Feest van Graauw succes Voorlopig in kom Oost-Souburg geen bebouwing „Ze willen me in België per se pakken" k Drum „AM veel d WANKLANK OP MUZIEKFEEST: SUBSIDIEBELEID VAN HULST Clinge feestte volop om 65-jarig bruidspaar Rottier-Stevens De Roselaer geopend te Sas van Gent S'ófei 'uit tip- 6 s?Rop_ 3UAMES LAST. niét gewoon 1o DRMS-We'In PAKJE ZEEUWSI BIETENCl SECBETABE Koopcent in raad vil Voorstellen in raad Sas van Gent WAARoia nou Onbestendig Diploma-zwemmen en schoolzwemwedstrijden MS SEW, H AFTeRSHAVE, 2 AVTo BorsTeLS EN Merel nestelde zich in auto Voorstel in raad Vlissingen :iAratêi*standen Subsidie s Schieting te Clinge bij De Vilder SCHADE BIJ ONGELUKKEN Verontwaardigde smokkelprins Schietwedstrijd Zeeuwse jachtopzichters Matroos brak pols bij afmeren héle beste halve zware. In mei clrukke scheepvaart in Kanaalzone Koopcentrum v< maar b. en w. Strandvervvachting (Van onze correspondent! GRAAUW Voorzitter Bruggeman van de fanfare Nooit Gedacht heeft een zeer modern muziekfeest georganiseerd, dat een bijzonder groot succes is geworden. De gezelschappen werden na een verplichte mars door het dorp vrijgelaten om zich afzonderlek te presenteren I aan de bevolking. De bewoners van het dorp hebben dit zeer op prijs gesteld. Aan het festival namen op de eerste dag deel: Excelsior uit Terhole. de Koninklijke Stedelijke Harmonie uit Hulst en Nooit Gedacht uit Graauw. Op de tweede dag waren er vijf gezelschappen: Weldoen door Vermaak uit Clinge, De Scheldezonen uit Nieuw-Namen, de muziekvereniging Heikant. St.-Jan uit St.-Jansteen en Nooit Gedacht van Graauw. dat ons huidige gemeentebestuur be grijpt dat het zo niet verder kan gaan en dat alle gezelschappen in de gemeente Hulst bedreigd worden in tan bestaanszekerheid". Ondanks het minder mooie weer bliezen de muzikanten in Graauw er lustig op los. (Van onze correspondente) VLISSINGEN De kom van Oost-Souburg zal voorlopig niet bebouwd worden. A.s. vrijdag zal de gemeenteraad van Vlissingen het bestenim'ngsplan binnenter reinen kom Oost-Souburg ter vaststelling krijgen voorgelegd. Al in 1967 bleek de noodzaak aanwezig te zijn om voor de terrei nen gelegen in de kom van Oost- Souburg een regeling te treffen, ten einde ongewenste bebouwing tegen te gaan. In 1969 en 1970 werden ten behoeve van deze kom al voorberei- dingsbesluiten gemaakt. Het laatste plan draagt voornamelijk een con serverend karakter van de binnen terreinen. Dit nieuwe plan voorkomt ongewenste bebouwing op de bin nenterreinen en de nodige ruimte wordt zo beschikbaar gehouden ten behoeve van de ontwikkeling van een bestemmingsplan voor de be bouwde kom in zijn totaliteit. Deze regeling houdt in, dat het bodemonderzoek, zoals dit de afgelo pen twee jaar werd gedaan door o.a. het Rijksoudheidkundig Instituut voor Bodemonderzoek, en waarbij de fundamenten van een Carolingi- sche burcht werden blootgelegd, in de toekomst eventueel voortgezet kunnen worden. De opgravings werkzaamheden moesten vorig jaar worden stopgezet wegens geldge brek. De sloop van het oude Burger weeshuis te Vlissingen is niet zon der moeilijkheden verlopen. Op 15 januari van het vorige jaar besloot de gemeenteraad een krediet van 6500 beschikbaar te stellen voor de sloop van het oude Cavalj-e op de hoek van de Paul Krugerstraat-Bad- huisstraat. De firma Antonri uit Amsterdam was de laagste inschrij ver, en aan haar werd het werk dan ook gegund. De firma voerde het werk niet binnen de afgesproken tijd uit en b. en w. van Vlissingen lieten het kar wei door een aannemersbedrijf uit Borsele opknappen. Daarvoor werd