Uit reiki ng van dal aiende „bonnetjes" lijn in Herverkavelingsgebieden op Schouwen worden nu geëlectrificeerd Rijkspolitie controleert het verkeer in Zeeland Sportief publiek toont inzicht Thoolse werklozen krijgen werk Geslaagd voor machineschrijven Schelde moet volmaakt bevaarbaar blijven l Ds Schopenhauer naar Gelderland JEUROTONIC! Gunning van werken in herverkavelings- gebieden Concentratie Waterschappen begin '57 een feit BRIEF IS TERECHT Havenplateau 'De Val' te Zierikzee Goes 7 holen Saterdag 24 December 1955 ZEEUWSCH DAGBLAD paoina 2 MIDDELBURG, 23 December. Als men de Zeeuwse uitkomsten (van de Rijkspolitie) van de eerste periode van de derde landelijke verkeersactie, die van 20 Nov. tot 18 Dec. jl. viel, beziet, dan kan men constateren, dat bet aantal verbalen, dat diende te werden uitgereikt, terugliep naarmate de actie „ouder" werd. Het publiek toont dos inzicht. Dit is verheugend. Of dit nu komt, omdat er werkelijk sprake is van een opleving van de verkeersbescha- vlng, of dat de oorzaak gezocht moet worden in de schrik van de bonnetjes regen het feit ligt er nu eenmaal, dat èn de gedragsregels verbeteren, èn de verlichting in orde is, èn de weggebruikers er voor waken, dat hun vehikels technisch verantwoord het verkeerskrijt binnentreden. De Rijks politie heeft tijdens de controledagen waarvan er overigens nog vele zullen volgen beslist geen zoete broodjes gebakken waar hiertoe aanleiding was, daar werd een verbaal geschreven. Interessant is het dan te horen, hoe het publiek dit wel heeft opgevat. Sportief, zonder meer. Geen protesten zoals „dat achterlichtje deed het twee minuten geleden nog" en „deze rem heeft het altijd nog gedaan". Nee, waar er werd bekeurd, daar was het veeleer een „Inderdaad, het is zo ik schik". Geen klacht is er bij de superieuren van de mensen van de Rijkspolitie binnengekomen. VOORUITGANG En daarmee weerlegt het publiek eigenlijk, dat deze daling in de „uitrei king van verbalen" een gevolg zou zijn van een hand, die de portemonnaie stevig omvat. Er is hier geen sprake Van een „Laat ik hier de hand even uitsteken, dat spaart". Zulk een ge dachte komt op, wanneer men een ge üniformeerd verkeerscontroleur in zijn omgeving ziet. Maar de politie contro leert thans ook in burger, dus deze op vatting gaat niet langer op. Nee, het is momenteel zo, dat men de noodzaak van een strenge controle die tot 6 Mei a.s. overal in Neder land en op elke tijd kan oplaaien inziet. De mens wordt oplettender In het verkeer de wellevendheid is groeiende. Bewust en onbewust werkt het publiek zodoende mee, het aantal verkeersongevallen drastisch te doen verminderen dat is uiteindelijk het doel van deze actie, waarvan thans de tweede periode is ingeluid. CIJFERS En nu de cijfers. De Zeeuwse cijfers dus, waarbij niet inbegrepen de steden Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierik- zee en Terneuzen, die gemeentepolitie hebben. Hoewel uiteraard de inwoners van deze steden, die zich met hun ver voermiddelen buiten hun steden be gaven, ook onder de controle vielen. En kwamen zij er niet uit, dan was het hun gemeentepolitie, die voor hun eigen en voor veiligheid van anderen hun gedragingen met veel interesse volgde. Gespecificeerd was dit voor: