Suiker Unie sloopt 75 jaar oude schoorsteen MULTIBONT „Aansluiting lager- en voortgezet onderwijs deugt nog maar weinig" Medio februari inzamelingsweek bestrijdingsmiddelen Historisch spel: 'Sint-Eustatius, Zeeuwse kolonie5 Bestuurster ging links door bocht en maakte botsing MULTIBONT inspecteur lager onderwijs j. gelijns bij opening gecombineerde lagere- en kleuterschool in middelburg In Zeeland geen ontslagen in het kleuteronderwijs Amsterdam Arnhem en Rotterdam op onze hele voorraad van 3000 jasjes en mantels (in de maten 36 t.m. 52) korting LÊt op het juiste MWMerUi OONDERDAG 15 JANUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 „GEWELDIG HIAAT EN LEVENSGROOT PROBLEEM' MIDDELBURG Volgens la- ger-onderwijsinspecteur J. Ge lijns wordt er aan de aanslui ting van het lager met het voort gezet onderwijs tot nu toe nog veel te weinig gedaan. Naar zijn mening is er hier sprake van een 'geweldig hiaat' en 'deugt er van de aansluiting nog m weinig'. De heer Gelijns zei dit woensdagmid dag ln Middelburg bij de opening van een nieuwe gecombineerde lagere- en kleuterschool in de wijk Griffioen. De lager onderwijsinspecteur haakte met zijn uitlatingen In op eerdere opmer kingen over de integratie tussen kleu ter- en lager onderwijs. openingshandeling zongen de leerlin gen mejuffrouw Wondergem en de heer Thierry alsmede de andere geno digden nog toe. Na het openingsgebeuren volgde in de school een officiële bijeenkomst, waarbij een groot aantal genodigden het woord voerden, felicitaties over bracht en lof zwaaide over het fraaie schoolcomplex. Uit de toespraak van de wethouder van onderwijs, de heer M A. L Hubregtse bleek dat het nieuwe open bare schoolcomplex in de Griffioen de zevende geïntegreerde lagere- en kleu terschool in Middelburg is. In totaal zijn er in Middelburg 66 lagere- en kleuterscholen. De voorzitter van de schoolraad de heer Thierry haakte daar min of meer op in. Hij zei in zijn toespraak indertijd geschrokken te zijn van de lijst van wensen die de minder gehuisveste scholen hebben gemaakt. „Er wo wel te veel aandacht i besteed," vond hij. Uit eigen ervaring zei hij goede ervaringen te hebben met samenwerking tussen nog afzon derlijke lagere en kleuterscholen en is het volgens hem veel meer een zaak ven goede samenwerking tussen leer krachten dan van een gebouw. „We moeten oppassen dat de geïntegreerde school niet als zaligmakend wordt sezien," betoogde hij. Tegen deze achtergrond noemde de heer Gelijns de aansluiting tussen lager en voortgezet onderwijs een veel groter en levensgroot' probleem- „Hier is juist meer integratie nodig. Het spijt me dat juist daarover zo weinig wordt gehoord." Hij verklaar de dat met de opmerking dat de keuze die in het huidige onderwijssys teem na de lagere school moet wor den gedaan voor een ldnd belangrijke en ingrijpende consequenties heeft- De opening van de nieuwe school moet worden gedaan voor een kind belangrijke en ingrijpende conseqi ties heeft. De opening van de nieuwe school in de Griffioen bestaande uit de lagere school 'de Westburch' en Westhof' als kleuterschool werd verricht door mejuffrouw L. A- Won dergem van het Regionaal Pedago gisch Centrum voor Zeeland (RPCZ) en de heer J. M- Thierry als voorzit ter van de schoolraad voor het open baar onderwijs. Vnins Belden verrichten de opening door via als bouwvakkers verklede kleuters aangedragen borden die de bouw van de school weergaven op een rek te hangen om dit rek vervolgens open a waardoor de Ingang vap de ltag met-de borden-bleek -e«n >zoge- naamdc logische rangschikoefening' te zijn die in het kleuteronderwijs als wordt gebruikt- Na i OOK 'INNAME' VAN MEDICIJNEN OPZET GELIJK AAN ACTIE TWEE JAAR GELEDEN MIDDELBURG Restanten bestrij dingsmiddelen en medicijnen die niet meer mogen of kunnen worden bruikt kunnen in de week van 16 tot en met 20 februari aanstaande In alle Zeeuwse gemeenten worden ingeleverd. Het wordt de tweede maal dat ieder deze restanten kwijt kan. De eerste