PZC ;Rode Kruis richt regiojeugdraad op agenda Patat-mèt voor Eversdij! Zending Manna, begonnen uit persoonlijk idealisme streek Vrije bouw in Zeeland gedaald AFDELING ZEELAND VERGRIJST MAANDAG 4 DECEMBER 1989 Verhuisdozen voor - afvoer gevelkachel oorzaak brandje Wandeling Ontdek je plekje trok in Brouwershaven bijn 1000 mensen Welfare B en w Veere willen Tor en wal opknappen Inbrekers maken bierpomp kapot Evenementen cilms Tentoonstellingen Hulpcentra Bekendheid Vier containers AAGTEKERKE Zangdienst In de Nederlands hervormde kerk wordt zondag 10 de cember om 19 uur een zangdienst ge houden. Voorganger is ds J. Nauta uit Middelburg. Muzikale medewerking verlenen het Evangelisatiekoor uit Middelburg en het NVCB-dameskoor uit Aagtekerke onder leiding van F. Bakker. Organist is P. Feij. Hoogaars YE 36 Welzijnscommissie van Valkenisse bespreekt bijdrage voor stiltecentrum Koudekerke verwelkomde Sinterklaas Middelburgs Mannenkoor Manifestatie beroepen meisjes in Zeelandhallen Waarheen? Recreatief zaalvoetbal in Middelburg Overgangsklas zaalvoetbal in regio Walcheren ■9 sbw GOES - De afdeling Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis installeert binnenkort een raad die het jeugd werk van de organisatie gaat coördi neren. Voor deze raad hebben zich kandidaten uit alle districten behal ve Tholen beschikbaar gesteld. Dit werd zaterdag in Goes tijdens een ver gadering van de kring Zeeland be kend gemaakt. Het jeugdwerk krijgt binnen het Rode Kruis de laatste tijd de nodige aan dacht. De ledenbestanden vergrijzen en het Rode Kruis moet oppassen niet een te stoffig imago te krijgen. Jong bloed in de aderen kan de hulpverle nende instantie dus goed gebruiken. De coördinatie van het jeugdwerk in de diverse onderafdelingen van Zee land maakt onder meer een goed wer vingsbeleid mogelijk. In 1990 wil het BROUWERSHAVEN - Het Avro-programma Ontdek je plekje, dat in twee televisie-uit zendingen aandacht besteedde aan Brouwershaven, was voor veel mensen aanleiding eens koers te zetten naar deze plaats. Tussen de achthonderd en dui zend personen hebben zondag middag de historische wandel route gelopen. Ze kwamen uit het hele land, on der meer uit Drachten, Alkmaar, Amsterdam, Hilversum, Dor drecht, Zoetermeer, Vlissingen, Middelburg en diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland zelf. Er waren zelfs bezoekers uit Duits land en België. Veel wandelaars maakten voor het eerst kennis met Brouwers haven. Anderen, bijvoorbeeld mensen uit Brouwershaven zelf, maakten van de gelegenheid ge bruik meer te weten te komen van de plaats waarin zij wonen. Eigenaren van plezierjachtjes benutten de dag om uit te vinden wat er achter de jachthaven te zien was. Onder de wandelaars waren moeder en zoon Mennes uit res pectievelijk Hilversum en Hui zen, die al voor de 150ste keer meewandelden. Bij het inleveren van de vragenlijst met antwoor den op het VW-kantoor deden sommige mensen hun beklag over de slechte toegankelijkheid van de gerenoveerde stadswal, die met grof grind is bedekt. Tij dens de wandeling was de Grote Kerk voor bezichtiging geopend en draaide het kleine molentje. Prijswinnaars van de wandeling worden bekend gemaakt tijdens de eerstvolgende televisie-uit zending van Ontdek je plekje, vanavond (maandag). Jeugd Rode Kruis via diverse activi teiten de aandacht op zich vestigen. In het voorjaar kunnen gezonde en ge handicapte kinderen zich inschrijven voor avonturenvakanties waaraan