Amin: verzoek aan supermacht om ingrijpen Angola denkbaar „Katholieke kerk moet 'linkse' jeugd leren accepteren" Geen legalisering gebruik hasjiesj Lichaam dode vrouw 3 mnd in kast verborgen gehouden binned gn buitenland bankroof via tunnel in parijs 'GELUIDSHEFFINGEN ZONDER CON TROLE ACHTERAF ONREDELIJK' Schipperskinderen zoveel mogelijk in normaal onderwijs Premier Maleisië overleden Schilder in Rotterdam bekent dodelijke steek: DONDERDAG 15 JANUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 ALS VOORZITTER ORGANISATIE AFRIKAANSE EENHEID LONDEN/ADDIS ABEBA (RTR) President Idi Amin van Oe ganda meent dat hij ertoe kan worden gedwongen een grote mogend heid te verzoeken in de Angolese burgeroorlog te interveniëren. Hij ia er zeker van dat hij op de kortst mogelijke termijn daarvoor de noodzakelijke troepen krijgt. Dit blijkt uit een uitzending van radio Oeganda die in Londen is opgevangen. Amin zei niet welke gróte mogendheid hij in gedachten heeft. De huidige voorzitter van de OAE onthulde tevens dat Ethiopië de MPLA heeft erkend als de enige wettige regering van Angola. Volgens radio Oeganda bracht Amin woensdag verslag uit van de jongste OAE-top aan een aantal ministers en regeringsfunctionarissen op het vlieg- •veld Entebbe voordat hij president Mobutu Sese Seko van Zaire uitgelei- te deed. Hij veroordeelde in krachtige ili PARIJS (AP) Een aantal bankro vers heeft, vermomd als inspecteurs van de rioleringswerken, in Parijs een timnel naar de kluis van een bank gegraven en is vervolgens ontsnapt met de inhoud van 50 bank-casettes, zo maakte de politie woensdag be kend. Volgens de politie moet het graven van de tunnel minstens tien dagen hebben geduurd. De directie van de bank maakte be kend dat de buit 'vrij gering" was. Sommige bankcasettes zouden zelfs geheel leeg zijn geweest. Zondagoch tend werd bij een de buurt van de bank gelegen politiebureau het 'stille alarmsysteem in werking gezet. Twee agenten en een functionaris van de bank onderzochten het gebouw, maar keerden onverrichterzake terug. Aan de bewaker van het gebouw vertelden zij dat het alarm door kortsluiting in werking moest zijn getreden. Da overvallers beschadigden de deur van de bankkluis om ongestoord de tenkcassetteds te kunnen roven. Toen oankemployees de kluis dindsdag wil den opaten bleek deze onwrikbaar. VRACHTWAGEN MET BRANDENDE BANDEN RAAST DOOR KAMPEN I KAMPEN „Een uiterst merk waardig schadegeval", zo ty peert een woordvoerder van rijkswaterstaat Overijssel te Zwolle de beschadiging, die een met 26 ton stalen platen beladen Duitse vrachtauto heeft veroor zaakt aan de asfaltlaag van de rijksweg tussen Kampen en de Noordoostpolder. De 33-jarige vrachtwagenchauf feur S- V. uit het Duitse Thonis- vorst constateerde al op de LJs- selkade in Kampen dat de zes banden van zijn oplegger, ver moedelijk als gevolg van wrijving na het warmlopen van de wiella- gers. in brand waren geraakt. Vliegensvlug sprong hij daarop achter het stuur en reed met grote snelheid de stad uit de rijksweg op. „Tijdens mijn rijopleiding heb ben ze mij geleerd dat je alleen op die manier kimt voorkomen dat ao'n brand zich verder uit breidt", verklaarde de chauffeur later tegenover de politie. Het gevolg was echter, dat de banden tot op de velgen afbrandden en als messen door het wegdek ploegden. Over een afstand van 13 kilometer ontstonden grote gar ten in de asf altlaas, terwijl bo vendien brandend rubber ook nog her en der schade