nog eens een aanvullend krediet van f 25.420 verleend. De Amsterdamse firma deed zijn beklag bij de raad van arbitrage voor bouwbedrijven in Morgen, dinsdag 22 juni. Bergen op Zoom: 2.59 en 15.34 uur; Hans- weert: 2.12 en 14.41 uur; Terneuzen: 1.35 en 14.03 uur; Vlissingen: 1.03 en 13.31 uur; Wemeddinge: 2.49 en 15,24 uur- Nederland. De raad stelde de ge meente Vlissingen in het ongelijk en besliste dat Vlissingen aan de firma uit Amsterdam toch nog bijna 20.000 moest betalen. B. en w. stel len de raadsleden, ondanks het feit dat zij de motivering van de arbi trage onbevredigend achten, toch voor het geld te betalen, plus de kosten van het geding, omdat zo staat in het voorstel de rechts kundig adviseur geen heil verwacht van aantekenen van beroep tegen dit vonnis. Tijdens de muzikale marsen door het dorp kwamen de afgevaardigden van diverse gezelschappen in het gemeenschapshuis bijeen. Hier heer ste een grote ontevredenheid over het subsidiebeleid van het gemeen tebestuur van Huist. In diverse vor men werd hiertegen geprotesteerd. De voorzitters van de verschillende gezelschappen vonden het subsidie beleid zeer slecht en naar hun me ning werd hiun bestaanszekerheid bedreigd. De heer E. Verstoeten, voorzitter van St.-Jan uit St.-Jansteen, was van mening dat de raadsleden van het kerkdorp St.-Jansteen slecht wa ren opgekomen voor de belangen van het muziekgezelschap. Hij vond dit erg jammer. Verder stelde de heer Verstoeten in het vooruitzicht, dat dit jaar nog aan festivals in de buurt zal worden deelgenomen. „Maar volgend jaar gaan we naar de festivals in België en Frankrijk. Daar krijgen we meer geld en hou den we er nog aan over", zei hij. De heer Blommaert, voorzitter van Weldoen door Vermaak, moest dit beaimen, aangezien hij in De Stem gelezen had, dat op Belgisch De Klinge de harmonie St. Cecilia f 2250,- aan subsidie krijgt. De voor zitter van Nooit Gedacht, de heer Bruggeman, zag de bestaanszeker heid van de fanfares bedreigd. „Maar", zo zei hij, „we gaan door tot w-e finamciieel niet meer kunnen. Dan moeten we vanzelf stoppen. Het is belachelijk, dat het gemeentebe stuur deze vorm van recreatie zo slecht subsidieert. Bovendien wordt helemaal geen aandacht geschonken aan de jeugd, die wij in de drum band en majorettengroepen opvan gen. Deze vorm van vrijetijdsbeste ding ten dienste van de gemeen schap, wordt door het gemeentebe stuur helemaal niet begrepen". Hoe de voorzitters van de verschillende verenigingen dit alles gaan oplossen, is onbekend. Sommige gezelschap pen hebben een oud-papieractie in het' leven geroepen, doch ook dit brengt niet het nodige geld op voor het instandhouden van de gezel schappen. Wel hebben zij hun ogen gericht op het beleid van de ge meente Hontenisse, waar alles piek fijn draait. In zijn slotwoord zei de heer Bruggeman: „Laten we hopen (Van onze correspondent) CLINGE Ondanks de noodlotti ge brand die vorige week bij de Vilder te Clinge gewoed heeft, gaat alles normaal door. De schuttersver eniging Nooit Gedacht houdt dan ook maandag .