inzamelingsaktie werd twee jaar gele den in Januari 1974 gehouden. Die leverde ongeveer 36 ton op. Dat zal nu zeker heel wat minder zijn maar naar de verwachtingen toch nog zo veel dat een tweede aktie alle moeite waard is. Met name van de kant van de Zeeuwse landbouw is de wenselijk heid van een nieuwe inzameling uitge sproken toen duidelijk was geworden dat de aangekondigde wettelijke rege ling Inzake het terugnemen van strijdingsmlddelen door de handel in elk geval nog niet In 1976 haar beslag zal krijgen. Provinciale staten van Zeeland hebben op 19 december 1975 op voorstel van gedeputeerde staten een krediet van ƒ20.000.- beschikbaar gesteld voor de ze tweede aktie. Voor de opzet en de organisatie van de nieuwe inzameling kan worden geprofiteerd van de twee jaar geleden opgedane ervaringen. In grote trekken zal "net schema toen worden aangehouden. Dit bete kent, dat, gecoördineerd door de pro vinciale waterstaat deze dienst, Gewestelijke raad voor Zeeland van bet Landbouwschap en de provinciale directie voqr de bedrijfsontwikkeling JgUZeelapd de. nodige .maatregelen, uit werken. De afdeling Zeeland van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten heeft de colleges van burgemeesters en wethouders van de 30 Zeeuwse gemeenten verzocht aan de aktie mee te werken. Vervolgens hebben gedepu teerde staten de gemeentebesturen om medewerking gevraagd en daarbij verzocht op te geven op welke adres sen en op welke uren in de week van 16 tot en met 20 februari de restanten door een gemeentelijke functionaris in ontvangst kunnen worden genomen, In de brief worden voor wat de ruimten betreft enkele voorschriften' op he* punt van ventilatie en afslui ting gegeven. De adressen en uren van inlevering zullen worden verwerkt in een circulaire die de provinciale di rectie voor bedrijfsontwikkeling en de Gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap zullen zenden aan alle geregistreerde gebruikers van be strijdingsmiddelen in de provincie. De ze gegevens zullen ook voorkomen in advertenties die kort voordat de ak tie start zullen worden geplaatst in de Zeeuwse dag- en nieuwsbladen- In tegenstelling tot de eerste aktie zal er nu geen gelegenheid zijn om nog daarna restanten in vorige keer werd na de inleverings- week nog een extra dag daarvoor uitgetrokken. Dit zal nu dus niet het geval zijn. Zoals gezegd zullen ook restanten medicijnen kunnen worden ingeleverd. De vorige keer kwam daarvan ongeveer 200 kilogram bin nen. Men kan deze meestal ook kwijt bij de apotheken. het einde van zullen de melde restanten bestrijdingsmiddelen en medicijnen onder verantwoorde lijkheid van provinciale naar enkele regionale worden overgebracht. Vandaar den zij afgevoerd naar de Botlek om te worden verbrand in de vuilverwer kingsinstallatie van Rijnmond. hadden ingediend. Hij had begrip voor het 'verlangen naar beter', maar vroeg zich af of de vele verlangens wel reëel, betaalbaar en uitvoerbaar zijn. i. Uooghiemstra: 1 „HOGE UIENPRIJZEN MOETEN NIET LEIDEN TOT OVERPRODUCTIE'' MIDDELBURG „De hoge filmprij zen van dit seizoen, moeten niet lei- T-J. den tot een overproduktlc In volgende J»™-" T™» .I™- o„s.tw,iMd belangstelling van de ulentelere om o spoedig mogelijk m s inleveringsperiode z Inspecteur Verboom: MIDDELBURG De afname van het aantal klassen bij het kleuteronderwijs als gevolg van het dalende kindertal in Zeeland heeft In Zeeland bij de recente peildatum niet tot ontslagen geleid. In tegenstelling tot elders In het land kwamen hier geen kleuterleidsters die al aan een school verbonden zijn zon der werk. Dit bleek woensdagmiddag uit opmer kingen van de inspecteur voor het kleu teronderwijs in Zeeland, de heer II. Verboom. Deze haakte op de opening van een nieuwe school in de Griffioen in op wat hij noemde "verontruste pu- blikaties over honderden ontslagen in het kleuteronderwijs'. De heer Verboom stelde dat er in Zee land bij de peildatum van 1 januari wanneer het aantal leerlingen op de school