Ge breken (slechte remmen, stoplichten, stuurinrichting) 204; kentekenvoor schriften 16; rijbewijzen 24; rijtijden besluit 10. Buiten de speciale controle- dagen vielen er nog 197 bekeuringen. VERLICHTING Vooral bij de verlichting manifes teerde zich de vooruitgang. Men kan dit zien door de cijfers van de tweede contróledag (15 Dec.) te plaatsen ach ter die van de eerste (21 Nov.). Totaal bekeuringen 233 (126). Ge specificeerd; Snelverkeer 79 (44); bromfietsen 30 (9); langzaam verkeer, w.o. rijwielen 124 (73). GEDRAGSREGELS Hiervoor was 25 Nov. de eerste con tróledag, 3 Dec. de tweede. De cijfers van de tweede dag staan ook hier tus sen haakjes. Ook hier eenzelfde voor uitgang door achteruitgang! Totaal 263 (194). Gespecificeerd: Niet rechts houden wielrijders 14 (10); bromfietsen 3 (3). Niet aange ven richting veranderen snelverkeer Er waren drie soorten van con- tróledagen, nl. voor het technische gedeelte, voor de verlichtingsvoor schriften en voor de gedragsregels, Bij de technische controle kwamen 6441 voertuigen onder het ,,'mes". In totaal kwamen hierbij 254 verbalen uit de bus. GOES, 23 Dec. In verband met de op het eiland Tholen heersende werk loosheid, zal nu reeds met een aantal werken, gegund door de Herverkave lingscommissie Zeeland, worden begon nen. Hieraan zullen uitsluitend werklo zen worden tewerkgesteld. Het betreft egalisatie- en drainage werken in de gemeenten Tholen en Sta- venisse, die door de Ned. Heide Mij. zul len worden uitgevoerd, waarmee een be drag van bijna 6.5 ton zal zijn gemoeid. Het aantal werklozen op het eiland be droeg op 1 Dec. j.l. 200. Burgemeester van Wolf aartsdijk gaat met pensioen DEN HAAG, 23 Dec. Bij K.B. is aan de heer S. A. M. van Oeveren op zijn verzoek met ingang van Februari a.s. eervol ontslag verleend als burgemeester van Wolfaartsdijk. VLISSINGEN, 23 Dec. Dezer da gen werden aan de Gem. Middelbare Handelsavondschool examens in ma chineschrijven afgenomen. De geslaag den zijn; Nederlands 120 aanslagen: A. de Beer, M. Brussen, A. de Beij, C. P. Cornelisse, H. A. Dek, J. den Exter, M. A. de Feijter, A. H. P. de Klerk, J. J. J. de Klerk, M. Kievit, W. Millenaar, H. C. de Munck, A. W. Post, T. Tournoy, H. Vandepitte, P. J. de Voogd, P. M. Vreeke, J. Wolse. Nederlands 175 aanslagen: T. C. Ber- tijn, W. Kruit, A. W. Post, H. Schinkel, G. Vandepitte, L. Vanneuville, M. v. d. Woestijne. Engels 120 aanslagen: M. de Baar, J. N. de Bue, W. A. Post, H. Schinkel, W. Vandepitte. Engels 175 aanslagen: M. de Baar, W. A. Post, W. Vandepitte. Frans 120 aanslagen: W. A. Post, W. Vandepitte. Duits 120 aanslagen: M. de Baar, W. A. Post, W. Vandepitte. Duits 175 aanslagen: M. de Baar, W. Vandepitte. Hoogwater Zondag 25 Dec.: Vlissingen: 10.02 u. 1.42 m. 22.45 u. 1.66 m. Terneuzen: 10.28 u. 1.60 m., 23.11 u. 1.83 m. Wemeldinge: 11.27 u. 1.36 m., u. m. Zierikzee: 11.08 u. 1.18 m., 23.58 u. 1.43 m BRUSSEL, 23 Dec. ANP In de jaarvergadering van de Antwerpse Kamer van Koophandel heeft de voor zitter, Fr. Osterrieth, o.m. verklaard: „Waar wij voor onze Noorderburen de noodzakelijkheid begrijpen zich te ver weren tegen de zee, spreken wij de hoop uit, dat zij van hun kant zullen begrijpen, dat alles in het werk dient gesteld om de Belgische belangen