Recreatieplannen met plaat in Grevelingen stuiten op bezwaren VVV Schouwen-Duiveland heeft eigen accommondatiegids Verzamelaar Kristelijn in Renesse heeft tweehonderd soorten gesteente G. H. E. M. VAN WAES SPRAK VOOR DORPSCOMMISSIE 's-H. ABTSKERKE 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 15 JANUARI 1076 slreek vvv burgemeester Everwijn van Westerschouwen, adjunct-directri ce van de provinciale VVV, Hovestadt. penningmeester dr Van Suylen en administrateur Holm (v.l.n.r.) bekaken ttc accommodatiegids voor Scnouwen-Duiveland, die woensdag in Haamstede werd gepresenteerd- ALS TWEEDE IN ZEELAND VOORZITTER EVERWIJN PRESENTEERDE GIDS HAAMSTEDE Als tweede streek ïn Zeeland heeft Schouwen-Duiveland een eigen VW-accommodaticgids, die tie lxatoeker aan het eiland een over zicht geeft van wat de VW-leden op het eiland te bieden hebben aan die bezoeker. De gids, een overzichtelijk stuitje drukwerk met zo ruim mogelij ke informatie, werd gepresenteerd in het KTM-gebouw in Haamstede. Dat deed de voorzitter van de streek VW Schouwen-Duiveland, de heer H. P. Everwijn: de burgemeester van de gemeente Westerschouwen. Bij de presentatie waren aanwezig de adjunct-directeur van de provinciale VVV, mevrouw M. Hovestadt, de voorzitter van de VVV Burgh-Haam- slede, dr. H. J. vün Suylen, admini strateur W. Flohil, verder de heer F. A. de Jager, voorzitter van de VVV Zierikzee, de secretaris van de streek VW, de heer J. M. Holiu, en de heer N. Dalebout en mevrouw A. Borgmei- jer van de WV Renesse. Het is de bedoeling dat ook dit jaar nog een vraagbaak voor Schouwen-Duiveland verschijnt. Niet zonder trots meldde de heer Everwijn de uitgave van de gids. Daarbij herinnerde hij aan de vele woorden van kritiek en waardering voor het werk van de streek VW, die zo'n vier/vijf jaa.r geleden ontstond uit' de daarvoor bestaande" praatcom missie van de zeven eilandelijke VW's. Uil; die overlegcommissie 'was de wil naar voren te komen om een Stichting Streek VW op te richten. Daarin zouden ook de zes gemeente besturen op het eiland zitting moeten hebben. Aanlooptijd De kritiek en waardering die daarna op liet werk van de streek VVV volgde, is niets bijzonders, aldus de burgemeester van Westerschouwen. „Wanneer zo'n stichting pas begint te wenken, is er een aanlooptijd nodig. Als u mij vraagt of aan alle verwach tingen en Idealen die ik koesterde is beantwoord, zeg ik volmondig: nee. Maar we hadden en hebben te maken met zeven verenigingen die een zelf standig bestaan hebben gevoerd en nog voeren en die nu om in streekver- band te gaan werken afstand moesten doen van bepaalde activiteiten naar die stichting toe. Men ziet overal dat men altijd een beetje angstig is om afstand van bepaalde dingen te doen, ren behoeve van overkoepelende orga nen." Hoewel de heer Everwijn zei ook van mening te zijn dat de stich ting nog niet zo heel veel werk heeft, verzet, zei hij toch niet helemaal negatief te willen zijn. Hij somde een aantal activiteiten op: het wekelijkse bulletin met evenementen op het, hele eiland tijdens het zomerseizoen, de bijdragen in de badcourant, de pogin gen om de evenementen op eiland op elkaar af te stemmen. „Er is toch wel wat gebeurt", zei hij, „ook ai konden we niet hoog van de toren blazen." In plaats van de gidsen van elke vereniging afzonderlijk, zal er nu ook nog eeu regionale vraagbaak komen. De streek VW is daar mee bezig en probeert het drukwerk nog voor het seizoen 1976 klaar te krijgen, of hoopt er anders toch zeker in september- oktober over te