TE AXEL. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. ADVERTENTIE N. - de Regeering ;zeer snel 'gegaan. —fl- Op het gouden jubilé van Koningin Victoria Volgt de Keizer "van Oostenrijk. Hij zal den 2en Dec. 1888 zijn 40-jarige Re geering herdenken. Men gaat reeds aan het beraadslagen over de viering van het feest. De stad Weenen wil een prachtwerk 'laten vervaardigen over Weenen's ontwikkeling in de laatste 40 jaren. O Een treurig ongeluk heeft op den „Parijs-Lyon- Middellandsöbe Zee-spöorwè'g" plaats gehad. Bii Sisteron is een trein uit Marseille onder een 'neerstortende aafdmassa vaïi den berg Montgervi geraakt. De locomotief werd op zijde van den weg geworpen; de goederenwagen eh een waggon 3e kl. werden verbrijzeld. De andere wagens werden minder beschadigd, en geraakten niet eens van het spoor. Drie personen zijn gedood en tien anderen gewond. De weg van Sisteron naar Marseille is voor een groot gedeelte vernield. Er hebben nog tel kens aardstortingen plaats. -o— Het Lord-Mayors-gastmaal te Londen kost den nieuwen burgervader, volgens de Pall Mdl Ga- zette,* niet minder dan 31),000, een vierde ge deelte van zijn inkomen, dat 120,000 bedraagt. Gewoonlijk zijn er 800 a 90Ö genoodigden, heeien en dames. Dezen ontvangen eerst eeh voorloopige uitnoodiging, en, nemen zij die aan, dan wordt hun een kunstvol geillustreerde toe gangskaart gezonden, met een plan van de tatel; waarop hun plaats is aangewezen, een fraAi menu, een programma van de muziekstukken, welke gedurende het maal uitgêVoeid Werden, en een sierlijk gebonden album, met photografb sche afbeeldingen der zalen van de Guild- Hall, en een aantal toelichtingen. Alleen de schildpadsoep, waarvan rneh tüs- schen de 6oO en 700 liters had toebereid, kostte 5000. Daarna werden twee stukken ründVieesch, ieder van 75 kilogiam, voorgediend eri Voorts 140 schotels met wildbraad, 400 kippen, 83 kal koenen 150 schotels kreeftensalade, 36 hammen, *60 groote vleeschpastijen en 2ü0 schotels gebak. Daarbij waren 1200 a 1500 flesschen champag- ne-"*"en vele andere wijnen gedronken. Men gebruikt er 0000 borden, 4000 glazen 1200 seivetten en 700 meter tafelgoed. Er de den 300 knechts dienst, die ieder 6 a 7 Sh. kre gen, en 26 koks. In het begin dezer eeüw kostte hêt Lord Ma- yorsmaal niet meer dan 7&CÜ» o In de nabijheid van het dorpBonchant (België) werd 1.1. dinsdag een bloedig drama afgespeeld. Een zekere Devooght stond met zijn wa gen voor de herberg „Het Rooske," en dronk daar zijn glas bier, toen een andere kar aan kwam, waarop de molenaar Yan den Broeck en een vrachtrijder uit Antwerpen waren gezeten beide personen waren drohken. Yan den broeck riep De voogt toe, op zij te gaah waarop de laat ste antwoordde, dat dé Weg brèed 'genoeg was om te passeeren. Yan den broeck'sprong nu van zijn karen bracht De voogt een messteek in den buik toe. Op zijn htdpgeschïei kWam de zoon van den waard naar buiten en onderging hetzelfde lot, waarop Van den broeck op de kar sprong en zich in vliegende galop VèrWijderdezijn vriend was tijdens den moord, stil op de kar blijven zitten. De herbergierster, op het geschreeuw naar buiten gekomen, waarschuwde de buren, en een