(vandaag) in de zaal St. Cecilia een sehieting. Aanvang twee uur. (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Aan d* Noordstraat 5 te Sas van Gent vond de officiële opening plaats van het verenigingsgebouw De Roselaer. Doordat voorzitter de heer Snijders nog niet ter plaat se kon zijn, verrichte vice-voor- zitter J. Verbrugge de officiële opening. Voorheen was dit het patronaatsgebouw, waarin men begonnen is met het creatief be zig houden van de jeugd. In 1952 creëerde men een stich ting, waarvan dokter Puylaert voor zitter werd. Er waren voordelen, maar andere groepen kwamen niet aan bod, zodat de ontwikkeling be ter en efficiënter kon worden uitge voerd. De heer Verbrugge bracht naar- voren, dat de huidige stichting van sociaal en cultureel werk alleen aam het doel kan beantwoorden, als het overgrote deel achter haar staat. Dit is op dit terrein de eerste stich ting in Zeeland die opgericht is. Doordat het oude gebouw niet aan de eisen voldeed, moest men het gaan verbouwen of vernieuwen. Na zes maanden hard werken heeft men het gebouw zodanig verbouwd, dat het zowel architectonisch als functioneel alle kritiek kan door staan. De heer Verbrugge sprak zijn dankwoord uit voor het Koningin Julianafoinds voor de verleende bij drage, doch men moest nog een lening aaingatan. De verbouwing komt op f 200.000 en de inrichting op f 30.000. De naam van het vere nigingsgebouw is ontstaan doordat volgens de Heemkundige Kring hier vroeger de Rozemarijnstraat w-as gelegen, welke de n-aaan Rose- laerstraat kreeg. Loco-burgemeester W. Colsen sprak de wens uit, dat het gebouw aan zijn doel zou kun nen beantwoorden, en dat het, even als de Speye, intensief gebruikt mag worden. „Zo zullen het rijk en de gemeente het werk in de vorm van subsidies steunen", zei de heer Col sen. Na de opening konden de geno digden het gebouw bezichtigen, waar men een fotokamer, een dis cussie-instuif, sport, biljart- en hob byzaal aantreft. Om negen uur werd door enkele mensen van de stichting een toneelstuk opgevoerd. Daarna trad tot 12 uur de band The Costars uit Bergen op Zoom op. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Onder vooral voor het publiek wel zeer slechte weers omstandigheden, een harde wind en een voortdurende regenval, werden zaterdag in het verwarmde zwem bad in Zaamslag, voor de eerste maal in dit seizoen, zwemexamens afgenomen. Te water gingen hiervoor 38 kan didaten: 22 voor het a-diploma en 16 voor het b-diploma. Alle dames en heren slaagden. De examencommis sie werd gevormd door de heren F. van der Ploeg uit Terneuzen en C. Wagenaar uit Souburg. Morgen (dinsdag) worden in dit bad schóól- zwemwedstrijden gehouden voor al le leerlingen van de lagere scholen in Zaamslag. (V-an onze correspondent) VLISSINGEN-ZIERIKZEE Bij het inhalen is te Zierikzee een per sonenauto in de berm geraakt en over de kop geslagen. Dit gebeurde op Rijksweg 18. De auto werd ge heel vernield. De inzittenden liepen liehite verwondingen op. Nabij Bruinisse is bij een inhaal manoeuvre eon auto van de weg geraakt en over de kop geslagen. De auto werd geheel vernield. De twee inzittenden u-it Den Haag kwamen met de schrik vrij- Zaterdagmorgen om half acht meldde de heer N. uit de Colijnstraat te Vlissngen, dat zijn voor zijn woning geparkeerde auto zwaar was beschadigd. Bij nader onderzoek kon de politie S. uit Halsteren aanhou den, die bekend heeft bij het achter uitrijden de auto in de nacht te hebben geramd. De auto's van de heer en mejuf frouw P. aan de Zeewijksingel te Souburg werden zondagnacht beide zwaar beschadigd. Zij stonden hele maal aan de kant van de weg gepar keerd, doch de bestuurder van een taxi, de heer I. M. uit Vlissingen, die te laat een andere personenauto die hij voorrang diende te verlenen, had opgemerkt, ramde de auto's. Ook de auto van de heer H. W. de J. uit Souburg werd flink bescha digd. Zondag op het middaguur kreeg de heer N. W. die G. uit Nieuw- en St.-Joosland tijdens het rijden een vuiltje in zijn oog- Dit gebeurde op de oude rijksweg te Nieuw- en St.