\o. 56. Zaterdag 5 December 1885. lc Jaarg-. ]\icuws - en Advertentieblad voor Zeeuwsch - Vlaanderen. AXELSCHE COURANT, Axel 27 Xov. I ot on derwijzer aan School A. Ie Vlissingen is benoemd de heer «I. NV. VRIELINK alhier. F. DIELEMAN, van Zaterdag 28 November 1885. li A 1)7" AXELSCHE COURANT. Dit Blad verschijnt eiken Vrijdagavond. Van elk nummer wordt een groot aantal Ex. gratis verspreid. Abonnementsprijs voor particulieren per 3 maanden 25 cent; franco per post 30 cent door jgeheel Nejdes l isd voor België 60 cent. DRUKKER UITGEVER AXEL. Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Vrijdagnamiddag TAX 1,1, uren, bij den Uitgever PER TELEGRAAF. m harte. Ditoptre- i zeer vreemd, daar in van den oorlog hield. Ge Vijande— taakt en de onder- t voorwaarden van aangevangen. Voor tare uitkomst; het or den vijand open el in wanorde. Yol- richten hebben de til stand geschonden Widdin te doen. aarvan aan Graaf s gegeven met de pat, als Servië niet ;r genoodzaakt wordt aeu. JVIen ziet, de udiger op geworden, i orde. is de Subsidie aan den •Maldeghem bekrachtigd, gehouden zitting van de genaturaliseerd H. Fran- r (Zeeland.) iniseerde soiree, waarvan ie zou strekken voor een vermogende kinderen, is lve tal van stadgenooten, Schneider, uit Keulen, 'king. De ruime ontvang- publiek doen verwachten, ugelijke dag zal bezorgd Gedrukt bij P. Dieleman, te i dat dit eene zaak was, die in den Rijks dag niet te huis behoorde, maar een maatregel van den koning van Pruisen was, waarover deze niet ter verantwoor- diging kan worden geroepen. Vorst Alexander van Bulgarije is gestuit in zijn voornemen om Servië nog verder binnen te rukken door den Oostenrijk— schen gevolmachtigde Graaf Ivheven- hüller. Deze verklaarde dat, wanneer Alexander nog verder trok, bij Oosten- rij ksche troepen zou zenden ter onder steuning van Servië. Wat staat Alexan der nu anders te doen dan toe te geven, ember 1885. u van eenige landbouwers in 't leven geroepen, die Jd volkomen gewettigd is, van gewaarborgde kunst- 'ereeniging „Vooruitgang is ons streven" telt reeds 33 leder en staat onder het bestuur van de heeren J. Ramondt als presi dent, J. van Hoeve als secretaris P. Dieleman Wz. als penningmeester en L. de Feijter Jacz. en P. van Hoeve als bestuursleden. Bij gelegenheid van het Sint Nicolaasfeest, zal het Hulpkantoor der Posterijen alhier op Zon dag 6 December a.s. voor den dienst der Pakket- post, op dezelfde uren als op werkdagen geopend zijn. Brieven enz. worden echter niet aangenomen of verzonden. Hulst. Tot sumumirair bij het postkantoor al hier, is aangewezen de heer D- van Jole Commies 3e klasse te 's Gravenhage. Iloiltenisse. Ds. A. A. Scholte predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Stavenisse heeft het beroep naar deze gemeente_alhier, aangenomen. J. C. SC IIUIJT. Zuiddorpe. 1 Dec. Gisteren was geheel Zuiddorpe in feestdosch; men herdacht den dag waarop de heer J. C. Schuijt voor 50 jaren als Hoofdonderwijzer in dienst trad. Van alle huizen wapperde de Nationale driekleur en het dorp was beplant met mastboom- pjes, en eenige eerebogen. Te 5 ure des morgens werden de eerste kanonschoten gelost. Omstreeks half negen ure vormde zich de stoet zette zich in be weging en begaf zich naar de woning van den Ju bilaris. Aldaar aangekomen sprak de oppercomman- dant de heer Augustus Goossens een toepasselijk woord tot den Jubilaris, daarna werd door den leer ling P. van Damme, onder het voordragen van een gedicht den Jubilaris een bloemtuil aangeboden. Na afloop daarvan begaf men zich naar de kerk alwaar de Zeer Eerw. Heer Pastoor uit dankbaarheid het H. Misoffer opdroeg en tot den Jubilaris een hartelijke toespraak hield onder aanbieding van eene prachtige schilderij van wege de leden van de Aartsbroeder schap der H. familie, waarvan de'heer Schuijt Se cretaris is. Na deze plechtigheid begaf men zich naar het Gemeentehuis, alwaar de Wel. Ed. Achtb. Heer Burgemeester het woord nam, den Jubilaris geluk- wenschte en hem namens de gemeente Zuiddorpe, eene marmeren pendule met coupes aanbood, daar na bedankte de Jubilaris in treffende woorden en verklaarde slechts zijn plicht gedaan te hebben, en zulk een feest als hem thans te beurt valt niet verwacht te hebben, vervolgens werd hem door den heer Wethouder D'hert namens geheel den raad en den Secretaris eene prachtige gouden medaille met toepasselijke inscriptie om de schouders gehangen. Na een oogenblik toevens en het schenken van den eerewijn, begaf men zich naar de Muziekzaal waar den Jubilaris namens het Muziekgezelschap „Ons Genoegen" een fraai nachtstel werd aangeboden waarbij Benignus Puijlaert het woord voerde. Ein delijk kwam men in de school waar de heer Wet houder Onghena het woord nam en namens de plaatselijke Schoolcommissie den Jubilaris bedankte en nadat ook de Hulponderwijzer Remerij en de heer P. Stroecken hoofdonderwijzer te Overslag een en ander hadden gezegd wtrden door alle in de school aanwezige oud-leerlingen en leerlingen een paar voor het feest vervaardigde liederen gezon gen, begeleid door eenige instrumenten, gaf de fan faren Maatschappij eenige stukken ten gehoore. Plotseling ontstaat er een gedrang, de oogën zijn allen naar een lOjarig in het wit gekleed meisje gericht, de kleine Emma Waelput heeft een ver sierde troon beklommen, en brengt in eene lange en treffende toespraak den Jubilaris in naam van oud-leerlingen en schoolkinderen den dank toe en biedt hem namens deze laatsten een prachtig al bum aan, daarna bedankte de Jubilaris in korte woorden en werd aan elk schoolkind een herin neringsgeschenk uitgereikt waarna de stoet zich weder voorttrok om den Jubilaris naar de feest zaal te leiden alwaar het te zijner eere ingerichte banket zou plaats vinden. Hier volgde de eene feestdronk op de andere en menig woord werd prijsgegeven. Des namiddags omstreeks half vier ure bracht het Muziekgezelschap den Jubilaris eene aubade waarbij het woord werd gevoerd door den heer Theodore Moerdijk; te 5 ure begon onder

Axelsche Courant | 1885 | | pagina 3