te vrijwaren. Wij moeten onze toegang tot de zee verdedigen. Al wat deze toe gang en de optimale bevaarbaarheid van de Schelde in gevaar zou brengen, zal door onze instelling krachtig wor den bestreden. Zolang niet door de ern stige proefnemingen gesteunde weten schappelijke betogen bewezen wordt, dat onze vrees ongegrond is of dat men het middel zal gevonden hebben om ons de volmaakte bevaarbaarheid van de Schelde te garanderen, blijven wij ons kanten tegen de verwezenlijking van het Deltaplan, welke redenen de Nederlanders ook mogen aanvoeren voor de verwezenlijking daarvan". Waar zijn X X onze schepen GROOTE BEER 22 te Suez. INDRAPOERA 23 te Soerabaja. LAURENSKERK 22 v. Rotterdam n. Kopenhagen. MAASDAM 22 te Bermuda. PRINS ALEXANDER pas. 22 Cher bourg. RIJNDAM 23 te Rotterdam. WILLEM RUYS 22 v. Tj. Priok. ZUIDERKRUIS 21 v. Kaapstad. Op- en ondergang van Zon en Zondag 25 December: Zon op 8.51, ond. 16.31. Maan op 13.22, ond. 4.14. Op- en ondergang van Zon en Maan 11 (18); bromfietsen 11 (8); langzaam verkeer, w.o. (rijwielen 77 (69). Geen voorrang verlenen - snelverkeer 3(2); bromfietsen (1); verkeer 2 (8); Ove rige overtredingen snelverkeer 56 (44); bromfietsen 1 1(2); langzaam verkeer 65 (29). Belangrijk zijn hierbij de lage cijfers voor het overtreden van de voorrangs bepalingen. Tenslotte dient nog vermeld, dat buiten de controledagen nog 289 weg gebruikers de gedragsregels niet op de jniste wijze nastreefden; voor de ver lichting is dit cijfer 366. GOES, 23 Dec. D? M. J. W. Scho penhauer, Ned. Herv. predikant te Schoondijke is benoemd tot directeur van de Stichting Kerkelijk en Maat schappelijk Werk in Gelderland, het z.g. Gelderse Commissariaat. De predikant, die deze benoeming heeft aangenomen, zal omstreeks Pa sen zijn werk in Gelderland beginnen. Inmiddels heeft de kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente te Schoondij ke in de a.s. vacature beroepen ds P. A. L. Brinkman te Purmerend. MELBOURNE, 23 Dec. Door het organisatie-comité van de Olympische Zomerspelen is bekend gemaakt, dat Spanje zal deelnemen aan de spelen te Melbourne. Hiermede is het aan tal inschrijvingen gestegen tot 69, een totaal dat in 1952 werd bereikt voor de Zomerspelen te Helsinki. Ingezonden Mededeling (Adv.) Bevrijd van alle zenuwklachtenl Wilt U zich rustig en opgewekt voelen, neem dan Want NEUROTONIC voedt, sterkt en kalmeert Uw zenuwen en hel doel dit op de enig juiste wijze: zonder verdoving van Uw zenuwen en door vergroting ven Uw energie Dal Is hei geheim van NEUROTONIC, waardoor dit belangrijke prae- paraat reedi zeer velen volledige genezing heeft gebracht. Begin een een kuur en NEUROTONIC een openbaring voor U xijnl VOORRADIG BIJ ALLE APOTHEKERS EN DROGISTEN AANBESTEDINGEN GOES, 23 Dec. De Herverka- velingscomm. Zeeland zal voor 't ko mende jaar voor f40 millioen aan uit te voeren werken besteden, waar van op Schouwen-Duiveland 22, op Tholen 11, in de Zak van Zuid-Beve land 6 en in de polder van Waarde 1 millioen. (Over 1955 waren de be stedingen resp. 28,7; 9,3; 4,7 en 2,1. Totaal 44,6 millioen). Voor onderstaande werken zjjn reeds gunningen voor 1956 verleend: Egaliseren, etc. van polder Vier bannen (68 ha): J. de Oude K. T. de Jonge, Biervliet f340.000. (f 365.455). Aanleg van wegen Vierbannen (5,3 km): M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee f28.200. Egaliseren, etc. polder Vierbannen (68 ha: Ned. Heide Mij f262.135.