laats te •briiik Ontslagen op staande voet in één jaar tijd verdubbeld V.V.Y. wil jachthaven vijfhonderd schepen voor Geneesmiddelen Rekest van 150 bakkers uit Z.-West-Nederland „sympatiek ontvangen' Mitterrand treedt af mrborg INTENSIEVERE VOORLICHTING AAN DE WERKNEMERS '4 BOSCH OPTIEK Even uitblazen mevrouw Meer activiteiten in Terneuzen Meer verkeersdelicten Te lange files Perkpolder- Terneuzen Miljoen s kwaliteit >rg's nodieuze den in De moeite ■i Houdt uw koffie warm opHLrfc ,>et.niet v°°rdat VkflB r°r u staat en de '^rZer deksel °°k ee" scharniertiP n dle met een Raamsrlonkse gewond Schotland won van Oostenrijk K. v. K. VINDT Drie doden bij fabrieksbrand Dr. Drees keurt baldadige acties studenten af WERKEN IN DE HAVEN NIET VOOR BROOD ALLEEN.... Conferentie PvdA over zeehavenontwikkeling TAFELTENNIS Grote zege voor St. Aloysius? aad moet van onze goede uitgaan", zei burgemeester woensdagavond." En zij *rijpen dat zaken die nog in Hum van voorbereiding zijn, de openbaarheid prijsgege- Inen worden." met dit zwakke verweer was niet meer te keren. Een lan- ode van herhaalde koftslui- met raadslid Don als meet- ■nt voor de mate van opge- spanning, vond zijn einde in edige vertrouwenscrisis. De lak van het nieuw te vormen van b. en w. zal zijn, zo werd rschillende zijden gesugge- olledig opening van de han- emeentelijke zaken te geven. j is er na de herindeling tiger op geworden.... keerstuin aan te leggen, waar ndervalide werknemers kan bijgebracht, hoe zij zich in eersdrukte moeten bewegen. ileuwe werkplaats kost bijna lj oen gulden en is tot stand n door samenwerking van de .ten in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- )ost, die zich alle garant heb- teld. is allemaal heel snel gegaan", de heer Rammeloo. „Tussen ten van de plannen en de uit ligt maar anderhalf jaar. De. e gang van zaken is te danken is zeer vooruitstrevend be- DE STEM VAN VRIJDAG 8 NOVEMBER 1968 e f20.- (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Ontslag op staande voet is een wapen, dat de laatste tijd meer wordt gehanteerd dan enkele jaren geleden. De cijfers wijzen dat duidelijk uit. In 1966- 1967 telden we in West-Brabant en Zeeland veertig gevallen van ontslag op staande voet. In 1967 1968 liep dit aantal op tot niet minder dan 82. Royaal een ver dubbeling dus. Voor 19681969 beschikken we nog niet over alle cijfers, maar eerder in dit jaar waren reeds 51 gevallen bekend en het ziet er wel naar uit, dat het cijfer van vorig jaar wordt geëvenaard of misschien zelfs wordt overschreden. We hebben beslist de indruk dat in conflictsituaties te snel en te ri goureus de zwaarste straf wordt toe gepast". Aan het woord is de heer E.C. van Hilst uit Breda, districts bestuurder voor W.-Brabant en Zee land van de Ned. Kath. Bond van Werknemers (stens) in Industriële Bedrijven „St.-Willibrordus", die be reid is wat nader in te gaan op de oorzaken van de door hem gesigna leerde stijging van ontslagen op staande voet. „In het algemeen zijn naar mijn mening de veelsoostige spanningen waaronder momenteel in tal van on dernemingen gewerkt moet worden (ADVERTENTIE) de oorzaak. Onder die spanningen rangschik ik b.v. de slechte gang van zaken in een onderneming; het vaak te lichtvaardig gevoerd per soneelsbeleid in de periode van hoog conjunctuur. Het kwam toen nogal eens voor, dat werknemers werden weggekocht en dat ze als gevolg daarvan in hun nieuwe werkmilieu op een bepaald voetstuk