word', getoetst aan het wettelijk voorgeschreven aanal vier klassen moesten worden opgeheven, maar dat de betrokken kleuterleidsters alle vier elders een plaats konden krijgen. Desgevraagd stelde de inspecteur dat in de komende jaren no geen verdere verlaging van het aantal kleuterklassen Is te verwachten. Het ETI heeft in een recent onderzoek becijferd dat het hui dige aantal kleuterklassen ruim 500 in Zeeland in de komende zeven a acht Jaar tot een aantal van 43 zal afnemen. Examen De heer Vincent Lauret uit Bosehka- pelle slaagde aan de katholieke uni versiteit van Nijmegen voor het doc toraal examen wis- en natuurkun- GEVAARTE MOET WIJKEN VOOR UITBREIDING EOD LOKALISEERDE GRANAATJE UIT DE TWEEDE WERELDOORLOG SAS VAN GENT Een in 1900 ge bouwde schoorsteen op het terrein van de Suiker Unie zal in de komende we ken bijna steen voor steen worden ge sloopt. Dinsdag werd een kraan gemon teerd waarmee de slopers de firma Vermeulen uit Breskens de top van de 51 meter hoge schoorsteen kunnen bereiken. Ze zullen het gevaarte, in doorsnee variërend van 3 tot 5,5 meter, laag voor laag afbreken. Voor dat kar wei zal Vermeulen naar verwachting veertien dagen nodig hebben. Sinds 1968. toen de Suiker Unie twee nieuwe schoorstenen bouwde, heeft het oude bouwwerk op het fabrieksterrein in feite alleen in de weg gestaan. Het moet nu definitief wijken voor een uit breiding van het filterlokaal. De slopers kunnen de schoorsteen niet laten §»cih In de tweede wereldoorlog is overi gens een granaatje ingeslagen in de muur en het gat is later dichtgemet seld. De Explosievenopruimingsdienst (EOD) van de luchtmacht kwam woensdag dan ook een kijkje nemen op het fabrieksterrein en kon het pro jectiel vrij nauwkeurig lokaliseren. Zo dra de slopers ter hoogte van het gra naatje zijn gekomen, komt de EOD op nieuw in actie om het te verwijderen. in op de vergrijzing van scholen. Op; dit punt kwam wethouder Hubregtse I later met een verheugende medede ling- Hij kon vertellen dat de dreigen I de afbouw van de Boomeoburgschool j Zuid definitief van de baan is. illt produkt. dat prijzen oplevert, zoen massaal te schuwde Voldoen bijzonder goede n het volgend «ei- gaan telen, waar- Hooghiemstra. De inspecteur voor het kleuteronder wijs, de heer H. Verboom stelde in zijn toespraak dat de nieuwe school zeker voldeed aan wensen die onlangs in een enquête van de vereniging voor openbaar onderwijs (VOO) onder ou ders naar voren zijn gekomen De daarbij als bepalend voor de school keuze genoemde prettige sfeer en een kritisch Ieren achtte hij hier beiden aanwezig. In zijn algemeen ging de heer Ver boom verder in op de plaats die het lager onderwijs in de contourennota van minister Van Kemenade is toebe deeld, Hij kon zich vinden in de nieuwe opzet van het basis onderwijs (kleuter- en lagere school éën>, maar waarschuwde voor een te snelle uit voering „Willen we te snel dan gaan we noodbouw plegen en dat leidt vaak snel tot afbraak," zei hij. De inspecteur voor het lager onder wijs de heer Gelijns ging in zijn toespraak buiten de genoemde aan sluiting tussen lager- en voortgezet onderwijs op het onderwijs en de sfeer op de school zelf. Hij benadruk te daarbij dat de mens en de mense lijkheid steeds centraal zal moeten staan- Autoriteit Dat kwam hem later op een reactie van schoolhoofd L. Witte te staan. Deze vroeg zich in alle vriendelijkheid af of inspecteur Gelijns bij zijn be zoek aan de school daar zelf ook aan wilde denken- „U komt als autoriteit binnen en altijd maar kort. Dat schept een bepaalde afstand. Ik zou ook de mens Gelijns dan wel eens willen ontmoeten," zei deze- Op de openingsbijeenkomst werden verder gelukwensen uitgesproken van de kant van de kleuterraad voor het openbaar onderwijs de vereniging voor openbaar onderwijs, de algeme ne bond van onderwijzend personeel (ABOP), de rijks pedagogische acade mie het pc-onderwijs in Middelburg, de aannemer en de beide oudercom missie. Deze laatsten konden school hoofd Witte