No. 8. Zaterdag w2!> Mei 1885. 1' Jaarg. Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwscli - Vlaanderen. J. C. Slijpen - F. DIEL.EMAN, Schoen- en Laarzenwinkel Stokholmer en Kootteer BUITENLAND. BINNENLAND. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTI EN. Puike kwaliteit AXEL, D. J. 0GGEL. Dit Blad verschijnt eiken Zaterdagmorgen. Van elk nummer wordt een groot aantal Ex. gratis verspreid. Abonnementsprijs voor particulieren per 3 maanden 25 cent; franco per post 30 cent door geheel Nedïehnd; voor België 60 cent. DRUKKER UITGEVER AXEL. Advertentiën van 1 tot 4 regels 25 cent; voor eiken regel meer 5 cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Plaatsing 3/2 maal. Advertentiën worden franco ingewacht, uiterlijk tot Vrijdagnamiddag TWÉÉ uren, bij den Uitgever. De Russische Czaar heeft een eigenhan dig schrijven gericht tot Generaal Koma— rof, waarin hij hem zijn dank betuigt voor de flinkheid en dapperheid tegenover de Afghanen betoond in het gevecht bij Pulikhisti. De Generaal kreeg hierbij van den Czaar cadeau een gouden eeresabel met edelgesteenten versierd. Kolonel Zakr zewski moest met een beetje minder te vreden zijn, daar ook hij met een eeresabel vereerd werd, doch zonder edelgesteenten De groote bladen zien hierin liet bewijs dat Rusland en Engeland het eens zijn geworden. De I hiitsche Keizer is dooreen lichte onge' steldheid aangetast, zoodat hij verhinderd was deze week de wapenschouwing bij te wonen. Mijnheer Bismarck lijdt aan zenuwpij nen in het gelaat, waarvan ZEd. zooveel last heeft, dat hij soms niet kan spreken. In de Dobrudsclia heeft men zooveel last van de sprink hanen, dat men daar de sol daten gebruikt om ze te verwijderen. Een der Ministers is er een kijkje gaan nemen. Louis Riel het hoofd der opstandelingen in Canada is gevangen genomen; de Re geeringstroepen hierdoor aangemoedigd doen nu hun best om zijn kameraad Du- mont eveneens te snappen. Niet ver van de kust moet 1.1. Vrijdag tegen den avond een formeel zeegevecht hebben plaats gehad tusschen twee Ne— derlandsche botters tegen een Engelsche vischsmak. De Engelschman had moed— Avillig een net van een der schuiten besclia digd, waarna zij de zeilen hescben, op de smak toezeilden en het vaartuig belang rijke schade toebrachten. De Hollandsche vissehers stonden met liet mes tusschen de tanden en de handspaak in de vuist. Ofschoon de Engelschman talrijker was bemand, achtte hij het raadzaam een goed heenkomen te zoeken, 't Valt intusschen te betreuren, dat het toezicht der verschil lende mogendheden op de Noordzee zoo gebrekkig is, dat dergelijke voorvallen mogelijk zijn. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat te Parijs eene vrouw is bevallen van vier jongens tegelijk. Moeder en kinderen zijn welvarend. Dezer dagen verschenen te Parijs twee toongeefsters van de mode, niet alleen met de tournure, maar bovendien met een monsterachtige ophooging van den rug in den vorm van een bochel! Het valt te betwijfelen of dit nieuwe [opschiksel in den smaak zal vallen. I In geheel Oost Zwitserland en in de bergstreken van Oostenrijk heeft het Vrij dag zwaar gesneeuwd. De schade daardoor aangericht, vooral aan de vruchtboomen, is zeer aanzienlijk. Te Weenen en in den omtrek dier stad heeft Vrijdag een zware storm en een onweder gewoed. Verscheidene menschen- levens gingen daarbij verloren. Twee inen- schen zijn doodgevroren, en dat in Mei! AXEL, 23 Mei, 18 8 5. Onze kermis die aanstaanden Maandag een aanvang neemt, belooft