veroorzaak te. Een brugwachter belde de politie dat een vrachtwagen met bran dende banden voorbijraasde. Voor de politie was het toen niet moeilijk het spoor te volgen en de vrachtauto aan de leant te krijgen. De heer Kuehnen, zelf Duitser en rij-instructeur voor vrachtwa gens, bestempelt de uitlating va.n de vrachtwagenchauffeur als vol komen onvoorstelbaar. „De Duit se voorschriften zijn misschien nog wel strenger dan in Neder land. Hoe kan hij nu zeggen dat men zou leren door te rijden wanneer de banden branden. Uit stappen en blussen is een eerste vereiste. Het is bovendien voor schrift om in iedere vrachtwagen een brandblusapparaat binnen handbereik te hebben.". bewoordingen besluiten van vreemde landen nog meer troepen te sturen naar Angola, hetgeen in strijd is met het standpunt van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid geen speciale par tij in Angola te erkennen. Met de erkenning door Eht.iopië is het totaal van de 46 OAE-lidstaten die de MPLA steunen op 23 gekomen, De andere helft, inclusief Oeganda, wil een regering van nationale eenheid, bestaande uit alle drie bevrijdingsbe wegingen. President Amin zei dat zijn positie als OAE-voorzitter hem kan dwingen te overwegen een supermogenheid te vragen de interventiekrachten in An gola in evenwicht, te brengen. Hij zei volledig tegenstander te zijn van voortdurend bloedvergieten en verlies van eigendom in de vroegere Portuge se kolonie, als gevolg van het feit dat bui'tenlandse troepen de ene bevrij dingsbeweging bijstaan tegen de ande re twee. Hij veroordeelde alle landen waarvan 'roepen bij de strijd betrok ken zijn, Afrikaanse of vreem de. Oorlog De president van Tanzania, Mozambi que. Zambia en Botswana hebben in Dar Es Salaam besprekingen over Angola beëindigd, zonder tot een dui delijke doorbraak te zijn gekomen. Ju lius Nyerere van Tanzania, Samora- Machel van Mozambique, Kenneth Kaunda van Zambia en Sir Seretse Khama van Botswana besloten hun bijeenkomst woensdag en gingen naar huis. De vier komen regelmatig bijeen om ae ontwikkelingen in: Zuid-Afrika te bespreken. Hoewel de jongste bijeenkomst niet was aange kondigd neemt men aan dat Angola het gespreksonderwerp was. De be sprekingen volgden kort nadat de vier staatshoofden uit Addis Abeba waren vertrokken waar zij de OAE-top had den bijgewoond. Tanzania en Mozam bique steunen de MPLA, Zambia en Botswana zijn voorstander van een regering van nationale eenheid in An gola. Henry Kissinger heeft de Sowjet-Unie krachtig gewaarschuwd dat haar voortdurende interventie in Angola het ontspanningsproces in gevaar kan brengen. De Amerikaanse bewir.ds-1 man. die tijdens een persconferentie I in Washington aankondigde dat hij eind deze maand naar Moskou gaat. zei dat aanhoudende Russische acties) de algemene Russisch-Amerikaanse be trekkingen en de SALT-besprekingen kunnen aantasten. Als een grote mo gendheid. haar invloed wil uitbreiden door militaire interventies, zo zei Kis singer. dan zullen de Verenigde Staten vroeg of laat reageren, hetgeen onver mijdelijk leidt tot een ketting van acties en reacties die voorgaande cri sispatronen en open conflicten ken merkten. „Dit patroon moet worden doorbroken", zei Kissinger. Offensief RAI en Bovag in adres aan kamercommissie: AMSTERDAM (ANP) In een adres aan de vaste tweede-ka mercommissie voor milieuhy giëne hebben RAI en Bovag het door minister Vorrink ingedien de wetsontwerp geluidshinder vrijwel op alle punten