koopman ging te paard ijlings de gendarmen te Lierre Waarschuwen, die de moordenaars spoedig achterhaalden. De toestand der slachtoffers is niet gevaarlijk. o— Aan den overweg van Breda naar Terheideh was Woensdagnamiddag, ruim half twee de trein van Tilburg juist voorbijgegaan en werden de Slagboomen geopend- De omnibus van J. Kor- mans uit Terheiden reed toen weder op den over weg, doch op hetzelfde oogenblik kwam een lo comotief aanzetten. De voerman, het gevaar ziende, spoorde zijn paard aan, maai- kon niet belet'tèn, dat er eene botsing ontstond, zoo he vig, dat de wagen aan splinters sloeg en van de zeven personen de Heer J. Gijsbrechts terstond werd gedood, eene vronw ernstig gekwetst, de anderen meer of minder gewond werden. In het gesticht der zusters van ziekenverple ging opgenomen, konden de meesten echter reeds des avonds huiswaarts keeren. Van dit ongeval is terstond proces-verbaal op gemaakt. Of het sein van onveilig niet is ge geven dan wel of het niet werd opgevolgd, moet nog blijken. De omnibusdienst is thans voor- loopig gestaakt. o— Een handig oplichter vervoegde 2ich dè vorige week bij een winkelier te Antwerpen. Hij vroeg er eenige gewatteerde spreien voor den notaris De Ridder, te Deurne. Twee win keldochters werden onmiddellijk gelast, dien man elk met een pak spreien, te Volgen, opdat de notaris er uit zou kunnen kiezen. 'Toen men de woning 'van den notaris had bereikt, zeide de onbekende, die het voorkomen had van een persoon van buiten„Gebeft maar te bellen; ik zal den notaris gaan roepen, die zich in het koffiehuis bevindt." De winkeldochters ondervon den weldra dat zij bedrogen waren, doch intus- söhen was de schelm te paard terug naar den Winkel gereden eh zeide aldaar„De notaris doet mij eehig'e tafelkleeden halen, welke ik zooevett Vergeten heb. Wat de spreien betreft, deze beValleh hem goed; hij is bezig met ei eenigen te kiezen." Er wei-den den man voor eene waarde van 52 fr. tafelkleeden gegeven. In plaats van den no taris er eenigen te laten kiezen koos hij ze allen, en Was er reeds spoorloos meê verdwenen, toen de winkeldochters met hare pakken van Deurne terügkwamen. Uit Biervliet schrijft men aan de M. Ct. De groote brand op de hofstede van den land bouwer Claes geeft tot velerlei opmerkingen aan leiding. De voornaamste is wel deze. dat de meeste bran den niet door hemelvuur des Zondagsnachts ontstaan. Door de koelbloedigheid van een d°r knechts, die den brand opmerkte onderwijl hij 'zich ont kleedde, gelukte het nog 4 paarden te redden, waarbij hij zich zeer in gevaar stelde en ook eeni- sje wohden bekwam, daar de schuur al in lichte laaie stond. De koewachter slapende in de schuur kon ziéh ter nauwernood redden. Zijn bed en joed verbrandde. Een der geredde koeien was totaal door het vuur gezengd, haar vel gedeelte lijk in kool verandeid. Eerst Dinsdag werd zij afgemaakt en alzoo een einde aan haar verschrik kelijk lijden maakte. De brand ontstond om half 12, des nachts. Al leen de Biervlietsche "brandspuit verscheen op het terrein, doch kon zoo goed als niets uitvoeren. Yoor de bëtrJkking van directeur van de tram Breskens—Maldeghem, jaarwedde 1500, heb ben zich -280 sollicitanten aangemeld, daaronder gepensionneerde adsistent-residenten, hoofd-offi- cleren Vaii het Indisch leger, kapiteins, officieren te land en ter zee in werkelijken dienst, ser geants, korporaals, brood-, beschuit- en koekbak kers, koopvaardij-kapiteins en stuuriieden, direc teurs en ondergeschikte beambten aan trams enz. enz. Dö tram is in Belgié aangekomen en met ge juich begroet De wagens met rails en dwarshouten mochten echter naaf het Wil. v. Z.