- Joosland. De bestuurder wilde dit verwijderen en hierdoor viel zijn bril af. Toen hij die wilde pakken, reed zijn auto van de dijk en be landde in een beneden aan de dijk gelegen sloot. Zijn echtgenote en 4- jarig dochtertje moesten met respec tievelijk een hersenschudding en een beenbreuk worden overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. De auto werd geheel vernield. Heel Clinge leefde mee met het 65- (Van onze correspondent) CLINGE Het heeft het 65-ja- rige bruidspaar J. Rottier (90) en Emelie Stevens (86) bij de vie ring van zijn jubileum niet aan belangstelling ontbroken. Heel het dorp Clinge vanaf de Neder lands-Belgische grens tot aan de kerk was versierd met slingers van gele vlaggetjes van huis naar huis, dwars over de straat. Aan de woning waren versierde dennen geplaatst met een prachtige ereboog. Na een plechtige eucharis tieviering, die door pastoor Wy- meersch werd gecelebreerd, was er in de hal van de gemeentelijke jon gensschool een ontvangst door het burgerlijk bestuur van het dorp. Burgemeester A. Cambier sprak na mens het gemeentebestuur zijn geluk wensen uit, terwijl hij in het kort het leven memoreerde van beide eenvoudige mensen. Tegenover het lief en het leed dat in de voorbije jaren was geweest, komt nu deze dag van vreugde en vrolijkheid. Al le reden, zei de burgemeester, om dankbaar te zijn. Namens de ge meente Clinge overhandigde hij hun een herinneringsdiploma waarna de eerste wethouder de enveloppe met inhoud, en de tweede wethouder een bloemenmand aanbood. Hierna werd de erewijn geschonken op de ge zondheid van de jubilarissen. Pas toor Wymeersch, die ook kwam feli citeren, zong tenslotte een vrolijk lied, waarbij allen in koor meezon gen. 's Avonds bracht de harmonie (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Smokkelprins" Romain Hemelsoet uit Sluiskil is verontwaardigd over verdenkingen, die met name de Belgische justitie tegen hem heeft. Hij heeft die ver ontwaardiging zaterdag tijdens een persconferentie de vrije loop gela ten. De dag daarvoor was hij ontsla gen uit het Huis van Bewaring in Rotterdam, waar hij dertig dagen in verzekerde bewaring was gesteld op verdenking van een aantal misdrij ven. Hot zit Romain Hemelsoet vooral dwars dat hij verdacht is van moord op de kassier van een bank in Merchtem (B). „Ik ben voor de politie geen lief jongetje geweest maar ik heb altijd sportief gestre den. Ik heb nog nooit geweld ge pleegd", aldus Romain Hemelsoet. De „smokkelprins" zou volgens hemzelf zijn gearresteerd op aanwij zingen van een Rotterdammer, die bekend heeft te hebben ingebroken in een villa te.Ostende in augustus vorig jaar. Romain zou hem de weg naar de villa hebben gewezen. Romain Hemelsoet verklaarde dat hij de afgelopen vier weken in Rot terdam bovendien is ondervraagd over genoemde bankoverval in Merchtem en een tweede bankover val in het Belgische Wieze op 25 september van het vorig jaar. Bank bedienden wezen hem tijdens sor- teerproeven aan. Een bankbediende uit Wieze herkende hem. aldus Ro main Hemelsoet, zelfs voor 100 pro cent. „Maar ik kon bewijzen dat ik het onmogelijk gedaan kon hebben. Ik zaït op die dag vast in het politie bureau te Terneuzen". Romaiin Hemelsoet is ervan over tuigd dat de Belgische justitie, en met name de procureur des koninigs in Gent, hem koste wat kost een aantal misdrijven in de schoenen wil schuiven. De „smokkelprins' werd op 25 mei in hoger beroep door de rechtbank in Gen,t veroor deeld tot vier j aar onder meer op beschuldiging een rijkswachter te Evegem te hebben willen doodrij den. Getuigen a décharge werden volgens Romain Hemelsoet