— (f 262.135.—). Aanleg wegen Vierbannen (5,3km): J. de Oude K. T. de Jonge, Bier vliet f340.000.— (f365.455.—). Bouw duiker Vierbannen: M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee f28.200.— (f24.250). Wegenaanleg Ellemeet (Schouwen) Aarm.bedrijf E. Blok, Rotterdam f256.700.— (f277.500). Egalisatie Waterschap Schouwen (54 ha): idem voor f147.000. (f149.600. Bouw van gemaal bij Ouwerkerk: Aann.bedrijf J. A. Leys, Kapelle-Bie- zelinge f395.000.(f414.500. Bouw brug van bew. beton naar gemaal Prommelsluis (weg Zierikzee- Serooskerke)M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee f 151.500. (f 151.500.—). Drainage in gem. Stavenisse (312 ha)Ned. Heide Mij f 141.110. (f 141.110.— Drainage in gem. Tholen (103 ha): Ned. Heide Mij f50.470.(f50.470. Drainage in gem. Stavenisse (252 ha): Néd. Heide Mij f143.170. (f 143.170.). Egalisatie op eiland Tholen (100 ha): Fa J, D. Janse, Middelburg f69.700.— (f69.890.—). Egalisatie onder gem. Stavenisse (150 ha): J. van Vossen K. Moer land, Sint. Annaland f 193.000: (f201.065.—). Egalisatie onder gem. Tholen (110 ha): Fa J. D. Janse, Middelburg f 126.450.— (f 130.510.—). Bouw van twee bruggen (gew. be ton) op Tholen in polder Schakerloo: Fa J. H. Eleveld Zn, Groningen f86.360.— (f91.000.—). Egalisatie in gem. Stavenisse (115 ha): Fa J. D. Janse, Middelburg f326.450.— (f326.210). Egalisatie op eiland Tholen: N.V, Delta, M'burg f 190.000.— (f 173.770.-). Drainage gem. Tholen (100ha): Ned. Heide Mjj f64.890.— (f64.890.—) Idem (125 ha): Ned. Heide Mij f50.470.— (f50.470.—). Met de in 1955 bestede werken was een bedrag van 44.6 millioen gemoeid. De begrotingsbedragen zijn tussen haakjes geplaatst. Drietal woningen te Tholen THOLEN, 23 Dec. De heer M. L. Ie Clercq, architect te Kruiningen, heeft namens de gemeente Tholen aanbesteed de bouw van een drietal woningen aan de Dalemscheweg. Er werd als volgt ingeschreven: D. Burgers, Tholen f42180; Jac. Vos, Tholen f42348; Jae. v. Koeve- ringe, Schore f43210; Muller-Franke, St. Maartensdijk f45748; Gebr. A. en P. de Korte, Tholen f47290. Begroting f39.000. Zesklassige school te Souburg SOUBURG, 23 Dec. Door B. en W. van O.- en W.-Souburg werd aan besteed de bouw van een 6-klassige lagere school in de Van Steveninck- straat. Er werd als volgt ingeschreven: In massa: A. Blankenburg, Nieuw- dorp f200.000.J. D. Janse, Middel burg f 191.164.L. Goedbloed, Veere f200.340.A. C. Haak, Souburg f 187.881.J. F. Hopmans, Goes f 199.900.D. v. d. Poel, Oudelande f 195.000.A. Poelman Zn, Rit- them f 198.900.A. C. Polderdijk, Nieuwland f 200.780.P. Stegink, Vlissingen 1199.200.S. A. Versluis, Middelburg f197.500. Timmer- en metselwerk: Aann. Mij Van Loon, Vlissingen f 163.50. Loodgieterswerk: Fa A. Jobse, Mid delburg f 6847.Loodg. bedrijf Van de Klooster, Goes f 6179.Fa J. de Wed. J. Verheugende slap van Rijk en Provincie GOES, 23 Dec. Wanneer 1956 nog maar enkele weken oud zal zijn, zullen in de herverkavelingsgebieden van Nieuwerkerk, Ouwerkerk en Drei- schor de oude petroleumlampen en carbidlantaarns naar de