afgewe zen. Volgens beide organisaties zal het wetsontwerp zeker niet bijdragen tot vermindering van geluidshinder door het verkeer. Er wordt nauwelijks opgetreden tegen beslist onnodige geluidshinder die bromfietsen motorrijwielen persone nauto's en bedrijfswagens veroorza ken door defecten in en wijzigingen van in hoofdzaak het uitlaatsys teem. De geluidshinderwet aldus het adres zal op dit punt geen enkele verbetering tot stand brengen. Inte gendeel een geluidshinderheffing zal een aantal gebruikers van motorvoer tuigen het gevoel geven: ik betaal mag het. De MPLA heeft woensdag haar offen sief in het noordwesten van Angola voortgezet. In een in Johannesburg opgevangen melding van .radio Luanda werd gesproken over de verovering van de kuststad Ambriz en de strate gisch belangrijke plaats Toto. Van daaruit is men nog amper 150 km verwijderd van de grens met Zaïre. Militaire waarnemers in Zuid-Afrika zijn van mening dat de volledige in storting van het PNLA-front in het noordwesten van Angola nog slechts een kwestie van dagen, hooguit weken kan zijn. Het, Zuidafrikaanse blad Jo hannesburg Star meldt dat Zuid-Afri ka driemaal, de laatste keer het afge lopen weekeinde, heeft gepoogd zich uit het conflict in Angola terug te trekken. De terugtrekking ging niet door op aandrang van verschillende Westerse mogendheden en pro-Wester se Afrikaanse landen, aldus het blad. WDM GAAT OVER TOT ACTIES UTRECHT De Vereniging van Dienstplichtige Militairen gaat in de komende tijd acties voeren om bij het ministerie van defensie compensa tiemaatregelen af te dwingen voor overmatige werktijden. De algemene ledenvergadering was woensdag in Utrecht van mening dat de maat voor de dienstplichtige militairen nu vol is. Gedacht wordt aan prikacties, stipt heidsacties en eventueel zelfs het wei geren om op oefening te gaan. Ook het voeren van lokale handteke ningenacties tijdens oefeningen voor meer vrije dagen wordt overwogen. Daarnaast is men van plan op diverse kazernes dienstplichtigen zelf een 'compensatiedag' te laten opnemen. Dat zou kunnen wanneer men zich massaal ziek zou melden. De reden voor de verontwaardiging van de soldaten is gelegen in het feit dat zij voor overmatige diensten (weekend-diensten, piket, wachtlopen) geen compensaties krijgen. Staatsse cretaris Van Lent had vorig jaar een regeling toegezegd, maar de door de regering afgekondigde algemene be vriezing van de arbeidsvoorwaarden werd ook op de militairen van toepas sing. Een regeling werd uitgesteld. De Tweede-Kamercommissie voor defen sie liet al eerder weten hier zeer ongelukkig mee te zijn. Op diverse legerplaatsen zijn de laatste weken van de zijde van de legerleiding voorstellen gedaan voor een compensatieregeling. Zo zouden de soldaten voor elk weekend werken vier uur vrije tijd en 30 gulden krij gen. Een tiendaagse oefening zou wor den vergoed met 90 gulden en acht uur vrl'e tijd, terwijl 24 uur non-stop wachtlopen met vier uur vrije tijd vergoed zou worden. Deze voorstellen worden door de WDM zonder n Een opiniepeiling van Noordameri- kaanse bladen heeft- uitgewezen dat 70 procent van de Amerikanen het roe rend eens is met Patrick Moynihan, de leider van de Amerikaanse afvaar diging bij de VN die zijn land bij de volkerenorganisatie verdedigt zonder een blad voor zijn mond te ne men. (ADVERTENTIE) een miljoen gulden aan prijzen Te winnen In de Nationale Puzzels Idle t.b.v. Nationaal Fonda Sport Gehandicapten. "396 Zareska