zij samen deelnemen. Verder is de maand juni uitgeroepen tot jongerenmaand. De jaarlijkse jeugddag vindt ook die maand plaats. Tenslotte gaat het Ro de Kruis het blad Junior uitgeven, dat zich speciaal op de jongeren richt. MIDDELBURG - De woning van L. K. in de Vlissingsestraat in Middelburg was nog maar amper betrokken toen zondagmiddag om kwart voor een de ;rste brandschade ontstond. Verhuisdozen tegen de buitengevel |aren de boosdoeners. Zij stonden te rn de rookafvoer van de gevelkachel, werden daardoor verwarmd en vatten vlam. De bewoonster belde de brand weer, die het vuur met een straal hoge- druk heeft geblust. Door de hitte sprongen ruiten bij twee woningen, die van K. en van de woning aan de over kant. Een woordvoerder van de Mid- delburgse brandweer kon niet zeggen van wie de dozen waren. Tijdens de kringvergadering bleek dat de afdeling Welfare voor sociale hulp verlening kampt met een gebrek aan vrijwilligers. In Zeeland vragen 18 af delingen elk om vijf a tien nieuwe men sen om het normale werk uit te kunnen voeren. Mevrouw W. Krijger-Bos die het Welfarewerk in Zeeland coördi neert, kondigde aan binnenkort in een aantal dagbladen een oproep te plaat sen. „Vooral in deze donkere dagen voor kerstmis vragen wij om wat extra aandacht voor ouderen, zieken en ge handicapten die het alleen moeten rooien", zei zij. De rampengroep van het Rode Kruis Korps wil tenslotte een betere samen werking met de gemeenten in Zeeland. „Destijds bij de treinramp in Kapelle kwamen wij er nauwelijks aan te pas", zei provinciaal commandant P. G. M. van Even. „Wij zouden graag zien dat de gemeenten ook op ons een beroep deden in geval van plaatselijke cala miteiten". VEERE - Burgemeester en wethou ders van Veere willen 75.600 gulden uittrekken voor het verbeteren van het wandelpad op de Torenwal. De ge meente verwacht van het rijk ruim 57.000 gulden subsidie te krijgen voor de opknapbeurt. De commissie open bare werken bespreekt het voorstel woensdag om 16 uur. Bij het college leven al geruime tijd plannen om de Torenwal meer aanzien te geven. B en w vinden dat noodzaak om de dagrecreatie in de omgeving van het Oranjeplein te bevorderen. „Vanaf de Torenwal heeft men immers een fraai uitzicht over het Veerse Meer en de stad Veere", schrijven burge meester en wethouders aan de com missieleden. Het plan van gemeentewerken voor ziet in een verbreding van het wandel pad van 1,50 meter naar 1,80 meter. De bestaande tegels worden vervangen door gebakken steen. De helling aan het begin van het pad, bij de Camp- veerse Toren, wordt dan minder steil gemaakt, zodat ook rolstoelgebrui kers het pad kunnen benutten. Op het pad komen verder banken. De beton- trappen worden vervangen door vier gemetselde trappen. De commissie vergadert in de gemeen te-secretarie. Om half vijf komt de commissie financiën aan het woord over hetzelfde voorstel. Op de agenda van die vergadering staat verder een voorstel om de oude stoelen in de raadszaal te vervangen door nieuwe exemplaren. B en w willen voor 22.000 gulden zestig stapelstoelen aanschaf fen. VLISSINGEN - Bij een inbraak in het clubgebouw van de Mixed Hockey club aan de Olympiaweg in Vlissin gen zijn in de nacht van vrijdag op za terdag eetwaren, een klok en ver bandmiddelen gestolen. De insluiper(s) kwam(en) binnen na het vernielen van een ruit. Binnen wer den alle kasten doorzocht en de in houd op de grond kapotgegooid. Daar naast werd de bierpomp beschadigd. De schade aan de inventaris is onbe kend. ■JSSINGEN Bellamypark, 14- l|.