zolder verhuizen. Want zeer binnenkort zullen de tientallen boerderijen en woningen in deze gemeenten, die nog altijd van electriciteit verstoken waren, op het net wor den aangesloten. Begin Januari startten de werkzaamheden in genoemde ge meenten en zo spoedig mogelijk daarna zullen ook de andere herverkavelings gebieden van electriciteit worden voorzien. Dit verheugende nieuws deelde Ir J. Post, secretaris van de Herverkave- lingscommissie Zeeland, ons heden morgen mede. Met deze stap is Zeeland ver voor op andere provincies en men mag dank baar zijn, dat zowel Rijk als Provincie zoveel voortvarendheid hebben ge toond. Men is tot het uiterste gegaan, aldus Ir Post. Deze versnelde electrificatie geldt alleen voor de herverkavelingsgebie den. De andere onrendabele streken zullen nog enige tijd geduld moeten hebben. Er is een rapport en een voorontwerp van wet opgesteld, dat uiteraard nog de nodige wijzigingen kan ondergaan, voor het van kracht wordt. Dit zal zeker wel 1958 worden. Genoemd voorontwerp, dat een lan delijke regeling bevat, zegt, dat er geen Rijkssubsidie kan worden ver leend, daar de meeste aansluitingen absoluut onrendabel blijven, ook al zou de aanleg worden vergoed. Verder Ir Post kon de verblijdende mededeling doen, dat de zoekge raakte brief van minister Alge- ra over de concentratie van pol ders eindelijk terecht is. Reeds vele maanden geleden hadden, zoals bekend, Ged. Staten de minister voorstellen gedaan met betrekking tot de positie van de calamiteuze polders bij de con centratie. In de schriftelijke stuk ken deelden zij de Prov. Staten mede, dat nog altijd geen ant- wood was ontvangen, maar in de vorige week gehouden Staten vergadering verklaarde de Com missaris der Koningin van het ministerie bericht te hebben ont vangen, dat reeds op 2 Septem ber j.l. een antwoord was ver zonden. Het verloren schaap is dan nu terecht en blijkt toch niet voorgoed te zijn verdwenen tus sen Middelburg en Den Haag... Koning, Souburg f7040.- Steketee, Souburg f 6915.-. Electriciteitswerk: J. W. de Bruyn, f 1995.A. Jellema, Domburg f 2850; J. Suurmond, Souburg f 2620. Schilderswerk: C. J. de Cock, Mid delburg f 9064.Schildersbedrijf Grootjans, Vlissingen f 6970.D. Jan sen, Goes f9800.W. I. de Jong, Souburg f 8133.W. S. Pouwer, St. Laurens f9195. De gunning werd aangehouden. MIDDELBURG, 23 Dec. Namens Ged. Staten van Zeeland werd door de Prov. Waterstaat aanbesteed het maken van een havenplateau met bij behorende werken na bij de haven „De Val" in de gemeente Zierikzee. Hier voor werd als volgt ingeschreven: Aannemings- en Handelsmij J. G. van Oord N.V., Utrecht f 493.670; Aanne mersbedrijf Dirk Verstoep, Den Haag N.V., Baggermij Bos en Kalis, Slie- drecht en N.V. Aannemersbedrijf v.h. Fa T. den Breejen-van den Bout, Aer denhout, gezamenlijk voor f 474.000; Aannemingsmij v.h. Fa E. J. Bakker en Co N.V., Gorinchem f 455.000; N.V. S. A. Sanders, Aannemersbedrijf, Rijs wijk f 445.000 en N.V. Aannemers- en Handelsbedrijf Van Oord, Werkendam f 444.400. ziet het de electrificatie van het platte land als een taak voor de provincie, hetgeen voor de hand ligt. KOSTEN Zoals bekend, zal van de kosten voor nieuwe aansluitingen 42 voor reke ning van de Herverkaveling komen, terwijl