niet op geroepen. Zijn vriendin, die hem had kunnen vrijpleiten zou op de dag van de rechtzaak om 5 uur van haar bed zijn' gelicht en pas na afloop van de rechtzaak zijn vrijge laten- „Ze willen mij per se pak ken", aldus Romain Hemelsoet. Hoofdinspecteur A. van der Gies- sen van de Rotterdamse recherche heeft naar aanleiding van de pers conferentie van Romain Hemelsoet verklaard dat de Zeeuwsch-VIaming een maand geleden is aangehouden op verdenking van medeplichtigheid aan een reeks inbraken in Neder land. Hij wordt ervan verdacht tot een bende te behoren, die grote kraken zet door heel het 1-and. De Belgische zaken zijn er pas in twee de instantie bij gekomen. Ze vorm den volgens de heer Van der Gies- sen niet de hoofdmoot van het on derzoek. De Belgische justitie heeft ze ingebracht toen ze vernam dat Romain Hemelsoet was aangehou den. De hoofdinspecteur zegt ook dat de „smokkelprins" de bankoverval in het Belgische Wieze niet ge pleegd kan hebben. Wel wordt hij nog steeds verdacht van de banko verval in Merchtem. Ook de verden king van medeplichtigheid aan in braken in Nederland is volgens de hoofdinspecteur blijven bestaan. De raadkamer van de rechtbank heeft echter besloten de verzekerde bewaring op te heffen omdat het beschikbare materiaal niet zwaar ge noeg was om Romain Hemelsoet nog langer vast te houden. -jarige bruidspaar J. Rottier-Stevens. St. Cecilia een serenade aan de jubi larissen. Namens de buurtbewoners werd hun een prachtige fauteuil aangeboden terwijl zij van de muzi kanten nog iets extra's ontvingen. Daarna volgde er nog lang een mu zikale vreugde in het buurtschaps huis. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op een terrein gelegen nabij het recreatiecentrum Braakman te Biervliet werden voor de jachtopzieners uit de provincie kleiduivenschietwedstrijden gehou den. De opkomst was groot en de wedstrijden hadden een bevredigend verloop. De drie winnaars van' dit jaarlijks terugkerend evenement, die gerechtigd zijn om op 25 augustus te Maasbergen (prov. Utrecht) Zeeland te vertegenwoordigen in de wed strijden om de nationale titel zijn: 1. Nagelkerke, Sint-Jansteen; 2. Riemslag, Biervliet en 3. De Witte, Tholen. Voor de dames van de jachtop zichters waren er in de kantine wedstrijden met de windbuks In de middaguren waren er wedstrijden voor de leden van de jagersvereni- ging Biervliet. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaterdagavond om elf uur kreeg de matroos J. van de sleepboot „Brigitte Gerling", bij het afmeren in de zeesluit te Ter neuzen een tros tegen de pols ten gevolge waarvan deze brak. Dokter Hoving verleende de eerste hulp. Het slachtoffer werd ter verdere behandeling naar het Julianazieken- huis gebracht. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De raad van Sas van Gent, die dinsdag (morgen) om 19.30 uur vergadert krijgt, be halve de kwestie van het koopcen trum - waarover elders meer - noj een uitgebreide agenda te behande len. Deze vermeldt o.a. een voorsfei tot vaststelling van voorbereiding- besluiten herziening bestemming- plan bebouwde kom ten behoeve van o. m. de n. v- Walzenmolen „Sas van Gent". Deze wil n. 1. overgaan tot verdere modernisering van hel transport van meel door middel van z. g. buikwagens. De bloem moei dan vanuit een nieuw te boiiwet silo. met een hoogte van 18,20 me ter, gestort worden. Volgens het be stemmingsplan mag echter niet ho- houwd. Voorts zijn er voorstellen tot hel sluiten van een kasgeldlening, 't ont slag van de heer C. F. Kohier onderwijzer aan de Prins Frederik ger dan 15 meter