werden ge plaatst. Er kunnen ook spanningen in het gezin van de werknemer aa-n de conflictsituatie ten grondslag lig gen". Is er mogelijk ook een verslechte ring in de verhouding werkgever - werknemer in het geding? „Dat kan men in het algemeen ze ker niet beweren. Dat wil niet zeg gen dat hier en daar niet een ver slechtering in de verhoudingen zou zijn te constateren. Maar dat is toch slechts incidenteel. Er zijn net zo goed verbeteringen in het klimaat tussen werkgever en werknemer waar te nemen. Ik meen wel, dat de ondernemerswereld harder, za kelijker is geworden. De hele selec tie bij de personeelswerving wijst daar ook op. Ik hoorde dezer dagen nog van een bedrijf in Breda, dat tweeduizend sollicitanten over de vloer heeft gehad, van wie er uit eindelijk tweehonderd werden ge plaatst. Dat is tien procent. Het pro bleem van ontslag op staande voet doet zich meestal voor in kleinere bedrijven met een personeelsbezet ting van hooguit vijftig man. In gro te bedrijven hebben we er niet of nauwelijks mee te maken, omdat daar ontslag- of beroepscommissies be staan, die preventief blijken te wer ken". U maakt zich op voor een feestje en U zou uw bril thuislaten? Een bril kan een sieraad zijn, mevrouw! Niet alleen door een apart party-mon tuur, maar ook door ont- spiegelde glazen. Mogen wij u die eens laten zien? Gediplomeerd opticien Gediplomeerd kontaktlenzenspecialist Terneuzen Noordstraat 16 Tel. 01150—2337 Buist Korte Nieuwstraat 3 Telefoon 01140—2327 Waarom worden geneesmiddelen in zo onderscheiden vorm aan geboden en voorgeschreven? Waarom wordt hetzelfde geneesmiddel vervaardigd in de vorm van dragees, capsules, tabletten of pillen, maar ook in vloeibare vorm, hetzij in druppels dan wel in ampullen? In de eerste plaats hangt de toe- pasing van geneesmiddelen af van e tetmd waarin de patiënt zich afèt vi Fen bewusteloze patiënt kan sakken; de toepassing van een geneesmiddel dat passend is voor Jn toestand moet dus door middel ",.een injectie plaatshebben. Bo- dnn n z''n er geneesmiddelen, die ,r (naagsap kunnen worden aan- Lfbook in dit geval is het injec- rmlL de. ""gewezen weg. Andere LSnüd<!elen' die 'n de maag Wn ''.'kneden kunnen veroorzaken, a— e,n ln capsule-vorm ingenomen; 5 °®n eerst in de daïmen op. dienen vorm van het toe voor «wt" geneesmiddelen gekozen naam ®n' dle bijzonder onaange- fienMcSnJa8,11 en ook wel v00r die enkSn en' waarvan het effect TpVlfS.,moet worden vertraagd, rol hii al spe?11 de dosering een het „1 bepaling, in welke vorm Bedienaeenmiddel kan worden toe- klein» cneesmiddelen, waarvan rieheia met grote nauwkeu- ral rlo /'i0.eten ,worden toegediend, adokter niet in de vorm van druppel s voorschrijven. 'bh kon!» i °!,.thuis iu's' een heer- althans ,et aenot daarvan w"t lanadiir berooft? Is het een Saffie koud dan is de Amèrikanen hihh" ^gkomt. De Vor>den. Een mot? "i %eU °P ge' de Vk hV 8 te or>derneming in iel verlZ9tri "k°P" de har.