de belanghebbenden 18 zul len moeten bijdragen. De resterende 40 zullen door de Overheid worden bekostigd: gemeente 20 provincie 10 en PZEM 10 Voor degenen, die reeds eerder aan gesloten waren, is een andere rege ling getroffen. Heraansluiting van deze woningen geschiedt voor de be trokkenen kostenloos, daar de Herv. Comm. Zeeland de volledige 60 voor zijn rekening neemt. Iedereen in de herverkavelingsgebie den zal worden aangesloten. De kosten kunnen eventueel ook als herverkave lingsschuld op de gronden worden ge nomen. Voor wat betreft de concentratie van polders en waterschappen vernamen wij, dat het Ged. Statenlid, de heer C. Philipse, heeft medegedeeld, dat deze concentratie op Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland en Tholen begin 1957 een feit zal zijn geworden. SCHIPPER VIEL IN RUIM VAN EEN SCHIP YERSEKE, 23 Dec. Vanmiddag had de oesterkweker M. B. het onge luk in het ruim van een boot te vallen. Hij liep hierbij een heupbeenbreuk op en moest naar het ziekenhuis te Goes worden overgebracht. ARTSENDIENST Verkiezing ambtsdragers In de Ned. Herv. Kerk werd kozen tot ouderling de heer H. Vos; tot diaken werden gekozen heren P. vogel. ge de de de Munck en W. H. Vente- Zilveren kostersjubileum Donderdag j.L herdacht de heer M. C. Deurloo het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad als koster der Ned. Herv. Kerk. Kerkeraad en voog dij huldigden hem bij deze gelegen heid. Hij ontving een fraai aandenken. BALLINGE Geslaagd. Mej. J. Balkenende alhier be haalde aan de school voor Maatschappe lijk werk (C1CSA) te Amsterdam het einddiploma voor de aantekening Kin derbescherming. HO BOEKENSKERKE Jubileum-avond. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Ned. Blin- denbond werd een jubileum-avond ge houden, die door burgemeester Stieger werd geopend. De bondspropagandist, de heer Joh. v. d. Berg, hield een rede en er werden enkele films vertoond. Het ge heel werd afgewisseld met accordeon- muziek. KAPELLE Rode Kruiscolonne. De dames L. de Groot, L. Franeke, C. de Roo, L. Schrier en J. Nijssen slaagden voor het diploma helpster 3e klasse van de Rode Kruis colonne. Vergadering Ziekenhuis verpleging. On der leiding van de heer A. J. van Liere vergaderde de vereniging ziekenhuisver- pleging. Na de bestuursverkiezingen ziet het bestuur er als volgt uit: A. J. van Liere, voorzitter, H. J. de Clerq, L. Wil- leboer en J. Bakker, leden. De penning meester D. Burger werd ook belast met het secretariaat. De financiële positie is gunstig, zo bleek uit het verslag. Er zijn ruim 1200 leden. KORTGENE E.H.B.O. Dinsdagavond werd in „De Stadswijnkelder" een E.H.B.O.-wedstrijd gehouden met deelneming van ploegen uit Kortgene, Wissekerke, Kamperland, Kats en Wolfaartsdijk. De opgave be stond uit eerste hulp en vervoer van twee patiënten. De uitslag was: 1. Wolfaarts dijk 159 p. (leider 262/3 p.); 2. Kamper land 149 p. (27); 3. Wissekerke 147 p. (271/6); 4. Kats 145 p. (27); 5. Kortgene 144 p. (25). KLOET1NGE Ouden van dagen bijeen. In het vereni gingsgebouw hebben de ouden van dagen hun Kerstfeest gevierd. Vele inwoners hadden een steentje tot deze middag bij gedragen. Ds P. Kloosterman, die de lei ding had, vertelde de Kerstgeschiedenis aan de hand van