MARKTBERICHT. ADVERTENTIES. - Een treffend verhaal van „hondentrouw',; dat aan Tollens' gedicht van dien naam herin nert, wordt door Duitsche bladen medegedeeld. Een jonkman te Sierk, aan de Moesel, wilde zijn hond, een grooten poedel, verdrinken, om van de hondenbelasting af te zijn. Hij bond het dier een steen om den hals, ging er mee in een schuitje en wierp, midden op de rivier, den hond in het water. De poedel zonk dadelijk; maar het touw, waaraan de steen vast was, brak; hij kwam weer boven, en wendde wanho pige pogingen aan om weder in de boot te ko men. Maar telkens stiet zijn meester hem met de roeiriemen weg. Na een kwartier uurs verloor de jonkman zijn geduld. Hij hief de roeiriem met beide handen op, en deed een hevigen slag naar den kop van den hond. Maar hij verloor echter daarbij het evenwicht, viel in het water en zonk. Nu was het oogenblik van wraak voor den hond gekomen. Hij dook, greep zijn meester vast, sleepte hem, met inspanning van alle krachten naar den oe ver en had zijn meester en zichzelven gered. Want van het verdrinkensvonnis was natuurlijk geen sprake meer. In de gevangenis te Augsburg heeft men een goed overlegde samenzwering ontdekt van de 160 gevangenen, voor het meerendeel gevaarlijke misdadigers. Eenigen hunner zouden op een bepaalden tijd uit hunne cellen losbreken; de directeur zou onschadelijk worden gemaakt, de gevangenen allen bevrijd, en met de revolver van den directeur zou men de opzichters dood schieten. Een der gevangenen verried het plan. Een moeder te Brussel, die, op den trap harer woning staande het gelukkig nieuws ver nam, dat haar zoon bij de loting voor de natio nale militie een vrij nummer had getrokken, werd eensklaps duizelig en stortte naar beneden. Met verbrijzelden hoofdschedel werd zij op genomen. Men vreest voor het behoud van haar léven. Te Buffalo is een 14-jarig kindermeisje aan gehouden, Alice Halter genaamd, die, om zich te wreken, omdat hare meesteres haar verzoek om uit te gaan geweigerd had, de twee aan haar toevertrouwde kindertjes levend wilde ver branden. Zij had een stapel papier en hout ron dom het ledikantje gelegd en met petroleum be goten. Reeds had zij den stapel in brand ge stoken, toen een knecht binnenkwam, die er in slaagde den brand tijdig te blusschen. Zondag is te Weenen, met de gebruikelij ke plechtigheid, het huwelijk voltrokken van twee leden van het keizerlijk huisde Aartsher togin Maria Theresia Salvator, dochter van den Groothertog van Toscane, en den Aartshertog Karl Stephan, een broeder der Koningin van Spanje. Toen Zaterdag te Antwerpen een meisje van 12 jaar haar oom, een slager hielp verhuizen, werd deze sinds Zondag ongeveer half 12 ver mist. De vader van de ongelukkige gaf onmid dellijk van haar gemis kennis aan de politie. Spoedig werd een onderzoek ingesteld en hoe vreeselijk'men vond haar lijk tusschen eenige planken aan de Zuiderdokskade verworgd. De oorzaak dezer onbegrijpelijke daad is nog onbekend. De muur rondom de gevangenis te Arlon (België) is dezer dagen ingestort. Persoonlijke ongelukken kwamen er echter niet - Tot de feestelijkheden te Perpignan, ter viering van den lOOsten gedenkdag der geboorte van Arago, behoorde ook het oplaten van een luchtballon. Er woei een hevige noordenwind, en het gemeentebestuur verzette zich tegen het vertrek van den luchtreiziger Julhes. Maar deze liet zich niet weerhouden, en steeg alleen op, met den Francois Arago. De ballon werd door den hevigen wind dwars door de boomen, en rakelings langs de huizen