2C Jaarg. No. 67. Zaterdag 10 1886. Nieuws* en Advertentieblad voor Zeeuwsch*Vlaanderen. F. DIELEMAA, BUITENLAND. BINNENLAND. Dit Blad verschijnt eiken Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden 25 cent; franco per post 30 cent door geheel NiDunnu; voor België 60 cent; het laatste echter bij vooruitbetaling. DRUKKER UITGEVER AXEL. Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Vrijdagnamiddag TWEE uren, bij den Uitgever. Bij cle hevige zomerwarmte der laatste dagen, geniet Engeland nog de hitte van den verkiezingsstrijd. De verkie zingen zijn daar in vollen gang. Zelfs mevrouw Gladstone, de echtgenoote van den bekenden staatsman heeft zich in den strijd gemengd. Zij bezwoer in eene bijeenkomst het" volk, te luisteren naar hetgeen voorzichtigheid zoowel .'als mo'ed en eer geboden. l)e zaken staan verre van gunstig voor de plannen van den ouden heer. Hij is tot nog toe eenige stemmen in de minderheid. De heer Singer. Rijksdag-Afgevaar digde der sociaal-democraten is uit het iJidtsche Rijk gebannen. Het is nog als een soort van gonst te beschouwen, dat men hem de gelegenheid gegeven heeft, zonder geleide Berlijn te verlaten. Zijne uitzetting die krachtens de socialistenwet is bevolen, baart te Berlijn groot óp- zien. Singer heeft in die stad een groot, magazijn van dames—confeeties., waarin honderden mannelijke en vrouwelijke personen werkzaam zijn. De Duitsehe Bondsraad heeft beslo ten de gevraagde toelage van 3 milli— oen voor de in 1888 te Berlijn te hou den tentoonstelling niet te verleenen, daar een groot deel der Duitsehe nijver heidsmannen niet met het tentoonstel— lingsplan is ingenomen. De Graaf van Parijs is met verschei dene vrienden te Tunbridge Wells aan gekomen. Hij zal aldaar voorloopig zijn verblijf houden. Prins Napoleon bevindt zich te Lucern. De redacteurs der mo narchistische bladen uit geheel Frankrijk hebben te Parijs een gemeensehappe- 1 ij ken maaltijd gehouden. De heer Lam bert de St. 'Croix, gemachtigde van den Graaf van Parijs spoorde bij deze gele. genheid alle partijgenooten aan een ver hond te sluiten, ten einde eene herziening der constitutie op wettigen grondslag tot stand te brengen. Hij wijdde ten slotte een dronk aan den terugkeer der Prinsen welke met luide toejuichingen en kreten van Vive le Roi 1 (Leve de Koning) werd begroet. Tengevolge van de verbanning der leden van vorstenhuizen die over Frank rijk geregeerd hebben, moet de heer De Chasseley te Grenoble die beweert een afstammeling van het oude Mero— vingische Koningshuis te zijn, aan de Kamer verzocht hebben die vorstenhui zen met name te noemen, anders zou men misschien het Merovingische huis daaronder ook moeten begrijpen. Daar echter sedert de helft der 8e eeuw geen vorst uit dat huis over Frankrijk heeft geregeerd, zal de heer De Chasseley wel geen gevaar loopen verdreven te worden. De Beiersche landdag is door den Prins Regent in tegenwoordigheid van al de Prinsen, Ministers, gezanten en verdere grootwaardigheidsbekleeders plechtig gesloten met eene rede, waarin hij zijn dank betuigde voor de algemee- ne deelneming in deze smartelijke da gen. Hij zeide, dat hij in den nu weer gebleken nauwen band tusschen het Beiersche volk en zijn Vorstenhuis een vertrouwbaren waarborg meende te mo gen zien, dat met Gods hulp onder zijn Regentschap voor Beieren vast ver bonden met het Duitsehe Rijk, tijden van geluk en zegen zouden zijn Weg gelegd. De Italiaansche choleraberichten lui den in de laatste dagen verre van gunstig. Te Francavilla, Latiano, Co— macehis, Brindisi, San Vito, Oris en V enetië heeft de gevreesde ziekte reeds vele slachtoffers geëischt en komen voortdurend nieuwe gevallen voor. Ook in de Oostenrijksche havenstad Fiume aan de Adriatisehe zee is een soldaat aan Aziatische cholera gestorven <m wer den 6 andere soldaten en 3 werklieden aangetast. Deze ziektegevallen hebben door de geheele streek groote ontstel tenis verspreid. De Koningin-Regentes van Spanje heeft, in de Kerk der H. Maagd van Atocha, naar oud gebruik haar zoontje, Alphonsus XIIT, aan de H. Maagd toe gewijd. Ruim 2000 aanzienlijke personen woonden de plechtigheid bij, welke geleid werd door den Aartsbisschop van Tole do. De Koningin werd op haar weg door een talrijke menigte met gejuich begroet en met bloemen bestrooid. De hof rouw was te dezer gelegenheid voor drie dagen opgeheven. De stoet was schitterend; men zag overal prachtige kleederen, alleen de koninklijke we duwe zelve was in diepen rouw. De Belgische oud—Minister Malou, het hoofd der kerkelijke partij in België, is zeer ernstig ziek, zoodat men het ergste vreest. De Zwitsersche Bondsraad heeft be sloten tot verbanning van alle anarchis' tische werklieden N an vreemden oor sprong, die deelgenomen hebben aan de werkstaking te Zürich. De Nihilist Degajeff die in December 1883 het hoofd der geheime politie, den heer Soudeikin, vermoordde, is thans in handen der Russische politie. Hij werd in OoBtenrijk gesnapt. Vroeger was De gajeff luitenant der artillerie en in dienst van de Staatkundige politie. Voor zijne inhechtenisneming is indertijd een prijs van ƒ12000 uitgeloofd. Ten slotte zij nog vermeld dat Aoory wegen steeds meer en meer laat blij ken, dat het gaarne van Zweden ge scheiden zou zijn. Misschien zal d'at er nog wel eens van komen. In berichten uit Madrid Wordt mel ding gemaakt van eene poging, om de brug van het station Riotojo (Estrama— dura) in brand te steken. Voorts ont plofte Maandag jl. in de woning vaneen werkman te Vlilanileva, in Catalonië, eene dynamiet—patroon. De openbare meening begint zich over de veelvuldige aanslagen van dezen aard te verontrusten. Uit Ceitinje wordt bericht, dat aan de grenzen gevochten is door Turken en Montenegrijnen. Het gevecht, waarin de Turken teruggedreven werden, duurde bijna een dag. Aan beide zijden moeten een aantal dooden zijn. Met leedwezen verneemt men dat Z. M. de Ko ning sinds enkele dagen ongesteld en zelfs een paar dagen bedlegerig is. De Tweede Kamer der Staten Generaal zal door Z. M. niet in persoon geopend worden. Ue heer Beijerman te Dalfsen is benoemd tot Ontvanger der accijnsen, haven- en schutgel- den op liet kanaal van Walcheren te Ylissinger,. De heer Mackay heeft Dinsdag kennis ge geven dat hij het lidmaatschap van de Tweede Kamel- voor het hoofdkiesdistrict Utrecht aange nomen heeft. Ue heer A. Baron Schimmelpenninck var der

Axelsche Courant | 1886 | | pagina 1