D. J. OGGEL mis; Brosjes eo prachtig geil, Papier, Kiezers ia hel Distriet Hulst 5 MARKTBERICHT. ADVERTENTIES. L TAN WAESBMHE-JAÏSSENS, Op nieuw o H. H0EBJE, AXEL. Lid van den Gemeenteraad van Axel Axel, 21 Mei, 1886. VELE KIEZERS. —Te Brussel is alweder een opzienbarende moord gepleegd. Do heer Car lier, ambtenaar van de administra tie der staatsspoorwegen, is Vrijdagmorgen in zijn kantoor doodgeschoten door zijn schoonbroeder, den 62 jarigen George Verhaeren. De jonge Ver- haeren, een losbol, die zijn vermogen had verkwist vervolgde sinds geruimen tijd zijn zwager Carlier met verzoeken om geld. Donderdag had laatstge noemde, die eindelijk zijn geduld verloor, hem de deur gewezen. Vrijdagmorgen kwam Verhaeren weder in het bureau van Carlier, en na een korte woorden wisseling loste hij een revolverschot op hem. Car lier viel, door een kogel in het hoofd getroffen, op den grond. Hij overleed na verloop van 25 minuten. De moordenaar werd terstond in hechtenis ge nomen. Men denkt, dat hij ook al in een vlaag van krankzinnigheid de daad bedreven heeft. Hij toont volstrekt geen berouw. Op de vraag waar om hij zijn schoonbroeder dood schoot, antwoord- de hij „Omdat de kerel mij verveelde. Ge be grijpt, iemands geduld heeft zijn grenzen." Een student in de geneeskunde te Brussel beeft 250 grammen van zijn bloed laten overtap pen in het lichaam van eene vrouw, die de kan ker heeft en door menigvuldige aderlatingen ge heel uitgeput was. De operatie is uitmuntend gelukt en de vrouw bevindt zich wel. Drie kinderen levend begraven. De geheimzinnige verdwijning van Eddie en Charles Klusmeyer, 12 en 7 jaar oud, en Charlie Jvallenhach 10 jaar oud, wonende te Quincy (Illi nois), heeft zich eerst na verloop van bijna acht maanden verklaard door een allertreurigste ont dekking. Den 4en Sept. 11. werden deze drie kin deren vermist. Nu 11. Dinsdag was een werkman bezig om zijn kar te laden met zand voor een ijzergieterij toen hij ontdekte, dat hij met zijn schop de hand van een menschelijk wezen had afgestoken. Da delijk gaf hij daarvan aan den lijkschouwer ken nis, die bevel gaf om verdere opgravingen te doen, liet welk tengevolge had, dat alle drie de kinderen van onder het zand werden opgedolven. Het blijkt dus, dat zij aan den voet van den zandheuvel hadden gespeeld en waarschijnlijk hadden gegra ven, waardoor een massa naar beneden is gestort, waaronder zij levend bedolven werden. Dezer dagen is een tandmeester te Berlijn tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, om dat hij een jonge dame, wie hij een kies had geplombeerd een kus gegeven heeft. De gestrenge rechter, die niet vond dat „een zoentje maar stof is", zag in zijn daad een ergerlijk mis bruik van vertrouwen en legde hem daarom die zware straf op. Maar de veroordeelde vindt het vonnis te gestreng en komt in hooger beroep. Onlangs kwam te Straatsburg, bij de fami lie Kimmerlin, een Italiaanscb heer, Zonino ge naamd, die daar vroeger een paar maanden in huis had gewoond, en zich altijd als een man van geld had voorgedaan. Hij bracht een vriend mede dien hij aan zijn oude bekenden voorstelde en met wien hij op weg was naar Antwerpen, om daar een erfenis van een millioen in ontvangst te nemen. Zij verzochten de vrouw des huizes, die alleen thuis was, een pakje met 60,000 fr. aan bankno ten voor hen in bewaring te nemen, en de dame legde dat geld, in hun bijzijn, in een cassette waar zij ook haar eigen geld en kostbaarheden bewaarde. Zonino bewonderde die cassette zeer, en zei, dat hij er gaarne ook zoo eene wilde koo- pen, als zij geborgen kon worden in het hand koffertje dat hij bij zich had. Natuurlijk mocht hij dat wel even probeeren. De cassette ging er uit, en vertrok weldra met zijn vriend, onder verzekering, dat hij spoedig terug zou komen, om zijn geld te halen. Maar hij kwam niet, en toen de cassette ge opend werd, bleek zij ledig te zijn. Zonino had in zijn koffertje; dat in tweeën verdeeld was, een cassette gehad, volkomen gelijk aan die van Me Kimmerlin, en bij het passen, de ledige cas sette in plaats van die met geld teruggeven. De Kimmerlins hebben door dien sluwen dief stal een som van 40.0U0 francs in bankpapier en 41.000 fr. in verschillende obligatiën verlo ren. Hulst, 21 Mei. Heden hield de onderwijzers-vereeniging in bet arrondissement Axel hare eerste gewone vergadering gedurende dit jaar in het hotel „Bonte