flaamse familie vindt parels in Zeeuwse mosselen Onderzoek van bodem Gastouderbureau fors duurder Protest tegen slibstort Zelzate DE STEM Opnieuw brand in Hotel Rotterdam Terneuzen iren VS weer s gestuurd wint Eigen bijdrage gaat volgend jaar naar honderd gulden binnenstad Terneuzen Westdorpenaar door vier honden aangevallen COMMENTAAR A5 Culturele prijs Hulst voor Piet Verwer Drie gewonden bij aanrijding Gevangenisstraf voor Breskense 'Zeeuws-Vlaanderen weer in de lift' DAG 18 DECEMBER 1995 A4 e meest sombere scenario's over de ie Oostenrijkse verkiezingen de ronde ^■ende noot uit een onverwachte hoek I nthal gaf aan geen enkele angst te m-rechtse populist Jörg Haider. „Wat procent van de Oostenrijkers tégen nan die zijn hele leven tegen extreem- f nthal zijn van profetische waarde 3l i de Freitheitlichen van Haider is tot J rendeel van de Oostenrijkers is niet gie van de nazi-sympathisant die in de rkiezingen op weerzinwekkende wijze buitenlanders heeft ingespeeld. f iselier Franz Vranitzky. Hij heeft zich niet laten verleiden tot eenzelfde wij- f momenten dat hij het in de peilingen - de vertrouwenwekkende figuur die op kiezers trachtte over te halen om op stemmen. betekent het verlies van ÖVP-leider rabinetsbreuk geforceerd om via ver- et premierschap te bemachtigen. De ben het strategisch opzetje van Schüs-1 jrote winst moet Vranitzky weer trach-1 len. Een hernieuwde coalitie met 'ver- de hand. Tenzij de leider van de Con st bereid blijkt, opnieuw een onderge- Schüssel niet tot zijn beschikking. Hij I gaan met Jörg Haider bij wie hij om linderheidsregering moet bedelen. De laider verleent die steun echter niet lag of Schüssel het spel zo hoog durft s Haider voor velen salonfahig gewor- et voor het buitenland, waar hij wordt ieft Oostenrijk slechte herinneringen. neuropese land bekritiseerd en voor idat het de met een dubieus oorlogs- Valdheim tot president had gekozen, gevoel voor realiteit heeft, erkent hij 5 hij voor een coalitie met de sociaal- ky. Zeeland MAANDAG 18 DECEMBER 1995 MS MINIM —WH i ■■■Min n Door Jeanette Vergouwen gulst - Een Vlaamse familie uit Zwijndrecht bij Antwerpen heeft zaterdag in een restaurant in Hulst Wee pareltjes in de jumbo mosselen gevonden. Ui dacht dat het een krabbetje was, er jjten er veel in dit jaar, maar toen ik het harde voorwerp uit mijn mond haalde Heek het een wit, iets gevlamd bolletje te jinvan ongeveer 2 tot 3 millimeter. Kijk a zit een zwart puntje op en dat duidt aan dat het een echt pareltje is," zegt Caroline Vylders. Vyviane Vylders, ging zaterdag met dochter Claudia, zoon Sascha en diens vrouw Caroline een dagje shoppen in Hulst. „We zijn de Meir in Antwerpen wat beu en omdat we Hulst een gezellig stadje vinden kwamen we naar hier voor de kerstinkopen. Toen we het uithang bord Onbeperkt Jumbo mosselen eten bij eetcafé Marré in de Bierkaaistraat zagen, kregen we honger en besloten ons eens te goed te doen aan Zeeuwse mosse len." Voor de familie Vylders kon de dag al niet meer stuk en die werd nog fijner toen dochter Claudia vijf minuten later een tweede pareltje vond. „Ik dacht dat ik een stukje van mijn tand beet, maar het was een pareltje, een stukje kleiner dan die van Caroline, met nog wat stenig vuil." Juwelier Bosch bevestigt de echtheid van de pareltjes. Ook hij heeft nog nooit van een parelvondst in een zoutwater mossel gehoord. Dat er oesters zijn met parels is bekend. Ook dat de zoetwater mosselen worden gebruikt om cultivéparels te