gesleurd, in de richting van de zee, maar aan het strand' kwam hij, gebarsten, neder. Julhes bekwam een ernstige wond aan het hoofd en een aantal kneuzingen. Een aantal valsche loten van de Antwerp- sche tentoonstellings - loterij zijn in omloop ge bracht. Het afleveren van de prijzen wordt nu, door het nauwkeurig onderzoek waaraan de aan geboden loten onderworpen worden, vertraagd. Te Aken wordt op „Rozen-Maandag" 8 Maart a.s. weder een groote Carnavals-optocht ge houden, welke ditmaal, naar men ons bericht, bui tengewoon schiHerend zal zijn. Hij zal uit 8 afdeelingen bestaan een historische groep „Aken vóór 500 jaren", „de .intocht van zijn dolheid Prins Carnaval", een humoristische groep, enz. Ruim 1200 personen zullen aan den optocht deelnemen, met 400 paarden en 40 wagens. Het grootste potlood ter wereld is in het bezit van den „grooten ouden man", den Engel- schen Minister Gladstone. Hij ontving onlangs van een fabrikant een 39 Eng. duim (0.975M. langen wandelstok van cederhout ten geschenke, welke over de geheele lengte voorzien is van een potlood, ter dikte van ongeveer 1/i duim. Om den stok is een zilveren band, met een inschrift op rijm. Naaimachines met muziek is een nieuwe uitvinding, dezer dagen door een Berlijnsch fabri kant gedaan. Het geraas van dat instrument wordt geheel overstemd door het speelwerk, dat allerlei vroolijke wijsjes hooren doet. Wie weet, of men een dergelijke manier om het werk te veraangenamen, niet ook op grootere werktuigen zal gaan toepassen. Dan zou het gestamp en gesnor in de fabrieksgebouwen tot een dagelijks concert worden. Een eigenaardige deserteurs - geschiedenis wordt uit Trier bericht. In 1884 werd aan de Fransche grens een man gevat, dien men voor een in 1877 gedeserteerden soldaat hield, en die na hardnekkig ontkennen eindelijk verklaarde de gezochte persoon te zijn. Hij werd toen tot 11 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Na dat von nis ondergaan te hebben werd hij weer bij het leger ingedeeld. Maar hij bleek volstrekt geen verstand van militaire zaken te hebben. Na ver loop van korten tijd pleegde hij een diefstal en deserteerde hij, zooals men meende, ten tweede male. Maar nu komt het uit, dat de man niet de deserteur was voor wien men hem hield, maar diens pleegbroeder, die veel op hem geleek. Hij had alleen de rol, die hem door het toeval en de menschen opgedrongen was, gespeeld, om niet uitgeleverd te worden naar Frankrijk waar hij wegens zware misdrijven vervolgd werd. Het best vaart de werkelijke deserteur er bij, die nog altijd in Frankrijk is, want het bij ver stek tegen hem gevelde vonnis wordt, na de be straffing van zijn dubbelganger, als opgeheven beschouwd. Te Kalmdach (Schwarzwald) is een houtza gerij, waaraan ook een oliemolen verbonden was, geheel afgebrand, en in de vlammen, die zich zeer snel verspreidden, kwamen een man en 4 kinderen om het leven. De overige personen, die in het gebonw woonden, werden gered, door uit de vensters te vluchten. Eene dame, die haar dienstmeisje bestal, stond dezer dagen te Berlijn terecht. Zij had geruimen tijd telkens een andere meid moeten hebben (een lot, dat ook eerlijke dames wel eens te beurt valt!), en geen van allen bleef langer dan een paar weken. Een meisje, dat ook alweer den dienst der dame verlaten had, en den dag na haar vertrek, haar kofler liet halen, vermiste daaruit eenige klcedingstukken. Zij diende haar beklag in bij de politie. Deze deed onderzoek, en het bleek, dat de dame niet alleen haar laat ste dienstbode, maar