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy 1,20.15 upr: See no evil, hear no evil, a.l. Roxy 11,20 uur: Parenthood, a.l. Cinemactueel 1,20 uur: Kickboxer, 12 J'r; Cinemactueel II, 20 uur: De kassiere, a.l Cinemactueel III, 20 uur: Cry freedom, a.l GOES Grand, 20 uur: Indiana JO- nes and the last crusade, a.l. MIDDELBURG ^Electro, 20.30 uur: Dirty rotten scroundels. Schuttershof, 20.30 uur: Summer of Ayiya. iLlSSINGEN Alhambra I, 20 uur: Sea of love. Alhambra II, 20 uur: De kassiere, a.l. AXEL Galerie Bellemans, 10-18 uur: Sarcofagen Lucie de Graaf en Avond rood van diverse kunstenaars (t/m 15/ 121 BIERVLIET Art House, 9-12 uur: Aquarellen van Kees Huijser (t/m 30/ 12i, BI RGH-HAAMSTEDE - DeBewaer- jwiole, 13.30-16.30 uur: Collages en pentekeningen van Bertha A. Meyer (t/m 30/12). ffiJLLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen Ijf INKENSZAND De Stenge, 13.30-17 uur: Stephan Lawson Forms in Light, foto's (t/m 8/12). flïJLST Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-18 uur: Feest van de kleine for- maatjes. MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, 17.30-21 uur: 30 jaar Nederland se muziekgeschiedenis (t/m 4/12) en 'Mail-art' (t/m 11/12). ZKC, 17.30-21 uur: Schilderijen G.H.G. van Brucken Fock (t/m 4/12). Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: 'Leven in een groen land, Zeeland in de Ijzer tijd' (t/m 7/1). OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, 13.30-17 uur: 'Globe trotters.... op platvoeten' en 'Tien Zeeuwen zien de natuur'. OUDDORP Voorlichtingscentrum De Grevelingen, 10-17 uur: Jan Sik- kens, aquarellen en olieverfschilderij en (t/m 8/12). STELLENDAM Haringvlietsluizen, 10-17 uur: 'De kraan van Nederland'. VLISSINGEN Galerie Bellamy 19, 10-17 uur: Fotografie van Peter Ruting (t/m 7/12). Zelke Negen-Een, 13.30-20 uur: Foto collage Ossip (t/m 6/12). IJZENDIJKE Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: 'Grafiek en textiel' (t/m 30/12). Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op berichten, artikelen, of commentaren, die in de PZC zijn verschenen. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme in zendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behan deling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 40 regels in de krant (maximaal 250 woorden). De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Het echtpaar Klein bij een deel van de hulpgoederen waarmee de Stichting Manna de armste der armen overal in de wereld probeert te helpen. SEROOSKERKE (W) - Als de vi deo-recorder aangaat, stopt de spraakwaterval eventjes. De tele visie toont schrijnende beelden van Braziliaanse kinderen. Jongens en meisjes in de puberteit. Lijmsnui- vers, daklozen, prostituées, bede laars, maar bovenal arm. Geen geld om fatsoenlijk eten te kopen. Nau welijks kleren om het lijf. Als V. W. Klein uit Serooskerke, samen met zijn vrouw de stuwende kracht ach ter de stichting Zending Manna, spreekt over 'mijn kinderen' doelt hij op de duizenden Zuidameri- kaanse zwervertjes, die hij voorziet van kleren en eten. Zending Manna ontstond een kleine vierenhalf jaar geleden. Samen met zijn vrouw kreeg Klein het idee om in plaats van afwachtend toe te zien, daadwerkelijk de armoe in de arme landen te bestrijden. En dus ging een jute zak met kleren richting Bra zilië. Daarna volgden meer zendin gen, tot de kosten de familie