maken. Maar dat een Zeeuwse zoutwater mossel pareltjes baart, is een unicum. „Het is een zandkorrel in het vlees van de mos sel. Het dier vindt dat geen lekker gevoel en maakt er parelmoer rond zodat het glad wordt en geen pijn meer doet. Je kunt het vergelijken met galstenen, maar deze zijn wel iets meer waard. Niet echt veel, twee tientjes of zo, maar het is wel iets bijzonders." Het viertal had geen idee van de waarde en taalde daar ook niet om. „Ik vind dat onbelangrijk, voor mij is het een geluks- brengertje," stelt Caroline die het parel tje zorgvuldig in een papiertje gewikkeld in haar portemonnee stopt. Dochter Claudia wil het in een hangertje laten verwerken en dan aan haar moeder schenken „want die heeft voor ons de maaltijd betaald." Eigenaar en kok René Lauwerijnssen en zijn vrouw Marja hebben sinds zij drie jaar het eetcafé uitbaten nog nooit zoiets meegemaakt. „Ik wist niet eens dat dit kon. Ik heb spijt dat ik niet meer van die balen Zeeuwse mosselen heb aange schaft." BUITENLAND KORT ompr oniisvo orstellen Alain Juppé heeft gisteren maatrege- eld die mogelijk een oplossing kunnen flict in het land. Het gaat om voorstel ei te bevorderen, de jeugdwerkloosheid dstijd te verkorten. De voorstellen, die 'sociale top' worden besproken, zou- vakbondsleiders kunnen zijn om hun g gingen ruim een half miljoen mensen even aan hun protest tegen de bezuini- ing-Juppé. De demonstratie is wellicht rie weken oude staking kennelijk over ot Oosttimorezen mbassade in Jakarta heeft van minister indse Zaken opdracht gekregen een ar de arrestatie van 32 Oosttimorezen e vertegenwoordiging bezetteh. Afhan- dit onderzoek beslist Van Mierlo of hij oot Ala tas persoonlijk zal bellen, oop van de Europese top in Madrid nog hebben kunnen krijgen van de Indone- irichten dat de bezetters opnieuw in de ers' rehabiliteren an wil slachtoffers van de Inquisitie en leid van sommige pausen rehabiliteren. :r Etchegaray, hoofd van de Vaticaanse ig van het Heilig Jaar 2000, heeft als iechische kerkhervormer Johannes Hus tijnse boeteprediker Girolamo Savona- werden als ketters op de brandstapel kt dat de processen tegen ketters 'uit de rkgeschiedenis' nog voor het jaar 2000 xent wordt ontbonden ianse parlement houdt op 28 december ier Felipe Gonzalez heeft dat zaterdag dalen geplaagde regeringsleider van de 3 maakt daarmee de weg vrij voor ver- naart. Dan komt er waarschijnlijk een elipisme' in Spanje. Gonzalez heeft nog tgesteld voor de verkiezingen voor de kamer van het Spaanse parlement zou ot juni 1997. achter Pavarotti aan belastinginspectie heeft een aanklacht anse tenor Luciano Pavarotti. Die zou Selgië, vijf jaar geleden, geen belasting jische staat zo'n 1 miljoen frank (55.000 Agenten van de gerechtelijke politie linde het concert van Pavarotti bij in het ,ij verhoorden verscheidene medewer- 4S hen moet de belastingdienst niet bij len organisatiebureau in Las Vegas, dat - Honderdduizenden Amerikaanse daag waarschijnlijk kort na het begi huis gestuurd omdat de regering me lonen te betalen. een maand een gedwongen ver lofperiode. De grote musea nationale parken bleven in weekeinde al gesloten. Toeris reageerden verontwaardig" de gesloten poorten. Senaatsleider Dole nep op tot topoverleg en serieuze besprekingen' met hem en Republikeinse voorzitter va" Huis van Afgevaardigden, Gingrich. He Clinton benadrukte dat door 'rampzalige' sluiting van de ovei heidsdiensten vooral de zw ren worden getroffen. He gres weigerde vrijdagavond