ook verscheidene voorgang sters van deze bestolen had. Zij werd eerst door de rechtbank wegens „ver duistering" van goederen tot een boete van 3C0 Mark of 30 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Maar het Openbaar Ministerie kwam inhooger beroep en het vonnis werd nu een week gevan genisstraf wegens diefstal. - In de haven van Venetië is dezer dagen het stoomschip Medea, van den Oostenrijkschen Lloijd, verbrand, kort nadat het een aanzienlijk? lading van allerlei goederen aan boord gekregen had. De brand brak in het voorste gedeelte van het schip uit; de vlammen verspreidden zich snel, pogingen tót blusschen waren vruchteloos, het Ijzer van bet schip stond weldra gloeiend, en dè omliggende schepen, alsmede de gebou wen op de kade, waarbij de Medea lag, liepen groot gevaar, ook in brand te geraken. Eindelijk besloot men het brandende schip te laten zinken, en weldra verdween het, onder gesis en wolken rook, in het 10 meter diepe water. De stoomboot had, zonder de lading, een waarde van ruim 1,000,000. - Het volgend testament eens dronkaards, dat, oppervlakkig beschouwd, slechts treft door zijn zonderlingheid, maar dat, beter overdacht, vol wanhopige tragiek is, werd onlangs in Os wego in New-York openbaar gemaakt. De ongelukkige schreef in dien uitersten wil het volgende „Ik laat na aan de maatschappij een ver woest karakter, een voorbeeld dat schipbreuk leed en een nagedachtenis die spoedig vergaan „Ik laat na aan mijne ouders zooveel droef heid als ze in hun zwakken toestand kunnen dragen. „Ik laat na aan mijn broeders en zusters zooveel schande en hartzeer als ik over hen kon bren- ëen- i „Ik laat na aan mijn vrouw een gebroken hart - een leven van schande. „Ik laat na aan elk mijner kinderen armoede onkunde, een laag karakter en de herinnering, dat hun vader eens dronkaards graf vulde". Moge 't velen ter waarschuwing zijn. - Te Tawa Tembaga, afdeeling Meester Cor nells, had 6 Jan. het volgende plaats Een inlandsche vrouw, met twee harer kinde ren op het punt zijnde het water te verlaten, zag dat haar oudste zoontje, van omstreeks zeven jaren, door een kaaiman werd weggesleurd. De radelooze vrouw bracht de bevolking harer woonplaats in rep en roer, en er werd dadelijk, maar zonder gunstig gevolg, jacht op het mon ster gemaakt. Spoedig was het onheil den ijvengen ass.- resident bekend, die als hoofd der Politie en ter wille van de ouders een premie uitloofde aan diegenen, welke het ondier levend of dood zou den vpngen. Hij mocht de voldoening smaken Vrijdag daarop (8 dezer) den gevangen kaaiman, die door een Chinees meer dood dan levend in de nabij heid van de plaats des onheils was aangebracht, te aanschouwen. Ter plaatse kreeg de lieer J., die meende dat het dier dood was en onvoor zichtig te veel nabij kwam, zulk een geweldigen slag met den staart, dat hij bewusteloos ter aarde stortte. Het ondier werd op last van den ass-ïes. afgemaakt en geopend; men vond er de over blijfselen in van het kind. Dordrecht, 4 Maart 1886. Handel gering. Granen prijshoudend. Nieuwe puike Zeeuw. Tarwe ƒ6,70 h ƒ7,00 Goede ƒ6,30 a ƒ6,60; Zeeuw, en Yl. Rogge ƒ5,50 a ƒ5,80, Overm. ƒ5,20 a ƒ5,40; Zeeuw, en VI. Wintergerst ƒ4,40 a ƒ4,70; Zeeuwen VI. Z ƒ4,10 a ƒ4,40; Zeeuw, en Overm. Haver ƒ3,00 a ƒ3,00 Paardeb. ƒ6,40 a ƒ7,00; Bruineb. ƒ7,50 a ƒ9,00, BI. kookerwt. ƒ7,40 a 7,90; V. erwt. ƒ6,50 a ƒ6,80; Zomerzaad, 8,50 a ƒ9,00. Bevallen van een welgeschapen dochter M. DE WINTER, geb. van Megboot. Zuiddorpe, 4 Maart 1886.

Axelsche Courant | 1886 | | pagina 3