- '1 de koffie'? "N kunststof, waar heid Kan een Zl} de n<"«oezig- minder dan C9 sclluintrubber niet een volledL ??EWarm blijft °m hgen heeft AH te beioerlcstel- van dit apparaat? f De inhoud :die w» 2 nomale ZWeT™ Zalmkleurige mantel in visgraat. Deze mantel heeft slechts één zak. De kraag en manchetten zijn eveneens in visgraat. Een sportieve jas voor de jonge vrouw. Houdt de stijging van ontslagen op staande voet verband met de toe name van bedrijfsliquidaties? „Nee, absoluut met. Ontslagen - zelfs als die op staande voet worden gegeven - als gevolg van liquidatie, vormen een hoofdstuk apart Ik zou over ontslagen, die het gevolg zijn van liquidaties cp dit moment geen j cijfers kunnen produceren. Ze zou- j den ongetwijfeld ook interessant zijn, want we hebben dit jaar al onge-' veer zestig bedrijfssluitingen en - of -liquidaties achter de rug. Maar nog maals de cijfers, die ik eerder heb gegeven staan daarvan volkomen los". Wat kunnen de werknemersorga nisaties beginnen of doen tegen ont slag op staande voet? „De grote moeilijkheid bij ontsla gen op staande voet is, dat je altijd achteraf komt. Daarom kun je dik wijls als organisatie weinig doen. Wanneer we direct tot actie kunnen overgaan en beide partijen bereid zijn water in de wijn te doen, dan bestaat er kans op een bevredigende oplossing. Maar meestal zijn er pres tigekwesties in het geding en dam wordt het wel bijzonder moeilijk. Het G.A.B. speelt bij ontslag op staande voet in het algemeen nauwelijks een rol. Dat behoort wettelijk ook niet tot de taak of bevoegdheid van het G.A.B., dat zich daarom in de mees te gevallen dan ook beperkt tot het verwijzen van de betrokkene naar de vakbeweging of de rechter". Wat doet de vakbeweging aan dit probleem? „Het probleem baart ons zorgen en daarom hebben we ons erover be raden wat ons te doen staat. Om te beginnen gaan we ons toeleggen op een ruimere en intensievere voor lichting van de werknemers over het ontslagrecht. We doen dat door publi- katies in het vakblad, door lezingen op kringbijeenkomsten en het instru eren van de jeugdleden. Voor het- wegwijs maken van de jeugd in het ontslagrecht hebben we een z.g. rollenspel ontworpen en dat werkt uitstekend. Het is trouwens opmer kelijk hoeveel belangstelling de wer kende jeugd momenteel voor de vak beweging aan de dag legt. Het aan tal jeugdleden stijgt- met sprongen en de jeugd neemt actief deel aan ons jeugdprogramma en -activitei ten. We denken verder aan gesprekken met personeel en directies van die (Van een onzer verslaggeefsters) 'S-HEERENHOEK Op de Goese Straatweg in 's-Heerenhoek heeft een botsing plaatsgehad tussen een trekker met een daarachter gemon teerde ploeg en een personenwagen. Een inzittende van de auto, mej. J. H. uit Raamsdonksveer werd zodanig aan het hoofd gewond, dat zij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De trekker, die werd bestuurd door E.J.C.R. uit 's-Heerenhoek, stond voorgesorteerd om linksaf te slaan. De trekker werd links ingehaald door een personenwagen, die werd be stuurd door mevrouw J.T.-N. uit 's- Heerenhoek. De auto werd geramd, terwijl de trekker linksaf sloeg. De auto werd geheel vernield. De be stuurder en bestuurster kwamen met de schrik vrij. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. bedrijven, waar ontslag op staande voet nogal eens wil voorkomen. Op grotere bedrijven streven we ernaar beroepscommissies in te stellen. De ze commissies blijken bijzonder pre ventief te werken, omdat geen on dernemer het zie), kan veroorloven, dat een commissie achteraf een ont slag op staande voet zo-u afwijzen. Tenslotte resteert ons dan nog de inschakeling van de eigen juridische dienst, maar dat laatste is minder prettig omdat- ik meen, dat we als grote mensen onder elkaar m staat moeten zijn een geschil in een onder neming op te lossen". GLASGOW (ANP) Schotland heeft zijn eerste wedstrijd voor groep 7 van de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal 1970 tegen Oostenrijk met 21 gewon nen. De ruststand van deze wed strijd, die in Hampden Park voor 100.000 toeschouwers werd gespeeld, was 11. In Straatsburg zorgde Noorwegen voor een verrassing door in een wedstrijd voor groep 5 Frankrijk met 1-0 te verslaan. Iverson scoorde twintig minuten na de rust het enige doelpunt. DEN HAAG (ANP) In de eer ste helft van dit jaar bedroeg het aantal onherroepelijke veroordelin gen wegens verkeersmisdrijven in ons land rond 6450 tegen 6300 in de eerste helft van vorig jaar. Wegens rijden onder drankinvloed met een motorrijtuig werden rond 2050 veroordelingen onherroepelijk (2000). Voor doorrijden na een on geval liep het cijfer iets op: 1738 te gen vorig jaar 1705. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de di recteur van de bootdiensten gewe zen op het verkeersprobleem dat wordt veroorzaakt door het vervoer van vrachtauto's en personenauto's op het benedendek van de dubbel deksveerboot op de dienst Kruinin- gen-Perkpolder. Met name in de avonduren. Als de vrachtauto's eerst van de veerboot rijden en niet op het op stelterrein opgehouden worden, blij ven veel personenauto's soms tot in Terneuzen achter een file vrachtwa gens aanrijden. Naar de mening van de Kamer van Koophandel bevor dert zulks niet de verkeersveilig heid. Een woordvoerder van Provinci ale Stoombootdienst in Zeeland deelde ons gistermiddag desgevraagd mede, dat deze kwestie op het ogen blik ernstig bestudeerd wordt en dat aan de hand van de situatie naar een oplossing gezocht zal worden. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De heer J- den Bleker uit Etten-Leur, bedrijfseconomisch adviseur, gespecialiseerd in bakkerij zaken, en secretaris van het actie comité dat voor de bakkers „ten strijde trekt", heeft gisteren namens 159 Zeruwse en Brabantse bakkers een rekest overhandigd aan direc teur-generaal Mo ee van het directo raat prijzen en mededinging van het ministerie van economische zaken. In Vet rekest wordt er bij het mi nisterie op aangedrongen de huidige broodprijs tevens als minimumorijs te laten gelden. Tijdens een protest- vergadering tegen het „broodprijs- stunten" die woensdagavond in Goes is gehouden, hebben d,e daar aanwe zige bakkers zich eens verklaard met dit verzoekschrift. In het geheel ont ving de heer Den Bleker uit het hele land ongeveer 200 adhesiebetuigin gen van bakkers i.v.m. zijn protestac tie. De heer Den Bleker vertelde gis teravond, zeer sympathiek in Den Haag ontvangen te zijn. Hij kreeg de kans de problemen van de bakkers en het daarmee verband houdende rekest uitvoerig toe te licnten. Dc neer Den Bleker werd meege deeld dat door het ministerie van economische zaken een accountants onderzoek zou plaatsvinden naar een aantal bedrijven die representatief zijn voor de gehele bakkerij om na te gaan welke gevolgen een eventue le minimumprijs voor de bakkers zal hebben. Van de zijde van de heer Den Ble ker is gevraagd om, hangende dit FRANsOIS MITTERRAND PARIJS (DPA) De vioramlige kandidaat voor het Franse president schap, Francois Mitterand, heeft gis teren het voorzitterschap van de linkse federatie, waarin socialisten, radicaal-soiialisten en de linksge- richte ilubs verenigd zijn, neergelegd. Tegenover verslaggevers verklaar de Mitterrand dat hij zich „niet aan een verantwoordelijkheid onttrekt of een strijd opgeeft". Zijn aftreden werd na een bijeenkomst van het uit voerend comité van de