-Vl. meldt niet voorbij 't kantoor, zonder betaling van zware rechten Van invoer, ten bedrage van ongeveer 2000 frs. Op 't verzoek van het bestuur van de tram om van die invoerrechten verschoond te blijven, werd geantwoord, dat de Minister de Belgische nijverheid moest beschermen. De mazelenepidemie te Goes, welke in den laatsten tijd zich zoo dreigend liet aanzien, be gint thans aanmerkelijk te minderen. Gisteren kwamen slechts zes nieuwe gevallen voor. Van 13 tot 19 Nov. 1886. AXEL. Huwelijks-aangiften. 18 Nov. Dirk van Alten oud 34 j. (weduwenaar van Cornelia Frangoise 't Gilde) en Adriana Dieleman oud 25 j. jd. 18 Nov. Pieter de Feijter oud 26 j. jm. en Janneke Die leman oud 22 j. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Nov. Jacobus Dek ker oud 23 j. jm. -en Catlina de Feijter oud 18 j-, j'd. Geboorten. 12 Nov-. Mechiel z. van Jan vah Docselaar en van Suzanna Abigaël van den Bergh. ■18 Nov. Hermanus z. van Jacobus Dieleman eii van Dingetje de Jonge. Rotterdam, 15 November 1886. Bij weinig Veranderde prijzen-, ging Tarwe lang zaam van de hand. Puike Zeeuw, en VI. Tarwe ƒ7,40 a ƒ7,70; mindere ƒ6,70 a ƒ7,30; niedwe ƒ7,30 a 7,60; mindere ƒ6,20 a ƒ7,20; Rogge ƒ5,40 a ƒ5,60; nieuwe ƒ4,80 a ƒ5,25; Gerst ƒ4,00 a ƒ5,00; Ha ver korte ƒ3,20 a ƒ3,50; lange ƒ2,50 a ƒ3,10; Paardeboonen ƒ6-,00 a ƒ6,40; mindere a Duiveboonen ƒ6,75 a ƒ7,25; Bruineboonen ƒ10,25 a ƒ11,00; Erwten ƒ8,75 3, ƒ9,00; mindere ƒ8,25 a ƒ8,50; Koolzaad ƒ7,75 a 8,25. Dordrecht, 18 November 1886. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe ƒ7,60 a ƒ7,90; Goede ƒ7,20 a ƒ7,40; Zeeuw, éh VI. Rogge ƒ5,10 a ƒ5,00; Overm. ƒ5,00 a ƒ5,50; Zeeuw, en VI. Wintergerst ƒ4,00 a ƒ5,10; Zeeuw en VI. Z. ƒ4,10 a ƒ4,60 Zeeuw, en Overm. Hav. n ƒ2,50 a ƒ3,10; Paardeb. ƒ6,20 a ƒ6.50; Bruineb. ƒ10,00 a ƒ11,00 BI. kookervtt, /é,30 a ƒ9,10; V. erwt. ƒ7,00 ƒ7,40; koolz. ƒ8,00 a ƒ8,50. Koers van Belgisch geld 100 francs. - ƒ47,50 a ƒ47,55; Voor èeii geheel j'aar kost het plaatsen van een Advertentie, in dit blad, ter grootte van een vierkant vak als dit, met het recht de eens opge geven advertentie naar verkiezing te veranderen, hij Vooruitbetaling slechts f 7,50 voor Nederland en 18 Francs voor Belgie. Bij elke plaatsing wordt een hêbijsnummer franco toegezonden. De Uitgever, Welke n6g medé willen werken in den aankoop van gewaarborgde kunstmeststoffen, wor den verzocht zich aan te melden, ten einde de ver gadering der leden bij te wonen, op DINSDAG DE\ 33sten NOVEMBER a.s. des namiddags ten twee ure, ten huize van A. J, Blankért, tot het doen van opgave voor de Superphosphaat of Klaver-Guano. Op last van 't Bestuur, Axel, 19 Nov. 1886. De Secretaris, J. YAN HOEVE.

Axelsche Courant | 1886 | | pagina 3