e noodwet of overgangsregeling aan te nemen die de rege g staat zou stellen de P zaken te blijven bekostigen. m tstaan meer- en de ig. De de Clin- n een rstmis rege lingen uw de slui- ïisluk- mpro- giste- snelle fmeri- t van- iinnen Boor Frank van Cooten Ierneuzen - Ouders die gebruik maken van het gastouderbureau in Zeeuws-Vlaanderen wor den vanaf 1 maart 1996 geconfronteerd met een forse verhoging van de eigen bijdrage. Ze betalen eu nog een eenmalig inschrijfgeld van 25 gulden maar dat wordt volgend jaar een abonnementstarief tan honderd gulden per De Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen, waar het gastouderbureau onder valt, kon digt deze stijging aan in een brief aan de deelnemende ouders. Het testuur ziet zich hiertoe genood- laakt in verband met de stopzet ting van de subsidie van de sti muleringsmaatregel kinderop vang en mindere subsidies van de gemeenten. Als de ouder een kind voor de eerste keer bij een gastouder onderbrengt, gaat een tarief van driehonderd gulden gelden voor het eerste jaar en de volgende jaren honderd gulden. Deze tarieven gelden alleen voor ouders die geen kinderopvang- of vergoedingsregeling krijgen van tan werkgever. Gebruikers die wel een jaarlijkse vergoeding krijgen betalen voor taan de kostprijs van vijftienhon derdgulden per jaar. Het bestuur noemt het eenmalige inschrijfgeld van 25 gulden een zeer klein bedrag op de begroting van het gastouderbureau. „Dat tarief is uit de tijd," zegt direc teur L, Herrebout van de Stich- Kinderopvang Zeeuws- laanderen. „Wellicht hebben »ij de deelnemende ouders in het den te weinig uitgelegd dat ze te weinig betalen. Kijk, de Bedewerkers moeten ook worden 'ld. Wij moeten ons daarom Mhten op de toekomst. Wij vin- fa de verhoging van het tarief in ieder geval een reële aanpas te beleid door de rijks- gemeentelijke overheden is er Eu op gericht dat de kosten voor ipvang moet worden opgebracht door de ouders en het bedrijfsleven en slechts voor een ™in deel door de gemeenten. ™t bestuur stelt in de brief dat afgelopen jaren in veel cao's fgelingen voor kinderopvang Jjn opgenomen. Ook de gastou- faopvang wordt steeds meer nemd in cao's en bedrijfsrege- Jffl. Vandaar dat ook het bedrijfsleven vanaf volgend jaar »°rdt geconfronteerd met een tagere bijdrage. n werkgever die een kinderop vangregeling heeft, betaalt aan etuddelingskosten vijftienhon- Jerd gulden per jaar aan de stich- Als de werkgever een ver- Wingsregeling kent, dan moet 8 °®der vijftienhonderd gulden iddelingskosten per jaar J1 bo'oal zijn ongeveer zeshon- fa brieven de deur uitgegaan taa!^an circa 350 aan ouders die n het gastouderbureau gebruik «en. De stichting houdt er kening mee dat ouders afha- n-1,Ouders kunnen de verho- f 8 te fors vinden waarna ze ltn n n °PvanS zebf te rege" 'oud ^euze 6gt immers bij de Onze medewerkers ver in! i overigens dat het afha- wel mee zal vallen. Kijk, deze ogen zijn ai normaal bij de »ank 16 kinderopvang. Wij ver- 'en dat deze tarieven in de ook voor het gastouder een normale zaak zal ^ting verwacht dat de ïer„Ven fa komende jaren nog omho°g z"Uen gaan je «,k verdere teruggang van s'die wordt verwacht. bureau Ruim driehonderd mensen liepen mee uit protest tegen stort van zwaar verontreinigd slib. Hier beklimmen de demonstranten de stortplaats Callemansputte. