." Onmiddellijk werd hij wegens deze beleediging tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De tweede gaf hetzelfde antwoord en kreeg twee jaar. De derde, die op zijne beurt nogmaals dezelfde woorden sprak, kreeg drie jaar. o Op den boulevard* St.. Germain te Parijs ston den twee heeren met elkander te praten. Een hunner haalde eene portefeuille uit en liet eene lias met bankbiljetten op den grond vallen. Een voorbijganger schoot toe, raapte de biljet ten op en stelde ze den eigenaar ter hand, die niet wist welke woorden hij kiezen zou om zij nen dank voor deze beleefdheid te betuigen. Hettweetal noodigde den onbekende uit, mêe te gaan naar een koffiehuis; daarna ging men samen souperen, eindelijk legde men een kaartje en ten slotte toog de hulpvaardige man zonder een penning op zak naar huis. Den volgenden dag klaagde hij de politie zijn nood om er te vernemen, dat hij in acht dagen tijds reeds het derde slachtoffer was van het erkentelijke paar. o Aan boord van een stoomschip in de haven van Swinemunde, (Duitschland) bestemd om land verhuizers naar Amerika over te brengen, had onlangs het volgende tooneel plaats. Een arbeidersvrouw, die haar man ontloopen was, besloot met haar minnaar een tweede te huis te gaan zoeken in de nieuwe wereld. Ze wachtten op het uur van vertrek toen onver wacht de echtgenoot verscheen en zijn weder helft opeischte. Ofschoon de vrouw al aanvoerde, dat ze van hem toch niet zooveel hield als van „haar Hen drik", de man bleef op zijn recht staan. Ein delijk daagt de minnaar den hardnekkigen echt genoot uit. Op het zien van den revolver, wordt deze echter handelbaarder en ten slotte wordt men het eens voor een schadeloosstelling van 15 Mark. De fluit geeft het sein tot vertrek, een laatste kus op de lippen der teederminnende gade, een handdruk, een laatste vaarwel over en weer en langzaam zet de boot zich in beweging. Aan den oever staat de liefdevolle'echtgenoot en telt zielsvergenoegd zijn 15 mark na. o— 323e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. Trekking van Vrijdag 11 Februari. 5e. kl. 31,000. no. 10122. 1500. 18682. 1000. 627, 3767, 9314. 400. 5155 5250 8945 12234 14148 17518. 200. 2624 6152 8127 8570 12180 13227. 100. 225 1677 2735 4877 6958 8035 11598 12960 17162 20399,20731. Trekking van Zaterdag 12 Februari. f 3000. no. 8678. (premie.) 200. 2942. Van 4 tot 11 Feb. 1887. AXEL. Geboorten. 6 Febr. Jacobus z. van Leendert Wolfert en van Adriana Dieleman. 7 Feb. Cor nells Nicolaas z. van Hermanus Dieleman en van Pleuntje Jansen van Rosendaal. Overlijden. 7 Feb. Charles Louis Boënne oud 72 j. echtgenoot van Marie Catharine de Jonghe. Van 11 tot 18 Feb. 1887. Huwelijks-aangiften. 12 Febr. Cornelis Witte oud 21 j. jm. en Cornelia Florus oud 22 j. jd. Geboorten. 12 Feb. Maiinus Pieter Job z. van Pieter Pover en van Maria van Gerssel. 11 Feb. Emile Joseph z. van Benignus Camillus Ysebaert en van Virginie de Smet. 15 Feb. Jan z. van Andries Dieleman en van Pieternella de Putter. Overlijden. 12 Feb. Francies Petrus Groothaert oud 86 j. weduwenaar van Angelina van de Putte. Dordrecht, 17 Februari 1887. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe 7,20 a 7,60, Goede ƒ6,80 a 7,00; Zeeuw, en VI. Rogge 5,20 a ƒ5,70; Overm. ƒ5,00 a ƒ5,20; Zeeuw, en VI. Wintergerst ƒ4,70 a ƒ4,90; Zeeuw en VI. Z. ƒ4,10 a ƒ4,50 Zeeuw, en Overm. Hav. ƒ2,50 a ƒ3,00; Paardeb. ƒ6,00 a ƒ6.40; Bruineb. ƒ10,00 a ƒ11,50 BI. kookerwt. ƒ7,30 a ƒ7,80; V. erwt. 6,70 a ƒ7,00; koolz. 8,00 a ƒ8,40. dat, daar geene deelnemers beneden 12 jaar mogen worden toegelaten, voor enkele personen de gelegen heid bestaat zich nog aan te melden voor MORGEN VOORMIDDAG 10 UREN. Vei der wordt medegedeeld, dat de VOLKS- SPELEN een aanvang zullen nemen te 1 ure precies, op de markt, zoodat de deelnemers worden uitgenoodigd, op dat uur aldaar tegenwoordig te zijn. Ten slotte betuigt de Commissie haren liarte- lijken dunk voor de welwillendheid waarmede hare leden bijna overal zijn ontvangen, voor de ruime ritten welke haar mochten toevloeien en in het bijzonder aan den onbekenden gever van een fraaien prijs voor de mastklimmers. Axel, den 18 Februari 1887. Namens de Commissie, J. BAUWENS, President. C. P. MIN JON, Secretaris. De Ondergeteekende maakt bekend dat ten zijnen huize op Vrijdag 35 Februari 1887, des namiddags ten 2 ure zal plaats hebben van het bouwen van Een Keuken, een Paardenstal, een Graanzolder en een Kelder, waarvan het bestek ter inzage ligt bij L. VAN OVERLOOP, aan het station te Hulst. Met 1 Mei a. s. benoodigd bij J. SPEELMAN, mr. Kleermaker te Axel. Brieven franco.

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 3