Klein boven het hoofd groeiden. Via via kwam de Serooskerkenaar in con tact met Klaas van de Raa, die al dertig jaar zendelingswerk verricht in Brazilië. Deze wist een gesponsor de container te ritselen. Vierenhalf jaar later is Zending Manna, die nog steeds opereert van uit de eengezinswoning in Seroos kerke, uitgegroeid tot een organisa tie die inmiddels projecten steunt in Rwanda, Calcutta, Brazilië, Zuid- Afrika, Roemenië, maar ook in Ne derland. Zending Manna is sinds kort een stichting, bestaande uit slechts zes personen. Vier bestuurs leden in Zeeland en twee collega's in België. Hoewel lid van de Volle Evangelie Gemeente, gaat de fami lie Klein ervan uit dat ook niet-ker- kelijken hulp nodig hebben. „We zijn er om de armsten der armen te helpen. We kijken niet naar gerefor meerden of hervormden. Armoe heeft niets met een kerk te maken." De familie Klein geniet intussen een bekendheid, die reikt tot ver buiten de provincie en landsgren zen. Enige tijd geleden kreeg de Zending Manna het verzoek een project in het Afrikaanse Rwanda te steunen. De daar werkende pater had vooral behoefte aan medische apparatuur en kleren. Het Vlis- singse Bethesda-ziekenhuis bood de helpende hand. Klein kon bed den, een couveuse en sterilisatie- apparatuur komen halen. Maar hoe moest alles worden vervoerd? De Belgische tak van de stichting, een echtpaar met een geadopteerd kind uit Rwanda, wist raad. Koning Boudewijn kreeg een brief, waarin hem vriendelijk werd ge vraagd zijn macht aan te wenden om de spullen te vervoeren. Op 2 ok tober ontving Zending Manna het weerwoord. De koning had de brief doorgestuurd naar het ministerie van landsverdediging. Dat zou het verzoek afhandelen. Niet lang daar na volgde een tweede brief aan het adres van Zending Manna. Daarin deelde minister Bastin mee het een groot genoegen te vinden de stich ting te antwoorden dat de spullen meemochten met een militair vlieg tuig. „Het is", zegt mevrouw Klein, „mis schien een druppel op de gloeiende plaat, maar veel druppels maken wel een plas." De familie zegt dat al les dat wordt opgestapeld in het kleine schuurtje naast het huis ook daadwerkelijk de zwervertjes be reikt. „Als ik het voor niets krijg", zegt meneer Klein, „dan geef ik het ook voor niets weg. Ik heb inmiddels een stapel uitnodigingen liggen om naar Brazilië te komen. Maar dat kost wel drieduizend gulden. Voor drieduizend gulden kan ik driedui zend maaltijden kopen in Brazilië. Daarom ga ik niet. Wij zijn slechts het kanaal tussen de goede gever en het kind dat het nodig heeft. De con tainer gaat in één ruk naar de basis." Om zijn verhaal kracht bij te zetten, toont Klein foto's en brieven van kinderen, die de Seroöskerkse fami lie bedanken voor de kleding. Klein denkt dit jaar in totaal vier grote containers vol kleren naar Brazilië en één naar Rwanda te stu ren. Elk kledingstuk gaat door de handen van mevrouw Klein, die de spullen sorteert. „In de winter heb ben de mensen in Roemenië niets aan zomerkleren. In Brazilië heb ben ze niets aan winterkleren", legt ze uit. „Ik ben trouwens blij dat ik al die spullen niet hoef uit delen. Ik zou gaan huilen. Laat mij maar hier lekker staan sorteren." In februari 1990 stuurt Zending Manna een lading pennen, papier en andere schoolbenodigdheden rich ting Zuid-Afrika voor een omscho lingsproject voor Zuidafrikaanse vrouwen. De stichting heeft nog twee grote wensen: afgedankt speel goed voor Brazilliaanse kinderen én een