"burgerlijke snm Handelsberichten. - Met het sloopen van de muren van het Kurhaus, gaat het niet zoo vlug als men aan vankelijk dacht. De grootste moeilijkheid schijnt te bestaan in het brengen van een kabel over de muren. Dit te laten verrichten door een werkman, zou allicht met levensgevaar gepaard gaan. Men heeft nu de hulp ingeroepen van de Scheve- ningsche afdeeling der Noord- en Zuidhollana- sche reddingmaatschappij, die haar vuurpeiltoe- stel bereidwillig had afgestaan voor dat doel In het begin dezer week zouden met het toestel lijnen over de muren geschoten worden. Doch toen alles gereed stond, achtte men het geraden nog eenige uren te wachten, omdat rondom het Kurhaus, en vooral op het strand, zich een aantal wandelaars bewogen, die men moeilijk kon verwijderen. Te Scheveningen is Dinsdag in den vroe gen ochtend, bij het hervatten van de pogingen, om door middel van lijnen, uit een vuurpijlen- toestel geschoten, een stuk muur van het afge brande Kurhaus omver te halen, een vuurpijl, met 3 kilo buskruit geladen afgeweken, waar door eerst in het spuitwaterhuisje onder de Ga- lerie en daarna in de restauratiezaal van dat gebouw groote schade aan meubelen en glaswerk veroorzaakt werd. De pijl veranderde, toen zij tegen een muur der eetzaal stuitte, van richting, en ontplofte ten slotte tegen den muur van het door den brand gëspaard gedeelte van het Kur liaï)e machinist, die met de bediening van het toestel belast was, kreeg lichte verwondingen aan handen en gezicht. I)e grootste hongerlijder en de grootste eter wonen op dit oogenblik in Italië. De eerste is de bekende Succi. De veelvraat I is een matroos, die nu te Livorno is. Hij isde zoon v ui een visscher aldaar en reeds toen hij een zuigeling was, was de moeder niet, alleen in Ist'iai ziin honger te stillen, doch had daaitoe de lu w van 20 andere vrouwen noodig. Als soldaat kreeg hij driemaal meer eten dan het In Napels gaf officier 100 lire aan een restauratenivoor we ke som de matroos zooveel ehm kon als hij I -wilde Voor den restaurateur was dit een schadepostje. De matroos was voor die som niet te voeden. P De vrouw van zekeren Faure, te Barna (Fr. dep. Ardeche) bad tegen een bij haar in- wonenden schoonbroeder een feilen haat opge vat, omdat hij haar indertijd wegens diexstalhad aangeklaagd, Op zekeren avond vroeg die zwager om wat vlierthee. De vrouw diende ze hem toe met een mengsel van rattenkruit. Den volgenden ochtend lag Claude dood te bed De afschuwelijke vrouw sneed het lijk m stukken, die zij in een grooten pot kokend wa ter op vuur zette. Inmiddels ging zij aan de deur rustig zitten spinnen. De „bouillon werd later door haar in de rivier geworpen en zij had den moed, de verkookte beenderen aan stukjes te hakken en daarna te begraven. Daarop bereidde zij in denzelfden ketel, waar in het lijk was gekookt aardappelsoep voor het 86Deze misdaad is al eenigen tijd geleden vol voerd; de beenderen zijn echter eerst nu gevon den en zoo is het gebeurde aan den dag geko men. In België neemt het aantal werkstakingen W<Te Gent hebben 80 wevers bet werk gestaakt, te Antwerpen de sjouwerlieden en in den om trek van Luik, de kolenmijnwerkers. Overal is de eischloonsverhooging en ver mindering van werkuren. De mijnwerkers heb- ™n een hun aangeboden loonsverhooging van 25 centimes van de hand gewezen, In den nacht van 8 op 9 dezer is te Lichtaard, een dorp