federatie be kendgemaakt. De stap komt niet on verwacht aangezien Mitterrand begin oktober al had gezegd niets te voelen voor een leidende functie in een nieuwe sociaaldemocratische partij, die verscheidene linkse politici in het leven willen roepen. Op een bui tengewoon congres van socialisten is onlangs besloten een dergelijke par ty, waarvan de precieze vorm nog niet vaststaat, volgend jaar op te richten. De door Mitterrand geleide linkse federatie leed bij de parlementsver kiezingen van dit jaar een zware ne derlaag. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De V.V.V. in Ter- neuzen acht het zeer gewenst dat de ze plaats de beschikking krijgt over een jachthaven voor 400 a 500 sche pen. In het achterland is daar vol doende belangstelling voor. De meest geëigende plaats voor een dergelijke jachthaven is de bestaande oostelijke buitenhaven, de ligplaats van de pro vinciale bootdienst op Hoedekensker- ke. De jachthaven zou voor toeristen een grote trekpleister zijn. De V.V.V.-Terneuzen heeft meer wensen op haar lijstje staan. „Wij zijn uit een periode van passiviteit in een van activiteit gekomen", zei voorzitter J. Rouw op de in hotel Rotterdam gehouden ledenvergade ring. Een moeilijk punt blijven de financiën om deze activiteiten uit te voeren. Bij de gemeente is een aan vraag ingediend voor een subsidie van 9500 gulden. Tot dusver bedraagt de gemeentelijke subsidie aan de V. V.V. 500 gulden. „In vergelijking met gemeenten «Is Middelburg, Axel en Hulst is dit heel karig", aldus de heer Rouw. Middel-, burg bijvoorbeeld krijgt 18.000 gulden subsidie. Het V.V.V.-bestuur meent dat voor de provinciale boot een an dere ligplaats kan worden gekozen ten behoeve van de jachthaven. Als vluchthaven beantwoordt de ooste lijke buitenhaven ook niet meer aan zijn doel. Als projecten waarin de V.V.V.-Terneuzen wil deelnemen en/ of stimuleren worden genoemd de Kreek-zwemrace, de wielerronde van Zeeuwsch-Vlaanderen, viswedstrij den, biertapwedstrijden, veel zomer- activiteiten, wandeltochten en ze wil meer toeristische propaganda voor Terneuzen. Begin volgend jaar zal een begin worden gemaakt met het plaatsen van welkomstborden bij de toegangs wegen van Terneuzen. Deze borden worden uitgevoerd volgens ideeën van kinderen die daarvoor onlangs met een prijs zijn bekroond. Verder wil men vlaggemasten plaatsen o.a. op de Scheldekade en de Axelse Dam. Met de verhoogde gemeentesubsidie kan voorts een goede folder over Terneuzen worden uitgegeven. In het afgelopen seizoen meldden zich rond 2000 toeristen in het V.V.V.-kantoor aan de Herengracht. Er werden ruim 800 brieven met verzoeken om infor matie behandeld. Het aantal buitenlanders dat Ter neuzen bezoekt wordt elk jaar groter. Vooral voor Engelsen vormt Terneu zen een trekpleister. Het V.V.V.-be stuur meent dat de Schelde als toe ristische attractie wordt verwaar loosd. Volgend jaar worden veel En gelsen verwacht. Dezen komen met bussen uit Oostende en doen tijdens een trip via Gent Terneuzen aan. De V.V.V. is benieuwd wat er uit eindelijk met het overblijfsel van de Herengracht gaat gebeuren. In mei zegden b. en w. de gemeenteraad een rapport hierover toe. Het liefst zou de V.V.V. deze kom gedempt zien om er een parkeerterrein van te maken. Andere verlangens vdn de V.V.V.