kunnen beschikken. De streek VW had gehoopt er al een jaar eerder mee klaar te kunnen zijn, maar de uitgave moest, worden uitge steld. Daarom zocht men naar een Orgelfonds heeft reeds 72.000,- SINT-ANNALAND Het onlangs op gerichte orgelfonds van de hervormde kerk te Sint-Annaland heeft tot nu toe reeds ƒ72.000- binnengekregen- Maan dagavond wordt een gemeenteavond gehouden waarop de kerkvoogdij na dere inlichtingen zal geven over het- verdere verloop van de actie. Deze gemeenteavond begint om 19.45 uur. Rode-Kruisfilms SINT-ANNALAND Maandag wer den in het dorpshuis aan de Klooster straat te Sint-Annaland de bekende jaarlijkse Rode Kruisfilms vertoond. 's-Miodags om 4 uur was er een kleurenfilm voor de jeugd, getiteld De Wolvenjager'. Voor de ouderen werd 's-avonds om 8 uur de film Tor Pete's Sake' vertoond. Er bestond voor beide voorstellingen een redelij ke belangstelling. Vrije giften ST. ANNALAND Voor het schuld- delgingsfonds van de hervormde kerk te St. Annaland werden veertien vrije giften ontvangen tot een totaal 186.-. andere oplossing, iets nieuws in navol ging van West-Zeeuwsch-Vlaanderen: de accommodatiegids voor Schouwen- Duiveland. Voor mensen die in een gebied willen komen kamperen of lo geren is het ondoenlijk alle VW's van de streek aan te schrijver, zo vond de heer Everwijn. Daarom voel de de streek WV erg veel voor de uitgave van dit boekje en men werd daarin gestimuleerd door mevrouw Hovestadt. van de provinciale WV. Da verblijfstoeristen kunnen in de gids vinden in welke steden en dorpen zij terecht kunnen. Aanvankelijk werd gedacht aan nog meer tekst in de gids. maar daar is men van afgestapt om ten eerste de drukkosten te beper ken en ten tweede om doublures met de eilandelijke vraagbaak te voorko men. Volstaan werd met een korte tekst in het Nederlands over de voor naamste bezienswaardigheden en ver der met- een viertalige uitleg over hoe men de gids moet gebruiken. Die informatie is zo uitgebreid mogelijk: inclusief de specialiteiten in de restau rants en de faciliteiten die hotels, pensions en campings bieden, vaak met de prijzen in het hoogseizoen er bij vermeldt. De heer Everwijn dankte in het bij zonder mevrouw Hovestadt voor het, vele werk dat zij aan het coördineren en persklaar maken van het boekje heeft besteed. Namens de WV Burgh-Haamstede en penningmeester van de streek WV sprak de.heer Van Suylen. Hij dankte gemeentebes turen en administrateurs van deVW's vöör hun medewerking, de financiële steun en het vele werk Hij sprak verder de hoop uit dat de WV het vol zal houden ieder jaar zijn accommodatiegids uit te geven. „Fijn dat deze gids zo'n goed totaal beeld van het hele eiland geeft," zei de heer Van Suylen. Hij dankte ook de voorzitter voor alles wat deze aan de totstandkoming van het boekje gedaan heeft. Namens de provinciale VW sprak adjunct-directrice Hovestadt. Zij felici teerde het bestuur, met wat zij noem de, „deze mijlpaal'. „We hebben nu gezien wat een streek in zijn totali teit. met alle facetten en tegenstellin gen kan maken." Ze zei het- erg pret tig te hebben gevonden dat de streek WV zelf met initiatief hiertoe was gekomen. Dat betekent dat de streek VW en de plaatselijke VW's leven en nadenken en proberen de VW op hoger peil te brengen, vond ze. „Men laat zo aan de achterban zien dat men als streek WV en slag kan slaan en door zo in totaliteit te werken kan men tweehon derd procent beter voor de dag ko men." Mevrouw Hovestadt kwam ook nog even terug op de door de heer Everwijn genoemde aanlooptijd, waar