No. 50. Zaterdag 15 Maart 1886. le Jaarg. U U i3\A II li Nieuws - en Advertentieblad voor Zeeuwscli - Vlaanderen. Bericht. F. MELEMAA, AXEL. BUITENLAND. BINNENLAND. Dit Blad verschijnt eiken Vrijdagavond. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden 25 cent; franco per post 30 cent door geheel Nederland; voor België 60 cent; het laatste echter bij vooruitbetaling. DRUKKER UITGEVER Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Vrijdagnamiddag TWEE uren, bij den Uitgever. Zij, die zich voor 1 April op dit blad abonneeren, ontvangen de voor dien datum verschijnende nummers gratis. De Uitgever. Het vredesverdrag tussclien Servie en Bulgarije is te Bucharest onderteekend. Eene nieuwe bijeenkomst van de ver tegenwoordigers der Mogendheden zal plaats hebben om te trachten eene vol- komene wegruiming der bezwaren van Rusland tegen de Turksch-Bulgaarsche overeenkomst te bewerkstelligen. De bijeenkomst zal gehouden worden na de ontwapening der legers van Servië en Bulgarije. Reeds is" een aanvang ge maakt met het weder op voet van vrede brengen van het Servische leger, tenvijl vorst Alexander gelijken last heeft ge geven omtrent het leger der Bulgaren. De Servische onderdanen die vroeger in Bulgarije woonden, maar door de onlus ten van den laatsten tijd de wijk hadden genomen, hebben vergunning gekregen zich weder in hunne vroegere woonplaat sen te vestigen. De vrede tusschen deze twee buurlui kan dus als verzekerd be schouwd worden. Er zal in de nieuwe conferentie echter nog heel wat geschre ven en gewreven worden eer alles in het Balkan-schiereiland in orde is en naar algemeen goedvinden is geregeld. Wat evenwel van Griekenland te den ken In de oorlogstoebereidselen is geen verandering waar te nemen, ja, zij wor den zelfs met koortsachtige haast voort gezet. De legerafdeelingen in den Pe loponnesus hebben van den minister van oorlog last ontvangen zich gereed te houden om naar de grenzen op te rukken, waar de Turken nieuwe troepen samentrekken. Ook worden door de regeering troepen afgezonden naar Thes- salië, ahvaar eene botsing met de Turken op handen schijnt. Verder heet het, dat de vloot last zou hebben ontvangen zich tot het uiterste te verdedigen, in geval de internationale vloot haar mocht aanvallen. Zou men niet zeggen dat Serviës geest in 't hart der Grieken is gevaren Te Londenin het noorden der stad heeft weder eene openbare vergadering I plaats gehad, die door de hoofden der socialisten was bijeengeroepen, i De redevoeringen waren zeer kalm en gematigd. Er werd besloten aan de regeering om werk te vragen voor hen, die op dit oogenblik van honger omko men. De regeering kon beginnen met nuttige openbare werken te doen uit voeren en aan de werklieden, die hier door hun bezigheid zullen vinden, |een voldoend loon te betalen, opdat zij in hun levensonderhoud kunnen voorzien. De orde werd niet verstoord en de vergadering ging bedaard uiteen. De Engelsche regeering is nog niet met hare Iersche plannen voor den dag gekomen. Hoewel dit op den duur vervelend wordt voor hen die er naar wachten om zich voor of tegén het ka binet Gladstone te verklaren, achten de meesten het toch geraden niet met o— verhaasting te werk te gaan. Algemeen wordt erkend dat enkele grieven van Ierland gerechtvaardigd zijn en dat op die punten gaarne zal worden toegege ven, maar uiterst gevaarlijk wordt het geacht zich te voegen naar de onmc ge lijke aanmatigingen van sommige lei ders. De Fransche kamer heeft het voorstel behandeld tot uitbanning der Prinsen. Het voorstel dat spoedvereischend ver klaard werd, is met groote meerderheid verworpen. Er werd beweerd, dat de Prinsen geen gevaar voor de Republiek opleveren en dat er zeker maatregelen tegen hen zouden genomen worden, zoodra zij reden tot gevaar gaven. Naar alle waarschijnlijkheid zal Parijs binnen kort zijn vestingmuur verhe zen; ten minste de minister van oorlog acht die muur niet alleen nutteloos, maar zelfs hinderlijk in geval van een beleg der stad. Bij de beraadslagingen in den Duit- schen Rijksdag over het brandewijn- monopolie was de Rijks-kanselier niet tegenwoordig; Vorst Bismarck weet te genwoordig veel van rheumatiek en moet dientengevolge zijne kamers hou den. Het voorstel werd door den mi nister van financiën met kracht verde digd als een uitstekend middel om de inkomsten des rijks te vermeerderen. Anderen evenwel bestreden het, vooral de Elzassers. Ook zijn verscheidene adressen ingekomen om den rijksdag te bewegen tot niet—aanneming van het voorstel. Men verwacht niet anders dan eene verwerping. Zou Bismarck tegen dien tijd nog niet van zijn rheumatiek af zijn? Met 75 tegen 57 stemmen verwierp de Zweedsche Eerste kamer het bekende ontwerp—graanbelasting, dat zoo groote opschudding in het land teweegbracht. De Tweede kamer heeft echter met 105 tegen 99 stemmen een invoerrecht van twee kronen aangenomen op elke 100 kilogram rogge, tarwe en ander graan, mais, erwten en boonen. In eene ge meenschappelijke zitting der beide ka mers moet de zaak nu worden uitge maakt. De kleine meerderheid in de Tweede kamer doet verwachten dat de rechten ten slotte in de doos zullen ge stopt worden. De nieuwe Spaansche Cortes worden den 4en April verkozen en zullen den llen Mei bijeenkomen. De Koningin-Regentes heeft den her tog van Sevilla volkomen kwijtschelding van straf willen verleenen; maar onze mijnheer wees die hooghartig van de hand, hij gmg liever acht jaartjes brom men ieder zijn smaak. De leider van het oproer van het fort San Julian is te Carthagena ter dood gebracht. De zoon van den in het op roer gevallen generaal Fajardo heeft nog genade voor hem gevraagd, maar de regeering raadde de Regentes dringend aan, het recht zijn loop te laten hebben. En alzoo is het geschied. De St. Ct. bevat het Kon. besluit betreffende de lichting der nationale militie van het jaar 1886. De lichting bedraagt 11.000 man. waarvan 600 voor den dienst ter zee bestemd worden. De provincie Zeeland heeft daarin te dragen. 544 man. In die provincie zijn ingeschreven 1882 personen. Blijkens een ingekomen ambtsbericht is d® cholera asiatica op Sicilië geweken, tengevolge waarvan de Nederlandsche Regeering de Min. beschikking van 22 Sept. 1885 betreffende de besmetverklaring van de haven van Sicilië, inge trokken.

Axelsche Courant | 1886 | | pagina 1