op 2 uren afstand gelegen van Turnhout, een dubbele moord gepleegd. De slachtoffers waren eene 60- a 65 jangevrouw en een harer dochters, die doofstom was. Daar de moeder met afgesneden hals en sneden in den buik in de deur harer woning is gevonden, wordt er vermoed dat, toen de moordenaar aan de deur klopte, deze werd geopend door de moeder, en de booswicht haar daar met een mes is aangevallen. Het schijnt, dat de doch ter hare moeder te hulp wilde komen, want van een harer handen werden de vingers afge sneden en zij werd in nachtgewaad gekleed met afgesneden hals op 100 schreden afstands voor het huis van haren buurman gevonden, waarheen zij vermoedelijk heeft willen vluch ten en de dader haar heeft achtervolgd. Door justitie en politie wordt een ijverig on- deizoek ingesteld. Door den dader, die tot heden onbekend is gebleven, is een pet achtergelaten, hetgeen het onderzoek veel kan vergemakkelijken. Het feit moet des nachts, omstreeks 1 uur, hebben plaats gehad en het mes, door den moordenaar gebezigd, schijnt een grassikkel te zijn geweest. Ongeveer twaalf jaar geleden bevond zich te Hythe eene rondreizende menagerie, waarin ook een olifant was. Op zekeren dag ging een der oppassers met den olifant door de straten van het stadje wandelen en kwam voorbij een groentenwmkei, welks eigenaar het dier op eenige groenten onthaalde, Den volgenden morgen omstreeks het zelfde uur ontsnapte de dikhuid uit de me nagerie en sloeg haastig den weg in naar den winkel, toen op hetzelfde oogenblik zijn bewa ker hem terugving en naar zijn logis terug bracht. Eenige dagen later vertrok de menagerie. Thans bevindt zij zich weder met denzelfden olifant te Hythe. Maandagmorgen verbrak het sluwe dier zon der geraas te maken op nieuw zijne boeien, en begaf zich zonder iemand te wekken, recht streeks naar den kleinen winkel op den hoek der Marketstreet, waar hij twaalf jaar geleden onthaald was geworden. Daar was nog nie mand op, maar wat beteekende dit? In een oogwenk had bij met zijn sterken snuit de deur uitgelicht en zich toegang verschaft tot den winkel, alwaar hij zich thans te goed deed aan de uitgestalde waren. Na alles verslonden te hebben, keerde de olifant weer rustig naar zijn stal terug, waar men juist zijne verdwijning opgemerkt had. Wat den groentenkoopman aangaat, deze had niets gehoord en kon bij zijn ontwaken slechts constateeren dat zijn magazijn nog nooit door zijn beste klanten zoo schoon ledig was ge maakt. evenwel, doch voor - een kus. Den volgen den avond te acht uur zou hij haar op den hoek van het Newski- en Liteim-plem by de restauratie van Palkin opwachten en als zy de gevraagde belooning schonk haar de broche te- rUlfe ionge dame was zeer verlegen met de zaak, doch haar kamenier hielp haar en bood aan voor een kwartier haar plaats in te nemen. Zoo gezegd, zoo gedaan. Zij kleedde zich ui het toilet harer meesteres en was tegen het be paalde uur dichtgesluierd op het rendez-vous. Daar gekomen trad een heer op haar toe. „Aangenomen?" vroeg hij „Aangenomen luidde het antwoord. Een tipje van den sluiei werd opgetild en het volgende oogenblik weer klonk het geluid van een hartelijken zoen. „Hier is het beloofde," sprak de heer daarop zeer ga lant en reikte haar een in papier gewikkeld pakje over, - „maar" - voegde hy er by - dit ding is valsch, evenals de kus, jij bent do kamenier en niet de juffrouw Hij verdween