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Zelzate - Ruim driehonderd mensen lie pen zaterdagochtend mee in de protest mars tegen de verdere stort van 'zwaar verontreinigd slib op de stortplaats Cal lemansputte bij Zelzate, even over de grens bij Sas van Gent. De animo aan Nederlandse zijde was, ondanks een oproep van Sassenaar Hans Gokke, niet bijster groot. Slechts enkele Sassenaren waren, met schop in de hand, de grens overgestoken om in de vrieskou sym bolisch enkele boomtakken te planten aan de rand van de stortplaats. Het planten van de bomen moet de Belgi sche overheid herinneren aan de belofte om de stortplaats af te dekken en in te planten met bos. Callemansputte werd in 1980 aan gewezen als zandwinningsgebied. De eerste vergunning gaf toestemming om de zand groeve te ontginnen en tot 1985 op te vullen met baggerslib uit het kanaal Gent Terneu- zen. Daarbij is het niet gebleven. Er zijn steeds nieuwe vergunningen verleend. En nu ligt er opnieuw een aanvraag van het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap om verder te gaan met de stort van giftig slib, afkomstig uit het kanaal Gent Terneuzen en het Gent se havengebied. Freddy de Vilder, voorzitter van de Milieu adviesraad Zelzate, ageerde zaterdagoch tend, tijdens een bijeenkomst in café 't Klein Rusland op loopafstand van het bedreigde gebied, fel tegen de plannen van het Vlaam se Gewest. „Het is de tweede keer dat de overheid vergunningen negeert waarin is vastgelegd dat het gebied na het volstorten afgewerkt, beplant en verder gecontroleerd moet worden. Het leefmilieu is hier al genoeg aangetast. Men moet niet denken dat Callemansputte de stortplaats voor de kanaalzone kan worden." Om verdere stort mogelijk te maken, wil het Vlaams Gewest de dijken rond de stort plaats drie meter ophogen. Dat risico is vol gens De Vilder en zijn companen veel te groot omdat de dijkwanden niet stevig genoeg zijn en niet waterdicht zijn. Nu al is vervuiling van het grondwater met zware metalen geconstateerd, als gevolg van door- sijpeling van de bestaande dijken. De Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) ziet het depot als een vergiet. „Verdere verhoging van de dijken verhoogt het risico op dijk doorbraak. Als dat gebeurt komt een opper vlakte van twee vierkante kilometer onder een sliblaag van een halve meter te liggen." Bij Callemansputte wonen nog steeds men sen die niet aangesloten zijn op het water leidingnet. Deze mensen gebruiken putwa ter en lopen volgens De Vilder gevaar. Het slib in Callemansputte is zwaar verontreinig met kankerverwekkende polycyclische aro matische koolwaterstoffen (PAK's) en zwa re metalen. De Milieu Effect Rapportage die over het gebied is gemaakt doet geen voor spelling over doorsijpeling naar de omge ving, maar stelt volgens De Vilder wel dat, als het mis gaat, het ook goed mis gaat. Doeltreffend ingrijpen is dan niet mogelijk. De milieu-adviesraad wijst verhoging van de dijken ook af uit esthetisch oogpunt. Duidelijkheid Volgens De Vilder is de discussie over slib stort in Callemansputte geen lokale zaak meer. De actie is ook niet bedoeld om het uitbaggeren van het kanaal tegen te gaan. „Wij snappen ook wel dat het kanaal een economische slagader is." De milieuraad wil met de actie bereiken dat er in België duide lijkheid komt over de verwerking van ver vuild slib en ongecontroleerde lozingen. „Als de vergunning afkomt loopt die tot 2011. Dat betekent dat er zestien jaar niet naar een oplossing wordt gekeken om op verantwoorde wijze giftig slib op te bergen. Dat is onduldbaar. Je kunt de bevolking bij Callemansputte niet opzadelen met