stukken uitgeroepen. Het Muziekgezelschap liet zich intusschen ook op het terrein hooren en toen het Volkslied gespeeld werd, hieven bijna alle aanwezigen het algemeen geliefde „Wiep Neerlandsch bloed" aan, wat besloten werd met een luid „Leve de Koning!" Ieder was voldaan over het genotene entoen eindelijk het laatste stuk was afgevuurd, toen werd er weer gedaan aan het afsteken van voetzoekers en dergelijke, wel een bewijs dat met het groote vuurwerk de lust tqt feestvie ren nog niet uitgedoofd was. Maar de tijd, die maar steeds onverbiddelijk voortholt, zwaaide ook hier zijnen Scepter. Kr is een tijd van ko men, er is een tijd van gaan, dat begrepen de feestelingen ook, zoodat binnen weinige minuten niemand meer op het terrein aanwezig was en allen ten hoogste tevreden en in vroolijke stem ming huiswaarts keerden. Zoo eindigde dit goed geslaagd® feest in de beste orde. Wij meenen dit verslag niet te mogen eindi gen zonder een woord van lof aan hen die „door eendracht saamvérbondep," zoovele en velerlei versierselen hebben aangebracht, verder aan allen die het feest bijwoonden voor de goe de orde welke er algemeen heerschte en ten slotte aan allen die het hunne hebben bijgedra gen om die orde te bewaren. Ook den heeren Moors komt een pluimpje toe voor de flinke regeling bij het afsteken van het vuurwerk. Zij wisten door voortdurende afwisseling ook de voortdurende aandacht tot zich te. trekken. Ook het muziekgezelschap „Ons Genoegen" van Zuiddorpe heeft zich den dank der feestvieren den waardig gemaakt door de tonen der mu ziek te mengen in de vreugdetonen der Axelsche Katholieken. Nog lang zal de 15e Augustus 1886 bij de katholieken jn dankbare herinnering blijven 'voortleven. Axel. De WelEerw. Heer Ds, J. H. Gesel schap Wz. pred. bij de Herv, Gem. alhier heeft een beroep ontvangen naar die gemeente te Kampen. Jl. Zondag had te Brussel de alom be sproken werklieden-manifestatie plaats. De óp- tocht welke te 10 ure móest plaats hebben ge schiedde eerst ten 12 ure. Deze bestond volgens sommigen uit 15000, volgens anderen uit 30000 personen, waaronder ook vele vrouwen en ein digde ten 4 ure, terwijl de doortocht ongeveer vijf kwartier duurde. Niet het minst werd de orde verstoord, terwijl de menigte onderscheidene malen door de toe schouwers werd toegejuicht. De ontvangst van Z. M. de Koning en H. M. de Koning der Belgen was echter zeer koel. Gedeukt bij F, Dielemax, te Axel.

Axelsche Courant | 1886 | | pagina 2