grotere opslagruimte. Want het komt meer dan eens voor dat ook de huiskamer vol staat met kleding. Wachtend op verzending naar Bra zilië. Kamerlid drs H. Eversdijk nuttigt het eerste bakje frites van uitbater G.l.C. Blommaert op het veerplein van Perkpolder. PERKPOLDER - Het Zeeuwse Tweede-Kamerlid drs H. Eversdijk mocht zaterdag als eerste een pa tat-mèt eten in de friteskraam van G.l.C. Blommaert op het veerplein te Perkpolder. Deze eer viel het Ka merlid te beurt omdat hij Blom maert met raad en daad terzijde had gestaan in diens lange weg naar een vergunning voor zijn zaak. „Je moet volhouden, bleef Eversdijk steeds tegen mij zeggen", aldus Blommaert, die tot aan de Raad van State is gegaan voor een vergunning voor het uitbaten van een frites kraam op het enige veerplein in Zee land waar een dergelijke voorzie ning ontbrak. Rijkswaterstaat, de beheerder van het plein, kwam na een jaar met toe stemming over de brug. Maar het bestuur van de gemeente Hontenis- se bleef weigeren. De aanwezigheid van een friteskraam zou de ver keersveiligheid in gevaar brengen en ook een ongewenste horeca-ont- wikkeling in deze buurt betekenen. Eversdijk maakte van de gelegen heid gebruik de werkwijze van de Raad van State te bekritiseren. De Raad van State zou onderscheid moeten maken tussen grote, inge wikkelde zaken en kleine kwesties zoals die van Blommaert. „Ik weet dat er bij dit hoge college grote sta pels liggen te wachten, maar kan men dit soort hele kleine zaken niet wat sneller afhandelen? Blommaert wilde zelf wat aanpakken in plaats van op kosten van de samenleving, de WAO bijvoorbeeld, te gaan leven. Een burger die zo denkt, loopt tegen allerlei loketten op en blijft heel lang in onzekerheid." GOES - Het samenwerkingsverband voor keuzebegeleiding en onderwijs- arbeidscontacten (SKOA) houdt in de Zeelandhallen in Goes van 13 tot en met 16 december een beroepenmani- festatie voor meisjes. Volgens SKOA moeten vrouwen een goed beroep uitoefenen, omdat ze geacht worden economisch zelfstan dig te zijn per 1 januari 1990. Tijdens de manifestatie treedt donderdag- en vrijdagavond tussen 18.30 en 20.30 uur Lidia Zolnet op met haar theater groep. Zaterdagmorgen is zij van 10.30 tot 15.30 uur te zien. Het thema van de voorstelling is roldoorbreking. DEN HAAG (ANP) - Zeeland en Fries land zijn de twee enige provincies waar de bouw zonder subsidie is ge daald. Dat blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voo de Statistiek. Landelijk steeg de bouw van wonin gen waarvoor de overheid geen of vrijwel geen subsidie geeft met 9 pro cent tot bijna 48.000. In Zeeland is vol gens de CBS cijfers sprake van een da ling met 15 procent, in Friesland met 11 procent. Landelijk benadert de vrije bouw de helft van de totale woningbouw van 116.000 stuks. De bouw van duurdere woningen neemt al toe sinds 1986. En kele jaren geleden nog werd nauwe lijks in de vrije sector gebouwd. Het gaat hier om de eerste drie kwarta len van dit jaar en het laatste kwartaal van vorig jaar. De nieuwbouw is het snelst gestegen in Flevoland en Gro ningen. De architectenbureaus heb beninde tweede helft van vorig j aar en in het eerste halfjaar van 1989 voor 14,8 miljard gulden aan opdrachten voor bouwontwerpen ontvangen. Dat is een toename van 24 procent in een jaar tijd. Uw artikel van 23 november over de Hoogaars YE 36 is voor ons reden be stuur en inwoners van de provincie er op te wijzen dat dit het één-na-laatste authentieke