3*20STE STAATSLOTERIJ. St. MUOLAAS. Buitengewone Uitvinding Air. II. VAN STRATUM, Antwerpen, i a Ze Wat 'iron 4 P PISi&lI I O v groote gosteeriag "burgerlijke stand. MARKTBERICHT. ADVERTENTIES. Mr. U. VAX STRATUM, is alle dagen te spreken te Antwerpen. YVCit'Y n F. DIELEMAN, Lange Weststraat, A 84, Axel. Voorhanden bij F. DIELEMAN, boekh. enz. te Axel. leugen had verzonnen om zijn dranklust te bevredigen. Een man uit Dortmund die door het hoofd uit 't portier van een spoortrein te steken zijn hoed verloor bracht het noodseintoestel in werking, waarop de trein stopte en de man zijn hoed opraapte. Bij aankomst kwam men hem tot zijne verrassing aanzeggen dat hij 30 mark (ƒ18) boe te moest betalen omdat hij onnoodig van het seintoestel gebruik had gemaakt. Een dure hoed, voorwaar! Een os, die onlangs te Brussel ter slacht plaats werd geleid, rukte zich los en ging op hol door de straten. Eerst na geruimen tijd kon men het woedende dier weder machtig wórden. Het had toen niet minder dan veertig menschen gekwetst. Te Srinager, in Cashmere (Britsch Indië) zijn weder eenige schokken van aardbeving ge voeld. Zij veroorzaakten geen schade maar groote ontsteltenis onder de inwoners. Dezer dagen heeft te Galveston (Texes) een hevige brand groote verwoestingen aangericht. Ruim 300 huizen (alle van hout) werden in de asch gelegd. De schade wordt berekend op onge veer 2 millioen dollars (5,000,000 gulden) terwijl meer dan 500 gezinnen zonder onderkomen zijn. Dit is de grootste brand geweest in Amerika, die na dien te Chicago gewoed heeft. Van 13 tot 30 Nov. 1885. AXEL. Geboorten. 15 Nov. Cornelia d. van Johannes Kot vis en van Maria de Hamer. 15 Nov. Janna Maria d. van Jan Scheele en van Fruncina Bal kenende. 19 Nov. Elisabeth d, van Adriaan de Pooter en van Magdelena van Tatenhove. Overlijden. 13 Nov. Amelia Puplaert oud 60 j. echtg. van Petrus Burrn. 13 Nov. Janneke Verstraten oud 70 j. wed. van Marinus van Driel. Dordrecht, 19 November 1885. Bij iets ruimer aanvoer waren heden de meeste artikelen tot vorige prijzen wel te plaatsen. Nieuwe puike Zeeuwsche Tarwe f7,00 a f7,40, Goede f 6,20 a f 6,50 Zeeuwsche en Vlaamsche Rogge f 5,60 a f 6,00 Overmaasche f 5,20 a f 5,50. Zeeuwsche en Vlaamsche Wintergerst f5,00 a f 5,20 Zeeuwsche en Vlaamsche Zomergerst f a f Zeeuwsche en Overmaasche Haver, f3,00 a f37,0. Paardeboonen f 6.00 a f 7,00 Brui- neboonen f9,00 a f 10,50 Blauwe kookerwten f 7,70 a f 8,20 Voedererwten f 6,80 a f 7,20 De ondergetgekende heeft de eer het geachte Publiek te berichten, dat zij eene RUIME KEUZE inj hiiiilerspeelgoedercii en andere Nieuwigheden voor het aanstaande Sint Nicolaasfeest heeft ontvangen. Zij noodigt een ieder beleef delijk uit, hare Sint Nicolaas-etalage te komen bezichtigen. UEd. dienstw. dienares, Axel. Wed. L. ROLFF - Van 't Hoff. Bij den ondergeteekende zijn voor bovenstaande LOTERIJ Heele en Gedeelten van Loten te be komen. PRIJSCOURANT. De trekking der eerste klasse begint op MAANDAG 23 NOVEMBER 1885 J, K. VINK, AXEL. Chirurgijn- Tandmeester der Faculté Dent ai re van Londen en Philadel - phiagebreveteerd van Z. M. de Ko ning der Belgen. Gediplomeerd van de provinciale Commissie, brevet! Tandmeester van verschillende ge- stichten, en op verschillende Ten - f toonstellingen Medailles en Diploma's behaald