een onoplosbaar probleem." De milieuraad wil ook dat de regering de vervuiling aan de bron aanpakt en dat fabrieken die giftige stoffen op het kanaal lozen strenge lozings- eisen krijgen opgelegd. Steun De actie van de milieuadviesraad Zelzate kreeg zaterdag steun van burgemeester J. Schenkels van Zelzate. Schenkels liep de lange tocht door het bevroren en onherberg zame van het begin tot het eind mee. De gemeenteraad van Zelzate staat eveneens pal achter de acties en nam begin deze maand een motie aan om dë actie te onder steunen. Ook in buurgemeente Sas van Gent is sprake van enige bezorgdheid en actiebe reidheid. Initatiefnemer Hans Gokke is van mening dat de slibstort in Callemansputte ook bedreigend is voor de volksgezondheid in de Zeeuwsvlaamse kanaalzone. Voor de welgevormde waardin van café 't Klein Rusland, vanwaar zaterdagochtend de betoging startte, vormen aanslagen op haar lichamelijke gesteldheid, in welke vorm dan ook, vooralsnog niet de grootste zorg. Op de opmerking van een van haar klanten dat cola, waarvan ze voor zichzelf net een groot glas inschonk, zeker net zo slecht is reageerde ze laconiek: „Mijnheer, ik let niet meer op mijne lijn, mijne lijn let ook niet op mij." Van onze verslaggever Terneuzen - De brandweer in Terneu zen is opnieuw uitgerukt om een brandje in het voormalige Hotel Rot terdam aan de Westkolkstraat te blus sen. De brand, in een van de kamertjes van het hotel, werd zondagochtend rond 6.30 uur ontdekt door de politie. De brandweer, uitgerukt met twee wagens en achttien spuitgasten, had een uurtje nodig om orde op zaken te stellen. De brand is volgens ondercommandant T. de Groot vermoedelijk aangestoken door druggebruikers die het hotel regelmatig als schuil- en verblijfplaats gebruiken. „Ze hebben de lambrizering van het kamertje gebruikt om een vuurtje te maken zodat ze zich konden verwarmen. Dat is kennelijk uit de hand gelopen. Gelukkig was de deur van het kamertje dicht waardoor het vuur zich niet snel kon verplaatsen." Een korte inspectie van het gebouw lever de aanwijzingen dat er zich nog meer men sen in het gebouw ophielden. „Twee kamertjes verderop vonden we een bran dende kaars. Die hebben we maar uitge maakt." Het is het tweede achtereenvolgende weekend dat er brand uitbreekt in het voormalige hotel. Het pand is dichtgetim merd maar dat vormt geen afdoend schild. Het gebouw is al maanden een gewild onderkomen voor dakloze junks in de Scheldestad. Die moeten binnenkort ech ter naar een andere schuilplaats uitzien. De bouwval, eigendom van projectontwik kelaar Proverko in Terneuzen, wordt nog voor Kerstmis gesloopt. De sloopplannen, waar al enige tijd sprake van was, zijn na de eerste brand vorige week in een stroomversnelling geraakt omdat het risico voor de binnenstadbewo- Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen begint vandaag in het gebied rond Smidswal in de binnenstad met een nader onderzoek naar bodemverontreiniging. In de omgeving van Smidswal zijn concentraties lood, zink, benzeen en PAK's in de bodem aangetroffen. De situatie is volgens een woordvoerder van de gemeente niet verontrustend maar vergt wel nader onder zoek. De omwonenden zijn op de hoogte gesteld. Het eerste onderzoek is in over leg met de provincie gebeurd. Daaruit blijkt dat de grond in de omgeving van de fietsenstal ling relatief schoon is. Dichter bij de stalling is koper in het grondwater aangetroffen, in de grond zelf zware metalen, als lood en zink. In de