exemplaar is van een vloot van vele honderden visserssche pen die eeuwen lang de Zeeuwse wate ren bevoeren. Een wel zeer pover restant van een pro vinciaal verleden, waarin alles en ie dereen, direct of indirect, betrokken was bij het water. Beseffen wij wel dat er rond de 'Zuiderzee' nog zo'n 80 vis sersschepen met veel enthousiasme in goede staat worden gehouden? De eigenaar van de Yerseke 36 is ge noodzaakt dit mooie schip te verko pen. Vindt hij morgen een koper dan is het reeds te laat om dit cultuur-histo risch meest waardevolle exemplaar voor de provincie en dus voor de vol gende generatie Zeeuwen te behou den. Verder is dit schip bij uitstek geschikt om groepen Zeeuwse jongeren te laten ruiken aan het eigenlijk nog maar jon ge verleden van deze, aan de zee ont- KOUDEKERKE - De commisie speci fiek welzijn van de gemeente Valke nisse bespreekt donderdag 7 decem ber het subsidieverzoek van de Stich ting Aanvullende Patiëntenzorg Psy chiatrisch Ziekenhuis Zeeland voor een op te richten stiltecentrum. Het college van b en w heeft nog geen standpunt ingenomen. Toekenning van een éénmalige stimuleringssubsi- de is volgens b en w te overwegen, om dat de provincie en vele gemeenten zich blijkbaar mede verantwoordelijk voelen voor aanvullende patiënten zorg. Het college verwijst daarvoor naar de subsidies voor een familiehuis bij de dr Daniël den Hoedkliniek in Rotterdam en voor een mobiele com- puter-tomograaf in Zeeland. Een sub sidie van 10 cent per inwoner betekent voor Valkenisse een bijdrage van 610 gulden. Het college van b en w vraagt de com missie ook advies over een subsidie verzoek van voetbalvereniging De Meeuwen in Zoutelande. Het college is in principe bereid een bijdrage van 5.970 gulden te verlenen, waarvan de helft als renteloze lening, voor de ver vanging van twee lichtmasten bij het trainingsveld. De vereniging moet dan nog 2560 gulden uit eigen middelen be talen. De vergadering van de commissie in het gemeentehuis in Koudekerke be gint om 19.30 uur. KOUDEKERKE - Onder een stralend decemberzonnetje heeft Sinterklaas, met in zijn gevolg een aantal Zwarte Pieten, zaterdagmiddag Koudekerke bezocht. Voorafgegaan door twee mu ziekkorpsen ging de tocht naar het Dorpsplein. De Goedheiligman bleek ondanks zijn straffe leeftijd niets van zijn rijvaardigheid te hebben verlo ren. Fier zittend op zijn schimmel be reikte Sint-Nicolaas het gemeente huis. Loco-burgemeester A. Lambert, die burgemeester Plomp van Valkenisse verving, heette Sinterklaas staande op het bordes van harte welkom in het dorp. Na enkele bemoedigende woor den te hebben gesproken tot de hon derden kinderen en volwassenen, be steeg Sint-Nicolaas opnieuw zijn paard. Met de muziek voorop en de paardrijvereniging aan het einde van de stoet, ging het richting verenigings gebouw Couburg waar het feest verder ging. MIDDELBURG - Het adventsconcert van het Middelburgs Mannenkoo werd niet afgelopen zaterdag gegeven, zoals abusievelijk werd vermeld in de Cultu rele Agenda van de PZC in de Vrijdag krant, maar vindt zaterdag 9 decem ber plaats. Het concert in de Koorkerk te Middelburg, met medewerking van het Vocaal Ensemble Sint Laurens, be gint dan om 20.00 uur. trokken, provincie. Wie van de jonge ren beseft nog hoe, mede door de harde strijd om het bestaan van de vissers van deze schepen, wij nu mogen genie ten van de huidige welvaart? Het behoud van dit schip op langere termijn is een vrijwel onmogelijke op gave