finale uitverkoop. B 0 L I E Rj 32 KOPPEN wjsüms ©wsiïijurar FINAAL IIITVERKOOPEN Bedden, Dekens, enz. enz. JASKWIiT, van ADVERTENTIES. toelating van kinderen en eene parlij Spaanders, FINALE UITVERKOOP DER ZAAK te TER NEt'ZElV VERVOLG NIEUWS. zal tot aanzienlijk verminderde prijzen alle de aanwezige Goederen 11, M, A, VAN RIETSCHOTEN. in Ie „laUele Arend" tt] ie WED. DEES te Axel, des avonds 5 ure. hard moet gehouden worden en de haardasch hiertoe zeer goed beschikbaar kan gesteld wor den, en dat er voorts wegen genoeg zijn, waar de haardasch jgoede diensten kan bewijzen. De heer Van Vessem meent dat het niet doenlijk is om de haardasch van het vuilnis te scheiden, daar er somtjjds zeer groote hoopen op de straat gevonden worden, waarop de Voor zitter zegt dat wanneei eiken morgen of eiken dag de straten gereinigd worden er volstrekt geene groote hoopen zullen gevonden worden en het alzoo goed doenlijk is, om ze beiden van el kander af te zonderen. De heer Jansen van Rozendaal vraagt hierop of er ook een verordening is op de haardasch en vuilnis, en zegt zoo er geene mocht wezen het wenschelijk ware dat er eene werd gemaakt. Hierop zegt de Voorzitter dat hieromtrent een verordening bestaat. De heer Oggel zegt, dat het doel van Burg. en Weth. is om de haardasch van het vuilnis te scheiden en aizoo mest trachten te verkrijgen die kon verkocht worden al bracht ze slechts 25,— op. Werd nu alle dagen rondgegaan om het vuil op te halen, dan zouden de straten voorze ker een geheel .ander aanzien krijgen. Met den heer Kruijsse is de heer Van de Ree het volkomen eens dat een man de straten kon schoonhouden, maar dat ƒ3,te weinig is wanneer een persoon alle dagen bezig moet zijn om de straten schoon te houden. De heer Van Hoeve vraagt of de materialen als handkar, schop, bezem, enz. door de gemeen te worden geschonken of wel, dat de arbeider ze zelve moet aanschaffen, waarop de Voorzitter mededeelt dat deze door de gemeente worden gegeven. De heer De Feijter merkt aan dat het beter was, een hooger salatis te geven en de materia len voor hunne eigene rekening te nemenhij acht het beter zooals zulks gedaan is door het Bestuur van den Coegorspolder c. a.om sollici tanten op te roepen en bij hunne aanmelding op te geven welk weekloon, door hen verlangd wordt. 6 Hierop adviseert de heer Oggel tot toelichting nog het volgende 'Ik kan mij zeer goed voorstellen dat het door 'g. en Weth. gestelde weekloon, den Heeren wat gering voorkomt, dit is echter geschied met het oog daarop, dat zich bij de aanbesteding 2 personen hebben aangemeld waaronder ook Jan van den BroekeLaatstgenoemde is ook beiast tnet het schoonhouden der Zaamslagsche straat. Hieraan is hij twee dagen werkzaam, waarvuor hij ƒ2, ontvangt en dan nog ƒ3,— voor de ge- imeentereiniging dan zou het voor hem mogelijk 2i]n, hiervan te kunnen bestaan" Nadat nog verschillende gedachtenwisselingen ]n gehouden, brengt de Voorzitter het voorstel van Burg. en Weth. om een vaste arbeider aan r stellen in stemming, 't welk wordt aangeno men met 8 tegen 1 stem, die van den heer Jan- to van Rozendaal, terwijl verder met algemeene temmen wordt besloten Jan van den Broeke aan stelien als reiniger der straten binnen de kom. be heer Kruijsse stelt daarna voor, de uren lesteld voor het geven van herhalingsonderwijs ij eene tweede oproeping des noodig, te vera'n- Bren en te stellen van 5 tot 7 uren, omdat foor kinderen uit den werkenden stand zulks pmakkelijker zal zijn. Daar niemand meer het woord hierover ver ligt sluit de Voorzitter de vergadering. de beoefening der edele zangkunst. We