- Terneuzen zijn de realisering van een skelterbaan, een midgetgolfbaan, een bowlinghal, annex amusementshal en een centraal gelegen speeltuin. Men betreurt het dat de verkeerstuin bij het sportpark niet voor toeristische doeleinden beschikbaar is. In buiten landse folders wordt deze verkeers tuin als een van de attracties van Terneuzen vermeldt, maar in feite mag hij slechts voor het verkeerson- derwys op scholen worden gebruikt. onderzoek, een prijsdalingsstop af te kondigen. De directeur-generaal zeg de dhr. Den Bleker toe 't idee in ern stige overweging te nemen en er met minister De Block van economische zaken over te zullen spreken. Overigens vond de directeur-gene raal, in antwoord op een vraag daar over van de heer Dan Blleker, het rekest „verre van onlogisch". Zoals bekend wil men bij de Neder, landse bakkerijstichting en de drie bakkersbonden niets te maken heb ben met de activiteiten van de heer Den Bleker. Het zal nu van de ontwikkelingen af hangen of de heep Den Bleker ook elders in het land p-rotestvergade- ringe-n gaat houden. Overigen-s zijn de-ze vergaderingen niet gericht te gen de bakkerijstichting of de bon den, maar tegen het beleid van de minister van economische zaken, waarbij het mogelijk is dat kruide niers kunn-en stunten met brood ten koste va-n de broodomzet en de winst van de bakkers. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Bij een zware brand in een fabriek voor conserven blikken in Lint bij Antwerpen zijn drie personen om het leven gekomen. Tot de slachtoffers behoort de 35-ja- rige heer Akkermans uit Schiedam. Zwaar gewond werden de heren Hermans uit Venlo en Broeckx uit Schiedam. Laatstgenoemde verkeer de gisteravond nog in levensgevaar. De brand ontstond na een zware ont ploffing, die tot 200 meter in de om trek de ruiten vernielde. De vermoe delijke oorzaak is een lek in een gas leiding. De schade wordt geschat op bjjna 4 miljoen gulden. (Van onze correspondent) UTRECHT Dr. Willem Drees heeft op een congres van het genoot schap van burgemeesters zijn afkeu ring uitgesproken over verschillende „baldadige" acties van studenten. „Het schijnt dat een minderheid van de studenten zich weer privileges wil aanmeten. Sommige studenten menen namelijk dat zij speciale rechten hebben en met de rechten van anderen geen rekening hoeven te houden", aldus dr. Drees. Volgens hem was het noodlottig te menen dat men zo maar ambassa des en consulaten kan aanvallen en beledigen, met het oog op de taak van deze instellingen, n.l. het on derhouden van internationale contac ten. „Noch de universitaire autoriteiten, noch de burgemeesters als handha vers van de orde en van de rechten van ieder, kunnen daarin berusten". Op deze uitspraak kreeg dr. Drees een daverend applaus van de aanwe zigen. (Van onze correspondent) BEEKBERGEN Ruim 66 procent van de in de drie ver- voersbonden georganiseerde ha venarbeiders (organisatiegraad ruim 65 procent) vrezen een her haling van ontslagen en degrada ties in de havens, zoals in 1967. Bijna 50 procent van deze ar beiders vindt dat de bonden bij ontsiaggevallen te weinig in spraak hebben. Dit zijn enkele resultaten van een enquête die de drie vervoers- bonden onder hun leden-haven arbeiders in september jl. heb ben gehouden. Zelfstandig werk (25 procent), goede verstandhouding met col lega's (29,8 procent) en afwisse lend werk (34,6 procent) wer den genoemd als prettige kanten van het werk in de havens. Als de minst prettige kanten van het havenwerk kwamen uit de bus gebrek aan waardering (33.8 procent), gebrek aan ze kerheid (28.7 procent), de belo ning (26.5 procent) en avond werk (24.9 procent). Geconcludeerd werd dat het onderwerp „beloning" een zeer bescheiden rol speelt in de voor keur en kritiek van de havenar beiders. De groep kraanmachinisten klaagt relatief meer over eento nig en geestdodend werk en over gebrek aan waardering. De antgst voor ontslagen komt bij hen het meest voor en zij zijn voorts het meest ontevreden over de inspraak van de bonden bij ontsiaggevallen. Opvallend is voorts, dat het zelfde geldt voor de jongeren. Uit de enquête bleek, dat de havenarbeiders behoefte hebben aan een grotere mondigheid. Bij na 60 pet. gaf de voorkeur aan meer inspraak van de vakbon den. Bijna 44 procent hield het op meer inspraak van de onder nemingsraden en bijna 42 pro cent noemde ook meer inspraak voor iedereen. Dit seizoen besteedt de E.E.G. 108 miljoen gulden voor het doordraaien vain groenten en fruit. Volgens mijn bescheiden mening doen de „wijze heren", hun clubnaam Europese Eco nomische Gemeenschap wel eer aan. Er kan over deze voedselvernietiging nog veel gezegd worden dacht ik. Om het kort te maken moeten de „wijze heren", nog maar een gelde lijke inzamelingsactie over hun ge bied organiseren voor Biafra, India, Zuid Amerika enz. Heeft geachte inzender zich ge realiseerd welke kosten verbon den zouden zijn aan het trans port van verse groenten en fruit naar ontwikkelingslanden? (redactie) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Party van de Arbeid zal morgen in „De Goede Ha ven" in Rotterdam een openbare con ferentie over de zeehavenontwikke ling houden. Tot de inleiders beho ren drs. M. Verburg, directeur van het Economisch Technologisch Insti tuut in Zeeland en burgemeester W. Thomassen van Rotterdam. Als discussiestof dienen verder twee rapporten die de besturen van de federaties Rotterdam en Zuid-Hol land hebben opgesteld. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG St.-Aloysius be gint zaterdag aan de tweede helft van zijn promotie-competitie en het zal weinig moeite hebben om thuis beide punten te veroveren op het zwakke Luto 2, dat nog geen kans zag één punt te behalen. Een grote zege ligt in de lijn der verwachtin gen. St.-Aloy 3 heeft een moeilijke uitwedstrijd tegen het sterke Ha ringman 1, terwijl daarentegen lei der St.-Aloy 2 geen steek zal laten vallen tegen Wiino 2. Onzeker is in de tweede klas de uitslag tussen MZ 1 en Harmgman 3 waarbij de Goesenaren ongetwij feld alles in het werk zullein stellen de aansluiting met de kopgroep te behouden De topper in de derde klas is het treffen tussen de ongeslagen teams van St.-Aloy 5 en Haringman 4 waarbij laatstgenoemde de beste pa pieren heeft. In de vierde klas moet St.-Aloy 6 beide punten uiit Middel burg mee kunnen nemen tegen MZ 4, terwijl MZ 5 leider zal blijven ten koste van Pzem 4. Van belang is in de juniorenklasse vooral de wedstrijd tussen St.-Aloy 1 en Wilno 1. Hef programma luidt: Overgangsklas; Belcrum 2 - Red Star; Aviolanda - VOZ; St.-Aloy 1 - LUTO 2. le klas: Haringman 1 - St.-Aloy 3; Big Smash 1 WvZ 1; Haringman 2 - ONA 1; St.-Aloy 2 - Wilno 2. 2e klas; MZ 1 - Haringman 3; WvZ 2 - Pzem 1; VSV - Goes 1; 3e klas: Big Smash 3 - HVB; Wilno 3 - Pzem 2; MZ 2 - MZ 3; St.-Aloy 5 H'man 4. 4e klas: Pfcem 4 - MZ 5; 't Zand - MZ 7; MZ 4 - St- Aloy 6; Big Smash 4 - Pzem 3; Goes 2 MZ 6. Junioren: ONA 2 - Big Smash 1; ONA 1 - Big Smash 2; MZ 3 - Wilno 2: St.-Aloy 1 - Wil no 1; MZ 2 - MZ 1.

de Stem | 1968 | | pagina 5