beter te zijn dan in de laatste jaren het geval is geweest. Wel ziet men op de Markt ko mende, niet tal van spellen en dergelijke, maar toch valt reeds de flinke Schouwburgtent van de heeren Stoete Comp. in het oog. Reeds tal van jaren is het geleden dat eene dergelijke gelegen - heid tot uitspanning op onze kermis te vinden was. De voorstellingen vangen a. s. Maandag aan met I>e Klokluider of Onschuld en Misdaad". Dit stuk heeft overal grooten bijval verworven. De na men Mad. Fedi-Larondelle en de heeren V. d. Meij, Stoete en Kroes geven ons de verzekering van eene goede uitvoering. Costumes en decoratiën voldoen zeer goed terwijl de tent zelf ruim, netjes en ge makkelijk is ingericht en het publiek geheel en al voor de nukken van het weder beschermt. Alles belooft van dien aard te zijn, dat de be zoekers het zich niet zullen beklagen. Verder zal gedurende de kermisweek in „De Prins van Oranje iederen avond door de Familie Stips van 's Hertogenbosch een CONCERT gegeven worden. Ook daar zal men gelegenheid genoeg vinden om zich aangenaam te amuseeren. Wij meenen onzen lezers geen ondienst te doen door hen opmerkzaam te maken, dat a. s. Maan dag, den 2en Pinksterdag door de zondagsrust alleen met de treinen van 6,48 en 9,08 brieven enz. verzonden worden. Voor de betrekking van Hoofd der Openbare School te Hoek, openvallende door het te verlee- nen pensioen aan den waardigen onderwijzer A. Waeijhaert, die steeds een voorbeeld was van vrucht baren ijver en onvermoeide plichtsbetrachting hebben zich aangemeld de navolgende 5 sollicitanten: H. C. Bakker, onderwijzer te Sluis J. H. Goor, id. te Goes, P. Van Hekken, id. te Oost - en West Souburg, P. A. Hubregtse, Hoofd der Openb. School te Burgh en K. Botteman, onderwijzer te Sliedreclit. 21 Mei. Heden had te Ter Neuzen de aanbesteding plaats van het bouwen van een kerk met toren enz., ten behoeve der Herv. Gem. aldaar. Voor dit werk, hetwelk 1 Mei 1886 voltooid moet zijn, waren 8 inschrijvings-biljetten ingekomen van de volgende Heeren Duivesteijn Wisse, te Zaam- slag voor 42 000, D. W. F. Kaijser, te Zaamslag voor ƒ41 700. R. Walraven, te Ter Neuzen voor f 41 600, C. de Smidt, te Ter Neuzen voor 40 965. M. de Putter, te Ter Neuzen voor 40 400, G. Balkesteijn, te Ter Neuzen voor 40 343, Nijgh van Ditmar. te Middelburg voor ƒ39 700 en Maeders, te Vlissingen voor 38 880; zoodat de heer Maeders als minste inschrijver, aannemer is geworden. Van 16 tot 22 Mei, 1885. AXEL. Geboorten. 21 Mei. Cornelia Neeltje, d. van Philippus Johannes van Dixhoorn en van Wilhel- mina Pieternella Lamaitre. Overlijden. 17 Mei. Cornelis, oud 6 m. z. van Florus Swets en van Leuntje Jansen. 20 Mei. Geertrui, oud 6 j. d. van Karei Riemens en yan Pieternella Reminsen. Getrouwd: JAN VLAANDER, Az. van Axel en THONA CHRISTOFFELINA DE GRAAFF. Gd. van Poortvliet, die ook namens wederzijdsche familiebetrekkingen hunnen welgemeend en dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij die gelegen heid ondervonden. Poortvliet, 22 Mei, 1885. De Ondergeteekende heeft de eer het geachte publiek bekend te maken, dat hij van af he de tv een heeft geopend; hij beveelt zich daartoe in ieders gunst aan, belovende eene prompte en civiele be diening. Axel, 22 Mei, 1885. J. Van DOORN. Winkel van Petten, enz. Voor het eerst wachtende beste liooge zijden PETTEN, terwijl hij steeds eene mooie sorteering Jongens en Meisjes STROOHOEDEN voorhanden heeft. in heele en halve vaten.'

Axelsche Courant | 1885 | | pagina 1