-EÖE3- 2° Jaarg. Reizigers. x\o. 04. Zaterdag IS Januari 1887. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. F. DIELEMAN, AXELSCHEfflCOURAlVT. Dit Blad verschijnt eiken Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden 25 cent; franco per post 30 cent door geheel Nederland; voor België 60 cent; het laatste echter bij vooruitbetaling. DRUKKER UITGEVER AXEL. Advertentie"n van 1 tot 4 regels 25 cent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3 2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Vrijdagnamiddag TWEE uren, bij den Uitgever. Tegenwoordig reist bijna de heele wereld, dat wil zeggen, haast alle men- schen gaan zoo nu en dan eens op reis. Het groote gemak dat de spoorwegen thans aanbieden is natuurlijk de voor naamste oorzaak, dat er veel gereisd wordt. Wie geene groote reis kan bekostigen, die doet een klein reisje, bij voorbeeld naar familie in andere plaatsen, of naar een goed vriend, zoodat voor velen zich licht eene gelegenheid opdoet, om ooi eens op reis te gaan, al zou het dan maar alleen wezen om zijn oude kennis sen en familie eens op te zoeken. Dit is eene van de goedkoopste wijzen om te reizen. Van zulke reizigers is het niet, dat de hotelhouders het moeten hebben. Dat volkje kan hun dan ook weinig of niets schelen. Maar de zoogenaamde toeristen en de bezoekers van badplaatsen, dat zijn ze, waarvan voor de hotels wat te halen valt. In den zomer, wanneer de natuur in haar volle schoonheid prijkt, is het de aangewezen tijd voor de liefhebbers van reizen. Het hart van Europa en in het bij zonder Zwitserland is het voornaamste aantrekkingspunt voor de reizigers. Een Zwitsersch hotelhouder, wiens inrichting door toeristen uit bijna alle oorden der wereld bezocht wordt, heeft zijne bezoekers nauwkeurig bestudeerd en opgemerkt, dat er groot verschil be staat in de wijze waarop de verschillen de nationaliteiten zich in de hctels voor doen. Ziehier wat hij in de meeste gevallen heeft waargenomen. Vooreerst heeft men den Engelsch- man, iemand, die overal en ten allen tijde zijn geregelde leefwijze meeneemt en er slechts in dringende noodzakelijkheid van afwijkt. Als hij de eisch^ii van zijn maag niet op gewone Engelsche wijze bevredigen kan en niet het comfort ge niet dat zijne positie, middelen en ge woonte hem aanbieden, kan hij niet recht genieten. De natuur, de streek en hare Bezienswaardigheden komen voor hem slechts in de tweede plaats in aanmer- king. De Duitscher daarentegen wil in de allereerste plaats het doel van zijn reis bereiken en zoo mogelijk alles zien. Hij is onrustig van aard en kan door zijne besluiteloosheid en overvloed van vragen maar half genieten. De Zuid-Duitscher, Oostenrijker en Hongaar, is reeds meer op zijn gemak en minder levendig. Veel overeenkomst met den Engelsch- man bezit de Hollander. Hotelhouders zijn vooral om zijne trouw en aanhan kelijkheid op zijne klandizie gesteld. Daartegenover staat, dat hij ten opzichte van zijn logies veeleischender is dan de Engelschman. Vooral is hij tegen trap pen klimmen De Franschman, met zijn souvereine verachting van alle aardrijkskundige kennis, werpt rijken, bergen, meren en rivieren in bonte mengeling dooraan, weet zelden waar hij zich bevindt en nooit waarheen hij reist. Zijn humor echter verlaat hem niet, en daarbij zoekt hij altijd goed, dat is vroolijk gezelschap. Hij geraakt m alle denkbare ongelegen heden maar weet gewoonlijk zich met een grap perfect er uit te redden en amu seert zich kostelijk. Als een Amerikaan op reis gaat zorgt hij in de eerste plaats voor een potlood. Zonder potlood geen Amerikaan. Alles wat hij ziet of hoort wordt uitgerekend en in getallen uitgedrukt. Hij let op alles, vraagt veel, vaak met veel oor deel, ook wanneer hij met een of ander reeds ten volle bekend is, volgt ge woonlijk het tegenovergestelde van den hem gegeven raad en is den koning te rijk, als hij meent door zijne slimheid een voordeeltje behaald te hebben. Om andere personen geeft hij heel weinig. De voornaamste maaltijd voor den Amerikaan is zijn ontbijt. De Yankee vraagt ook zeer dikwijls naar het uur van vertrek, nog voordat hij aangekomen is. De Italiaan is op reis doorgaans bij zonder kalm en toch vroolijk, maar niet zoo bewegelijk als de Fransch- BUITEALAAD. Weldra zal het beslissende oogenblik gekomen zijn voor de al— of niet verwer ping van het legerontwerp in Duitsch- land. De Duitsche rijkskanselier verkeert in zeer strijdlustige stemming en denkt er volsirekt niet aan, iets van de eischen der Regeering te laten vallen. Hij ver langt onvoorwaardelijke aanneming van het legerontwerp geschiedt dit niet, dan wordt de Rijksdag ontbonden. De Duitsche Reichsanzeiger deelt den inhoud mede van een schrijven des keizers aan den kroonpins, waarin dank wordt betuigd voorde heilwenschen van het leger bij gelegenheid van 's keizers dienstjubileum. Men leest daarin o. a. Het leger weet, hoe na het den keizer steeds aan 't hart heeft gelegen, en het zal daarom begrijpen welke gewaarwor dingen de keizer moest gevoelen bij de gedachte, dat hij volle tachtig jaren tot het leger heeft behoord. Den zin voor eer en plicht boven alles hoog te houden en steeds bereid te zijn daarvoor het leven te laten, ziedaar de band, die alle Duitsche stammen nauw omsluit en die s keizers regeering door zegepralen op luisterde. Ten slotte zegt de keizer: „Het is mij een groote vreugde, op zulk eene wijze tot het leger te mogen spreken, en met het oog op de afgeloo- pen tachtig jaren te kunnen zeggen, dat wij al dien tijd volkomen en innig aan elkander behoorden. Ik betuig uit de volheid mijns harten mijn dank aan het leger voor zijne trouwe toewijding en plichtsvervulling. Mijn erkentelijkheid daarvoor zal tot mijn laatsten ademtocht in mijn hart bewaard blijven!" In Zwitserland worden groote toebe reidselen gemaakt om, bij een mogelijk uit te breken oorlog, in staat te zijn de onafhankelijkheid des lands te verdedi gen. De Bulgaarsche deputatie heeft een bezoek gebracht aan de Fransche re geering. De heeren moesten zich te vreden stellen met den wensch van Frankrijk dat spoedig eene gunstige re geling moge gebracht worden in een toestand, welke thans voor geheel Euro pa een oorzaak van woeling en onge rustheid is. Volgens bericht uit Bucharest heeft

Axelsche Courant | 1887 | | pagina 1