heb bende, tegenover het Panorama Verlat, tuaselicn de Teniersplaats en de Kcijserlci, (3 min. v. d. gt.) is dagelijks te consulteeren over alle ziekten in den mond; het uitnemen der tanden geschiedt geheel zonder pijn met of zonder protoxyde (I azote laggazplombeeren van holle tanden met of zonder goud, dat ze we der geheel nieuw zijn; de zwartste tanden wit maken; open gehemelten bij personen die er niet door kunnen spreken, dicht maken dat de spraak geheel zuiver is. Het rechtplaatsen van scheefgegroeide tanden, vooral bij kinderen, onverschillig welken vorm zij aan genomen hebben, recht te maken. De bijzondere aa m lacht van het publiek roep ik in op mijne geheel nieuwe uitvinding van kunsttanden en geheele gebitten, zonder haken, veeren en zonder plaat, die zelf kunnen geplaatst worden zonder iets aan den mond te veranderen en zonder de oude wortels uit te nemen, en veroorzaken niet het minste pijn; met deze tanden heeft men het grootste gemak om de hardste voorwerpen te malen; de spraak is gemakkelijk en zuiver. Deze uitvinding is goedgekeurd door de medicale geneeskundige besturen van Parijs, Lyons, Londen, Phi ladelphia, enz., enz., en bestaat alleen bij Mr. VAX S TRATI M die daar de eenige uitvinder van is. Hij heeft met die kunsttanden reeds op verschillende tentoonstellingen diploma's en medailles behaald. Al het werk is 30 JAAR schriftelijk gewaarborgd. Alle kunsttanden en gebitten door andere tandmeesters niet goed gemaakt, worden door zijn nieuw stelsel bruikbaar gemaakt. Wel, die Guldenspakketten, en dat komt omdat ze zoo allerverscliikkelijkst goedkoop zijn. Kijk een» aan, voor ÉÉN GULDEN ontvangt men franco door geheel Nederland 50 nette kaartjes, postformaat bedrukt met naam volgens opgave; 50 daarbij passende Enveloppen; 10 prachtige Nieuwjaarsbrief kaarten en om de maat vol te meten nog een prachtige Humoristische Scheurkalender voor 1886 op den koop toe. 't Is om te watertanden, vooral nu t zoo dicht naar Nieuwjaar loopt, wanneer men dat goedje het meest noodig heeft. Daar ik U flink tijd wilde geven om op uw gemak te bestellen, heb ik een beetje vroeg dit Pakket de wereld ingeschopt. Haast is er zoozeer niet hij; of 't zou moeten wezen dat de voorraad 'V' 'J - - -7 - X£5 7 r ^een twee eender zijn en een Humoristische Scheurkalender; dat alles voor een gulden franco thuis. Haar we zijn er nog niet! Ieder die zoo'n Guldenspakket koopt ontvangt daarbij cadeau vijf allerliefste Prentenboekjes een onbetaalbare schat voor hen die kinderen hebben! De zaak is dus eenvoudig genoeg. Ge neemt een postwissel adresseert die aan F. Dieleman, te Axel vult de wissel in met een Gulden en zet er op „voor Guldenspakket", benevens duidelijk den naam die op de kaartjes moet staan, of wat ook goed is men kome het pakket zelve afhalen aan den Boek— en Papierwinkel van Photographie - en Poëzie - Albums, Schrijfmappen, Plak -, en Vloeiboeken, Papeteries, Fraaie doozen Letterpost met Enveloppen, Schrijfgarnituren, Teekeu - en Verfdoozen, Inkt- stellen, Zakinktkokers, Portefeuilles Notitiboekjes, Brievenwegers, Eau de Cologne, Fijne Toi let-Zeep enz., enz, Prentenboeken, Teekenboeken, Prenten, Relief - en Plakplaatjes, ALSMEDE Bijbels, Testamenten Psalm - en Gezangboeken aan verschillende prijzen.

Axelsche Courant | 1885 | | pagina 2