voor ze veel waardering had. „Het bewijs dat er wordt nagedacht en dat men veel aandacht besteedt aan het uitwisselen van gedachten en ideeën. Dat is één van de belangrijkste taken de streek VVV", zei de adjunct-direc- tric, „coördineren van de gedachten- gang van de plaatselijke VW's en die onder één noemer brengen die boven het plaatselijk niveau uitsteekt." Ze prees de werkwijze op Schouwen- Duiveland: het geven van informatie, onder meer door de accommodatie gids. Verder het begeleiden van de toerist door de coördinatie va nevene- mëntëri ëri straks met de eilandelijke vraagbaak. De accommodatiegids, zo deelde mevrouw Hovestadt mee, is met lof geregistreerd bij het ANW. De gids is verschenen in een voorlopi- hewdnduitasneroOaren'leersbu.&-verk ge oplage van 12.500. De gids wordt behalve door de VW's op het eiland en de rest van Zeeland door de 90 verkeersbureau's in het land worden verspreid. Schietingen OUDELANDE Bij de heer J. F. de Rijke gaf de handboogvereniging 'Juli ana- te Oudelande een schieting op de liggende wippen Er waren 58 schut tere aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel M. Kole van Ccncor- dia uit 's-Heerenhoek; eerste zijvogél W. Boudens van Willem-Teil uit Ove- zande; tweece zijvogel J. Knook van St. Andries uil Wemeldinge: eerste bovenka! O. Steenaert van Vooruit gang uit Kwadendamme; tweede bo venka! J. Westveer van Edele-Hand- boog uit Oudelande: eerste onderkal M. Repkens van Victoria uit Kwaden damme: tweede onderkal O. Steenaert van Vooruitgang uit. Kwadendamme. bij loting: eerste klep C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; twee de klep P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwadendamme: derde klep P. Oostelijk van Willem-Teil uit Ovezan- öe; meeste kleine vogels J. Priem Zeelandia uit Ovezande. zeven vogels. Uitslag van de tweede wip: eerste bnofd'-ogel P. Oostdijk van Willem- Teil uit Ovezande: tweede hoofdvogel P. Steketee van Diana uit Yerseke: eerste zijvogel W Boudens van Wil lem-Teil uit Ovezande: tweede zijvogel R. Belaert van Diana uit Yerseke; derde zijvogel C. D. Raas v.fn Vooruit gang mt Kwadendamme: vierde zijvo gel J. Westveer van Edele-Handboog uit Oudelande, bij loting; eerste k3l J. Wisse van St. Andries uit Wemeldin ge; tweede kal W. Kriek van Juliana uit Oudelande; derde kal F. Zoetema van St. Andries uit Wemeldinge; vier de kal J. Goetheer van Juliana uit Oudelande; meeste kleine vogels A. A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek, vier vogels. De jeugdschutter Sjacco de Bruin (7) van St. Andries uit Wemeldinge schoot op zijn eerste con cours de vliegende vogel. De prijzen hierop waren voor A. van Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme en P. Repkens van Victoria uit ICwadendam- „WAT WILLEN ZE NU, DE RIVIÈRA IMITEREN?" B. EN ff. BROUWERSHAVEN EN NATUURBESCHERMERS WILLEN GEEN BEBOUWING OP'DWARS IN DE WEG' BROUWERSHAVEN - B en w van1 Brouwershaven en n2luurbescher- j mïngsorganisalïes zijn fel gekant tc- gen om de zandplaat 'Dwars in dei weg' in de Grevelingenmeer te bebou wen. De zandplaat ligt even uit de kust ter hoogte van Brouwershaven Volgens de ïnrichtingsschets voor de Grevelingen, die momenteel ter dis-1 cussie staat, zal op de plaat (651 hectare) recreatieve bebouwing moe ten worden toegestaan- B en w van Brouwershaven en natuurbescherming vinden dat een onaanvaardbaar uit gangspunt. Burgemeester A- P. Schou- wenaar van Brouwershaven: „Wat wil len ze nu. de Rivièra imiteren?"