worden ge- Hendrikschool. extra vergoeding bij zonder lager onderwijs, het beschik baar stellen van een tegemoetko ming in de kosten van vervoer van leerlingen der openbare kleuter school. het vaststellen van een vier tal verkeersmaatregelen en deelna me aan een gemeenschappelijke re geling tot oprichting van het Haven schap Terneuzen. Voor wat dit laat ste voorste] betreft werd op 28 i in principe besloten tot deelname aan de gemeenschappelijke regeling. Terneuzen ging ermee akkoord, dat Sas van Gent meedeed en zo kon de minister zijn ontwerp van wet aan hangig maken. Dit ontwerp is in middels tot wet verheven. Als alles naar wens verloopt zal die regeling op 1 september a. s- in werking kunnen treden. Tenslotte zullen nog enkele voorstellen tot begrotingswijziging worden behan deld. (ADVERTENTIE) Maandag 21 juni 1971 (Van een onzer verslaggevers) THOLEN Zeeuwse mosselkl kers, wier cultures aan het Volk» aarzelend op gang beginnen te men zijn bang dat de nieuwe tencampagne in West-Brabant ernstig schade zal berokkenen. I vrees werd zaterdag uitgesproker de jaarvergadering van „Zevibel' Tholen. De mosselkwekers vrc dat het water van de naar het kerak stromende riviertje door campagne verontreinigd zal den. Volgens een bioloog van het ta-instituut zal dit gevaar, zo dal (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gedurende meimaand werden in de Zeeuw: Vlaamse kanaalzone in totaal zeeschepen gelost, met een to tonnage van 1.243.129 In deze maand van het vorig jaar bedij dit 320 zeeschepen met een to tonnage van 1.015.151. Het toaal aantal geladen zeesl pen bedroeg in mei 275, tegen gedurende de maand mei in 1 Het aantal geladen tonnen bedi de vorige maand 391.048 te 410.791 in mei 1970. Te-gen 1647 binnenvaartsche met een totale tonnage van 1.236 in mei 1970 werden er in de vo: maand 1284 met een totale tonrf van 974.629 gelost. Geladen wer- er de vorige maand, 2727 met totaal van 1.429.862 tonnen, te, 2341 in 1970 met een tomnentol I_van 1,217.440. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Toen de hee| A. Hofman (Narcisstraat 7 ti Terneuzen) met zijn gezin ziji vakantie op Renesse ging door brengen, deed hij na een paa dagen een wonderlijke ontdek king. Hij vond n.l. onder de^mo torkap van zijn auto, tussei ventilator en stroomverdeler, he complete nest van een merel. Di volgende dag lag er zelfs eei eitje in. Daar de heer Hofmai ten gerieve van de vogel ziji auto niet al die tijd kon latei staan, is er verder van gezins uitbreiding bij de merelfamili niets terechtgekomen. Vooruitzichten voor dinsdag woensdag, opgesteld door het KB op zondag om 18.00 uur. Aan! dend onbestendig met temperate beneden nor-maal. Weersvooruitzichten in cijfers midd-eld over Nederland. Voor d dag: Aantal uren zon: 0 tot 6; temp.: van ongeveer normaal tt graden onder normaal; max. tei 1 tot 6 graden onder normaal; 1 op een droge periode van mins: 12 uur: 70 procent; kans op geheel droog etmaal 40 proo Voor woensdag: Aantal uren zo: tot 6; min- temp.: van onge' normaal tot graden onder norir max. temp.: 1 tot 6 graden oi normaal; kans op een droge per van minstens 12 uur: 50 proc kans op een geheel droog etmaa: procent. Vandaag iets beter, met af en zon en tot de late middag of a\ droog weer. Matige zuidwestenv Temperatuur 14 tot 15 graden, water 14 graden. De depressies waren dit weel de met langdurige regen bijzo actief. Boven de oceaan blijft een westelijke stroming handht maar de volgende depressies geleidelijk een zuidelijker route i richting van Frankrijk volgen.

de Stem | 1971 | | pagina 2