in de menigte en de dienstbode ging naar huis met een waardeloos stukje hout, netjes in papier gewikkeld. Een belangrijke zwemtoer werd dezer da gen op de Elbe bij Altona volbracht, door zeke ren heer Kruger. Hij legde den afstand van Al tona naar Luhe f21,965 meter) in 5uren af. Van zijn metgezellen legde een 17,140 meter m 4 uren 10 minuten af en een ander 11,390 me ter in 2 u. 25 min. De zwemmers werden vergezeld door een boot met allerlei mondbehoeften, en zij gebruikten van tijd tot tijd, in bet water, eieren, broodjes, koffie en bouillon. Van 9 tot 17 Sept. 1886. A X E L Huwelijks-aangiften. 10 Sept. Alouisius Saman oud 37 j. weduwen, van Johanna Franciesca van der Keelen, en Anna Maria de Vijlder oud 44 j. ^Geboorten. 9 Sept. Ludovicus Petrus z. van Cornelis Johannes van Hecke en van Julie lteme- rii. 15 Sept. Janna d. van Levinus Faas en van Adriana de Feijter. 16 Sept. Maria Cathanna d. van Carolus de Smet en van Francoise de bchep- Pe Overlijden. 15 Sept. Geertruij Ebrinaoud 6 w. d. van Hendrik Wolfert en van Cornelia Suzanna Smies. Een 15 jarige schooljongen in het district Jackson (West-Virginië) heeft zijn onderwijzer met een zakmes zoo ernstige wonden toege bracht dat de man in een hopeloozen toestand verkeert. De knaap, die de misdaad pleegde om zich te wreken over een bestraffing, heeft zich uit de voeten gemaakt en is tot dusverre nog met De groote jaarmarkt te Tantah (Egypte) was ditmaal buitengewoon druk bezocht. Ei namen daaraan niet minder dan 600,000 men- schen deel, die in moskeen, particuliere huizen, en opzettelijk daartoe opgerichte tenten onder dak werden gebracht Door doeltreffende maatregelen, luchtverver- sching, reiniging enz. heeft men geen hijzonder nadeelige gevolgen ondervonden van deze op- eenhooping van menschen. - Van een galanten gauwdief wordt door een Petersb. blad de volgende geschiedenis me- In het Alexander-theater te St. Petersburg verloor een jonge dame op zekere avond een kostbare broche. Zij wilde de zaak -niet be kend maken en schikte zich dus inbaar lot. Eenige dagen later echter ontving zy eenbrief, waarin een onbekende mededeelde, dat hij wist waar het kleinood was en het haar wilde te- rug geven, niet tegen een geldelijke belooning Rotterdam, 13 September 1886. De Tarwe, alsook enkele andere artikelen, moesten deze week eenige verlaging ondergaan. Puike Zeeuw, en VI. Tarwe ƒ7,00 a ƒ7,40; mindere ƒ6,30 a ƒ6,90; nieuwe ƒ6,80 a ƒ7,20; mindere ƒ6,00 a ƒ6,70; Rogge ƒ5,40 a ƒ5,70; nieuwe ƒ4,60 a ƒ5,30; Gerst ƒ3,50 a ƒ4,30; Ha ver korte ƒ3,25 a ƒ3,50; lange ƒ2,50 a ƒ3 20; Paardeboonen ƒ5,50 a 6,20; mindere ƒ6,00 a ƒ6 25; Duiveboonen ƒ7,00 a ƒ8,00; Bruineboonen ƒ9 25 a ƒ10,50; Erwten ƒ8,60 a ƒ9,00; mindere ƒ7,75 a ƒ8,40; Koolzaad 7,60 a 8,00. Dordrecht, 9 September 1886. Heden hadden wij een matigen aanvoer van Granen grootendeels van het nieuwe gewas; de kooplust was wederom flauw en zijn enkele arti kelen iets lager afgegeven moeten worden. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe ƒ7,30 a ƒ7,60' Goede ƒ6,90 a ƒ7 10; Zeeuw, en VI. Rogge a Overm. ƒ4,80 a ƒ5,40; Zeeuw, en VI. Wintergerst ƒ3,80 a ƒ4,30; Zeeuw en VI. Z. ƒ3,70 a ƒ4,10 Zeeuw, en Overm. Hav. n ƒ2,50 a ƒ3,00; Paardeb. ƒ5,80 a ƒ6,00 Bruineb. a 10 50 BI. kookerwt. ƒ7,00 a ƒ8,50; V. erwt. ƒ7,00 a. ƒ7,20; koolz. ƒ7,00 a 7,80. Koers van Belgisch geld. 100 A ƒ47 70

Axelsche Courant | 1886 | | pagina 3