voor een enkele particulier en dient o.i. dan ook door provincie ter hand te worden genomen. Wij zijn er van overtuigd dat er voor het welsla gen van dit noodzakelijke project op voldoende enthousiasme en inzet van vrijwilligers gerekend zal kunnen wor den. Wij zien het echter nog steeds als een taak van de provincie hiervoor het voortouw te nemen. G. de Zomer en W. Baan Gerbrandystraat 73 Vlissingen In het verslag van de gemeenteraad van Mariekerke was vermeld dat de burgemeester op de vraag van de SGP/RPF-fractie aangaande de over last die de burgers hebben van de wijze waarop oud en nieuw gevierd wordt in Aagtekerke, antwoordde dat hij geen kans ziet om daaraan iets te doen. De aanwezigheid van politie en brand weer werkt escalerend. Daar deze uit spraak geschiedt door een burgemees ter van SGP-zijde, toch nog altijd ge zagsgetrouw deel van ons volk, is dit een totaal andere tegenstelling als waarvoor de SGP altijd al gewaar schuwd heeft: tot de wet en de getuige nis en de handhaving van het de God toevertrouwde gezag, want het gezag bestaat toch niet alleen in het opma ken van belastingen en voor het be drijfsleven belemmerende bouwveror deningen. De eigendommen, waarvoor onroerend goedbelasting moet wor den betaald, moeten toch door de overheid niet met brandgevaar wor den bedreigd? Wanneer het gezag zich overgeeft aan de willekeur van de straat dan leidt dit tot wanorde, zodat diefstal, inbraak, moord en doodslag zich steeds meer voordoen. Overheid leg het niet naast u neer, maar let op uw zaak, het is 1 minuut voor twaalf. J. den Hollander Rijsoordselaan 1 Aagtekerke MIDDELBURG - Voor de competitie van het recreatieve zaalvoetbal op de zondagmorgen in sporthal Voorborch in Middelburg behaalde Salawaku een 5-0 overwinning op Dauwendaele. Het team van Salawaku is door dat re sultaat tot de kopgroep doorgedron gen. FC Dorst II zegevierde met 3-2 over D'Oude Schuur en klimt ook enkele plaatsjes op de ranglijst. PZEM en Schoonen Elektro deelden de punten, 3-3. FC Dorst I liep een verrassende 2-3 nederlaag op tegen De Blauwe Bal. De stand: 1 Eiland Boys 10-20,2 Brasil 9-16,3 Café Meneer Jansen 9-16, 4 Salawaku 11-15, 5 FC Dorst n 10-10, 6 PZEM 10-9, 7 Dauwen daele 11-9, 8 D'Oude Schuur 10-8, 9 Schoon en Elektro 10-7, 10 FC Dorst I 10-6, 11 De Blauwe Bal 10-4, 12 Bijou Lederwaren 10-0. Het wedstrijdprogramma voor zondag 10 december in sporthal Voorborch in Middel burg: 10.00 uur Dauwendaele - De Blauwe Bal, 10,45'uur Eiland Boys-FC Dorst 1,11.30 uur Schoonen Elektro-Brasil, 12.15 uur Bij ou Lederwaren - PZEM. MIDDELBURG - In de overgangsklas zaalvoetbal regio Walcheren is Mid delburg, dank zij een 8-3 overwinning op Raja Wali, dichter bij de koplopers gekomen. Roovers Sport behaalde een 6-3 winst op Draadkrabbers en is naar de vierde plaats op de ranglijst geklommen. Windhoek blijft aan de leiding, op één punt gevolgd door PZEM. Middelburg is derde. De stand: 1 Windhoek 9-14, PZEM 8-13, 3 Middelburg 7-11, 4 Roovers Sport 9-10, 5 Jong Ambon II8-9, 6 Westkapelle 9-8, 7 Wel- singe 9-8, 8 Draadkrabbers 8-7, 9 Verenigde Spaarbank 8-6, Tah-Xin/Da-Xin 8-4, 11 SC Torna 7-3,12 Raja Wali 8-3. Het wedstrijdprogramma, woensdag 6 de cember, sporthal Baskensburg, Vlissingen: 18.30 uur Verenigde Spaarbank - Draad krabbers, 22.10 uur SC Torna - Westkapelle; vrijdag 8 december, sporthal Kruitmolen, Middelburg: 21.00 uur Middelburg - Tah- XinlDa-Xin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 7