en hoofdleidster me vrouw J. C Hendrikse-de Quartel een stencilschrijver aanbieden. Als laatsten spraken de hoofdleidster en het schoolhoofd nog een dank woord. De toespraken op de bijeen komst op de bijeenkomst werden en kele malen afgewisseld door muziek. Deze werd op clavecimbel en dwarsfluit verzorgd door een gele genheidsduo van de Zeeuwse Muziék- 'oorllchtcr bij dc stichting Nederland se uienrcderatii- te Mlddelharnls, woensdagavond tijdens een bijzonder druk bezochte voorlichtingsvergade ring van de bedrijfsvoorlichting 'Wal cheren' in Dc Brasserie' le Middel burg. Verder wees de inleider zijn gehoor op de belangrijkheid van een goede kwaliteit uien in verband met de exportpositie. De Nederlandse uienteler Is erg afhan kelijk van een goede exportafzet. On geveer 80 procent van de uien van Nederlandse bodem wordt geëxpor teerd en één van de hoofdzaken voor deze uitvoer is een produkt van kwali teit tegen een lage kostprijs, teneinde een concurrentiepositie op te bou wen. De heer Hcoghiemstra gaf een aantal richtlijnen voor de uienteelt. Vooral de keus van het ras is van groot belang. Bij het zaaien is het gewenst een regelmatige diepte aan te houden voor een gelijkmatige stand van het gewas. Uiteraard moet een goede en' niet te hoge stikstofbemesting plaats vinden. alsmede een tijdige bestrijding van ziekten en onkruid- Bij de oogst is het van belang dat er een zo kort mogelijke veldperiode wordt aangehouden teneinde een mooi blank exportprodukt te verkrijgen. Na zijn met aandacht gevolgde inleiding was er ruimschoots gelegenheid om met de spreker van gedachten te wisselen. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. Kwekkeboom uit Sint-Laurens. PLANNEN KOMENDE ZOMER STICHTING WIL 3 OUDE RELATIES i 7.ICHTBAAR MAKEN' leggen met mensen die ons (Van een onzer redacteuren) hier zouden willen helpen met do opzet en uitvoering van het histo rische spel." istatius w.v, in hot begin AMSTERDAM Een van de kleinste eilanden van de Neder landse Antillen. Slnt-Eustatius. wil komende zomer met histori sche spelen In verschillende Zeeuwse steden de aandacht op haar bestaan en op haar oude handen met deze provincie vesti gen. Voor St-Eustatius is 1976 het jaar van de geschiedenis en mis schien het Jaar van het begin van le vooruitgang. Immers: op 10 november 1776 begroette het eiland In het Car- bisch gebied vanaf het fort met saluutschoten als eerste buiten landse mogenheid de nieuwe vlag van de Amerikaanse onafhanke lijkheidsstrijders. En daarom doet St. Eustaiius dit Jaar mee i&n de Amerikaanse onafhanke lijkheidsfeester.. De pas opgerich te Stichting St-Eustatius In Ne derland trekt de historie nog een stukje door: naar 1635 toen drie Zeeuwse reders als eersten voet zetten op het eiland om er een •colonle te slichten. Met een cultureel manifest en een serie culturele manifestaties wil de stichting die opkomt voor het armlastige eiland van de Ne derlandse Antillen de provincie Zeeland bij dat koloniale mo ment uit de geschiedenis bepalen. Sterker nog: de organisatoren willen de medewerking van Zeeu wen om in het spel op te treden. Voorzitter Andre Patrick (zelf periode van 20.000 mense van bloei fungee delscentrum voor midden-Ameri ka. waarvan vooral de noord- Amerikanen in de vrijheid-vrorlog profiteerden. Op het ogenblik is het een stukje Nederland waar nog geen 1400 mensen wonen, waar niets lukt. waar troosteloze armoe heerst en waar de Jonge mensen wegtrekken. Er zijn rond 100 Antlllianen. af komstig van St-Eustatius, tol Ne derland. In hoofdzaak voor stu diedoeleinden. Voor die jongeren wil de nieuwe stichting zich in het bijzonder inzetten. En samen met die jongeren wil men probe ren een eenvoudige ontwikkeling op dat vergeten stukje van de Nederlandse Antillen van de grond te krijgen. Met dit Jaar een historisch aan knopingspunt en met het vooruit- richt dat tussen Nederland en de Antillen op een goed moment op de Antillen het gesprek over de onafhanke!ij keid op gang komt wil