Hert" alhier. Aangezien haar geachte Voorzitter, de Hoog welgeboren Heer K. J. A. G. Baron Collot 'd Escury, uithoofde van ongesteldheid afwezig was en ook de Vice-Voorzitter om dezelfde reden ontbrak, werd de leiding der vergadering op gedragen aan het oudste lid des bestuurs, den Heer Schouten, die de bijeenkumst met een gepast woord opende. Aanwezig waren 81 leden. Nadat de notulen der vorige vergadering wa ren gelezen en goedgekeurd, kwamen de vast gestelde punten ter inleiding achtereenvolgens in behandeling. Daarvan beantwoordde de Heer Kusse, hoofd der school te Hulst, de niet onbelangrijke vraag„Moeten de leerlingen de rekenkunsti ge voorstellen beredeneerd oplossen?" De Heer De Vos, onderwijzer te Zaamslag, sprak over „het nut van onderwijzersvergaderingen"; ter wijl punt 3, in te leiden door den Heer Van Wijngaarden, is aangehouden tot een volgende vergadering. Zoowel het een als het ander gaf aanleiding tot hoogst belangrijke discussiën, waarbij de zaken uit een alzijdig oogpunt beschouwd en onderscheidene nuttige praktische wenken ge geven werden. Vervolgens werd, op voorstel van den heer van Wijngaarden, met algemeene stemmen be sloten om de volgende feestvergadering te hou den te Hulst, en dat daarbij de Heer Kusse als feestredenaar zal optreden; terwijl de Heer Vooren uit Ter Neuzen op de volgende gewo ne bijeenkomst de noodige inlichtingen geven zal betreffende de levensverzekering en het on dersteuningsfonds van het onderwijzers-genoot schap. Nadat de aftredende Secretaris, de Heer Van Wijngaarden bij acclamatie was herbenoemd, werd de vergadering gesloten en keerde ieder huiswaarts in de overtuiging, dat deze bijeen komst niet zonder vruchten zijn zal. Naar de M. Ct. meldt is door den Baad van State ongegrond verklaard, het beroep van G. Staal, te Graauw, van een besluit van ge deputeerde staten van Zeeland van 15 Januari 1886, omtrent den ligger der wegen en voetpa den in die gemeente. Het besluit van gedep. sta ten van Zeeland is dus gehandhaafd. L OBBOrWBE R I II T II V Axel, 20 Mei. Scheen door het schrale weder der laatste dagen de geheele natuur tot stil stand gedoemd, thans, nu een verkwikkende re gen is nedergedaald heeft alles een geheel an der aanzien gekregen. Elk blaadje, elk bloesem- pje, ieder grassprietje doet zijn best om de schade in te halen. Het koor der zangvogels galmt uit duizenden kleine gorgeltjes de vroolijkste wijs jes, als om de natuur den arb9id lichter te ma ken. Veld en weide schjjnen éen reusachtig tapijt en prijken met frisch groen en ontelbare bloemen, kortom de lieve mei doet zichtbaar al haar best om haar ouden naam te handhaven. De landman beschouwt met welgevallen zijne veelbelovende akkers en de tuinman die -reeds enkele jonge groenten plukt ziet met ongeduld den tijd te gemoet, dat hij volop den intrest van het uitgezaaide zal kunnen genieten. Niemand onzer zal het ontkennen dat de meimaand de schoonste tijd des jaars is. Dordrecht, 20 Mei 1886. De aanvoer van Granen was tamelijk ruim. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe 7,00 :-i f7,20 Goede 6,'>0 a ƒ6,80; Zeeuw, en VI. Rogge 5,40 a 5,70 Overm. ƒ5,20 a ƒ5,40; Zeeuw, en VI. Wintergerst ƒ4,00 a ƒ4,20; Zeeuw en VI. Z /4.ló a ƒ4,40; Zeeuw, en Overm. Haver f3,20 a f3,90 Paardeb. ƒ6,00 a ƒ6,20; Bruineb. ƒ8,00 a ƒ10,00 BI. kookerwt. 7,50 a ƒ8,00; V. erwt. f6,80 a ƒ7,00, Koolz. ƒ-,- a ƒ8,80 Voor de blijken van belangstelling on dervonden bij zijne verkiezing tot lid der Provinciale Staten betuigt de ondergeteekende zijn welffenieeuden dank. Sas vax Gent, 19 Mei 1886. L. STEVENS. Ondergeteekende betuigt zijn dank aan allen, die hem bewijzen van belangstel ling gaven bij zijne herbenoeming tot lid der Sta ten van Zeeland. Een groote Sorteering alles zeer geschikt voor koraal werk. Het oogenblik nadert waarop wij geroepen worden een Lid in de Provinciale Staten te kiezen. Laten wij ons niet doen misleiden door hoogdravende advertentiën, om perso nen te kiezen die n i e i in onze omgeving wonen. Is het niet meer dan eens gebleken dat de heer IIGGEL een algemeen vriend is; zelfs de stemming- op 11 Mei laatstleden gaf hiervan sprekende bewijzen. Als jongeling in ons midden opgegroeid, weet hij wat wij behoeven, wat hier in het belang van iedereen noodzakelijk is. Wij laten ons dus niet afschrikken maar stemmen as. Dinsdag eenparig den geachten Heer

Axelsche Courant | 1886 | | pagina 3