prijzen: 198|kruissteekkussenpakketten met een winkel waarde van ca. 19,- en 193 kruissteekloperpakketten met een winkelwaarde van 35,60 per stuk. Kompleet met stramien. wol, naald en werkbeschrijving. Geschonken door Hageo Hengelo (O)" Volgens de RAI en Bovag bestaan er reeds strenge internationale normen: bij de eerste toelating van motorvoer- 7 7 tuigen die ookstrikt worden gehand- haaft. Op de normen.voor voertuigen die in gebruik zijn ontbreekt echter een systematische controle. Beide organisaties menen dat de met de wet geluidshinder nagestreefde doelstellingen beter kunnen worden bereikt door in internationaal verband (EEG) te blijven streven naar een verdere gefaseerde verlaging van de geluidsproduktie van motorvoertuigen die voor het- eerst tot het verkeer worden toegelaten en een effectieve controle op motorvoertuigen, die reeds aan het verkeer deelnemen (ia- waaipolitie. periodieke keuring). Onredelijk In het adres wordt voorts gesteld, dat liet onredelijk is de weggebruikers van nu extra heffingen op te leggen om de effecten van planologische fou ten int het (ook jonge) verleden te verminderen. Dergelijke heffingen rijn bovendien onaanvaardbaar, zolang de overheid faalt bestaande maatregelen, die in feite hetzelfde doel beogen als de nog vast te stellen wet, te effectu- neren, aldus RAI en Bovag, die vrezen dat de bij algemene maatregel van bestuur in het kader van de wet te treffen maatregelen (heffingen) strij dig zullen rijn met het EEG-ver- „Huurverhoging van 8 pet. hoeft niet gemotiveerd te worden" DEN HAAG —Omdat M-n huurverho ging van X procent redelijk lijkt, boeit zon verhoging bij woningen van *«•- meenten, woningbouwverenigingen en particulieren niet op bijzondere wijze tegenover de huurder gemotiveerd te worden. Dat antwoordt etastMecceU- ris Van Dam van volkshuisvesting op vragen van de tweede-kamerleden (beiden PvdA). en lib riii ging bezwaar te STOCKHOLM De "Organisatie voor de bevrijding van Palestina" de P.L.O. Heeft in Stockholm haar eerste voorlichtingskantoor in Skanainavië geopend. Op de foto de vertegenwoordiger van de PLO. Daoud Kaloti, die overigens geen diplomatieke onschendbaar heid heeft, gefotografeerd in zijn kantoor. crwanaep" NIJMEGEN Minister Van Keme- natle (onderwijs) vindt, dat schippers kinderen zoveel mogelijk in het gewo ne onderwijs opgevangen moeten wor den. „Voor de schipperskinderen heeft dat het voordeel dat ze althans in de schooluren in een meer gevarieerde sociale omgeving opgroeien", aldus de bewindsman woensdag bij de opening van het verbouwde R.K. Schippersin- ternaat „St. Nlcolaas" in Nijme gen. Volgens de minister doet zich nog wel een probleem voor. „Nogal wat schipperskinderen vertonen in het be gin van hun schoolperiode achterstan den. Het is dan ook zeker niet on denkbaar dat we iets extra's moeten doen voor de eerste opvang van de schipperskinderen. Ik denk daarbij aan overgangsklassen- In een dergelij ke overgangsklas zou de eerste tijd dat de kinderen uit het ouderlijk milieu weg zijn, extra aandacht ge schonken kunnen worden aan de emo tionele problemen van deze jonge kin deren", aldus Van Kemenade. KOE ALA LOEMPOER (UPI) Vice- premier Hoessein Onn van Maleisië heeft woensdagavond voor de nationale televisie en radio wenend bekendge maakt dat premier Toen Abdoel Razak in Londen is overleden. Hij zei dat Ra- zaks dokter hem had meegedeeld dat de dood was veroorzaakt door acute leukemie en monomucleose. Nederlandse