- En I dagelijks bestuurslid F. Jansen van de stichting Zeeuws Coordinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieube scherming: „Het is vrij idioot wat ze met die plaat willen uithalen"- Volgens b en w en de natuurbescher mers is er eea aantal argumenten aan te voeren tegen de visie van de werk groep. die de ïnrichtingsschets heeft uitgebracht. Burgemeester Schouwe- naar (zelf lid van de stuurgroep in richting Grevelingenmeer): „De Greve lingen is zo'n machtig natuurgebied- In de schets is het. accent gelegd op het natuurbehoud. En volgens ons moet Dwars in de weg' ook als natuurgebied behouden blijven". Het is - zo meent de heer Schouwenaar - overduidelijk, dat een buitendijkse be bouwing in bet Grevelingengebied he lemaal niet past. Vearder vraagt hij zich af, of het nu allemaal nodig !s om Dwars in de weg' een recreatieve bestemming te geven- ..Als je bekijkt, wat er aan de Grevelingenkust op het geebied van recreatieve voorzieningen is, en welke plannen er nog op stapel staan: Bruinisse. Brouwershaven, Den Osse, Scharrendijke, de Kab'oelaars- bank.En je kunt de inrichting van ken de bezwaren tegen een eventug: bebouwing van Dwars op de we; niet te delen. .Deze plaat heeft vergelijking met de andere platen het Grevelingenmeer een geringe te; hij toen onder meer- /oorlichting Dinsdagavond 20 Januari wordt In kader van de inspraakprocedure rov1 de Ïnrichtingsschets in Zierikzee hoorzitting gehouden voor de ben king van Schouwen-Duiveland. Het p meentebestuur V3n Brouwershaven t. ook oog een aparte bijeenkomst be.: gen voor de eigen inwoners. Dat beurt op vrijdagavond 6 februari hotel Van der Weijde in Noordgou*i Het gemeentebestuur van Brouwen haven Z3l op korte termijn een hu- 3an-huis folder laten verspreid-r waarin nog eens uit de doeken wor; gedaan, welke plannen er met c: Grevelingen bestaan- Over bestuurlijk apparaat Jaarvergadering in gebouw Irene 's-HEER-ABTSKERKE De Stichting Dorpscommissie 's-Heer-Abtskerke hield de jaarvergadering in het vereni gingsgebouw Irene. Burgemeester G. II. E. M. van Waes van Borsele hield tijdens deze bijeenkomst een inleiding over de werlcing van liet bestuurlijk apparaat van een gemeente. De verga dering werd geopend door de heer P. Butz, die onder meer meedeelde dat de lieer Van 't Westeinde in bestuur dc taak van penningmeester J. Harinck heeft overgenomen. U-ithet Jaarverslag van de stichting, dat vervolgens aan de ""órde was", -bleek, dat de door de bevolking naar voren gebrachte wensen via gesprek ken met de gemeente bijna allemaal gerealiseerd waren. De heer Butz sprak hierna over de activiteiten t 1976- Het voornaamste doel van stichting noemde hij het leefbaar hou den en maken van het dorp, zowel wat materiële als cultureel recreatieve voorzieningen betreft. Er wordt DERTIG JAAR VERWOED AMATEURGEOLOOG ZOEKEN IN ANDERE WERELDDELEN RENESSE „Hoe kun je nu praten over de kleuren en vor men van deze stenen. Dat is niet met woorden uit te leggen- Dat moet je zien", zegt de heer W. L Kristelijn (64) uit Renesse, al der tig jaar verwoed aniateurgeoloog. Toch gaat hij vrijdagavond in Haamstede een lezing houden over "Kleur en vorm van de ge steenten der aarde'- Een fraaie titel, die al het moois wat hij dan wil gaan laten zien nauwe lijks dekt. Hij wil daarom een deel van zijn, uit zeker achthon derd verschillende soorten ge steente bestaande, verzameling meebrengen en verder zal hij di a's vertonen. Omdat hij niet uit kan leggen hoe mooi die stenen eigenlijk zijn- Als jongen is hij er al mee be gonnen. Op zijn geboortegrond