de stichting nu In Zeeland 'iets op gang probren te bren gen." aldus de heer Patrick. De plannen voor de activiteiten zijn op het ogenblik nog In het stadi um van voorbereiding en verken ning. Kantongerecht Middelburg AANGEREDEN AUTO 5000 SCHADE MIDDELBURG De kantonrechter te Middelburg mr. A- Veenhoven, ver oordeelde woensdagmorgen de Goese (ADVERTENTIE) P t aff NFDERIANDÏiGROOTSTE BONTMAGAZIJN '4 CERTIFICAAT P VAN ECHTHEID 4 BIJ IEDERE 0 BONTMANTEL Vwwrt' Reiskosten voor 2 personen binnen Nederland bij i aankoop volledig beiaald! autobestuurster C. D. tot een geldboe te van 60 omdat ze op 7 oktober van het vorig jaar op de oude rijks weg onder 's Heer Arendskerke bij het linksaf slaan om de Slotstraat in te rijden de bocht piet ruim genoeg heeft genomen- Ze kwam daardoor In botsing met een op de Slotstraat rijdende auto die werd bestuurd door mevjouw A. J- H. Deze auto liep daarbij een schade op van ruim 5000^ Een getuige bevestigde de verklaring van mevrouw H. dat zij geheel rechts reed ln de STotstraat. Mevrouw D. had ook nog de twee inzittenden ven haar auto als getuigen meegebracht De officier van justitie mr.. A P Besier was van oordrel da* mevrouw D de bocht te krap heeft genomen hoewel er geen enkele aanleiding voori was. Ze kwam daarbij op de weghelft van de tegenpartij. Hij eiste een boete I van 75- De kantonrechter hield bij de uit- spraak ook rekening met de grote schade die mevrouw D. bij de botsing heeft ongel open. Na verhoor van de getuige J- V- eiste de officier een boete van 50 tegen mevrouw A. J. S omdat ze bij het uitrijden van het parkeerterrein bij het station in haar woonplaats Mid delburg te ver is doorgerreden w door ze met haar auto gedeeltelijk op het fietspad stopte Door deze hande ling kwam een bromfietser in moei lijkheden die daarop tegen een paaltje botste- Volgens de getuige was de duorijder voor de botsing al van de bromfiets gesprongen. De officier achtte het niet uitgesloten dat de bromfietser te hard heeft gereden maar hij achtte dat geen veront schuldiging voor mevrouw S De kan tonrechter bepaalde de boete ƒ40 Voor het rijden met een gladde auto band onder Goes werd K- S. uit Middelburg, oonform de eis, veroor deeld tot een boete van 40 „Ik neem aan dat u waarheidslievend is", zei de kantonrechter tegen de Middelburger J G- S. H!i was tijdens de kermis verleden jaar bel-cnd voor het foutief parkeren op de Vlasmarkt Volgens S. was echter het verplaats bare verbodsbord later cm een andere plaats neergezet Zowel de officier als de kan'onrechter wilden hem het voordeel van de twijfel geven zodat hij werd vri igesoroken omdat het gebeur de niet meer is na te gaan- ^Tt'ejinr' Overeenkomstig de eis werd P. van E. uit Goes veroordeeld tot een boete van 40 omdat hij een hoeveelheid huisvuil op straat heeft laten liggen Van E- vertelde dat hij het vuil op aanzegging van de politie heeft ver wijderd en van mening te zijn ge weest dat de zaak daarmede als afge daan werd beschouwd. AMSTERDAM Keizersgracht 510 Tel.: 020-62693 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21.30 uur. Te bereiken met tram '1 en 2 ARNHEM Ir. J.P. van Muijlwijkstraat 60 Tel.: 085-422970. Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21 uur. Karei Doormanstraat 358 Tel.: 010-127546. Jonker Fransstraat 128 A Tel.: 010-138065. ROTTERDAM Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, vrijdag tot 21 uur. De kantonrechter zal over een week schriftelijk vonnis wijzen tegen de autobestuurder J P van G. uit Vli.