hopen dat beide vereenigingen steeds in moei zullen toenemen, en dat hare uitvoeringen bijgewoond zullen worden door een zoo talrijk en uitgelezen publiek, als 't geval was bij het eerste concert van dezen winter. Men meldt ons uit Ter Neuzen In de vergadering van de Scherpschutters-ver- eeniging, „Voor Vaderland en Koning'' alhier, ge houden op 13 Dec. jl. is besloten dat de lotelingen voor de Nat. Militie van 1887, woonachtig te Ter JVeuzen en omstreken, voor zoover aij het ver langen eiken Maandagavond, gratis onderricht kunnen genieten, in het hanteeren der wapens. We kunnen niet anders, dan dit besluit van harte toejuichen, daar voor vele recruten alsdan, de eerste dagen van hunnen diensttijd, vrij wat gemakkelijker zuilen vallen. Onder de benoemden der leden van den Ge- neesk. Raad in- Zeeland komt o.m. voor de heer dr. J. E. Callenfels te Hulst. Zooals nadere berichten luiden, is door een be voegde hand uit Stavenisse geschreven, dat het op d Dec. jl. aldaar aangespoelde lijk, (zie vorig nummer) moet zijn, van Leopold Debbout te Deyn- ze (België) tehuis behoord en het kotterschip „Cleo patra gevaren hebbende. Door de vereeniging Welbegrepen eigenbelang te Aardenburg werd Dinsdag aldaar aanbesteed de levenng van1®. 18 500 K.G. kunstmest be vattende 7 0/o stikstof als ammoniak en 9 0/n phosphorzuur beide oplosbaar in water. Aanne mers Ed. Hoste Co. te Sint Laureijns (België) tegen 7.79V8 per 100 K.G. 2°. 71600 KG buperphosphaat, bevattende 14 0/o in water op losbaar phosphorzuur. Aannemers Ed. Hoste Co. voornoemd, tegen 3.771/, per 100 K.G. Koewacht. Alhier is Zaterdag overleden Ja cobus Breepoel een der dapperen van het meta len eerekruis. Dordrecht, 16 December 1886. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe ƒ7,70 k ƒ8,00 Goede 7,30 a ƒ7,50; Zeeuw, en VI. Rogge ƒ5 00 a ƒ5,60; Overm. ƒ5,00 a ƒ5,30; Zeeuw, en VI Wmtergerst ƒ4,60 3, ƒ4,90; Zeeuw en VI Z. /'4,20* a ƒ4,60 Zeeuw, en Overm. Hav. n ƒ2,40 a ƒ2,90; Paardeb. ƒ6,00 a ƒ6.30; Bruineb. ƒ9,50 a ƒ10,30 BI. kookerwt. ƒ8,00 a ƒ8,50; V. erwt. /6,80 a ƒ7,00: koolz. ƒ8,00 a ƒ8,20. Koers van Belgisch geld: 100 francs. - ƒ47,50 a ƒ47,55. De Burgerlijke Stand moet wegens plaatsgebrek tot een volgend nummer big ven liggen. Dinsdag den 28 December aanstaande des voormiddags ten 9 ure ten raadhuize van AXEL, aan de openbare lagere school alhier. De Notaris P. Dregnians te Axel, zal ten ver zoeke van de heeren GEBRs. BAARS te Hoofd plaat op Donderdag 2i Dee. 1886, des voormid dags ten 11 ure in het OPENHAAR VERKROPEN: van zware olmen boomen alles op de hofstede bewoond bij Lee.v- dert de Regt Lz. in den polder BEOOS TEN EN BEWESTEN BLIJ, achter Axel, .alwaar te vergaderen. Lange Noordstraat B 17, Ter Neuzen. Maandag avond werd in de bo venzaal van het „Nederlandsch Logement'' door leuzensch Mannenkoor" in vereeniging met 61 gemengd koor een concert gegeven. Tot op- tetenng der uitvoering waren de dames De Bozières uit Gent genoodigd een paar stukken P gehoore te brengen. Deze zangeressen wer- geaccompagneerd door Mej. Van der Waer- 'D, eveneens uit Gent. De drie dames wer- P herhaaldelijk toegejuicht. De zangstukken Fen zeer zuiver uitgevoerd, een bewijs, dat èn f directeur, èn de leden der beide gezelschap- zooveel mogelijk hunne krachten wijden aan /^ndergeteekende beveelt zich beleefdelijk bij 'svhet Dames-publiek aan als Na een grondig onderricht in het vak te Am sterdam genoten te hebben, durft zij de verzeke ring te geven, volkomen op de hoogte daarvan te zijn. Prijskamp met de op Maandag 27 December 1886, (3e Kkrstd.

Axelsche Courant | 1886 | | pagina 3