in Tholen zocht hij naarstig tussen het. grind en vond er de fraaiste produkten. Maar een serieuze verzamelaar was hij toen nog niet- Dat werd hij pas toen hij voor zijn werk bij een bagger- maatschappij in "Venezuela, wer kelijk stenen van grote schoon heid vond. Later kwam hij in Afrika met deskundigen op alt gebied in aanraking. Mensen die van beroep steenzoeker waren. Ze leerden hem de manier van zoe ken. zich oriënteren op de vind plaats. .Het is ook een kwestie van ervaring", vertelt hij. „Je ziet aan dc structuur van de stenen of je kans hebt iets te vinden. Wanneer je een kwartskelder vindt, dan zit je goed". Hij laat zo'n kwariskelaer zien. Kleine en grote holtes in fraai gekleurd een gestructureerde ge steente. Holtes vol kristallen, die kunnen variëren van meters om vang tot enkele millimeters. Die laatste bekijkt hij dan onder een microscoop. Een van zijn pronk stukken, een stukje iinerite, mo gen we zien. Een wonderbaarlijk landschap met ongelooflijk mooie, niet te beschrijven kleuren en vor men. Dertien jaar geleden hield de heer Kristelijn op met zijn werk voor de baggermaatschappij waardoor hij tevens op veel plek ken van de wereld kon zoeken naar stenen. Hij kwam in dienst, bij Smit en Bolnes en werd daar twee jaar geleden gepensioneerd. Toch zoekt hij nog steeds- Vooral tijdens zijn vakanties, die hij op vindplaatsen in Duitsland en Cor sica het liefst doorbrengt. Verder breidt hij zijn verzameling uit door te ruilen met andere verza melaars of aankopen op een 'ste- nenbeurs'. Wanneer het nodig is polijst hij de stukken zelf- Het liefst heel zorgvuldig met. de hand. Een kunst op zich, om juist de goede en mooiste laag zichtbaar te maken. Een groot deel van zijn verzame ling heeft een plaats in de huiska mer van de familie Kristelijn ge vonden- De bezoeker kan zich daar verlustigen in de mooiste tinten teer rose, bruin, groen, rood, geel en goud en zilverkleu rig. Een kast met, een ultraviolet te lamp laat zien hoeveel energie er in de stenen vrij komt. Die energie zorgt bij dat speciale licht voor fosforiserenóe kleuren die bij gewoon daglicht niet te zien zijn- Helemaal warm loopt, de heer Kristelijn wanneer hij je mee neemt. naar zijn werk- en verza- melkamer. Ook daar heeft hij weer de fraaiste exemplaren uit gestald. Van elk stuk kent hij de naam, maar daarover spuit hij zijn kennis liever niet tegen leken op dit gebied. „Als je zegt: dat is een smaragd, een safier, ee ro bijn of een agaat, dan weten de mensen waar je over praat. Maar wanneer je praat over dioptaris, ciroliet of olyvïn weten ze nooit wa3r je het over hebt. Die stenen kent men niet. Dat zijn onbeken de namen". En als hij je dao vertelt dat er 2600 vormen kris tal calcyt. zijn, gaat er een onbe kende wereld open waarover hij dagen lang kan vertellen Niet zonder trots meldt hij dat de ruimtevaart nooit nad kunnen be staan zonder de kwartskristallen, voortbrenger van de kwartsklok. Elk kristal hoe groot of hoe klein ook heeft, hetzelfde trillings getal en daar maakt men in de ruimtevaart gebruik van- Pronkstukken Hij laat ons nog meer zien: fos sielen van een devonische vis, een zee-egel, zegelbomen, varens, schelpen en inktvissen. Brachio- poden die op 120 meter diepte zijn gevonden. De meeste stenen zijn zo'n slordige 250 miljoen jaar oud, ontstaan uit langdurige, ingewikkelde, natuurlijke proces sen- Voornaamste beeld daarvan is de staiagmïet, waarvan hij ook een herkenbaar stuk kan laten zien. Andere pronkstukken zijn een stuk dioryl van dc zuil die voor