filmstroken. Mevrouw Schimmelpenninck yan der Oye-Beelaerts van Blnklaod vertelde een Kerstverhaal en ook was er het optreden van een zang koor o.l.v. de heer J. J. de Roo. Ook werd er gezongen met begeleiding van Willy Kloosterman, orgel. KRABBEN DljKE De C.E.F.A. De start van de afdeling Krabbendijke van de Chr. Film Actie is bijzonder moedgevend. De plannen zijn reeds in een vergevorderd stadium geko men, want op Zaterdag 14 Januari a.s. hebben zich reeds 60 donateurs gemeld. Zij komen hoofdzakelijk uit gerefor meerde kring; de wervingsactie onder de hervormden moet nog beginnen. Een en ander werd medegedeeld op de onder leiding van ds A. T. Besselaar, Geref. predikant, gehouden bestuursvergadering in de vergaderzaal van de Ned. Herv. kerk. Ds J. van Leeuwen, Ned. Herv. pre dikant, sloot deze bijeenkomst. KRUININGEN „Het Bouwplan". De buurtvereniging „Het Bouwplan" hield in „De Koren beurs" een gezellige avond. De hoofd schotel werd verzorgd door het gezel schap Pekaar uit Yerseke. De buurtbe woners lieten zich echter niet onbetuigd en waagden zich eveneens aan de klein kunst. NISSE Herkozen. Tot ouderling in de Ned. Herv. kerk werden herkozen de heren D. Thorenaar en Chr. Louwerse. De heer G. Bos werd als diaken herkozen. OOSTKAPELLE ZXJVL-yergadering, Op de o.l.v. de heer K. de Buck gehouden afdelingsver gadering van de ZL.M. werden tot af gevaardigden naar de alg. vergadering der Z.L.M. benoemd de heer K. de Buck en J. Maljaars Jzn. De heer Ikkink, di recteur van de Coop. Landbouwver. „Eiland Walcheren" sprak hierna over de afzet der Landbouwproducten. Tot slot werd de film „Op zekere weg" vertoond. OVEZ AN DE Bietenaanvoer. In het afgelopen seizoen werden op het station Ovezande-Driewe- gen in totaal 8.431.290 kg bieten aange voerd. Ongeluk. Terwijl de 27-jarige M. Sinae aan de Noordweg bezig was met het los sen van een auto met hout, passeerde een jager, de heer Smits uit Rotterdam, de auto. Waarschijnlijk doordat het geweer de wagen raakte, ging het af. Het schot trof de heer S. In het bovenbeen. Hij viel en raakte veel bloed kwijt. Dokter Luijckx verleende eerste hulp, liet S. naar het ziekenhuis te Goes brengen, waar bloedtransfusie werd toegepast. Daar bleek, dat gelukkig het been inwendig in tact was. OUDELANDE N.C.L.B. In de vergadering der afde ling Oudelande van de N.C.L.B. heeft hoofdbestuurder M. D. den Hollander het Joonbeleid in de landbouw en de vrijere loonvorming besproken. Er was een drukke bespreking. Verslag werd uitge bracht van de districtsvergadering in Goes. ST ANNALAND Afscheid. Wegens vertrek naar Rijssen nam de onderwijzer J. M. Zandee afscheid van de school met de Bijbel. Het hoofd, de heer Chr. Kalle, sprak men waarde rende woorden toe voor zijn gedurende bijna twee jaar verriebte arbeid. Namens de leerlingen werden hem enkele ge schenken aangeboden, n.l. een schilderij en een rookstandaard. De heer Zandee dankte voor de prettige samenwerking en de cadeaux. Contactavond. De vrouwenvereniging op G.G, op het eiland Tholen hielden een De practijk van de artsen is de komende dagen als volgt geregeld: Middelburg: W. L. Pel, Rouaansekade 11, telef. 2585; Vlissingen: Zondag: M. J. A. Bil, Singel 74, telef. 619; Maan dag: L. P. Boone, Badhuisstraat 24, telef. 