bisschoppen staren Rome rapport: UTRECHT (ANP) Als de Rooms Katholieke Kerk linkse' jongeren niet duidelijk accep teert, zal zij binnen korte tijd vele goede kritische christenen verliezen. Als de kerk deze groep jongeren zou veroorde- MINISTERS VORRINK EN VAN AGT: DEN HAAG (ANP) De rege- heel ernstig in gevaar komt. De ring voelt er vooralsnog niets I ministers Vorrink (volksgezond- voor het gebruik van hasjiesj) heid en milieuhygiëne) en Van en marihuana vrij te geven. De ze kwestie ligt vooral internatio naal uiterst gevoelig. Overhaas te besluitvorming kan ertoe lei den, dat het drugbeleid als ge ROTTERDAM: Politieagenten in burger dragen het stoffelijk over schot van de 23-jarige Helene Wee kers uit haar woning aan het Burg. Hoffmanplein in Rotterdam, waar zij drie maanden, na te zijn Rotterdam De Rotterdamse politie heeft een 31-jarige con structieschilder gearresteerd die vanaf begin oktober het lichaam van zijn vriendin, de 23-jarige Helen Anita Weekers, in een achterkamer van zijn huis, een eerste etage aan het Burgemees ter Hofmanplein in Rotterdam-' Zuid, had bewaard. Woensdagochtend bekende de man,! Norman G. M., haar te hehhen neerge stoken lijdens een ruzie. De vrouw- zou niet onmiddellijk dood zijn ge weest en hem hebben bewogen geen, dokter of politic te waarschuwen. Toen ze wel dood was, waste hij het] lichaam, wikkelde het in een deken en; borg het in de kast. Tegen de politie verklaarde hij een-| voudig nog zoveel van de vrouw tel hebben gehouden dat hij haar niet' kwijt wilde. In eerste instantie luidde' zijn verhaal, dat de messteek waaraan' de vrouw is overleden, een ongelukje, tijdens een ruzie was geweest. Later, herriep hij deze verklaring en vertelde haar zelf te hebben neergestoken. j In flarden vertelde hij een dergelijk verhaal ook tegen een verpleegster,) een 23-jarige vrouw met wie hij dej laatste tl .id omging. Dinsdagnacht kon zi het. niet langer verkroppen, en ging naar de politie waar zij haar „vreem de verhaal" vertelde- Rechercheurs; gingen nog dezelfde nacht naar de1 woning en troffen daar de man aan,! alsmede het zevenjarig zoontje Iwan! van de dode vrouw. In de achterkamer bleek inderdaad] in een kast het lijk van Normans vonge vriendin 1e liggen. Het verkeer de al in verregaande staat van ontbin-| ding en in de kamer heers'e eer. verstikkende atmosfeer. Niemand mocht van Norman in die kamer komen, maar hij zelf. verklaarde hij de politie, kwam er nog iedere dag. Het kind is in handen gesteld van de kinderpoltie en de sociale dienst in Rotterdam. Norman, afkomstig van Curacao, is) getrouwd en heeft twee kinderen uit i dit huwelijk. Hij leerde Helen drie' jaar geleden kennen. Zijn vrouw, af komstig uit Honduras, had hem verla ten. De twee :-tinderen had Norman bij rijke Spaanse ouders onderge bracht. Aanvankelijk was de verstandhou ding tussen Helen en Norman goed. Deze verslechterde, toen de vrouw zoals voorheen lesbische neigingen vertoonde. Norman beschuldigde haar ervan, dar zij een verhouding had met! een vrouw. Het zoontje Iwan had niet veel aan zijn moeder, d:e vrijwel iedere nacht op pad was. Zij verdiende goed mei prostitutie. Overdag sliep zij. De op voeding en verzorging van de jongen- kwam voor het grootste gedeelte neer, op de schouders van Norman. Vorig jaar waren er regelmatig ru-| zïes geweest. De politie is weieensi bemiddelend opgetreden- Norman wast geen onbekende. Hij is diverse malen! met de politie in aanraking geweest