Napoleon in Parijs zou worden opgericht, (een voornemen dat werd opgegeven door de verban ning van de keizer) en een stuk zandsteen uit de Chinese Het zoeken naar stenen is een boeiende bezigheid- Het eist een scherp oog voor allerlei details, het vraagt, doorzettingsvermogen en kennis van zaken. De vakanties van het. echtpaar Kristelijn worden zo een span nende aangelegenheid. Hoewel mevrouw Kristelijn beweert geen verstand van de hobby van haar man te hebben, is zij wel eens degene, die de goede plaats vindt of een fraaie steen op een ten toonstelling ontdekt. Vooral de laatste jaren is de hobby van haar man steeds meer voor haar gaan leven. Hoewel al die moeilij ke namen haar nog maar steeds weinig zeggen. De heer Kristelijn houdt soms een expositie van zijn verzame ling, zoals vorig jaar in slot Moermond. Ook verzorgt hij le zingen. Vrijdagavond om kwart voor acht treedt hij zo op voor de Natuur en Vogelwacht in de re creatiezaal van de gereformeerde kerk in Haamstede. Alle belang stellenden zijn welkom- Half fe bruari houdt hij dezelfde lezing voo reen groep natuurliefheb bers in Middelharnis. Natuurlijk met dia's en een deel van zijn verzameling. dacht aan eigen activiteiten van de dorpsbewoners, met eventuele finan ciële steun van de gemeente Borsele. In 1976 wil men zich ook met name toeleggen op de vraag hoe men meer betrokken kan raken bij de plannen van de overheid en hoe de stichting de relatie tussen bevolking en de overheid kan versterken. „Moet de stichting in een vroeg stadium gekend worden in de plannen van de gemeen te met betrekking tot de eigen kern?", vroeg de heer Butz zich af. Na de •pauze sprak burgemeester Van Waes. Hij benadrukte het belang deze vorm van persoonlijk contact tussen bevol king en bestuurder, maar vond even wel een goede vorm van inspraak nauwelijks te realiseren. Met name waarschuwde hij de stichting, die hij een go ede-in stelling- vond, er voor op te passen geen verzamelplaats van klachten te worden. Tijdens zijn inlei ding uitte de heer Van Waes zijn bezwaren tegen de openbaarheid van adviescommissies: de beschikbare in formatie zal minder zijn en de discus sie wordt verlegd van de gemeente raad naar de commissie. De neuzen zijn van te voren al geteld. De heer Van Waes ziet- het ais een goede zaak, dat in een democratie de minderheid zich in de meeste gevallen dient te schikken naar de beslissing van de meerderheid. De bestaande beroeps mogelijkheden acht hij juist, mist daar verstandig en redelijk gebruik van wordt gemaakt. Gebeurt dit niet, dan moet die mogelijkheid geblok keerd worden, meende de burgemees ter. Tijdens de discussie, volgend op de inleiding, werd vooral ingegaan op de inspraakmogelijkheden. De heer Van Waes zag echter geen aanleiding om zijn mening te wijzigen en weas daarbij op zijn ervaringen met. dekwes- tie Total. Verder werd nog gesproken over bejaardenvoorzieningen, de onvei lige verkeerssituatie in 't dorp, de aan sluiting op de persleiding Lewedorp en de groengrodel rond 's-I-Ieer-Abtsker- ke. Ten aanzien van dit laatste kon de heer Van Waes meedelen, dat er een gesprek gaande is tussen de ruiverka- veldngscommissie en de gemeente en dat de uitvoering te verwachten is in het najaar van dit jaar- de Grevelingen niet los zien van de beslissing over de afsluiting van de Oostersschelde Stel. dat de Ooster- schelde wordt afgesloten- Dan krijg je daar natuurlijk ook allemaal jachtha vens, enz. En dan zal een gedeelte van de toeristen, die nu nog naar de Grevelingen komen, naar het