2950; Goes: T. F. van der Werff, Wijngaardstraat 43, telef. 2121; Bors- seie, Driewegen, 's-Heerenhoek en Nieuwdorp: M. Kievit, Borssele, telef. K 1105-203; W. H. C. J. Lucas Luycks, 's-Heerenhoek, telef. K 1105-282; Hoe- dekenskerke en Kwadendamme: A. P. Kole, telef. K 1193-262; Kapelle-Bie- zelinge, Kloetinge en Wemeldinge: Zondag: H. J. Entink, Kloetinge, tel. K 1100-3105; Maandag: A. J. Eckhardt, Wemeldinge, telef. K 1192-352; Ka- pelle-Biezelinge: dokter Risseeuw, tel. K 1102-290; 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand en Wolfaartsdijk: Zater dag en Zondag: A. J. Zonnevylle, 's-Heer Arendskerke, telef. K 1106- 202- Maandag: A. I. Vos, Wolfaarts dijk) telef. K 1198-231; Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen en Rilland: J. A. Kamps, Rilland-Bath, telef. K 1135-343; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huygens, Westkapelle, telef. K 1187-234; Oostkapelle, Se- rooskerke en Veere: Zaterdag en Zon dag: P. J. Bom, Oostkapelle, telef. K 1188-276; Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en St. Philipsland: L. D. A. Looysen, Tholen, telef. 49 en R. C. Renes, Oud-Vossemeer, telef. 19. Apotheken. In de week van 2431 December zullen de volgende apotheken geopend zijn voor avond- en nachtrecepten: Middelburg: Van der Harst; Vlissin gen: Van de Sande, Badhuisstraat; Goes: La Porte. Zondagsdienst dierenartsen. Van Zaterdagmiddag tot Dinsdag morgen zal de Zondagsdienst van de dierenartsen in West-Zuid-Beveland worden waargenomen door Joh. Klaassen, Heinkenszand," telef. K 1106 -288 en A. A. Elzerman, Goes, telef. K 1100-2233. contactavond o.l.v. mevrouw Van Djjk- Jansze. Er waren afgevaardigden van Scherpenisse, Tholen, Oud-Vossemeer en St Maartensdijk. Mevrouw Duijnhouwer te Scherpenisse hield een Bijbelinleiding, mej. J. Hendrikse uit Scherpenisse en mevrouw Goffau uit St Annaland lazen een gedicht, waarna de presidente het nut van een vrouwenvereniging toelichtte. Mej. Hendrikse sprak woorden van af scheid en dank tot mevrouw Van Dijk, die binnenkort Sint Annaland gaat ver laten. ST. LAURENS Vergadering Dorpskring. In de onder leiding van de heer Joh. Marinussen ge houden vergadering van de Dorpskring „Sint Laurens" heeft de heer H. J. Ik kink, directeur van de Coöp. Landbouw- vereniging „Eiland ^Walcheren" gespro ken over het onderwerp „De afzet van de landbouwproducten, de problemen daarvan en de situatie van de aankoop benodigdheden". Hierna werd een film over het werk van het Centraal Bureau te Roterdam, getiteld „De zekere weg" vertoond. Tot slot werden de afzet van aardappelen en de verbouw van brouw- gerst besproken. ST MAAR TEN SDI ]K Aanstelling bij P.T.T. Aangesteld als telefoniste op het P.T.T.-kantoor, mej. Leny Breure. ST PHILIPSLAND Laagste inschrijver. Bij een aanbeste ding te Steenbergen was de fa. W. Lig- tendag met f581.000 de laagste inschrij ver voor de bouw van 42 woningen. YERSEKE A.R. vergaderde. De A.R. Kiesvereni ging „Ora et Labora" vergaderde o l.v. de heer J. C. Sinke. De candidatenlijst voor de verkiezingen werd besproken en de heer Wim Bol sprak over het Deltaplan en de gevolgen voor Yerseke ten aanzien van de oester- en mosselcultuur.

Zeeuwsch Dagblad | 1955 | | pagina 2