-- singen die daar, toen er geen mis*, was, mistlampen op zijn auto zou hebben gevoerd. Deze zaak was aange houden om de verbalisant te horen- Volgens van G voerde hij geen mist lampen maar waren het "breedst ra- Iers' die niet op volle steriele brand den De agent K- P die als getuige werd gehoord, vertelaarde dat er geen definitie bestaat van het begRf> mist lampen. De officier deelde deze me ning ook maar was van oordeel dat de '.ampen door het overige verkeer we! werden gezien als mistlampen. Hij handhaafde zijn els van 25 boe te. De autobestuurder C- L- V. uit Goes werd conform de eis veroordeeld tot een boete van 15 omdat hij in Vlissingen met zijn auto een andere auto heeft beschadigd toen hij in een straat tussen links en rechts gepar keerde auto's is doorgereden. Hij ver telde er zelf niets van te hebber, bemerkt De kantonrechter achtte het een gering feit- Voor het te snel rijden in de bebouw de kom van zijn woonplaats Vlissin gen met een auto hoorde J- E. D. een boete van 100 tegen zich eisen. De kantonrechter deed er bij de uit spraak een tientje af. De motorrijder I. van IJ. uit Borssele die ook onder Vlissingen te snel heeft gereden werd veroordeeld tot een geldboete van 75. De eis was 85. In het eerste geval was de snelheid vastgesteld bij achtervolging en in het tweede geval met een gastometer- A. J. M- uit Vlissingen werd veroor deeld tot twee geldboetes van 25 omdat hij bij het staande houden r.a een verkeersovertreding de naam van zijn chef zou hebben opgegeven ere alle boetes voor hem betaald en hij geen identitietspapieren kon tonen. De officier had twee boetes met een totaal van 100 geëist. M- werd ver hoord met de hulp van een Frans sprekende tolk- Het werd niet uitge sloten geacht dat de taal een verhin- dring is geweest bij de staande hou ding omdat het gesprek werd gevoerd via een inzittende van de auto daar agent geen Frans sprak. Vervoer CRM VOEGDE AANTAL PANDEN TOE AAN LIJST BESCHERMDE MONUMENTEN MIDDELBURG Het ministerie van "ultuur. recreatie en maatschappelijk werk heeft een aantal oude panden (uit de zeventiende tot en met de negentiende eeuw) toegevoegd aan de aanvullende ontwerplijst van bescher-] mende monumenten in Neder-1 land. Daaronder bevinden zich zes wonin-| gen in Middelburg en twee in Bigge-' kerke. Bovendien plaatste erm nogj een laat Middeleeuws huis ln Middel burg op ae lijst. Aan de aanvullende ontwerplijst van beschermde monu menten werden verder toegevoegd de uit 1872 daterende stellingmolen van Koudekerke, de rooms-katholieke kerk van de Heilige Caiharina. die in 1892 door P. J. van Genk in Hengstdijk werd gebouwd en de rooms-katholieke kerk van de Heilige Johannes de Do per ie Sint-Jansteen. N. W- van R. uit Bergschenhoek en M- v. d. B- uit Rotterdam beiden boofd van een onderneming, waren gedag vaard omdat zij er aansprakelijk voor zouden zijn dat de chauffeur M. P met een tankwagen op de Europaweg onder Vlissingen ruim 10.000 kg tetra- butylin heeft vervoerd ln strijd met de bepalingen van het reglement ver voer gevaarlijk stoffen- De tankwagen zou niet geheel aan de eisen hebben voldaan waarvoor de officier van R. aansprakelijk stelde er. van het vervoer zou vooraf geen ken nis zijn gegeven aan de commandant van het korps controleurs gevaarlijke stoffen. Voor dit tweede feit achtte de officier de niet verschenen Van der 3- aansprakelijk. Hij noemde het een gecompliceerde zaak er. eiste tegen beiden een boete van 100. Van R~ zei de chauffeur bij hem in dienst is maar dat dit vervoer was uitbesteed aan de andere firma waar bij de chauffeur werkt. Volgens de officier is er nog een derde bij betrokken maar da', is een buitenlander en ongrijpbaar. Hij stel de dat het een principiële kwestie is en gaat om de strafrechtelijke verant woordelijkheid. De kantonrechter achtte Van R. niet bewezen. Hij veroordeelde hem bij verstek tot twee boetes met een to laai van 150 omdat hij hem aanspra kelijk stelde voor beide feiten. In de aangehouden zaak tegen J. H. int Middelburg die onder Kruimngen met een aanhangwagen zou hebben gereden die niet was geregistreerd, waarvan de koppeling niet in orde was en de remmen niet goed werkten eiste de officier drie boetes met een totaal van 150. Verdachte had ge steld dat er geen zekerheid over deze dingen is en dat de hulpkoppeling wel in orce was. De kantonrechter veroor deelde hem tot drie boetes met een totaal van 75.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7