in verband met diefstallen. De buren zeggen de vrouw wel gemist te hebber.. Ze hadden zich geen zorgen gmaakl. omdat er een( andere vrouw voor in de plaats was gekomen. Ze hadden aangenomen, dat. Helen was weggelopen. Agt (justitie) zeggen dit in de memorie van antwoord op de wijziging van de opiumwet, die zij vorig jaar hebben ingediend, j In het wetsontwerp stellen zij onder meer voor het gebruik van de hennep producten als marihuana en hasjiesj uit de strafrechtelijke sfeer te halen. Van misdrijf zou het gebruik dan overtreding worden. Wei zal de handel in drugs harder worden aangepakt Nederland heeft het zogenaamde en kelvoudig verdrag van New York on dertekend- Volgens ait verdrag is ons land niet verplicht het gebruik van de bladeren van de Cannabisplant voor andere dan medische doeleinden, te verbieden. Wei dienen er maatregelen tegen misbruik te worden genomen. Hierin zouden mogelijkheden kunnen liggen voor een gedeeltelijke legalise ring van de hennepprodukten- De re gering is echter niet van plan 'deze sluipweg" te gebruiken, aldus de mi nistère Onder meer de PvdA-fraciïe in de tweede kamer is voorstander var. een gelegaliseerde verkoop van hen nepprodukten. Dat is volgens de be windslieden door het enkelvoudig ver drag en vanwege praktische bezwaren nu niet mogelijk De ministers willen er voorts thans geen uitspraak over doen, of zij de gelegaliseerde verkoop wenselijk tónden- De ministers ver wachten met, dat de handel in hen-, nepprodukten zal toenemen, als de straf voor het gebruis minder wordt in feite wordt het beleid, zoals dat nu wordt voorgesteld, op dit punt nu ook al oegepast. Daar komt bij, dat voor) de omvang van de handel de geldende j wetgeving slechts één factor is, aldus de bewindslieden. Zij geloven niet dat Nederland eer. dorado zal worden voor de smokkel- handel in hennepprodukten- De maxi male straf, die op grensoverschrijdende handel in deze produkten staat, blijf; j vier jaar gevangenisstraf. De minis-1 tere verwachten, dat de markten voor hennepprodukten en die voor de zwaardere, zogenaamde drugs met on- aanvaardbaar risico gescheiden zullen worden. Door het verschil in straf zal bij de gebruikers het besef groeien, dat de zwaardere drugs veel gevaarlij ker zijn. Daardoor zullen steeds min der hennepgebruikers bij wijze van| experiment eens andere drugs gaan proberen- De afzet van de handelaren-1 vermindert, dan en daardoor zullen zij in minder zware drugs gaan handelen. zo verwachten de bewindslieden- Minister Vorrink en minister Van Agt! vinden dat de huidige wetgeving vol-, doende mogelijkheden biedt om op tej treden tegen mensen, die onder in-, vloed van hennepprodukten deelne-| men aan het verkeer. De bewindslie den voelen er niets voor de aanwezig heid van hennepprodukten in een rij-! dende auto strafbaar te stellen. len, dwingt zij hen er toe de kerk 'omwille van het evangelie' te verlaten, IWt staat te lezen in een rapport over jongeren, dat de Nederlandse bi' schoppen hebben gestuurd naar b i 'secretariaat voor de ni et-gelovigen' van de katholieke kerk in Rome- Het secretariaat heeft alle landen ge vraagd om een dergelijk rapport om inzicht te krijgen in wat er onder jongeren In de wereld leeft. Het Ne derlandse rapport is samengesteld door dr. P. van Hoofd, wetenschappe lijk- medewerker van het secretariaat van de Nederlandse kerkprovincie, en F. de Bruyn. werkzaam in het jonge renpastoraat. Het rapport stelt, dat je de jongeren