omgeving van het kantongerecht gaat het om een verhoogde waarde van lood. Uit het onderzoek van volgen de week moet naar voren komen waaruit de verontreini ging precies bestaat en op wel ke plekken de zware metalen zich bevinden. Op basis daar van stelt de gemeente de risi co's voor de volksgezondheid vast. De gemeente verwacht niet dat het om een ernstige vervuiling gaat en gaat er van uit dat er misschien alleen saneringsmaatregelen nodig zijn ter hoogte van de fietsen stalling. Van onze correspondente Hulst - De culturele prijs 1995 van de gemeente Hulst, in de vorm van een waarderings- prijs, werd zaterdag uitge reikt aan Piet Verwer, de man die gestalte gaf aan de Reyna- ertfiguur. De sprekers wethouder P. Wee- maes en burgemeester A. Kessen roemden Piet Verwer die al een halve eeuw het toneelbeeld van Hulst en omgeving beheerst. Hij heeft van zijn hobby een levens werk gemaakt was de algemene mening. Toneelspeler, regisseur en mede-verantwoordelijk voor heropleving van het Reynaerte- pos in Hulst. Zijn Reynaert-cre- atie blijft velen bij. De culturele prijs: een cheque van 500 gulden, een Reynaertbeeldje, een boeket bloemen en een oorkonde werd daarna aan Piet en zijn vrouw Annie Verwer overhandigd. „Ik heb nog wel een wens," liet burgemeester Kessen horen. „In het kader van de actie redt de basiliek zou ik het leuk vinden als er eind 1996 door de buutreedners, en liefst met een klein rolletje voor mij, een stuk opgevoerd zou worden onder jouw leiding." Piet Verwer dankte geëmotio neerd alle mensen die hem de afgelopen vijftig jaar hebben bij gestaan en haalde nog enkele leu ke voorvallen aan uit die periode. „Ik hoop gezond te blijven en als dat zo is, wil ik al mijn energie stoppen in het groot Reynaertge- beuren in 1998/99." Vos Reynaerde zelf (Frans de Schepper) kwam Piet Verwer de schat van Kriekeputte aanbie den. „De feilen is al eeuwen iedereen te snel af. Niemand kan aan de schat. De gemeente zou misschien wel willen om zo Mor- res te paaien of de basiliek te her stellen, maar ik geef hem niet aan koning Nobel Kessen, hij is voor Piet Verwer." Op drie schermen werd daarna een video getoond met de hoogte punten, in de vorm van foto's en stukjes film, van de carrière van Piet Verwer. Van onze correspondent Hulst - Op de kruising Absdaal- seweg/Parallelweg-Oost te Hulst zijn zaterdagmiddag omstreeks vier uur bij een verkeersongeval drie mensen gewond geraakt. Een van de gewonden moest worden overgebracht naar het ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Het ongeval gebeurde doordat een personenauto bestuurd door een man uit Hulst geen voorrang verleende aan een auto uit Lams- waarde. Bij de aanrijding werden beide voertuigen aanzienlijk beschadigd. Alex de Smet is voorlopig uitgeschakeld. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Westdorpe - Landbouwer Alex de Smet uit Westdorpe is afge lopen weekend bij het uitlaten van zijn eigen hond, een Labrador, door vier vreemde honden aangevallen. De Smet liep daarbij verwondingen aan beide armen en handen op en raakte een topje van een van zijn vingers kwijt. De politie had gister avond geen verdere mededelingen over de zaak. Volgens De Smet zag hij vrijdag avond bij het uitlaten van zijn hond aan de Kreekdreef tot zijn grote verbazing dat twee mensen op dertig meter afstand van hem vier honden loslieten. De honden liepen regelrecht op de hond van De Smet af. Er ont stond een gevecht waarbij De Smet ernstige verwondingen opliep. In