Ooster- scheldegebied trekken. Als ik dit zo 's op een rijtje zet, dan zeggen wij: laat die plaat maar met rust". Persoonlijk huldigt burgemeester Schouwenaar ook nog het standpunt, dat dit natuur gebied 'aan de gemeenschap behoort te blijven' „Ik vind niet, dat we dit mooie gebied in handen van enkele mogen spelen- En dat zal onherroepe lijk gebeuren, af,s de recreatie er op gang wordt gebracht". Het standpnl; van b en w van Brouwershaven wordt volledig onderschreven door de na- tuurbesvhermers. Dagelijks bestuurs lid Jansen van het, coordinatieorgaan: „Bebouwing van de plaat is helemaal in strijd met de geest van de inrich- tingsschets. Ze zeggen zelf: geen bui tendijkse bebouwing- Maar op Dwars in de weg mag het dan weer wel". Op een bijeenkomst, waar de Zeeuwse vrouwenraad werd voorgelicht over de inrichtingsschets voor het Grevelin gengebied, liet drs. J. G- Spelier van het ministerie van erm duidelijk blij- Bijeenkomst diabetes Tholen POORTVLIET Het gewest Zeeland van de Diabetes Vereniging Nederland gaat proberen om de afdeling Tholen en omstreken nieuw leven in te bla zen. Daartoe is voor 20 januari een bijeen komst belegd in café Tolrust te Poort vliet. De voorzitter van het gewest Zee land, de heer J. P. G. van Ooijen, zal er het woord voeren. De internist dr. II. F. Dankmeïjer, medisch adviseur van de DVN, zal een toespraak hou den. waarover na de pauze vragen kun nen worden gesteld. Ook komt nog de verkiezing van een nieuw bestuur voor de afdeling aan de orde. De bijeenkomst begint om kwart voor acht- Lezing uoor vogelwacht te Haamslede HAAMSTEDE De natuur-en ven wacht 'Schouwen-Duiveland' vergadr vrijdag in de recreatiezaal van gereformeerde kerk te Haamstede. I agenda vermeldt alleen een lezu door de heer W. L. Kristelijn Renesse over de gesteenten der aar: een en ander toegelicht met dia's. heer Kristelijn is een verwoed ver melaar van gesteenten en bezit t grote verzameling stenen afkom; uit bijna alle delen der wereld. A- vang 19.45 uur. Feestavond NVV St-Maartensdijk SINT-MAARTENSDIJK De ga menlijke vakorganisaties van het NV te St. Maartensdijk houden vrijdag vond een feestavond in 'Haesting'; waaraan meegewerkt wordt door toneelgroep AIOS. Deze avond zulk enkele jubilerende vakbondsleden wo: den gehuldigd. De muzikale omlijst.-.- van de feestavond wordt verzot;, door "De Tophits' uit Bergen t; Zoom. Het feest begint om 19.v uur. Collecte ST. ANNALAND De collecte w het bouwfonds van de gereformeeit- gemeente te St. Annaland het' 866,43 opgebracht. Beheerster Groene- Kruisgebouw stopt ST. ANNALAND Mevrouw .1 Bruiynzeel-den Engelsman heeft ha- werkzaamheden beëindigd als behe ster van het Groene Kruisgebouw1 St. Annaland, Haar taak wordt op genomen door zuster Kuzee, die da:: lijks van 17.00 tot 17.30 uur in h; Groene Kruisgebouw aanwezig a zijn, zedat men in dat half uur i benodigde materialen kan komen o; halen. Collecte OOSTERLAND In het vierde kwa: taal van 1075 is in Oosterland ƒ229,K- opgehaald voor de Stichting "Kinder zorg' te Middelburg. Over het gehei jaar was de opbrengst 937,76. PJZ vergadert in Scherpenisse SCHBRPENISSE De afdeling Tib len en Sint Phildpsland van de platte landsjongeren gemeenschap zuil houdt vrijdagavond in hotel "De Gou den Leeuw' in Scherpenisse een bij eenkomst waarin de biologische dyna mische landbouw zal worden bespre ken. De heer Gulnie uit, Sibtard Ei een film draaien, waarna een discus sie over dit onderwerp begint, Dt aanvang is om acht uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 26