eigenlijk niet als aparte groep kunt zien. Bij hen treed', alleen veel scher per naar voren, wat in de gehele kerk leeft. Het ongeloof van de Jongeren en hun afkeer van het kerkelijk insti tuut zijn tekenend voor de gehele kerk, evenals overigens hun nieuwe vormen van geloven, aldus het Tap- port. De kerk zou meer naar Jongeren moeten luis tem en dan misschien ook iets horen over haar eigen ongeloof - waardigheid. Deze houding acht het rapport aanmerkelijk zinvoller, dan zich te verdedigen tegen alles wat zich buiten de muren van de kerk aan hei ontwikkelen is. De meeste jongeren hebben nauwe lijks belangstelling voor kerkelijke vraagstukken. Deze gaan niet over zaken, waarmee jonge mensen zelf bezig zijn. De kerk is hun te veel belerend, heef: een te grote macht, en is teveel verbonden met de belangen van de machtigen, aldus bet rappor.. Ondergeschikt Volgens het rapport leeft deze kri tiek het sterkst bij de werkende jon geren. De kerk herinnert hen voortdu rend aan de ondergeschikte positie, die zij toch al hebben. De werkende jongeren rijn niet onkerkelijk nit on geloof, maar uit onmacht, zo meent het rapport- Luisterend naar jonge mensen, kan de kerk beter gaan begrijpen hoe zij haar boodschap in deze tijd moet brengen, aldus het rapport. Wil de kerk deze boodschap geloofwaardig brengen, dan zal zij niet alleen moe ten spreken over rechtvaardigheid, maar daar zelf ook iets aan moeten doen. In een vergadering te Utrecht dinsdag hebben de bisschoppen het rapport besproken. In een begeleidende brief aan Rome. zeggen de bisschoppen dat het rapport waarvoor de auteurs verantwoordelijk blijven een zo belangrijke materie behandelt, dat zij het graag ter diskussie aanbieden. AMERIKAANSE WORDT AMBASSADEUR !N ENGELAND WASHINGTON (RTR) President Ford heeft woensdag mevrouw Anne Armstrong formeel benoemd tot am-l bassadriee in Groot-Brittannië. Mevrouw Armstrong is moeder van; vijf kinderen. Zij zei in he: Witte Huis dat zij -.weemaal zo hard zal werken om te laten zien wat vrouwen I kunnen. ROTTERDAM NUCLEAIR DRINGT AAN OP BESLISSING OVER BOUW KERNCENTRALES ROTTERDAM (ANP) In een brief aan minister Lubbers van economi sche zaken schrijven de gekozen leden van de ondernemingsraad van de Rot terdam Nuclear (een dochteronderne ming van het Rijn-Schelde-Verolme- concern), dat het voortbestaan van deze onderneming in groot gevaar komt wanneer de beslissing over de bouwvan kernenergiecentrales in Ne derland nog langer worden uitgesteld. Bij Rotterdam Nuclear (het enige Ne derlandse bedrijf dat zich bezighoudt met de bouw van reactorörukvaten) werken 550 mensen. Hei bedrijf heeft op he: ogenblik buitenlandse opdrach ten in portefeuille voor negen reactor vaten. Deze orders kunnen in gevaar komen, aldus de ondernemingsraad, als volgende week in de tweede ka mer bij de behandeling van de ener gienota wordt besloten de bouw van kerncentrales in Nederland nog ver der ui: :e stellen. Minister Lubbers verklaarde zaterdag in Rotterdam dat er volgend week in de ;weede kamer naar zijn oordeel geen definitieve be slissing moet worden genomen of er wel of geen kernenergiecentrales :n Nederland moeter. komen. De onder nemingsraad van Rotterdam Nuclear schrijf: voorts In de brief aan de minister van economische zaken dat gezien de huidige situatie in de be drijfstak metaal er voor de werkne mers van het bedrijf geen alternatieve werkgelegenheid aanwezag is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13