het ziekenhuis bleek dat hij het topje van een van zijn vingers is kwijtgeraakt. „Ik ben eerst naar de huisarts gegaan maar die heeft mij onmiddellijk doorgestuurd. Ze zijn in het zie kenhuis een uur met mij bezig geweest. Mijn rechterhand is op drie plaatsen gehecht, in mijn linkerhand heb ik een flinke jaap. Daar moesten acht hechtingen in. Werken kan ik voorlopig wel ver geten, ik kan net met twee vin gers de telefoon beet houden. Ik moet vier weken thuis blijven. Ik heb een eigen bedrijf. Wie gaat dat betalen. Van de politie hoor- ners te groot wordt. Er zit nog heel veel asbest in het gebouw. Als er een grote brand uitbreekt zijn de gevolgen nauwe lijks te overzien. „Dan moet in ieder geval heel de binnenstad ontruimd worden," aldus De Groot. Proverko wilde eerst vol staan met het nog eens goed dichttimme ren van het gebouw maar doorzag vrijdag dat de situatie onhoudbaar was geworden. De bluswerkzaamheden in de snijdende deeemberkou zorgde zondagochtend voor een bijkomend probleem. Het was zo koud dat het bluswater de Westkolkstraat in een ijsbaan veranderde. De gemeente besloot daarop de strooiwagen in te zetten. Terneuzen - De 23-jarige C.B. uit Breskens is door politierechter H. van Breda veroordeeld tot een boete van duizend gulden en drie weken voorwaardelijke gevange nisstraf. Bij de man was op 14 december vorig jaar een kleine 400 gram hasj en 62 gram hennep gevon den. In de periode van januari tot en met juni dit jaar handelde hij in drugs in de binnenstad van Terneuzen. „Het handelen deed ik om te overleven, ik had geen werken geen woonruimte. Ook was ik in die periode zelf verslaafd, daar ben ik nu van af," legde de man de politierechter uit. Officier van justitie J.J.A. Groen, die aanvankelijk een hogere boe te geëist had, gaf te kennen har der op te moeten treden tegen de drugoverlast in de binnenstad van Terneuzen. de ik dat er niet veel aan te doen was omdat de mensen niet verze kerd zijn." De hond van De Smet heeft ook verschillende verwondingen opgelopen. „Acht hechtingen," zegt Alex. Het gevecht kon vol gens De Smet pas worden beëin digd nadat een van de eigenaren de honden terugriep. „Ze stonden er eerst gewoon bij te kijken." Hij snapt niet waar .hij dat aan te danken heeft. „Ik heb nooit wat met die mensen te maken gehad." Hij durft niet te beweren dat de mensen de honden met opzet op hem af hebben gestuurd. „Het was donker aan het worden. Ik heb ze hier wel eens vaker hun hond uit zien laten. Maar ik had de mijne aan de lijn." De politie zegt de zaak verder te onderzoe ken. Van onze verslaggever Terneuzen - Zeeuws-Vlaanderen weer in de lift. Vraagteken. Onder die noemer geeft prof. dr. W. P. Vossen, directeur van Plant Location International in Brussel dinsdag 16 januari een beschou wing over de economische ont wikkelingen. Vossen, bekend met onderzoek voor en naar nieuwe investeer ders is gastspreker tijdens de eer ste gezamenlijke nieuwsjaarsbij- eenkomst van het havenschap Terneuzen, Arbeidsvoorziening Zeeuws-Vlaanderen en de Kamer van Koophandel. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel Au Port in Philippine. Aan de voordracht van Vossen gaan korte terug- en vooruitblik ken vooraf van gedeputeerde D. Bruinooge van de Raad van Bestuur van de havenschappen Vlissingen en Terneuzen, ir. K. Horstra, voorzitter van de Kamer van Koophandel en drs. T. West- erveld, voorzitter bestuur Arbeidsvoorziening. De bijeenkomst begint om 17.30

de Stem | 1995 | | pagina 5